•  

  pokaż komentarz

  Zajebiście, tylko co ja zyskam jak już mam ponad 26 rok życia? Pewnie nic, młody gówniarz od razu więcej zarobi niż ja. Niby fajnie bo bo kiedyś musieli to wprowadzić ale ja czuje się pokrzywdzony bo ja nic nie dostanę, dosłownie nic. A mogli by zdjąć ten chociaż 1-2% i bym czuł dobrze.

 •  

  pokaż komentarz

  @NERP orientujesz się albo ktokolwiek orientuje się co z osobami, które po wyjściu ustawy w życie będą miały 26lat? W sensie, że ktoś np. w listopadzie 2019 będzie miał 26 lat to jak mu będzie liczony PIT?

 •  

  pokaż komentarz

  To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.
  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Mam pytanie. A niby k#?%a z jakiej racji? Wszyscy powinni płacić równe podatki. Moim zdaniem to nie konstytucyjne ponieważ dyskryminuje sporą część obywateli. Co to za wartość dodatnia że ktoś nie ma jeszcze 26 lat? I jak myślicie komu rząd zabierze aby uszczęśliwić jednych?

  •  

   pokaż komentarz

   @LOST_CONTROL: Z takiej by ludzie młodzi mogli szybciej wyjść na swoje.

  •  

   pokaż komentarz

   Z takiej by ludzie młodzi mogli szybciej wyjść na swoje.

   @Mintaa: A, a ci starsi mają za to płacić? Nie wspominając o tym że też ciężko pracują i chcą również mieć to swoje.

  •  

   pokaż komentarz

   @LOST_CONTROL: Skad wiesz ze ciezko? Moze maja lekka praca.Ciezka praca to nizszy status spoleczny

  •  

   pokaż komentarz

   @LOST_CONTROL Tak samo jak wszyscy powinni płacić równe składki OC, a nie płacą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mintaa: mam, k.rwa, 27 lat i nie mogę wyjść na swoje bo ciągle mi coś zabierają w podatkach, co raz więcej, i nie chcą przestać. Mam żonę, na dzieci nie możemy się zdecydować bo nie mamy gdzie mieszkać. Oboje jesteśmy mgr inż. i nie zarabiamy kokosów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mike08 zabierają od lat to samo. Niestety tak wygląda rynek pracy że po studiach nie zarobisz wiele więcej niż jakiś technik czy pracownik przy taśmie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mintaa: nie prawda, pracuję już dwa lata, faktycznie zaraz po studiach zarabiałem niewiele ponad minimalną krajową, ale moje zarobki bardzo szybko wzrosły i teraz zarabiam po nad dwa razy tyle co wtedy i tak to właśnie nie jest kokosami. Niestety, obecne działa rządu powodują niesamowity wzrost inflancji - wszystko drożeje bardzo szybko. Na dodatek dowalają się do firm (które notabene uczciwie zatrudniają ludzi na umowę o pracę i płacą wszystkie podatki i składki) że nie należą im się ulgi na B+R (Badania i Rozwuj) mimo, że są to wiodące firmy z branży elektronicznej rozwijające najnowsze technologie. Zabierają mi coraz więcej i jest to niezaprzeczalne. Tylko właśnie komu zabrać jeszcze więcej jak nie temu, co pracuje, zarabia i uczciwie płaci podatki? Ja nie chcę od nich NIC! Żadnych 500+ czy innych socjalnych badziewi. Niech tylko odwalą się od mojej wypłaty!

  •  

   pokaż komentarz

   @Mike08 czekaj zarabiałeś najniższa i dałeś radę żyć a teraz masz 2x tyle i żyjesz na tym samym poziomie ? Coś mi tu nie gra.

   Dowalaja się do firm które kręcą walki. I nie mów że uczciwie bo jak by było uczciwie to nikt by się nie przyczepił. Jak jakoś prowadzę uczcie firmę i też biorę udział w różnych projektach czy dofinansowania i jeszcze nie było żadnego problemu. Chyba że ktoś kręci jak firma która ostatnio płakała w gazecie że im wstrzymali zwrot vatu przez głupia pomyłkę. A pomyłka było to że kontaktowali stal jako złom . Taka mała pomyłka

  •  

   pokaż komentarz

   @Mintaa: dwa lata temu za 40L paliwa płaciłem 190 zł, obecnie 230-235 zł. Dwa lata temu za zakupy jedzeniowe na tydzień płaciłem 200 zł, teraz 300 to i mało. Ok, obecnie mam trochę lepiej niż miałem na początku. Nie zmienia to faktu, że mam trochę lepiej, ale trochę, a z każdą podwyżką drugi próg podatkowy zbliża się nieubłaganie. Firma w której pracuję zatrudnia ponad 200 osób, wszystkich na UoP, rolicza każdą złotówkę. Żadnych premii pod stołem czy innych wałków. Wszystkie ZUSy, podatki itd. Jednocześnie wiem jak to wygląda w komisach samochodowych, serwisach itd. u różnych polskich Januszy biznesu. Na umowie minimalna krajowa, a do łapki pod stołem drugie tyle. Żodyn Janusz nie płaci drugiego progu, żodyn i śmieją mi się w twarz. Ci sami Janusze wciągają w koszty firmy rodzinne wyjścia do kina, aquapraku, rodzinne imprezy w reastuaracji. Mistrzowie potrafią wciągnąć w koszty nawet wesele, swoje czy swoich dzieci albo remont mieszkania czy domu. Jednocześnie mój pracodawca od dwóch lat pobierał ulgę podatkową na R&D. Jako jeden z czołowych producentów specjalistycznego oprogramowania do projektowania urządzeń (taki CAD nie wdając się w szczegóły) który tworzy nowe rozwiązania (tak, mieliśmy zakończone sukcesem procesy patentowe w Polsce i w USA) miał chyba do tego prawo... A jednak. Od początku tego roku przygotowywany jest wielki raport, we współpracy z doradcą podatkowym z "wielkiej czwórki", który to raport zażyczył sobie urząd skarbowy. Najogólniej w skrócie US twierdzi, że ulga na R&D (B+R) firmie się nie należy, nie może jej odliczyć w tym roku i rozważa czy firma nie powinna zwrócić ulgi za poprzednie lata. Czy musimy wysłać rakietę w kosmos aby dostać ulgę B+R??? A, wróć... Na naszym sofcie zostało już zaprojektowanych kilka rakiet...
   Rozumiesz już absurd? Janusze handlujący szrotem z Niemiec ostro chędożą US, a w tym czasie US dowala się do producenta oprogramowania, który tworzy nowe technologie i transparentnie prowadzi wszystkie sprawy podatkowe.

 •  

  pokaż komentarz

  To nie jest kraj dla starych ludzi ( ͡° ʖ̯ ͡°)