•  

  pokaż komentarz

  Jak zwykle, ten kto był później ma pretensje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skorpino: Wyją ochotnicy kilka razy dziennie, ale nie przeszkadza to bo jeżdżą przeważnie do sołtysa który pali śmieci po magazynach chińskich.( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Skorpino: zlikwidowac straz ogniowa, po pierwszym pozarze szybko zmienia zfanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Opowiem_wam_bajke_ co ty pierbolisz, zaraz go zapytam o te zarzuty, niech zerknie i się chłop wypowie i oceni czy nie czy oskarżasz go niesłusznie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Skorpino: nie. k?%@a i to jest polska. Pewnych rzeczy zwykły człowiek nie przewidzi.

   Kto wydał pozwolenie na budowę? Kto robił pzt? Te osoby są odpowiedzialne za to. I znów można napisać ze w Polsce jak w lesie, pozwolenia na budowę tych zj!#%nych zabetonowanych, ogrodzonych, z mała ilością miejsc parkingowych osiedli wydaje się bułki w mc donaldzie. Jest działka 30m od autostrady? Wydajny pozwolenie na budowe, jest działka na bagnach? A jakże - betonujemy.

   Albo może przykład sprzed 2 lat jak projektowałem osiedle dla Atal - jest linia 110kv prowadzone przez środek działki? Budujemy (:

  •  

   pokaż komentarz

   @Skorpino:
   Syrena syreną, mieszkańcy może lekko szurnięci (mieszkam obok takiej ciągle wyjącej syreny i obudziła mnie może z kilka razy przez 30 lat a mieszkam w starym budynku, w nowych pewno ledwo to słychać no i normalny człowiek się cieszy jak ma straż niedaleko) ale żyjemy w czasach, w których każdy ochotnik może nosić przy sobie urządzenie alarmowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @KrS1: ale ludzie przecież widzą gdzie kupują i jakoś im to nie przeszkadza, mało tego, większość nawet pyta o plan zagospodarowania przestrzennego w okolicy i co? No kupują bo atrakcyjna cena, lokalizacja itp. Deweloper byłby głupi gdyby nie budował skoro ma zbyt

  •  

   pokaż komentarz

   @anna-dalicka: Nie nie wiedzą.

   Deweloper byłby głupi gdyby nie budował skoro ma zbyt

   Na tej zasadzie wyrżnijmy wszystkie lasy i retencje, deweloper wybuduje wszedzie gdzie dostanie pozwolenie, a dostaje pozwolenia przez korupcje.

   Mamy budowlany śmietnik w Polsce i niestety to widzę codziennie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skorpino: przez takich idiotów znajomy musiał zamknąć lakiernia, bo im śmierdziało. Oczywiście kabinę filtry i wszystkie wymagane urządzenia miał, ale i tak przegrał batalię z debilami, bo wybudowali obok niego osiedle

  •  

   pokaż komentarz

   @Skorpino: W stolicy była taka afera jakiś czas temu bo stawiano bloki w atrakcyjnej lokalizacji niedaleko centrum (okolice Powązek) i to w niskiej cenie ale był jeden haczyk, który na prawdę ciężko było przeoczyć gdyż po drugiej stronie ulicy od bardzo dawna funkcjonuje MPO. Oczywiście ludzie kupili a potem szereg skarg i donosów bo "wali". Typowe janusze biznesu bo oczywiście miasto pokazało środkowy palec i bardzo dobrze.

   Inny przykład jaki mogę przytoczyć to okolice mojego mieszkania (Bemowo/Chrzanów) gdzie zrobiłem research, wszystko sprawdziłem łącznie z planami miasta i wydarzyło się coś czego przewidzieć nie mogłem. Miasto z planowanych 20 tys mieszkańców w obszarze zmieniło zdanie i postanowiło że teraz damy radę tam wcisnąć 30 tys więc jak to się wszystko już pobuduje to troszkę się będzie korkowało :D

  •  

   pokaż komentarz

   Jest działka 30m od autostrady? Wydajny pozwolenie na budowe,

   @KrS1: Ale co za problem, jak ktoś sobie chce wybudować warsztat koło autostrady to niech buduje, albo korektę liczników ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Nie wymagajmy, żeby urzędnicy myśleli za obywateli i wiedzieli lepiej. Bo od ich władzy i uznaniowości już teraz chce się rzygać. Dorosły człowiek wydający często majątek połowy życia, czy też zadłużający się na całe życie niech chwilę pomyśli nad wyborem lokalizacji i konsekwencji z tym związanych. To nie jest technologia rakietowa, że przeciętny człowiek nie ogarnia.

  •  

   pokaż komentarz

   @KrS1: To moze idzmy dalej: kto zrobil projekt? Kto zaprojektowal zj?@$ne, zabetonowane, ogrodzone, z mala iloscia miejsc postojowych osiedla? Kto zaprojektowal obiekty 30 m od autostrady? Albo buduje w bezposrednim sasiedztwie linii 110kV?

   To wlasciciel decyduje co chce budowac a to ze pewne argumenty do niego nie docieraja to inna kwesta. Dopiero po czasie budzi sie z przyslowiowa reka w nocniku, ze otoczenie jest do dupy.

   Chyba nie rozumiesz dosc istotnej rzeczy: skoro przepisy prawa uchwalanego przez debili na Wiejskiej dopuszczaja takie rzeczy to na jakiej podstawie urzad nie mialby Ci wydac pozwolenia na budowe.
   Oczywiscie pozostaje kwestia mpzp czy decyzji WZ ale one tez sa uchwalane/wydawane w oparciu o przepisy ustaw i rozporzadzen.
   Skoro ktos sie upiera to jak mu sie zabroni i probuje wytlumaczyc ze to nie jest dobry pomysl, budowanie w tym miejscu, to zaraz startuje z ryjem.

   A wogole to na wypoku popularna jest opinia ze moja wlasnosc to moge budowac co chce i jak chce. I wlasnie wychodzi krotkowzrocznosc takich osob bo jeden wybuduje sobie dla przykladu dom a drugi sasiad tor do scigania i afera gotowa.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wymagajmy, żeby urzędnicy myśleli za obywateli i wiedzieli lepiej.

   @Awganowicz: w sprawach technicznych i zagospodarowania przestrzennego od tego jest Izba Budowlana, Inspektorat.

   Ja często dostaję bardzo ciekawe propozycje, np ostatnio: wstawienie słupów z oświetleniem na danym chodniku - propozycja inwestora.

   Ale inwestor już nie wie, że to droga pożarowa i słupów być nie może. To nie zawsze jest takie proste, bo o wielu wadach terenu, domów, okolicy możesz nie wiedzieć nawet jak sobie na miesiąc wynajmiesz pokój. Serio. I w Polsce to niestety obserwuje.

 •  

  pokaż komentarz

  Przed zakupem mieszkania robiłem całkowity reasearch łącznie z wynajęciem w kilku lokalizacjach gdzie budował deweloper mieszkania na 1-3 dni. Okolice całą zjechałem, sprawdziłem co ma być budowane itp. Za takie skargi jakie kierują powinni jeszcze mandat dostawać. Tak samo wyprowadzają się ludzie na przedmieścia, wieś a potem narzekają na rolników. Niech spier*** jak się nie podoba.

 •  

  pokaż komentarz

  To na ch#% się tam wprowadzali? Oczu nie zabrali, jak mieszkania kupowali? Nie widzieli, gdzie remiza? Idioci.

  •  

   pokaż komentarz

   Oczu nie zabrali, jak mieszkania kupowali? Nie widzieli, gdzie remiza? Idioci.

   @Zielony34: Liczą na kasę. Skoro za bliskość lotnisk które stoją "od zawsze" można wyciągać odszkodowania to dlaczego nie od remizy strażackiej albo stacji pogotowia ratunkowego? Chore przepisy rodzą takie patologie no ale nikomu nie opłaca się ich zmieniać bo to przecież z publicznej (czyli niczyjej) kasy odszkodowania idą...

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf: to jest w tym wszystkim właśnie najbardziej chore i obrzydliwe.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie ma na to słów. Debilom i psychoświrom wszystko przeszkadza, tylko nie ich bombelki z kredą.

 •  

  pokaż komentarz

  Gdzieś już to widziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: firefox_NvlppOV1AR.png

  •  

   pokaż komentarz

   @SunnO: Mieszkam 200 metrów od tej remizy, syrena, aż tak w sumie to nie przeszkadza, chociaż trochę zaczynam współczuć ludziom, którzy mieszkają na przeciwko niej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   A ja jednak muszę głupio zapytać: Czemu w XXI wieku wciąż używa się syreny? Na pewno technologia zna rozwiązanie (telefon komórkowy?).

  •  

   pokaż komentarz

   @sirtopp: Ale Ty chłopie przeczytałeś co strażacy napisali? Telefon to może mieć strażak gdzieś pierdzielnięty/rozładowany i sms'a czy jak ktoś do niego będzie dzwonił nie usłyszy. A syrenę to w całej miejscowości słychać i będzie wiedział, że trzeba do remizy przylecieć bo akcja.

  •  

   pokaż komentarz

   @sirtopp: Faktycznie głupio się spytałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   A ja jednak muszę głupio zapytać: Czemu w XXI wieku wciąż używa się syreny? Na pewno technologia zna rozwiązanie (telefon komórkowy?).

   @sirtopp: Ja też żyję w XXI wieku. Syrenę słyszę z kilku kilometrów, a telefonu nie słyszę czasami będąc w drugim pokoju.
   Oczywiście można nałożyć na strażaków z OSP obowiązek noszenia telefonów na szyi 24h/dobę. To w końcu naturalne, ze jeśli już ktoś poświęca dla nas już swój czas, a czasami i zdrowie, to możemy mu dowalić jeszcze jedną niedogodność, żeby nam było milej. Tak w ramach współpracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @sirtopp: używa się rownież i powiadomień sms-owych. Aczkolwiek tak jak napisano w poście powyżej- syrenę jesteś w stanie usłyszeć nawet jeśli telefon leży gdzieś obok.

  •  

   pokaż komentarz

   @lovelypl: @gokish: Dlaczego głupio? Telefon podałem jako przykład. Może to być równie dobrze pager, albo jakiekolwiek inne urządzenie radiowe, które potrafi zrobić głośne "biiiiip". Nie budzi wtedy całej okolicy, a zainteresowana osoba zostaje zawiadomiona.

   Urządzenie tego typu może spokojnie działać kilkanaście dni na jednym ładowaniu i przypominać o konieczności naładowania na kilka dni przed całkowitym wyczerpaniem baterii. A jak ochotnik ma "gdzieś ciepnięty" taki sprzęt, to po co w ogóle jest ochotnikiem?

  •  

   pokaż komentarz

   @sirtopp: W naszej gminie wymieniono oferenta usługi DPS (alarmowe powiadamianie selektywne) - przetarg (zapytanie o cenę). Obecnie działa tam karta firmy reklamowanej przez pewną blondyneczkę. 30% alarmów nie odpala przez selektywne i gdyby nie syrena, to obsady nie wiedziałyby, że jest alarm.

  •  

   pokaż komentarz

   @zykythic: Wiedzieli co kupują, najpierw była remiza. To tak jak ludzie kupujący mieszkania w pobliżu lotniska bo są tańsze i dziwiący się, że samoloty latają.... No chyba, że w Radomiu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @sirtopp: syrena skutecznie budzi nie tylko mieszkańców ale też strażaków. Trzeba szybko wysłać maksimum zasobów to tarabania wszystkim co mają. Poza tym ochotnik nie ma możliwości posiadania przy sobie non stop urządzenia robiącego "BIP" bo się kąpie lub opala w ogródku. To też jest człowiek a nie niewolnik.

  •  

   pokaż komentarz

   @sirtopp: Po co katolikom biją w kościele dzwony? Nie można im SMSa wysyłać że za poł godziny msza?

  •  

   pokaż komentarz

   @sirtopp: i wymaga postawienia nowej drogiej i bardzo zawodnej infrastruktury bo pagery działały na zasadzie wystrzel i zapomnij. Za jakiś czas ponowi ale też możesz nie odebrać. Ja coś ma działać na zasadzie potwierdzenia pakietu to musi mieć dostęp do jakiejś sieci 24/7. Jak będziesz w tunelu albo w garażu to taki zwykły pager może zwyczajnie nie otrzymać powiadomienia.
   Nie wiem jka wyobrażasz sobie noszenie pagera (uogolnienie) wszędzie skoro wystarczy syrena która daje jasny alarm że przej#%%ne i już natychmiast trzeba pruc na miejsce.

  •  

   pokaż komentarz

   Po co katolikom biją w kościele dzwony?

   @roziewicza: No właśnie? Po co? Przecież rozkład mszy jest natablicy ogłoszeń a nawet w internecie.

   bo się kąpie lub opala w ogródku.

   @dziara1429: Jak się kąpie to fakt, ale wtedy też nie usłyszy syreny. A w ogródku może mieć biper.

   @syberyjski_kartofel: Ok, ale w XXI wieku możemy napisać prostą appkę na telefon, która będize bipać aż ktoś potwierdzi, że przeczytał. To wymaga tylko połączenia z internetem. Rozumiem, że w garażu może nie być zasięgu, ale są też miejsca, gdzie nie słychać syreny, więc w obu przypadkach skuteczność nie jest 100%.

   Wyobrażam sobie noszenie pagera tak samo, jak noszenie telefonu. Albo nawet ten sam telefon może do tego służyć, bo po co tachać 2 urządzenia?

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna