•  

  pokaż komentarz

  Czy to nie jest normalnie sekta? Tak im wyprały te jezuski i duchy święte mózgi że będą bronić czystego zła w postaci księdza pedofila?

 •  

  pokaż komentarz

  Jak to na wsi gdzie ksiądz jak król.

  •  

   pokaż komentarz

   @meshy8: A kanalizacji jeszcze długo nie będzie. Ktoś się jeszcze oburza na podział Polski na A i B ? nie tylko ekonomiczny .

  •  

   pokaż komentarz

   @death070: Nie chcę ci psuć twojej wizji świata, ale to w Polsce A jest ta wieś.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie chcę ci psuć twojej wizji świata, ale to w Polsce A jest ta wieś.

   @kuncol02: Ten podział jest już mało aktualny. Polskie dwa światy to miasto i prowincja.

  •  

   pokaż komentarz

   Ten podział jest już mało aktualny. Polskie dwa światy to miasto i prowincja.

   @adam2a: dokładnie tak. I najlepiej widać to po wynikach wyborów. Typowa wieś to niestety ograniczony światopogląd, strach przed obcymi i niechęć do ludzi o innych przekonaniach czy nietypowym wyglądzie. Do tego mocna wiara w bozię i pewność, że jak ktoś nie wierzy to nie jest Polakiem tylko zdrajcą ojczyzny. Ksiądz to przecież pośrednik między nimi - prawdziwymi patriotami i solą tej ziemi, a bozią, więc należy mu się szczególny szacunek i ochrona przed siłami zła, czyli np. rodzicami molestowanego dziecka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Polskie dwa światy to miasto i prowincja.

   @adam2a: Prowincja to Polska A czy B? Pytam poważenie.

   Od 10 lat mieszkam we Wrocławiu, szukając mieszkania na wynajem, później na kupno jestem zdruzgotany faktem w jak tragicznym stanie jest spora część mieszkań w kamienicach:
   - stare drewniane okna,
   - drewniane skrzypiące stropy,
   - instalacja elektryczna aluminiowa z maksymalnym prądem na klatce 2A,
   - brak łazienki/WC w mieszkaniu (wspólna na klatce jak u Kiepskich),
   - brak CO i ogrzewanie piecem kaflowym (w mieszkaniu na 3 piętrze kamienicy!).

   No ale kanalizacje mają wszyscy, a na wsiach różnie bywa, ale chyba ciągle częściej POŚ niż kanalizacja. Sam pochodzę z małej wioski na Śląsku, i takiej kumulacji zapóźnień rozwojowych nie było tam 20 lat temu. Obecnie jest całkiem nieźle: co drugi dom ma instalacje solarne, POŚ i porządna termoizolacje.

  •  

   pokaż komentarz

   @PawelDzierzega: Tak wygląda większość obszaru Dolnego  Śląska. Niestety, ale prawda jest taka, że Polaków po wojnie przerósł ogrom prezentów i nie potrafili przez lata tego nawet utrzamyć (nie wspominając o rozwoju). W dolnośąskich wioskach normą było palenie belkami ze stropów, bo "Niemce to sie gówno znają i za gęsto belki dają". I tym sposobem najpierw walił sie strop a potem dom/kamienica/pałacyk. Mam znajomego z solidną kolekcją widokówek Ziemi Kłodzkiej (do 1945) przeglądajac je nasuwa się jeden w wniosek: "SpierdXliliśmy temat i chyba już nigdy te ziemie nie odzyskają dawnego blasku".

  •  

   pokaż komentarz

   @JudeMasonPolakozerca:

   najlepiej widać po wynikach wyborów
   Po ostatnich wynikach wychodzi, że ponad 80% Polaków ma ogramiczony światopogląd, nie tylko ludzie na wsi.

  •  

   pokaż komentarz

   Po ostatnich wynikach wychodzi, że ponad 80% Polaków ma ogramiczony światopogląd, nie tylko ludzie na wsi.

   @zidane900: PiS wygrywa głownie na wsiach i w małych miasteczkach, a duże miasta nie mają alternatywy bo taka np. Konfederacja z jej postulatami zaostrzenia prawa aborcyjnego, wyjścia z UE czy karania za "propagandę" LGBT nie jest żadną alternatywą.

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: Wypowiedź typowego lewackiego pożytecznego idioty. :D

  •  

   pokaż komentarz

   @kathais dlaczego tak uważasz?

   Ja już naogkadalem sie, naczytales się I rozmawiałem z wieloma ludźmi. Na wsi jest chora mentalność. Były przypadki, że rodzice tuszowali molestowanie swojego dziecka bo to ksiądz.
   No i tak się składa, że większość tych ludzi dzisiaj głosuje na PIS.

  •  

   pokaż komentarz

   @kathais: Kolega @wcinaster ma rację, w Ruszowie oddano 83% głosów na PiS w wyborach do PE w 2019 roku

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: Operujesz stereotypami, a samemu nie podajesz argumentów dlaczego uważasz. :D Więc tak samo potraktowałem. XD

  •  

   pokaż komentarz

   @kathais
   Właśnie podałem ci argumentację, dlaczego tak myślę. Staram się unikać stereotypów i wydaje mi się, że jestem w tym wybitnie dobry przez co większość uważa mnie za lewacka (chociaż mam raczej centrów poglądy).

   Zresztą kolega @azen2 przytoczył ci konkretne dane, które potwierdzają moją opinię. Wychodzi na to, że to nie są stereotypy.

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: Jeśli faktyczni ksiądz molestował, to faktycznie to rodzice mieli zryty czerepy. A patologia wszędzie się trafi, jak obrona polityków z po którzy mieli wyroki skazujące za złamanie prawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @kathais
   @wcinaster
   W tym przypadku chyba nie ma co najeżdżać na rodziców, wyraźnie jest przecież napisane, że matka sama złożyła na księdza zawiadomienie.

  •  

   pokaż komentarz

   Typowy elektorat PIS.

   @wcinaster: Otóż nie, to nie jest typowy elektorat PiS, i dopóki opozycja tego nie zrozumie będzie przegrywać wybory. Na PiS głosowało prawie 50% Polaków. Nie ma czegoś takiego jak typowy wyborca w tak dużej partii politycznej. Są grupy wyborców, które mają większy i mniejszy udział w poparciu danej partii, i tak na przykładzie PiS można wyróżnić np.
   - wyborcę centrowego, z klasy średniej który nie ma ochoty głosować na PO/KO z różnych powodów (czy to światopoglądowych, czy to z powodu rozczarowania, czy choćby z powodu 500+)
   - wyborcę który głosuje bo chce 500+, a innym partiom nie ufa (na co sobie raczej zasłużyli, gdy Schetyna 4 krotnie w ciągu tygodnia zmieniał zdanie na temat tego programu ) , i do tej grupy wyborców z dużym prawdopodobieństwem można tą panią zaliczyć. Co więcej, nawet w tej grupie patologia która nie pracuje nie stanowi większości.
   - wyborca o bardzo konserwatywnych poglądach, chcący więcej Kościoła w państwie
   - wyborcę z klasy robotniczej
   - przedsiębiorców (tak, sporo przedsiębiorców również głosuje na PiS!)

  •  

   pokaż komentarz

   @PawelDzierzega 50% Polaków powiadasz?
   Ja bym powiedział mniej niż 50% głosujących. To wyjdzie mniej niż niż ćwierć Polaków.

  •  

   pokaż komentarz

   50% Polaków powiadasz?

   @wcinaster: Ok, masz rację. Ciężko odgadnąć preferencje wyborcze osób nie głosujących. Pomimo tego że tylko ok 25% osób głosowało na PiS, to ciągle nie jest to typowy wyborca tej opcji politycznej i jestem tego pewien w 100%.

   Stosując twoją logikę, to można powiedzieć że typowy wyborca PO/KO to złodziej i kryminalista, bo w zakładach karnych ta partia regularnie wygrywa wybory, w ostatnich zdobyła ok 50% głosów (PiS ok 15%).

  •  

   pokaż komentarz

   @PawelDzierzega
   A wiesz zastanawiałem się nad tym fenomenem więźniów.

   Nie jeet do dobre porównanie bo jednak więźniowie to bardzo mała cześć elektoratu i próba jest niemiarodajna. Efekt statystyk w więzieniach nakłada się z preferencjami związanymi z wiekiem wyborcy oraz miejsca pochodzenia (nie wiem czemu ale w więzieniach jest więcej ludzi z dużych miast).

   Zreszto nie wiem czego ty bronisz. Wszyscy widzieliśmy statystyki powyborcze. PIS ma siłę w wiosce I ludziach mniej wykształconych.

   Pochodzę z podlasia. Gdzie się nie obrocisz to ciemnogród. Banki to Żydzi a dobrobyt bierze się z socjalu. Tylko ci na górze skąpi.

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: bronie wizerunku wyborców PiS. Stwierdzenie ze typowy wyborca PiS to patologia i leci tylko na 500+ jest kłamliwe i obraźliwe dla większości wyborców tej partii. PiS rządziło już w 2005 roku, na długo przed 500+ (Za największe zasługę ówczesnego rządu uważam rozprawienie się z korupcja, stworzenie CBA, CBŚ, inaczej bylibyśmy drugą Ukrainą, a w najlepszym wypadku Rumunią) .
   Od tego czasu, ma w miarę wierny elektorat po prawej stronie, do tego w poprzednich wyborach dość mocno rozpycha się w centrum, co jest wynikiem zarówno skręcenia PO w lewą stronę, jak również dołączenia PSL do koalicji.
   Obecnie PiS czuje się na tyle pewnie w centrum, że znów skręca w prawo, co widać bo obsadzie stanowisk w rządzie po rekonstrukcji (odeszło wielu ministrów bez zaplecza partyjnego/politycznego a zastąpili ich ministrowie- typowi politycy)

  •  

   pokaż komentarz

   @PawelDzierzega
   Sory ale mówisz o tym cyrku PIS - LPR-Samoobrona?
   Wiesz, CBA to był nie głópi pomysł tylko problem w tym, że dzisiaj jes trochę za bardzo upolitycznione i działa na korzyść partii rządzącej. Taki rosyjski standard.

   Za tamtych rządów wprowadzono tez coś takiego jak nagrody dla ministrów I awansowano prokuratorów, którzy jak dzisiaj okazuje się, wsadzali do więzienia niewinnych ludzi. I to nie jednego jak ten najbardziej znany przykład ostatnio.

   I nie chce szufladkować, znam wielu ogarniętych fanów Pisu ( co mnie zastanawia, czym oni się kierują) ale wybacz. Siła ich elektoratu to ciemnogród, który nie ma pojęcia o świecie i łyka propagandę jak Pelikany.

  •  

   pokaż komentarz

   znam wielu ogarniętych fanów Pisu ( co mnie zastanawia, czym oni się kierują)

   @wcinaster: obecnie PiS to jedyna partia która ma jakąś wizję (nie wszystkie projekty mi się podobaja) i próbuje ją realizować.
   Sztandarowy program z którym szła do wyborów to oczywiście 500+,
   ale oprócz tego było jeszcze mnóstwo projektów infrastrukturalnych: Via Carpatia, Via Baltika, CPK, przekop mierzei Wiślanej, droga wodna na Odrze i górnej Wiśle, budowa kanału Śląśkiego,
   wojskowych: program Wisła i zakup Patriotów, kupno JASM-ER (jako pierwsi po USA mieliśmy tą broń), negocjowany właśnie "Fort Trump", czyli istotne stacjonowani wojsk amerykańskich czy F35,
   finansowych/gospodarczych: zmniejszenie długu w relacji do PKP (rząd z 2005r również świetnie sobie z tym radził), wprowadzenie PPK, najmniejsze bezrobocie w historii 3RP i najszybszy wzrost płac, zmniejszenie luki vatowskiej o połowę (również dzięki split payment wprowadzonej przez PO, ale ze zbyt długim vaccatio legis)
   Polityka zagraniczna to najsłabsze ogniwo (w zasadzie polityka europejska, bo reszta idzie nieźle), ale nawet tutaj można znaleźć sukcesy, jak choćby Trójmorze, gdzie na szczyt przyjechali dwaj najpotężniejsi ludzie na świeci, czyli Donald Trump i Xi Jinping. Ilość spotkań Duda-Trump również robi wrażenie. PiS to obecnie również 3 partia krajowa w PE (chyba, bo to moje szacunki, jak jest inaczej śmiało mnie poorawiajcie)

   Ogólnie jest z czego być zadowolonym. Z kolei największa partia opozycyjna, w ciągu tygodnia zmieniła zdanie kilkukrotnie na temat 500+(o czym już wcześniej wspomniałem), raz chcąc program likwidować, a raz rozszerzać na każde dziecko. Czyli 50 mld albo wydać albo nie- czy to jest poważna partia z poważnym programem gospodarczym ?? Ja również nie chciałbym nikogo obrażać, ale wydaje mi się że sporo ludzi głosują na PO bo to jest modne, a raczej nie w smak jest im głosować na PiS bo "nie wypada".Decyzje podejmują tylko na podstawie emocji i walki ideologicznej(gdzie często wyborcę się straszy, dehumanizując przeciwnika politycznego). Dla mnie takie podejście to właśnie ciemnogród.

  •  

   pokaż komentarz

   @PawelDzierzega:
   Ja to widzę inaczej,Ich wizja to powrót do komuny., Poza 500+(kupowanie głosów) oraz bzdetami jak zakaz handlu w niedziele (podlizanie się KK) przez 4 lata nic dobrego nie zrobili. Zajmowali się walką o stołku w spółkach państwowych i wszelkich instytucjach. Upartyjniali prokuraturę, sądy, media. Istny PRL.

   Więc wolę jednak partię, która może nie ma konkretnych planów ale ideologicznie brzydzi się komuną.

 •  

  pokaż komentarz

  Może i ruchał ale spowiadał szybko.

 •  

  pokaż komentarz

  Fajny chłop – podkreślają
  Spoko. Fajny chłop, dam mu wyruchać swoje dziecko. A niech ma. Żartowniś taki.

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna