•  

  pokaż komentarz

  Z automatu powinni dostać zarzut nieudzielenia pierwszej pomocy i kupon na zmianę zawodu...

  •  

   pokaż komentarz

   @UsZ_: a dostanie gówno, bo brakuje lekarzy i biorą każdego jak leci żeby wypełnić kadry. Sprawa by musiala być bardzo medialna żeby było inaczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @UsZ_: Udzielili, wezwali karetkę. Na dzień dzisiejszy to wystarczy, żeby nie zostać pozwanym...

  •  

   pokaż komentarz

   @skrajnie_centralny Nie w przypadku lekarza. Telefon na służby wystarczy w przypadku zwykłego Kowalskiego - lekarz ma obowiązek podjąć czynności zmierzające do ratowania życia niezależnie od tego gdzie się znajduje.

  •  

   pokaż komentarz

   @UsZ_: polackie zwyrodnialce-powie pesymista. Jest postęp bo dawniej poloki jezdzace karetkami zabijaly ludzi pawulonem by cialo sprzedac zakladowi pogrzebowemu-powie optymista.

  •  

   pokaż komentarz

   @jeloo: Ma też obowiązek ustawicznego kształcenia się, a głąby niedouczone takie, że tylko zatwierdzone procedury realizują, i ch!@ ze zdrowiem, i życiem, pacjenta.

  •  

   pokaż komentarz

   @UsZ_ 100% racji jeśli lekarz nie potrafi udzielić pierwszej pomocy to powinien dostać zakaz wykonywania zawodu

  •  

   pokaż komentarz

   @Trixie: Najważniejsze, że jest na premie dla ludzi bez wykształcenia zajmujących odpowiednie stanowiska. I na bombelki też. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   No i 69 latek, więc dodatkowe pieniążki wpadną do skarbu państwa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @UsZ_ w polszy gdzie są równi i równiejsi to nie przejdzie. Powiedzą: ,,mało lekarzy a ci którzy zostali to zmęczeni albo cymbały". Proponuję aby studia były płatne bo źle się czuję kiedy za nasze lekarze sobie wyjeżdżają na kariery albo zostają i czekają do fajrantu.

  •  

   pokaż komentarz

   @UsZ_: Lekarz nie jest żadnym magikiem a rko pewnie miał na studiach 30 lat temu. Reanimacje powinien potrafić przeprowadzić każdy a jeśli sami tego nie potraficie, czytaj lepiej siedzieć przed kompem i oglądać koty na youtubie niż pójść na jedno z darmowych szkoleń organizowanych bez przerwy przez gminy, urzędy miast to nie oceniajcie inncyh!

  •  

   pokaż komentarz

   @Lama1: a jakie błędy popełniła rodzina? Personel medyczny zj?%$l sprawę, nie ma co tu dużo gadać.

  •  

   pokaż komentarz

   @UsZ_: to musiał by być ojcieć ziobry żeby ktoś wyciągną k9nsekwencje a tak to tylko kolejny zgon szaraka

  •  

   pokaż komentarz

   @jeloo Podasz mi jakaś podstawę? To interesujące co mówisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @kubaklodz Mówi o tym art. 30 ustawy o lekarzach i lekarzach dentystach. Mianowicie: Lekarz ma obowiązek udzielać pomocy lekarskiej w każdym przypadku, gdy zwłoka w jej udzieleniu mogłaby spowodować niebezpieczeństwo utraty życia, ciężkiego uszkodzenia ciała lub ciężkiego rozstroju zdrowia, oraz w innych przypadkach niecierpiących zwłoki

   Nie ma żadnego precyzowania, że chodzi o jego pacjenta, że dotyczy tylko godzin jego pracy. Lekarz ma w każdym przypadku udzielać pomocy i nie wystarczy, że zadzwoni pod 112.

  •  

   pokaż komentarz

   art. 30 ustawy o lekarzach i lekarzach dentystach

   @jeloo: Dziękuję, interesujący paragraf, nie znałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adunio: Masz rację. Tak samo powinni płacić wszyscy po humanistycznych, którzy jadą na zmywak na zachód.

  •  

   pokaż komentarz

   @montalban wszyscy. Ciekawe ilu by było wtedy po humaniscie...

  •  

   pokaż komentarz

   @UsZ_: Ta przychodnia tam jest ogólnie dramatyczna. Parę lat temu na Festiwalu Muzyki Celtyckiej pod Zamkiem w Będzinie schodząc z górki zahaczyłam o coś nogą, poleciała z impetem do przodu odruchowo odrzucając torbę z aparatem na plecy żeby go nie zniszczyć.
   Gdzieś nawet tutaj było zdjęcie wrzucane na mikro, że różowy pasek z domu wyszedł ;)
   Wracając do tematu - policja udzieliła pomocy, bo ratownicy mieli inne zajęcie. Na oczyszczanie poszła cała butla wody utlenionej, ale że dłonie scharatane konkretnie powiedzieli, że do szpitala na szycie koniecznie (na lewej dłoni płat skóry odchodził pokazując co się pod nią kryje).
   O ile zastrzyk przeciwtężcowy dali, to na szycie się wypięli, bo stwierdzili że nie ma sensu.
   Blizna może nie jest jakoś super widoczna ale jest zgrubiała skóra w tym miejscu, wymiar 1.5x1 cm (rana była dłuższa, ciągnęła się do wnętrza dłoni - na szczęście tam jednak skóra nie zdarła się tak głęboko). Nie oczyścili z pozostałości żwiru - woda utleniona, zastrzyk, opatrunek. Tyle. Opatrunek od policjantów czerwony, koło krzesełka na którym siedziałam mała kałuża krwi, ale przecież szycie niepotrzebne - lepiej nawalić gazy tak, że nie mogłam dłońmi ruszać.

   Nie chcę absolutnie porównywać tych dwóch sytuacji, bo kaliber jest inny ale naprawdę - to, co tam się dzieje, to jakaś masakra. Ale skoro lekarzowi tam nie chce się poświęcić więcej niż parę minut na założenie szwów, to co dopiero żeby zająć się porządnie kimś w poważnym stanie ( ̄෴ ̄)

 •  

  pokaż komentarz

  Tak na prawdę w całej sprawie popełniono wiele błędów, od rodziny po lekarzy. W takim stanie w jakim był pan Józef to się od razu wzywa karetkę lub jedzie do najbliższego SORu, a nie jeździ po przychodniach i ośrodkach zdrowia. Zaburzenia i problemy z oddychaniem są już stanem zagrożenia życia. Do tego jak zwykle artykuł napisany tendencyjnie żeby wzbudzić jak najwięcej sensacji. Z oficjalnej wypowiedzi zastępcy dyrektora wynika że akcja serca ustała dopiero w momencie przyjazdu pogotowia. Nie reanimuje się kogoś kto ciągle ma wyczuwalne tętno. Owszem, lekarz lub pielęgniarka mogli zrobić wkłucie wcześniej, podać tlen. Ale to też bardziej są zabiegi doraźne i żaden z nich na pewno nie uratował by mu życia.

  zszokowanej rodzinie kazano natychmiast zabrać ciało.
  No niby to się wydaje nieludzkie i odczłowieczone dla kogoś kto nigdy nie był w takiej sytuacji, ale tak wygląda procedura. Co mieli powiedzieć. "Bardzo przepraszamy ale ten pan powinien już sobie pójsć?". Jeśli ktokolwiek bliski umrze to wzywa się karetkę do wypisania aktu zgonu i od razu dzwoni do domu pogrzebowego. I od razu w razie jak ktoś by mi życzył bycia w takiej sytuacji - to tak, byłem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Plp_: ale tyle się słyszy żeby nie wzywać niepotrzebnie karetki, bo mandat, to może chcieli uniknąć bo się nie znają

  •  

   pokaż komentarz

   @Plp_: Po prostu Pani z artykułu była wychowana w przekonaniu że lepiej nie wzywać karetki bo jeszcze trzeba będzie za nią płacić, zupełnie jak moja matka gdy zobaczyłem jak wciąga ojcu spodnie i sprawdza autobusy bo "ojciec na nogach nie ustoi". Okazało się że ma zator płucny, ze mną odj%@!ła numer jak ukąsiło mnie coś w głowę za gówniarza i zaczęła puchnąć to ta idiotka zamiast wezwać pogotowie to kazała biec parę kilometrów i błagała ludzi żeby mnie do lekarza w kolejke wpuścili.

  •  

   pokaż komentarz

   @joolekk: @mage: Siostra mojej babci też leżała chora 3 dni i nikomu nie powiedziała bo "nie chciała sprawiać problemów"- zmarła dwa dni później. Ważne żeby wiedzieć jak się zachować, można wcześniej zasięgnąć wiedzy jak radzić sobie w przypadku udaru lub problemów z sercem (tym bardziej Pan Józef który jak wynika z artykulu leczył się wcześniej kardiologicznie). Oczywiście że ta wiedza nie jest obowiązkowa i też nikt nie ma pretensji że rodzina tego nie wiedziała, ale też nie powinno się przy tym mieć pretensji do lekarzy z ośrodka zdrowia że nie pomogli, bo w takich placówkach nawet nie ma takiego sprzętu, ani nie od tego są żeby hospitalizować sercowców.

  •  

   pokaż komentarz

   @joolekk sęk w tym, że nie ma czegoś takiego jak zamówienie karetki, tylko telefon na pogotowie. To dyspozytor podejmuje decyzję, czy wezwanie jest zasadne i powinni je przyjąć. A mandat to można dostać, ale w sytuacji kiedy po przyjeździe okazuje się, że opis sytuacji nie zgadza się z przekazanym informacjami. Szkoda, że świadomość społeczna w tym temacie jest niska, bo to właśnie czesto prowadzi do największych tragedii, których ostatnio na temat placówek medycznych nie brakuje.

 •  

  pokaż komentarz

  Sam ostatnio choruję i jestem przerażony służbą zdrowia i poziomem naszych lekarzy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Zmarł twórca słownika T9.
  Niech mu ziemia lepką Będzin.