•  

  pokaż komentarz

  Ja p@@?!@$e ale wstyd. Przecież oni są tak zawistni że nie znam osób które by ich przebiły. To są chorzy ludzie po prostu.

  •  

   pokaż komentarz

   @bojeczka: wiadomo- "totalny przypadek", a tak w ogóle to "kłamstwa i pomówienia". A potem wielkie zdziwienie, że ludzie nie chcą w ogóle jeździć pociągami.

   „W tej chwili PKP Intercity analizuje, w jaki sposób decyzja Przewozów Regionalnych o rezygnacji z uruchomienia pociągów specjalnych na to wydarzenie, może wpłynąć na bezpieczną i sprawną realizację połączeń zaplanowanych przez PKP Intercity. Obecnie rozważane są różne scenariusze, a o podjętych decyzjach w tej sprawie będziemy informować” – pisze Grzduk.
   XD Jedyne co oni teraz rozważają to kto puścił farbę i jak go uj%@?ć...

  •  

   pokaż komentarz

   @bojeczka czekaj czekaj... A czy czasem to nie jest tajk, ze jak Jurek bogu tak bog Jurkowi? Czy to nie Jurek swoimi słowami i wypowiedziami oraz upolitycznieniem festiwalu zniechęcił obecna ekipe u władzy do współpracy?

  •  

   pokaż komentarz

   @krisip: Czyli co państwowa kolej ma nie udostępnić połączeń kolejowych mimo wysokiego popytu na nie bo jakiś koleś krytykował rząd? Jesteś ty zdrowy? Pieprzonym obowiązkiem państwa jest dostarczanie usług każdemu a nie k?%?a tylko wyborcom partii rządzącej.

  •  

   pokaż komentarz

   Jurek swoimi słowami i wypowiedziami oraz upolitycznieniem festiwalu

   @krisip: to jest facet, który bawi się w politykę, a później ma pretensje, że ludzie, który obraża nie chcą z nim grać w jednej orkiestrze.

   Poza tym, wystarczy sprawdzić, jakich polityków zaprasza na festiwal i jak urabia młodzież, korzystając z tego, że przyjechała ona dobrze się bawić.

  •  

   pokaż komentarz

   @krisip: tak, ale jest to wypadkowa ich relacji. Odkąd pis doszedł do władzy nie pozostawał dłużny Owsiakowi. Były już akcje typu festiwal o podniesionym ryzyku, ogrodzenie terenu, wymuszenie barierek na chwilę przed rozpoczęciem, zakaz udziału psp, teraz czas na transport i pkp. Ciekaw jestem co dalej, do czego są skłonni się posunąć.

  •  

   pokaż komentarz

   @bojeczka: nie bierzesz pod uwagę tego, że rok w rok jak to bydło przetoczy się przez składy PKP to wszystko jest zdemolowane zarzygane i ogólnie nie do użytku. Może te połączenia są po prostu nie rentowne ze względu na ten powtarzający się proceder. Nie licząc tego, że większość tych brudasów nie kupuje biletów, bo jadą taką hołotą, że kontrola bez policji jest niemożliwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @mikolaj_o idąc tą logiką to jak PO wróci do władzy to niech zabierze wszelkie dofinanoiwania dla KK i całkowicie opodatkuje kościół, a jak znowu będą Światowe Dni Młodzieży to niech również zaczną blokować transpory publiczny zamiast starać się go usprawnić i pomóc ludziom zamiast im utrudniać życie. Co za katyńska logika.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin kazdemu? A myslalem ze żyjemy w demokracji i kapitalizmie a nie komunie...

  •  

   pokaż komentarz

   @mojemirabelki czyli jak Jurek bogu tak bog Jureczkowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @isthatyouorme ale przecież po tak właśnie utrudniało różne wydarzenia... Starczy zobaczyc na to co sie wyprawialo w Krakowie po pogrzebie Lecha.

  •  

   pokaż komentarz

   @etutuit: bilety są sprawdzane na peronie.

  •  

   pokaż komentarz

   @krisip: Jurek swoimi słowami oraz upolitycznieniem festiwalu? W latach 90. PiS nie istniał, festiwal ledwie raczkował, a WOŚP oraz Przystanek Woodstock i tak były solą w oku wielu konserwatystów.

   Co do zniechęcania obecnej ekipy u władzy do współpracy – czy żyjemy w Polsce w XXI wieku, czy w skansenie PRL? Czy niechęć ludzi u władzy do jakiegoś człowieka powinna mieć wpływ na usługi świadczone przez podmioty skarbu państwa pozostałym obywatelom?

   Ludzie jeżdżący specjalnie podstawianymi pociągami na Woodstock normalnie płacili za bilety. W zamian dostawali możliwość dojazdu na miejsce szrotem w warunkach często przypominających ze względu na ścisk te, jakie panują w bydlęcych wagonach.

   Moim zdaniem skutek braku dodatkowych połączeń kolejowych będzie taki, że więcej osób wybierze się samochodami, co przełoży się na korki, spaliny i zawalenie okolic Kostrzyna autami (bo nie wszyscy się pomieszczą na terenie festiwalu). Czyli co? Tzw. władza robi Jurkowi na złość, a konsekwencje mają ponosić mieszkańcy miasta i okolic?

  •  

   pokaż komentarz

   dąc tą logiką to jak PO wróci do władzy to niech zabierze wszelkie dofinanoiwania dla KK i całkowicie opodatkuje kościół,

   @isthatyouorme: to by akurat nie zaszkodziło. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale PO też podlizywało się KK (choć naturalnie mniej niż PIS)

  •  

   pokaż komentarz

   zawistn

   @bojeczka: jacy?
   Każda decyzja tych ludzi oznacza decyzję narodu. Co tu jest niejasne?
   Masz problem? Idź na jesień i zmień. No proste.

  •  

   pokaż komentarz

   @b-side nie ma musu uczestniczenia w festiwalu. Jest wiele masowych imprez na ktore nie ma specjalnych pociagow i nigdy nie bylo. A co do skladow pkp to te co sa na chodzie szkoda dac na zmarnowanie a te jak to mówisz bydlece albo już nie sa na chodzie albo zostaly juz wyremontowane.

  •  

   pokaż komentarz

   @isthatyouorme: Jestem niewierzący i mam tam gdzie mój nick wskazuje zarówno PO jak i PiS ale jedno wiem, to jednak ci z festiwalu bardziej zasrają wagony niż ci z dni młodzieży. Idąc dalej, przewoźnik komu będzie bardziej chętny podstawić wagony, tym co po nich musi zrobić niemal generalny remont i w dodatku duża ich część nie kupuje biletów, czy tym co bilety na przejazd wykupią wcześniej i jadą w zorganizowanych grupach. A mówię to jako przedsiębiorca, zwyczajna analiza zysków i strat, pomijając wizerunkowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mam_cie_w_dupie dodam jeszcze ze braki w skladach i konieczność ich remontu przekladalo by sie na utrudnienia dla wielu ludzi pozniej jak i problemu choćby logistycznego pkp po uszczupleniu zasobow sprawnych wagonów. Wiec nie tylko finanse ale i logistyka i utrudnienia dla innych pasażerów dlugo jeszcze po festiwalu.

  •  

   pokaż komentarz

   @krisip: Samorządy często organizują transport na mecze lub jakieś inne większe imprezy. I to jest właśnie zdrowe i rozsadkowe państwo, działające dla dobra obywateli, a nie przeciwko nim. Szkoda że politycy na wyższym szczeblu nie mogą tego pojąć.

  •  

   pokaż komentarz

   @krisip: Obecnie już muszą na wakacje pożyczać wagony od pepików.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin z tym popytem, pokazali jakieś liczby jakie zyski przyniosły te kursy na poprzednich edycjach? Bo może zniszczenia przewyzszyly wpływy z biletów

  •  

   pokaż komentarz

   @etutuit: w dupie byłeś i gówno widziałeś - teraz praktycznie nie da się przejechać bez biletu (wrócić sie na pewno nie da, bo bez niego nawet cie nie wpuszczą na peron) a co do demolki - byłem 5 razy, za każdym razem pkp i składy "nie do użytku" to w najgorszym wypadku są pomaziane markerami, nic, czego nie doświadczysz przy zwykłych przejazdach.

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzie jeżdżący specjalnie podstawianymi pociągami na Woodstock normalnie płacili za bilety. W zamian dostawali możliwość dojazdu na miejsce szrotem w warunkach często przypominających ze względu na ścisk te, jakie panują w bydlęcych wagonach.

   @b-side: Mam znajomych na kolei i zapytałem jak to było naprawdę. Otóż na Woodstock zawsze szedł najgorszy szrot, tuż przed rewizją, bo był demolowany masakrycznie. Do tego stopnia, że jak komuś było za gorąco to po prostu wybijał szybę. Podpisywanie się markerami to obowiązkowy element folkloru woodstockowego. Co się dziwić, tam impreza trwała od pierwszej stacji.

   Teraz PR w zasadzie ma taboru tyle, ile potrzebuje do realizacji kursów planowych. Nakupili linków, pomodernizowali kible. Najstarszym kiblom pokończyły się rewizje.

   PS. Od razu mówię: tak, kibice jeżdżą na mecz pociągami. Ale są dwie zasadnicze różnice:
   - są to pociągi dedykowane, zamawiane przez stowarzyszenia kibicowskie które odsprzedają je swoim członkom. Zazwyczaj nie można na nie kupić biletu. Organizator festiwalu nigdy nie był zainteresowany takim rozwiązaniem.
   - stowarzyszenia kibicowskie podpisują oświadczenie, że pokryją szkody wyrządzone przez kibiców. Organizator festiwalu nie jest zainteresowany takim rozwiązaniem.

   PPS. Organizator powinien zamówić pociągi komercyjnie zamiast płakać jakie to spółki kolejowe złe. Polityka wszędzie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @TheJaster niech zatem Twoj samorząd zorganizuje. Dlaczego ma to byc na poziomie najwyższej wladzy organizowane? Jak jest pielgrzymka na jasna gore to zadnych pociągów nie ma tylko lokalnie spolecznosci sie organizują i jadą np wynajmując autokar. Taka ta mlodziez niby ogarnięta i do przodu a jak trzeba sie zorganizować i glupi transport ogarnac we własnym gronie to dupa. To czyje te fury ze zdjec na Insta są?;p

  •  

   pokaż komentarz

   @b-side o ile nie koniecznie ogladam i lubie tv republika to polecam oglądnąć debatę o Owsiaku (jest na yt). W trafny sposób opisali na czym polega to upolitycznienie.

   A co do samych pociągów to rachunek jest prosty - masa ludzi jedzie i kupuje bilety - na tej trasie wpada więcej kasy niż zwykle - potrzeba więcej pociągów to się je podstawia. PKP ma uprawiac biznes, a nie politykę, bez względu na to jakie poglady są lub nie są lansowane na Woodstocku.

  •  

   pokaż komentarz

   @WarszafskiWaz ale ta masa ludzi demoluje wagony ze poza stratami materialnymi zaczyna pkp brakowac wagonów na obsluge innych tras jeszcze dlugo po festiwalu bo remonty nie robią się natychmiast. I to sa kolejne koszty.

  •  

   pokaż komentarz

   @krisip przecież pkp podstawialo wagony rezerwowe, które powinny dawno trafić na zyletki. Z tego co pamiętam, nie było tam elegeganckich pociagow jak np elfy.

  •  

   pokaż komentarz

   @WarszafskiWaz ale pkp juz nie ma takich wagonów bo się pozbylo

  •  

   pokaż komentarz

   @etutuit Piszesz o pielgrzymkach? One jeżdżą pociągami?

  •  

   pokaż komentarz

   @stan-tookie-1 Zyski były, potwierdza poprzedni prezes. Są też wpisy Polregio z roku poprzedniego za rządu obecnego prezesa.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: nie wiem kto się dziwi małej ilości podróżnych, chyba ci którzy w ogóle tym nie jeżdżą i się im wydaje,że mało kto korzysta. Pociągi przepełnione i wracają do łask od kilku dobrych lat, głównie za sprawą wyremontowanych składów. To już nie są jeżdżące złomy. Ludzie będą jeździć pociągami bo jest to już dużo przyjemniejsze niz kiedyś. Minusem są ostatnio jedynie wypadki z udziałem ludzi i miejscami wadliwa sieć trakcyjna, nad tym mogliby popracować. Polacy cierpią na odwieczny syndrom sztokholmski ;) nie ma obaw, że się tak zbuntują i tak będą jeździć nawet jeśli pkp nie dowiezie ich na woodstock.
   Szkoda, że pkp daje się wciągać w takie wojenki

  •  

   pokaż komentarz

   @piker: To zapytaj znajomych z kolei co myślą o pomyśle, aby likwidować też normalne połączenia na czas festiwalu. Przecież do miasta nie dojeżdżają tylko uczestnicy imprezy.

  •  

   pokaż komentarz

   @bojeczka: jakby ci bliźniaka zabili też byłbyś takim sk?$%ysynem?!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @bojeczka: bardzo dobrze zrobili, normalni ludzie dzięki uprzejmości PKP będą mogli pojechać inną trasą z daleka od pijanych, brudnych, naćpanych i odrażających zwierząt zmierzających na ten "festiwal" i pomyśleć, że pośrednio stoi za tym wielki polski patriota, mąż stanu, człowiek wielkiego serca Pan Prezes Jarosław Kaczyński.

  •  

   pokaż komentarz

   @b-side pkp intercity oddelegowało sporo wagonów na przeglądy p4 i p5 więc wysłanie pociągu na te stacje mogłoby się skończyć brakiem rezerwy taborowej dla nich...

   Bo najładniejszy Dart z Pesy mógłby nie nadawać się do przewozu bydła po przejechaniu przez te stacje przed i po festiwalu...

  •  

   pokaż komentarz

   A mówię to jako przedsiębiorca, zwyczajna analiza zysków i strat, pomijając wizerunkowe.

   Rozmowa @Mam_cie_w_dupie z kontrahentem:
   -o, widzę też mirkujesz? jaki nick?
   -mam cię w dupie
   ...

  •  

   pokaż komentarz

   @krisip: dokładnie tak jak piszesz. Jak Kuba Bogu, tak Bóg kubanczkom :p
   Ale niee zjarani i pijani młodzi ludzie tego nie widzą :p

  •  

   pokaż komentarz

   @Wejszlo jest kilka spółek zajmującymi się naprawami rewizyjnymi i głównymi szynobusów, wagonów i innych a tylko w jednej z nich na naorawy p4 i p5 czeka około 100 wagonów, w innych spółkach może być tego więcej...
   Poprostu mają uszczuplony tabór i niestety, nie mogą pozwolić sobie na demolkę posiadanych składów.

  •  

   pokaż komentarz

   @krisip nie wnikając w twoją wypowiedź za bardzo chciałbym tylko zapytać czy uważasz , że każdy kto krytykuje władze powinien przed wejściem do pociągu złożyć samokrytykę ? Czy może kolej mu odmówić transportu??

  •  

   pokaż komentarz

   @krisip na ch%! się plujesz, skoro nie jedziesz na Woodstock? Zawsze ci najwięcej do gadania mają, co w dupie byli i gówno widzieli. Leć na spotkanie #bojowkawindowsphone (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   @sloiczy: Wystarczy że załatwili Adamowicza. Sk$#$ysyny.

  •  

   pokaż komentarz

   @bojeczka:

   Za to podstawią składy na

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @krisip: @mikolaj_o: @etutuit: Masakra, co ta propaganda zrobiła wam z mózgów.

  •  

   pokaż komentarz

   @piker: To zapytaj znajomych z kolei co myślą o pomyśle, aby likwidować też normalne połączenia na czas festiwalu. Przecież do miasta nie dojeżdżają tylko uczestnicy imprezy.

   @KubaGrom: Jasne, że popierają. Z perspektywy pasażera to strasznie słabe zagranie, ale przewoźnik zabezpiecza się przed tym, żeby nie jechano pociągami planowymi na festiwal.

   No bo wyobraź sobie - masz nowy samochód. Wpuszczasz do niego pijaną, czasami pijaną i upaloną młodzież na 300-500 kilometrów? Zapewne nie. PKP IC nigdy tego nie robił, a PR wysyłały sprzęt który był tuż przed rewizją i tak czy siak wnętrze byłoby wybebeszone.

   Ja nie chcę nic mówić, ale to jest jedyny festiwal w Polsce gdzie organizator oczekuje organizacji dowozów od Państwa. Na Opener czy inne duże festiwale pociągi zamawia organizator i pokrywa ewentualne szkody. Z festiwalem w Kostrzynie zawsze jest taki problem, że jest za darmo a to powoduje problematyczną klientelę.

   Nie róbmy z czysto biznesowej decyzji jakiejś polityki. To, że poprzedni rząd wspierał Owsiaka i jego projekty (i przy okazji zdobywał poparcie), że każdy inny będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @mikolaj_o
   @krisip i cyk 2 złote za wpis wam wpadło.

  •  
   TheNewGuy

   -1

   pokaż komentarz

   @bojeczka: już wiecie na kogo nie głosować :)

  •  

   pokaż komentarz

   @imargam_2137 dokładnie tak jak napisałeś . Patologia z 500+ jedzie na ten kloaczny zlot marginesu a normalny człowiek musi na to patrzeć .

  •  

   pokaż komentarz

   idąc tą logiką to jak PO wróci do władzy to niech zabierze wszelkie dofinanoiwania dla KK i całkowicie opodatkuje kościół, a jak znowu będą Światowe Dni Młodzieży to niech również zaczną blokować transpory publiczny zamiast starać się go usprawnić i pomóc ludziom zamiast im utrudniać życie

   @isthatyouorme: to by wiosna zrobiła :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Wejszlo: koleje regionalne- jak najbardziej, jest wypełnione, czasem tak, że na peronach brakuje jeszcze znanych z Japonii choćby "upychaczy". Ale te międzyregionalne? IC? EIC? Pendolino? Ile razy tymi składami nie jadę- jak w wagonie jest połowa ludzi na trasie południe-północ, to jest dobrze, bo zwykle i tego nie ma... ja się o regionalne nie boję, bo ci czegoś takiego nie odstawią. Mi po prostu brakuje siły na to, co robi nasze kochane PKP, ale wiadomo- spółka państwowa, to można ciąć w c%??! do woli, bo państwo poratuje i tak i tak.

  •  

   pokaż komentarz

   @KubaGrom Mogę Ci powiedzieć z punktu widzenia przewoźnika innego niż pr i ic :)
   Jeśli nie ma pociagów specjalnych to obłożenie na planowo jeżdżące pociągi i tak będzie kilkaset razy większe, zwykli ludzie i tak nie dojadą tam gdzie chcą, wagony będą przepełnione. Do tego niemożliwe będzie skontrolowanie czy ktoś ma bilet = zyski mogą być niewielkie lub wręcz w ogóle ich nie będzie. Wcześniej padł argument, że przecież jest kontrola na dworcu. No nie do końca, to co było w Kostrzynie to inicjatywa PR przy wsparciu Pokojowego Patrolu. W takim przypadku jak mamy w tym roku przewoźnik sam musiałby ogarnąć ludzi do kontroli na każdej jednej stacji. Wyobraź sobie ogromny tłum, który próbuje Cię przepchnąć żeby wejść do środka. Nie wspominam nawet o tym, że nie ma co marzyć o planowej jeździe.

   Generalnie niezależnie od tego czy to było polityczne, czy nie to muszę przyznać szczerze, że rozumiem ewentualną decyzję IC. Zysk potencjalnie niski, ryzyko ogromne. Przypominam, że za bezpieczeństwo pasażerów podczas transportu odpowiada przewoźnik.

   Najlepszym rozwiązaniem byłoby tak jak wspominano wcześniej- zrobić zrzutę na pociąg specjalny tak jak to robią kibice.

  •  

   pokaż komentarz

   @bojeczka: Wstyd, wiadomo. Co ludzie zawinili że jąkała w okularach wziął się za zabawę dla dużych chłopców? Opowiedział się jawnie za jedną ze stron politycznych to teraz niech się nie dziwi że jest niszczony. Co on ma 5 lat żeby nie wiedzieć że polityka do bagno w którym prowadzi się wojnę na wyniszczenie? Ty myślisz że tu chodzi personalnie o niego? Owsiak się nie liczy. Skoro przyjęło się że na imprezie agitują politycznie to trzeba im to utrudnić. Tyle w temacie.

  •  

   pokaż komentarz

   zniechęcił obecna ekipe u władzy do współpracy?

   @krisip: A co konkretnie Jerzy Owsiak powiedział o usługach PKP? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @etutuit: Gratuluję. Wypowiedź z typu "gówno się znam ale w tv trwam widziałem". Miałem okazję jechać 3x pociągiem jadącym na Woodstock (mimo, iż sam wtedy tam nie jechałem) i jakoś zdemolowanych i zarzyganych wagonów nie widziałem. Ludzi było dużo, ale nie wyglądało to gorzej niż normalny (przeważnie za krótki) skład na długich trasach w weekendy w okresie wakacyjnym. Na pewno lepiej podstawiać kolejne pociągi dla patologii kibicującej polskiej ekstraklapie. Po ich przejazdach pociągi wyglądają zjawiskowo...

  •  

   pokaż komentarz

   @krisip: jest w tym trochę racji, że przez to robią mu pod górkę, ale nie powinni! Dawny Woodstock był apolityczny ale już od paru lat nie jest. Najpierw za czasów rządów PO zapraszanie dziwnych „autorytetow” z partii rządzącej i robienie z nich na siłe fajnych wyluzowanych gości a jak władze przejęło PiS to jechanie po nich nawet na głównej scenie. Wiec niech się owsik nie dziwi że jak mogą to mu dowalają. Ale to co robi PKP to działanie na szkodę spółki! Dlatego wszystko powinno byś sprywatyzowane i prywatny przewoźnik by sobie na stratę znacznych zysków nie pozwolił nawet jeśli sympatyzowałby z jakąś opcją polityczną bo w prywatnej firmie chodzi o zysk a w państwowej o święty spokój!

  •  

   pokaż komentarz

   @piter-forfiter: ale on doskonale wie co robi! Bo jego działania od samego początku są polityczne bo to były agent SB namaszczony aby jakoś okiełznać niesforną młodzież (kiedyś Jarocin a po 90 roku Woodstock), aby nie wychodzili na ulice protestować tylko mieli gdzie „róbta co chceta”!

  •  

   pokaż komentarz

   @To_czego_nie_zobaczysz_w_TV ale nie wiemy jaki jest bilans zyskow i strat bo np nie wiemy jakie straty niesie ze soba brak sprawnego taboru do obsługi biezacych polaczen bo np stoi w warsztacie a kary umowne leca. O niewygodzie pasazerow z tym zwiazana nie wspominajac.

  •  

   pokaż komentarz

   @mikolaj_o tym tropem idąc rozumiem że jeśli zmieni się władza to bedziesz w zupełności rozumieć zaprzestania wsparcia przez państwo Polskie innych imprez, np tych organizowanych przez Kościół. To jest głupota, Państwo to nie prywatny folwark a 6mln osob głosujących na PiS to nie większość

  •  

   pokaż komentarz

   @krisip: skoro braki w składach straty itp to nie powinni dawać pociągów dla. Kibiców i narodowcow bo to oni najbardziej niszczą i zachowują się jak bydło szyby wybijaja itp itd

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: W zeszłym roku wracałem z Władysławowa do Lublina pociągiem bezpośrednim, na który kupiłem bilety w kasie, ale nie udało mi się dokonać rezerwacji na przewóz rowerów, a kasjerki ani w Pucku, gdzie bilety nabyłem, ani we Władysławowie, nie potrafiły mi podać powodu, dla którego system nie zezwalał na tę rezerwację.

   Okazało się, że skład pociągu w Gdyni był łączony ze składem z Kołobrzegu, i w obu składach były wagony sypialne, które po połączeniu ulokowały się tak, że jeden był za lokomotywą, a drugi na końcu pociągu. Wobec tego nie można było rowerów umieścić ani na końcu pociągu, ani za lokomotywą, a przedziału rowerowego, oczywiście, nie było.

   Według załogi pociągu bezprawnie umieściłem rowery za pierwszym wagonem sypialnym, ponieważ powinna zastać zachowana komunikacja przez drzwi z resztą składu. Było to dla mnie kompletnym zaskoczeniem, albowiem przez lata miałem zakodowane, że sypialny jest wagonem autonomicznym, i nikt do niego z pociągu nie włazi, ani z niego nie wyłazi.

   Trzy ekipy konduktorskie zmieniające się na całej trasie deliberowały co by tu zrobić, abym ja te rowery przewiózł, bo pierwsza wersja była taka, że mam je wystawić na peron na najbliższej stacji, na co popukałem się w czoło, bo nie wyp#!??#!ę 6k PLN ot, tak sobie, bo przewoźnikowi coś się uroiło.

   Stanęło na tym, że po długich bojach z systemem internetowym, konduktor sprzedał mi bilety na przewóz rowerów, ale same rowery musiałem umieścić w kiblu, aby ewentualna kontrola ich nie zobaczyła, i nie zaj@$#ła obsłudze pociągu premii. No i podróżowałem z żoną w całkowicie pustym przez całą trasę wagonie, z częściowo rozmontowanymi rowerami upchniętymi w kiblu, a przez inkryminowane drzwi do sypialnego nie przeszedł pies z kulawą nogą, ani nawet konduktor.

   PKP oczywiście "dostrzega" problem, że coraz więcej pasażerów podróżuje z rowerami, i że brakuje przedziałów rowerowych, ale oni MUSZĄ dopiero kupić nowe wagony przystosowane do przewozu rowerów, jakby wywalenie siedzeń z jednego przedziału było większym problemem i kosztem, niż zakup nowego taboru. Wygląda na to, że nie da się efektywniej transportować koleją rowerów, póki ktoś nie ukręci wała na zakupie nowych wagonów.

  •  

   pokaż komentarz

   @xer78 tak np. kolejarzy w listopadzie na którą zawsze są wagony

  •  

   pokaż komentarz

   @klikus: Nie p$%?!#%. Każda decyzja tych ludzi oznacza decyzję tych trzydziestu kilku procent ludzi którzy ich popierają, wiec nie wycieraj gęby narodem. Naród to wszyscy, a nie tylko poplecznicy pisu.

  •  

   pokaż komentarz

   @piker: Co Ty pieprzysz ? Czysto biznesowa decyzja ? PKP zawsze zarabiało na tych pociągach. Przyznał to dyrektor. Więc czysto biznesowo choćby to o demolcje było prawdą, to skoro PKP wychodziło na plus to powinno podstawić pociągi.

   To jest czysto polityczna decyzja. PiSiory zawłaszczają wszystko co mogą, począwszy od zrobienia z TVP tuby propagandowej a skończywszy na utrudnianiu życia i robieniu obywateli drugiej kategorii, a wręcz wrogów kraju każdego kto nie stoi murem za Kaczyńskim. Owsiak jest na czarnej liście, ludzie jadący na ten festiwal to zdecydowanie nie jest elektorat pisy, więc pis uwala co może.

   Innymi słowy, kiedyś tak się w opozycję bawili, a teraz sami robią się coraz bardziej jak PZPR. Jakaż to ironia, co ? Tak nisko upaść, stać się tym czego najbardziej się nienawidziło ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @mikolaj_o: bylem 10 razy na festiwalu. Dziwi mnie ilosc minusow. To co napisałeś pokrywa sie z rzeczywistością totalnie :). Ale prawda boli... wole jechac na Jarocin niz na ten festiwalowy twor odarty z klimatu opatulony polityka

  •  

   pokaż komentarz

   @WarszafskiWaz: Generalnie rozumiem IC które postanawia omijać Kostrzyn, bo IC nigdy nie miało specjalnych pociągów a boi się o tłumy i zachowanie w normalnych. Ale dlaczego Regio nie uruchamia specjalnych któe zawsze były pełnie nie rozumiem. Ale chyba da się podjechać normalnymi Regio mimo wszystko.

  •  

   pokaż komentarz

   @bojeczka: Przekierują wszystkie pociągi do Torunia i Świebodzina ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @ats42: gdybym mógł, to bym ci i z 10 plusów za ten wpis dał. To jest tak autentycznie pekapowskie, że aż smutne- PKP sama robi ludziom pod górkę, bo przecież okazać choćby odrobinę empatii to za dużo (w końcu hurr premia!), a potem jak przychodzi co do czego to i tak wyj%!@ne. Typowy syndrom urzędasa- zanim zacznie cokolwiek robić to utyskiwanie, narzekanie, stawanie okoniem, bo wszystko źle, wszystko nie tak, wszystko nie da się, wszystko jebnie, same problemy, na pewno będzie źle, źle, źle. Tak kurde dla zasady ლ(ಠ_ಠ ლ)

  •  

   pokaż komentarz

   @PotatoZiemniak Od kiedy w drodze na Kostrzyn bilety sprawdzają na peronie?

  •  

   pokaż komentarz

   @krisip: I rozumiem, że to jest w porządku? W sensie na złość jeden arogancki grubas drugiemu aroganckiemu grubasowi zrobi taką bubę, że zwykli ludzie którzy chcą jechać na festiwal nie będą mieli jak?

   @b-side: Nawet tutaj musisz podziały wprowadzać? Na tym festiwalu bywało nawet 2mln ludzi o skrajnie różnych poglądach. Totalne kato-konserwy i pro-lewako-elgiebeto-hivojady i jakoś nigdy nie było z tym problemu, teraz ta cała wojenka (i jedni i drudzy są tu winni bo nikt nie potrafi się zachować z klasą) sprawia, że ludziom będzie dużo trudniej się tam dostać.

  •  

   pokaż komentarz

   @KombajnemPrzezUkraine: To jest do moderatora żyda, który dwukrotnie dał mi bana na starym nicku za pisanie prawdy o nich.

  •  

   pokaż komentarz

   @isthatyouorme: niestety nie są takimi chamskimi podstępnymi perfidnym i szujami.

  •  

   pokaż komentarz

   @SadLostPuppy: Organizator tak jak robia to np organizatorzy Openera i innych festiwali powinien zamowic pociag specjalny i zobowiazac sie do np pokrycia wszelkich szkod. Tego organizator nie robi i nie wiem dlaczego oczekuje specjalnego traktowania?

   Tutaj kolega Piker dobrze napisał: https://www.wykop.pl/link/4997167/comment/66370677/#comment-66370677

   Ja nie chcę nic mówić, ale to jest jedyny festiwal w Polsce gdzie organizator oczekuje organizacji dowozów od Państwa. Na Opener czy inne duże festiwale pociągi zamawia organizator i pokrywa ewentualne szkody. Z festiwalem w Kostrzynie zawsze jest taki problem, że jest za darmo a to powoduje problematyczną klientelę.

  •  

   pokaż komentarz

   @krisip: różnica jest taka, że na Openera bilety kosztują 320zł a na Woodstock 0zł. I jakoś to od zawsze działało.

  •  

   pokaż komentarz

   @SadLostPuppy: ale przeciez zespolom placą, gwiazdom placa za wystepy to czemu pkp nie chca zaplacic?

  •  

   pokaż komentarz

   @krisip: W sumie, racja. Gdyby Woodstock chciał się dogadać mógłby wprowadzić sprzedaż biletów na pociąg u siebie i wykupić połączenie. Problem rozwiązany.

  •  

   pokaż komentarz

   dodam jeszcze ze braki w skladach i konieczność ich remontu przekladalo by sie na utrudnienia dla wielu ludzi pozniej jak i problemu choćby logistycznego pkp po uszczupleniu zasobow sprawnych wagonów

   @krisip: na woodstock jadą składy, które nie jeżdzą NIGDZIE INDZIEJ. Skończ p%!##$@ić, bo jak czytam Twoje komentarze to mnie krew zalewa. Albo jesteś głąbem, albo trollem 10\10 bo chwyciłem zarzutkę...

  •  

   pokaż komentarz

   @BQP a kto przez caly rok utrzymuje te sklady? Kto robi ich przeglad po roku niejedzenia? p@@?$##isz to ty...

  •  

   pokaż komentarz

   @SadLostPuppy: Już widzę jak się dogadują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Jurek: Chcielibyśmy wynająć pociąg i kilka wagonów na festiwal.
   PKP: Nie da się.
   Jurek: Czemu ?
   PKP: Nie, bo nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cwieko: I wtedy ten argument nie miałby sensu i nie podziałałby na mnie. A artykuł miałby inny wydźwięk. Ale tak się nie stało więc jedyne co wiemy to, że jest to kolejne bezsensowne bashowanie PiSu pt. "hurr durr pis złyyyy, bardzo złyyyy"

  •  

   pokaż komentarz

   @piker: Co Ty pieprzysz ? Czysto biznesowa decyzja ? PKP zawsze zarabiało na tych pociągach. Przyznał to dyrektor. Więc czysto biznesowo choćby to o demolcje było prawdą, to skoro PKP wychodziło na plus to powinno podstawić pociągi.

   @MianDa: k??#a mać, no już nie chce mi się prostować w internecie tej, ekhm, półprawdy. PKP nigdy na tych pociągach nie zarabiało bo organizowały je Przewozy Regionalne, przewoźnik spoza grupy PKP. To po pierwsze. Zarabiali? Owszem, wykazywali zysk dzięki kreatywnej księgowości. Dewastacje taboru NIGDY nie były wpisywane w rozliczenie pociągów MusicRegio, a szły w ogólne straty spółki.

   Ja Ci za to powiem, że poprzedni rząd kazał organizować pociągi na Woodstock bo przedstawiciele tegoż rządu się na owym Woodstocku lansowali. To potwierdzony fakt. Także nie do końca wierzę w to, że te pociągi się kiedykolwiek opłacały.

  •  

   pokaż komentarz

   @Siwy83 jechałeś kiedyś pociągiem na mecz ? No właśnie otóż jeśli są jakieś szkody wyrzadzane przez koszty pokryć. Pilnowane jest na takich przejazdach żeby nie był zostawiony chlew

  •  

   pokaż komentarz

   @ats42: i tak działają wszystkie państwowe firmy! Bo w państwowej chodzi o święty spokój a w prywatnej o zysk!

  •  

   pokaż komentarz

   @To_czego_nie_zobaczysz_w_TV: Coś w tym jest. W tym roku też jadę nad morze i, tak samo, jak w poprzednim, chciałem wysyłać część klamotów pocztą, aby się z nimi nie szamotać w pociągu, bo i tak mamy dwa rowery, i sporo innego bagażu. Tak, jak w zeszłym roku, zapakowałem rzeczy w torbę turystyczną, ofoliowałem ją, i przewiązałem "na baleron" linką, po czym chciałem ją nadać w placówce pocztowej. I okazało się, że cena paczki nie wyniesie 30 zł, jak w zeszłym roku, ale 82,50 zł, ponieważ tak zapakowana paczka stała się nagle "niestandardowa"! Aby wysłać jako paczkę standardową musiałbym wszystko przepakować w prostopadłościenny karton! Nagle poczcie się umaniło, że paczka ma być w pudełeczku, bo inaczej to jeb!, cena w górę 270%! Nak?@!iałem się jak młody leszcz i zaniosłem tę paczkę do pobliskiego punktu DPD, gdzie mi bez żadnego marudzenia ją przyjęli za 28,99 zł, i już następnego dnia została doręczona na miejsce! Z powrotem będę miał trochę pod górkę, bo prawie 20 kg klamota będę musiał przewieźć PKS-em kilkanaście kilometrów do punktu DPD, aby tą samą drogą nadać, ale w sumie nie zabulę za tę operację aż takiej gigantycznej ceny, jak sobie życzy Poczta Polska. Jak przez całe życie szanowałem tę instytucję, to teraz mówię: zaorać w p#?#u, albo sprywatyzować doszczętnie!

  •  

   pokaż komentarz

   @MianDa: no i narracja padła

   źródło: pbs.twimg.com

 •  

  pokaż komentarz

  W normalnej sytuacji WOŚP zamawia pociągi, za usługę płaci i ponosi konsekwencje w przypadku dewastacji. Krótko i na temat.

 •  

  pokaż komentarz

  Kolejnym krokiem będą niezapowiedziane roboty drogowe wokół Kostrzyna. Oni nie mają skrupułów.

 •  

  pokaż komentarz

  Jaka to władza, co rzuca obywatelom kłody pod nogi?

 •  

  pokaż komentarz

  Jakie trzeba mieć kompleksy i jakim trzeba być małym aby takie coś zrobić.

1 2 3 4 5 6 7 ... 28 29 następna