•  

  pokaż komentarz

  WOLNE SĄDY !
  KON
  STY
  TUC
  JA

 •  

  pokaż komentarz

  Będą siedzieć?
  Czy jak zwykle proces 10 lat po którym odpowiedzialność się rozmyje... a może potrzebujemy na ten bałagan kogoś w rodzaju sędzia dredd, co rozwiąże problem w kilka minut.

 •  

  pokaż komentarz

  Dyrektor i kierownik /= SEDZIA!

  Dyrektorem czy kierownikiem mozesz byc Ty i ja po psychoterapii na zaocznych studiach w pipidowie dolnym. to jest ADMINISTRACJA SADU!!!

  Sedziowie maja za duzo spraw na glowie - https://bezprawnik.pl/ile-spraw-rozpatruje-sedzia/ (najwiecej w europie) zeby miec czas na takie idiotyzmy.

  •  

   pokaż komentarz

   @MassFett:

   Sedziowie maja za duzo spraw na glowie
   Teoretycznie. Bowiem spora część to sprawy wykroczeń, gdzie wydaje się wyroki nakazowe, bez czytania nawet wyjaśnień obwinionego.

   Druga rzecz to koszmarne przedłużanie procesów. Byłem stroną w sprawie, która miała 11(!) posiedzeń. A powinna zamknąć się z jednym lub dwoma.

   I ostatnie. Od 18 do 24% wyroków jest uchylana i przekazywana do ponownego rozpatrzenia. A uchylenie oznacza, że proces był przeprowadzony wyjątkowo niechlujnie, stronniczo itp. To powoduje kolejne nawarstwienia spraw.

  •  

   pokaż komentarz

   Sedzia - kradnie Pendrive, część do wiertarki, max 50pln
   Dytektor i kierownik - kradnie miliony

   podział jest wyraźny i prosty do odróżnienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @hektar: No wlasnie, wiec dlaczego wieszaja psy na sedziach gdy poslowie pis rozdaja sobie setki tysiecy nagrod i panuje potworny nepotyzm w spolkach krajowych?

   Ja wiem ze sedzia musi byc nieskazitelny itd. ale ZAWSZE sie znajdzie jakies zle jablko. Wsrod sedziow tych jablek jest mniej niz np w naszym rzadzie. Ale Pis musi miec wroga :) A prosto miec wroga ktory zarabia pare srednich krajowych.

   (a wiecie dlaczego sedzia zarabia tyle? bo po pierwsze 9-10 lat studiow wiec zaczynasz zarabiac powaznie dopiero po 30, po drugie zeby w ogole byli jacys kandydaci na aplikacje ogolna. jezeli dajesz pensji 3k to wszyscy zostana adwokatami, radcami i notariuszami. Po trzecie - by trudniej byloby go przekupic. I tak zawod sedziego za malo zarabia porownujac go do zagranicznych kolegow)

  •  

   pokaż komentarz

   Druga rzecz to koszmarne przedłużanie procesów. Byłem stroną w sprawie, która miała 11(!) posiedzeń. A powinna zamknąć się z jednym lub dwoma.

   @leon-san: Fajnie ze Twoje 10 letnie studia prawnicze i aplikacje mowia Ci ze sprawa powinna sie zamknac w 1 lub 2 posiedzeniach. Pamietaj ze jest rowniez DRUGA STRONA ktora uwaza np ze sedzia powinien byl sie przygladnac wiekszej ilosci dowodow i czemu proces np. nie trwał 20 posiedzen?!

   Teoretycznie. Bowiem spora część to sprawy wykroczeń, gdzie wydaje się wyroki nakazowe, bez czytania nawet wyjaśnień obwinionego.

   No i tutaj sie mylisz kolego. Wykroczenia to sprawy karne tak? PDF ewidencja dzialalnosci sadow powszechnych 2012-2016 str. 9 https://isws.ms.gov.pl/pl/baza-statystyczna/publikacje/download,2779,1.html (UWAGA! dokument z 2017 od MS czyli za rzadow pis. Nie znajdziecie tam of course zadnych median/sredniej spraw na glowe sedziego, znajdzeicie natomiast ilosc spraw, przewleklosc itp.)

   w 2016:
   SPRAWY KARNE 2 537 287
   SPRAWY CYWILNE 9 042 666
   (a do tego rodzinne, pracy, zus, gosp)

   Spora czesc czyli ile? 5% wykroczen na te 12M+ spraw sadowych? z czego zapewne 30% wyrkoczen jest nakazowymi ? Czyli co? 2% wszystkich spraw to te "SPORA CZESC" ?

  •  

   pokaż komentarz

   @MassFett: Podstawowe pytanie: Dlaczego środowisko dla własnego dobra nie chce oczyścić się ze złych jabłek tylko broni ich jak niepodległości? A społeczeństwo na to patrzy i widzi że sprawiedliwość wszędzie tylko nie w sądzie

  •  

   pokaż komentarz

   @hektar: 1. w tym srodowisku sa zle jablka ktore beda bronic innych zlych jablek - czytaj: raczka raczke myje. 2. to srodowisko MIMO Wszystko w porownaniu do innych srodowisk probuje byc bardzo czyste.

   A społeczeństwo na to patrzy i widzi że sprawiedliwość wszędzie tylko nie w sądzie

   Ta sprawiedliwosc wszedzie to rozumiem ze Morawiecki ktory kupuje dzialke za 700k w wieku 31 lat od ksiedza a pozniej jeszcze czesc dzialki sprzedaje i kupuje jako ewidentna lapowke?

  •  

   pokaż komentarz

   @MassFett: Zapomniałeś napisać o srebrnej

  •  

   pokaż komentarz

   /=

   @MassFett: jak to miałoby być 'nie równa się' to symbol jest taki " != "

  •  

   pokaż komentarz

   i sorry

   @MassFett: bez przesady, przecież nikomu krzywdy nie zrobiłeś. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Fajnie ze Twoje 10 letnie studia prawnicze i aplikacje mowia Ci ze sprawa powinna sie zamknac w 1 lub 2 posiedzeniach. Pamietaj ze jest rowniez DRUGA STRONA ktora uwaza np ze sedzia powinien byl sie przygladnac wiekszej ilosci dowodow i czemu proces np. nie trwał 20 posiedzen?!

   @MassFett:
   Nie mam 10 lat studiów i aplikacji. Więc pozostaje jedynie zdrowy rozsądek i praktyka życiowa. I wiem, że jeżeli 5 posiedzeń się skończyło po 3 minutach, bo bez usprawiedliwienia nie zjawiają się świadkowie (funkcjonariusze!), a sąd ignoruje wnioski o ich ukaranie lub doprowadzenie, to coś nie tak.
   Wiem też, że jeżeli sędzia przez 9 (słownie: dziewięć) miesięcy odmawia rozpatrzenia wniosku o zabezpieczenie dowodu, nie przyjęcia lub odrzucenia lecz rozpatrzenia, to jest działanie celowe na niekorzyść strony.
   Wiem również, że oskarżyciel absolutnie nie powinien zostawać na sali z sędzią, gdy obrona jest wtedy z tej sali wyproszona.
   Wyrok został uchylony też z innego powodu i przekazany do ponownego rozpatrzenia. Bo gdy sędzia odrzuca wszystkie wnioski obrony, opiernicza obwinionego za zabawę dlugopisem, gdy tymczasem oskarżyciel rozmawia przez komórkę na sali rozpraw, to stronniczość. Złożono wniosek o wyłączenie sędziego. O jego rozpatrzeniu, nie poinformowano strony i konktynuowano proces. To wszystko złożyło się na uchylenie wyroku i ponowne posiedzenia. Tak zebrało się te 11 posiedzeń. Byłoby jeszcze ze 3, ale sprawa się przedawniła!

 •  

  pokaż komentarz

  To nie jest przypadkiem ten sąd co orzekł, że Karol Marx nie symbolizuje komunizmu?

 •  

  pokaż komentarz

  Elegancko ...zamknąć ...oddać pieniądze ... pudło .... ahh...ehh...MARZENIA xd