•  

  pokaż komentarz

  to jest najlepsze "powszechnie akceptowalny pogląd" czy jak ponownie "powszechnie akceptowalnym poglądem" będzie płaska ziemia to ona faktycznie będzie płaska? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @nietolerancja: dokładnie tak powiedział nauczyciel, że nie wszystkie powszechne opinie sa "married witch science".

  •  
   H....n

   -224

   pokaż komentarz

   @nietolerancja: A co z hermafrodytami? Do jakiej płci należą?

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron:
   Do tej którą mają genetycznie zaprogramowana. To że mają zarówno cechy płciowe jednej i drugiej płci nie jest normalne, i należy naprawić to co się da naprawić by móc funkcjonować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron hermafrodyryzm to anomalia, nie należy tego postrzegać jako trzecia płeć, ponadto hermafrodyci nigdy nie mają w pełni rozwiniętych obu narządów, i zazwyczaj przechodzą operację w zależności od tego czy bardziej czyją się kobietą lub mężczyzną.

  •  

   pokaż komentarz

   to jest najlepsze "powszechnie akceptowalny pogląd" czy jak ponownie "powszechnie akceptowalnym poglądem" będzie płaska ziemia to ona faktycznie będzie płaska? ( ͡º ͜ʖ͡º)

   @nietolerancja: A jak poptarzysz na to odwrotnie. Osoby wierzace w plaska ziemie uwazaja ze to ze TY i nauka mowia ze Ziemia jest kula, nic nie znaczy bo oni w to nie wierza...

   PS: W jezyku polakim nie ma rozroznienia SEX (roznice biologiczne) i GENDER (roznice spoleczne).

  •  

   pokaż komentarz

   @nietolerancja:

   "Między innymi zasługuje tu na poruszenie okoliczność, że nauczyciele nie odróżniają wiadomości od poglądów2) i dlatego nie rozumieją, że trzeba uczyć wiadomości, ale nie można „uczyć” poglądów; poglądy można jedynie dyskutować. Jeżeli nauczyciel uczy, że bitwa pod Waterloo została stoczona w 1816 roku, to wszystko w porządku. Natomiast nonsensem jest, gdy „uczy” on, jakie były przyczyny, że Napoleon tę bitwę przegrał. Na tę sprawę można mieć różne poglądy, przy czym nikt nie zdoła dowieść, że jego pogląd jest rozstrzygający. Można co najwyżej wymienić sporo faktów (a więc wiadomości), jak np. odsiecz Blüchera, spóźnienie się Grouchy, kiepskie zdrowie Napoleona, wyczerpanie Francji itd., ale niepodobna stwierdzić, jaki byłby wynik bitwy, gdyby któryś z tych faktów nie zaszedł."

  •  

   pokaż komentarz

   @lukenzi: Prawda, ale chyba nikomu nie wpadnie do głowy klasyfikować takiej osoby jak jakiś podtyp człowieka.

  •  

   pokaż komentarz

   @JayCube: Mamy rzeczownik „rodzaj”, który jest bliższy słowu „gender” (swoją drogą te słowo pochodzi od „genre”) niż „płeć”.

  •  

   pokaż komentarz

   @Razi91: Wpisz "sex" w google i zobacz czy ci wyskoczy tak jak w przypadku "gender" definicja, czy coś innego xD

   ps. Płeć to jest drugie znaczenia. Podstawowym znaczeniem jest kopulacja.

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: Po to zaczęto używać słowa „gender” w języku angielskim. Angielski to ogólnie archaiczny język.

  •  

   pokaż komentarz

   @nietolerancja: A drugie pytanie jakie można postawić: skoro szkoła jest miejscem dla wszystkich, to dlaczego nie ma w niej miejsca dla ucznia, który uważa, że są tylko dwie płcie? ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Razi91: Czyli nie istnieje jasny termin dot. płci biologicznej, bo poprawny termin został zawłaszczony przez lewactwo.

  •  

   pokaż komentarz

   ale nie można „uczyć” poglądów; poglądy można jedynie dyskutować. Jeżeli nauczyciel uczy, że bitwa pod Waterloo została stoczona w 1816 roku, to wszystko w porządku. Natomiast nonsensem jest, gdy „uczy” on, jakie były przyczyny, że Napoleon tę bitwę przegrał. Na tę sprawę można mieć różne poglądy, przy czym nikt nie zdoła dowieść, że jego pogląd jest rozstrzygający.

   @superfist: Dlatego w nauce mamy cos co nazywa sie "teoria naukowa". Jest to wlasnie "poglad" ktory pasuje do wizji swiata jako całość logicznie spoistych uogólnień, wywnioskowanych na podstawie ustalonych faktów naukowych i powiązanych z dotychczasowym stanem nauki. Ma na celu wyjaśnienie przyczyny lub układu przyczyn, warunków, okoliczności powstawania i określonego przebiegu danego zjawiska. Jest podsumowaniem wyników szczegółowych pracy naukowej.
   A wiec jezeli nauczycie prezentuje oficjalne stanowisko historykow na temat przyczyn przegrania bitwy przez Napoleona, to prezentuja widze naukowa, a nie wlasny poglad.

   Jezeli konsensus naukowy mowi ze rozroznianie ludzi na tylko 2 plcie jest niezgodnie z nauka spoleczna, to jest to fakt naukowy, a zaprzeczanie temu faktowi lub szukanie alternatywnegoi wytlumaczenia to wlasnie wyrazanie swojej opinii.

  •  

   pokaż komentarz

   @JayCube ale nauka a wiara to dwie różne bajki ;)
   Nauka mówi, że Ziemia ma kształt geoidy ( kuli jak ktoś woli ) i tak też jest, a że ktoś chce wierzyć i wierzy ,że Ziemia ma kształt dysku, dyskietki czy taśmy magnetofonowej to jego sprawa, jednak nijak się to nie pokrywa z nauką i faktami.

   Płcie są dwie. I tyle. A to że facet chce być kobietą nie znaczy że jest 3cia płeć, bo on nie chce być kimś tam a kobieta, więc się opowiada za konkretną, jedną z 2 występujących płci.

   Tym samym wszystkie te dziwne anomalie typu facet chcący być kobietą, kobita chcąca być facetem ale uwięziona w ciele słonicy itd - oni nadal opowiadają się za konkretną płcią która chcą mieć.
   Chyba, że ktoś sam nie wie czego chce wtedy zwyczajnie jest niezdecydowany lub ma problem z głową. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @LarsKopytko: W biologii nie ma czegoś takiego jak anomalia. Wszystko jest normą, a ty p#!!#%@isz głupoty.
   @superfist: Nauczycielie rozróżniają naukę od poglądów. Po prostu jesteś za głupi, aby przyjąć fakty. Pozdrawia lewacka nauka xD żartuję mam po prostu wyższe tytuły naukowe, idioci.

  •  

   pokaż komentarz

   @JakubWedrowycz:

   Uuuu anty homogenizowatość.( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

   źródło: 20190611_211543.png

  •  

   pokaż komentarz

   Płcie są dwie. I tyle

   @lazyt:

   płeć chromosomalna (genotypowa) – mężczyźni mają kariotyp 46,XY, a kobiety 46,XX (występują również kariotypy z zaburzoną konfiguracją chromosomów płci)[9]
   płeć gonadalna – obecność gonad (u samców jądra, u samic jajniki)[9]
   płeć wewnętrzna (gonadoforyczna) – obecność pierwotnych dróg gonadalnych (u płci męskiej z przewodów Wolffa wykształcają się nasieniowody, a u płci żeńskiej z przewodów Müllera wytwarzane są jajowody, macica oraz dystalna część pochwy)[9]
   płeć zewnętrzna – zewnętrzne narządy płciowe, prącie u mężczyzn i srom u kobiet[9]
   płeć fenotypowa (somatotypowa, biotypowa) – drugorzędne i trzeciorzędne cechy płciowe występujące u dorosłego osobnika[9]
   płeć hormonalna – relacja względnej ilości wydzielanych hormonów płciowych (u mężczyzn przeważają androgeny, u kobiet estrogeny)[9]
   płeć metaboliczna – aparat enzymatyczny charakterystyczny dla niektórych systemów metabolicznych[9]
   płeć socjalna (metrykalna, prawna) – mająca wyznaczać pełnienie roli męskiej lub żeńskiej, wyznaczana na podstawie zewnętrznych narządów rozrodczych po urodzeniu[9]
   płeć mózgowa – zróżnicowanie się mózgu w zakresie endokrynnej czynności podwzgórza i przysadki mózgowej[9]
   płeć psychiczna – identyfikacja z płcią męską lub żeńską, poczucie przynależności do określonej płci[9].

   W sytuacji gdy wszystkie kryteria są jednoznaczne, możliwe jest dokładne stwierdzenie czy dana osoba jest kobietą czy mężczyzną. A to nie wlicza plci jako tworu spolecznego (np dlaczego kobiety maja nosic spudnice a mezczyzni nie jak nie ma na to zadnego biologicznego powodu)

   I jak to nie istnieje w biologi cios takiego jak anomalia. Istnienie anomali jest podstawa teori ewolucji.

   Statystycznie ludzie z rudymni wlosami sa anomalia, bo jest ich tylko okolo 1-5% wsrod ludzkiej poppulacji. Ale nikt nie mowio ze rudy to choroba. Leworecznosci dotyko okolo 10% populacj i nie jest uznawane za chorobe i nie kaze im pisac prawa reka w publicznych miejscach., Mniejszosci seksulane to okolo 5%...

  •  

   pokaż komentarz

   @JayCube: teoria to jeszcze inne rozróżnienie, w teorii musisz mieć jakieś pojęcia podstawowe, aksjomaty, definicje, relacje itp. Ale dobrze, powiedzmy nawet te teoria to taki bardziej ścisły "pogląd", to zauważ że teorie również się dyskutuje, zwłaszcza w poważnych instytucjach naukowych. Teoria inflacja kosmologiczna? Bardzo proszę, jedna z wielu która akurat teraz jest bardziej popularna od innych. Entropia? A któż to wie co to właściwie jest xD Chyba tylko nauczyciele w szkołach bo naukowcy mają z tym spory problem (polecam: "Researchers in an Entropy Wonderland: A Review of the Entropy Concept"). W dużym uproszczeniu, im jakaś wiedza jest przekazywana na niższym poziomie (zwłaszcza w szkole) tym o dziwo! z większą pewnością się ją podaje, gdy tymczasem w świecie akademickim jest dokładnie odwrotnie. Im wyższy poziom naukowej dyskusji tym więcej teorii jest dyskutowanych.

  •  

   pokaż komentarz

   @matcheek informacja nieprawdziwa - to nie jest żadna "opinia"...

  •  

   pokaż komentarz

   @JayCube: czemu nie rozumiesz, że to co tak ładnie przeklejasz odnosi się do preferencji seksualnych? Czemu na siłę chcecie uważać to za naukę i za stwierdzenie określające x-płci?

  •  

   pokaż komentarz

   @Jariii: twoja wypowiedź daje nam dobry obraz jakości twojej edukacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @JayCube: nie wiem czy zauważyłeś, ale w twoich definicjach zawsze występuje mężczyzna-kobieta, samiec-samica.
   Czyli są dwie jakby nie kombinować.( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @paaszczaktaxi: Skończyłem podobno najlepszą uczelnie w kraju. Śmieszny i żałosny jesteś. Z idiotami się nie dyskutuje, tylko się naśmiewa, jak z wioskowych głupków. Podważasz 80 lat rozwoju biologii xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: Czyli na każdą chorobę musimy wymyślać teraz nowy stan? Normalny człowiek może mieć tyle nerek ile tylko chce! (Bo zdążą się że rodzą się ludzie z jedną, a czasem z trzema) i faszystą jest ten kto mówi że człowiek powinien mieć tylko dwie nerki

  •  

   pokaż komentarz

   @JayCube:
   przykleiłeś definicje których wcześniej nie znałeś, nie zauważyłeś że opisałeś płeć socjalną i potem piszesz o tworze społecznym jeszcze z błędami ortograficznymi. Nie rób za znawcę

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: a jak ktos ma raka to jest zdrowy czy sie go leczy? A jak ktos urodzil sie bez nog to mówimy ze jest zdrowy czy niepelnosprawny?

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: Do jakiej rasy należą dzieci rodzące się bez kończyn, niewidome, nieme? Czy operacja na rozszczepie podniebienia, proteza, aparat słuchowy to opresyjne sprawnonormatywne narzędzia ucisku?

  •  

   pokaż komentarz

   @JayCube: Płci biologiczne są dwie, reszta to anomalie fizyczne lub psychiczne, a ich widoczność w przestrzeni publicznej zależy wyłącznie od tolerancji społeczeństwa. Tej tolerancji nie powinno się nikomu narzucać, a tym bardziej akceptacji.

  •  

   pokaż komentarz

   A jak ktoś się bez ręki urodzi?

   @lonegamedev: Wtedy wg postępowych lewicowców należy wprowadzić nowy podgatunek "homo sapiens sapiens inermus".

  •  

   pokaż komentarz

   @JayCube: Aha. Tylko że do przyjęcia jednej z dwóch płci jeśli jesteś trans wg. twoich kategorii nie może zmusić cię żadna komisja lekarska, wystarczy twoja deklaracja. Oczywiście własna percepcja twojej płci może się zmienić, obiły mi się o oczy historie powrotów po trans "terapii". Ograniczenie ilości i częstotliwości "odmian" ustawą też jest nie do pomyślenia. Jeśli trafiasz na oddział w szpitalu to gdzie cię mają położyć jeśli masz penisa i jądra? Chociaż wróć, zły przykład, gdyby ci je urwało w wypadku nadal trafiłbyś na męski. Każda placówka lecznicza ma wybudować salę dla "bezpłciowych" i wszystkich "plus" po LGBT ?

   Są dwie płcie, różne formy ekspresji, różne kultury, temperamenty. Są też wady genetyczne, zaburzenia psychiczne, choroby wrodzone i nabyte - normalna większość nie może ulegać opresyjnej mniejszości bo robi się bałagan, rosną koszta społeczne wraz z liczbą oszołomów podszywających się pod nowo uformowane grupy z przywilejami.

  •  

   pokaż komentarz

   @nietolerancja wbiłem w google ile jest płci.
   Tinder: 37
   Ale widziałem też wyniki 56 58 60.

  •  

   pokaż komentarz

   @vartan: dodaj jeszcze moją pleć bo od tej chwili identyfikuję się jako: "j$!#ny czarny"

  •  

   pokaż komentarz

   @nietolerancja ok :) i w sumie każdy kto to skrytykuje, to nietolerancyjny nazista

  •  

   pokaż komentarz

   @nietolerancja: ja nie akceptuje takich poglądów, dwóch facetów z wózkiem to złomiarze i niech tak pozostanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @nietolerancja: Nauczycielowi zabrakło wiedzy. Większość ludzi ma XX lub XY ale są też tacy co mają XXY albo XXXY i co to za płeć wtedy? Są też osoby z genomem żeńskim ale mają penisa i nie mają jajników i co wtedy? Albo na odwrót.

  •  

   pokaż komentarz

   @JayCube a kiedy stwierdziłem, że kobieta chcąca być facetem i mówiąca o sobie że jest facetem to choroba ? Stwierdzam że to anomalia i jako takie nie jest normalne. Proste.
   Problem w tym że cała ta zabawa w gender próbuje wcisnąć te anormalne rzeczy jako normy. I tu się pojawia opór społeczny co jest jak najbardziej zrozumiałe.
   Niby tacy mądrzy próbują przepchnąć takie akcje z gender a nie biorą pod uwagę tego, że społeczeństwo ma chęć posiadania pewnych stałych praw których zmiana na siłę będzie wywoływała jeszcze silniejsza relacje przeciwną.

   Nie mam nic do gejów, lesbijek, facetów w ciele kobiety czy na odwrót, problem jest już jednak promowanie tego jako normy i manifestowanie wszystkiego na prawo i lewo.

  •  
   h.......i

   0

   pokaż komentarz

   @nietolerancja: Po prostu większość nosi twarożek na głowie i to stało się normą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @JayCube:
   Mamy dwie płcie samiec i samica, czy jak to się u ludzi często określa mężczyzna i kobieta. W zależności od przyjętych kryteriów różnie można interpretować czy dany osobnik jest samcem lub samicą, ale nadal u ludzi są dwie płcie.

   Nawet lista którą przedstawiłeś to potwierdza:

   płeć chromosomalna (genotypowa) – mężczyźni mają kariotyp 46,XY, a kobiety46,XX (występują również kariotypy z zaburzoną konfiguracją chromosomów płci)[9]

   Są dwie płcie. Mężczyzna i kobieta (samiec i samica)

   płeć gonadalna – obecność gonad (u samców jądra, u samic jajniki)[9]

   Nadal są dwie płcie, samiec i samica

   płeć wewnętrzna (gonadoforyczna) – obecność pierwotnych dróg gonadalnych (u płci męskiej z przewodów Wolffa wykształcają się nasieniowody, a u płci żeńskiej z przewodów Müllera wytwarzane są jajowody, macica oraz dystalna część pochwy)[9]

   Wciąż nic się nie zmieniło, są dwie płcie, a różniące się osobniki określamy, samcem lub samicą.

  •  

   pokaż komentarz

   @nietolerancja: homoseksualizm wykreslono niedawno z listy chorób to i w podrecznikach bedzie mozna zmienic ziemie na płaską dla lewicy no poroblem

  •  

   pokaż komentarz

   Leworecznosci dotyko okolo 10% populacj i nie jest uznawane za chorobe...

   @JayCube: "Dotyko", "za chorobę", co za dzban, ciebie chyba ktoś za bardzo dotykał, jak byłeś mały. Żeby porównywać leworęczność do odchyleń seksualnych, to trzeba mieć ostro nasrane.

   Najnowsze badania nad genem PCKS6 wykazały, że uszkodzenie tego genu, może leżeć u podłoża preferencji prawej strony ciała.
   Osoby leworęczne łatwiej i skuteczniej wykorzystują obie półkule mózgu, co przekłada się na procesy myślowe. Szybsze połączenia między prawą i lewą półkulą mózgu, prowadzą do szybszego przetwarzania informacji, co potwierdziły badania opublikowane w 2006 r., w czasopiśmie Neuropsychology.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jariii: Chłopcze jedyne co skończyłeś to czas bycia poza #czarnolisto
   Idź do dentysty bo jedynym efektem tego, że otwierasz usta jest fetor.

  •  

   pokaż komentarz

   zazwyczaj przechodzą operację w zależności od tego czy bardziej czyją się kobietą lub mężczyzną

   @LarsKopytko: Ale jak to tak czuć się bardziej w jedną bądź drugą stronę i na tej podstawie wybierać sobie płeć? I rozumiem, że wg Ciebie nie jest możliwe że ktoś się urodził "półhermafrodytą" i ma narządy płciowe tylko jednej płci, ale czuje się drugą?

  •  

   pokaż komentarz

   @Elven: Sęk w tym że na wet hermafrodytyzm to w pewnym sensie mit. Człowiek zawsze rodzi się z genetycznie zafiksowaną płcią. Noworodek z dziwnymi organami płciowymi, zostaje zbadany (dziś dna) i już wiadomo jaką operację przeprowadzić. Hermafrodyta ma jedną płeć, tylko pechowo przerośnięte lub niedorozwinięte organy płciowe. Nie ma fizycznej możliwości mieć dwóch sprawnych zestawów, zawsze jeden przerośnięty (łechtaczka) i drugi szczątkowy (pochwa).

  •  

   pokaż komentarz

   Jezeli konsensus naukowy mowi ze rozroznianie ludzi na tylko 2 plcie jest niezgodnie z nauka spoleczna, to jest to fakt naukowy,

   @JayCube: sam ty jesteś Consensus naukowy....

  •  

   pokaż komentarz

   @aaadam91:
   Masz 10 płci i nie ważne ile razy będziesz powtarzać, że są 2, nadal nie masz racji i nic tego nie zmieni, nawet twoje zaklęcia nie sprawią, że to będzie prawda :v

  •  

   pokaż komentarz

   @aaadam91:

   płeć chromosomalna (genotypowa) – mężczyźni mają kariotyp 46,XY, a kobiety 46,XX (występują również kariotypy z zaburzoną konfiguracją chromosomów płci)[9]
   płeć gonadalna – obecność gonad (u samców jądra, u samic jajniki)[9]
   płeć wewnętrzna (gonadoforyczna) – obecność pierwotnych dróg gonadalnych (u płci męskiej z przewodów Wolffa wykształcają się nasieniowody, a u płci żeńskiej z przewodów Müllera wytwarzane są jajowody, macica oraz dystalna część pochwy)[9]
   płeć zewnętrzna – zewnętrzne narządy płciowe, prącie u mężczyzn i srom u kobiet[9]
   płeć fenotypowa (somatotypowa, biotypowa) – drugorzędne i trzeciorzędne cechy płciowe występujące u dorosłego osobnika[9]
   płeć hormonalna – relacja względnej ilości wydzielanych hormonów płciowych (u mężczyzn przeważają androgeny, u kobiet estrogeny)[9]
   płeć metaboliczna – aparat enzymatyczny charakterystyczny dla niektórych systemów metabolicznych[9]
   płeć socjalna (metrykalna, prawna) – mająca wyznaczać pełnienie roli męskiej lub żeńskiej, wyznaczana na podstawie zewnętrznych narządów rozrodczych po urodzeniu[9]
   płeć mózgowa – zróżnicowanie się mózgu w zakresie endokrynnej czynności podwzgórza i przysadki mózgowej[9]
   płeć psychiczna – identyfikacja z płcią męską lub żeńską, poczucie przynależności do określonej płci[9].

   W sytuacji gdy wszystkie kryteria są jednoznaczne, możliwe jest dokładne stwierdzenie czy dana osoba jest kobietą czy mężczyzną. A to nie wlicza plci jako tworu spolecznego (np dlaczego kobiety maja nosic spudnice a mezczyzni nie jak nie ma na to zadnego biologicznego powodu)

   I jak to nie istnieje w biologi cios takiego jak anomalia. Istnienie anomali jest podstawa teori ewolucji.

   Statystycznie ludzie z rudymni wlosami sa anomalia, bo jest ich tylko okolo 1-5% wsrod ludzkiej poppulacji. Ale nikt nie mowio ze rudy to choroba. Leworecznosci dotyko okolo 10% populacj i nie jest uznawane za chorobe i nie kaze im pisac prawa reka w publicznych miejscach., Mniejszosci seksulane to okolo 5%...

   Widzisz? Masz 10 płci z tego tylko 2 są w zewnętrznej.

  •  

   pokaż komentarz

   @matcheek: nasza mnie taka refleksja. Swego czasu robiłem doktorat z ekonomii.i na studiach byli ludzie, którzy mieli bardzo różne spojrzenie na gospodarkę. Byli keynesisci, leseferysci liberałowie itp. I podobało mi się to ze razem braliśmy udział w dyskusjach na tematy ekonomiczne. To były tak zwane spory akademickie ale było to nadzwyczaj ciekawe. Lubiłem rozmawiać z ludźmi z którymi się nie zgadzalem. Traktowalem to jak możliwość rozszerzenia własnej wiedzy. Zdawałem sobie sprawę że nikt nie ma monopolu na wiedzę, więc zawsze ktoś inny może mieć rację i przekona mnie do swoich poglądów. Przecież może mieć inne spojrzenie na sprawę, problem itp. Może mieć inny zasób wiedzy, więc jak się z kimś nie zgadzasz to i tak go wysłuchaj. Na tym polega wymiana poglądów. Uciszanie kogoś tak jak w tym artykule zwłaszcza przez nauczyciela jest przejawem jego bardzo niskiego poziomu. Uważam że nikomu bez względu na jego poglądy nie można kneblowac ust. Jest to po prostu niewporzadku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mirrak: To nie są płcie tylko kryteria według których można ustalić płeć.

   Przecież jak zadasz komuś pytanie jakiej jest płci to nie odpowie ci:
   -ja mam płeć hormonalną
   -a, ja mam płeć gonadalną.

   Dialog powinien wyglądać np. tak:
   -jakiej jesteś płci?
   -jeśli przyjmiemy kryterium gonadalne to jestem samcem
   -o, a jak patrząc na mój kariotyp jestem samicą.

  •  

   pokaż komentarz

   @aaadam91:
   To są płcie. Masz napisane nawet na górze.

   No i co z tego? Pleć to dużo bardziej skomplikowane zagadnienie niż tylko kobieta i mężczyzna. Więc nie jest to żaden dowód.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mirrak: To jakiej jesteś płci?
   Gonadalnej, hormonalnej, zewnętrznej, wewnętrznej czy może mózgowej?

  •  

   pokaż komentarz

   @aaadam91:

   płeć chromosomalna męska
   Większość męska, tylko w mózgowej i socjalnej jest w sumie trochę płci kobiecej.

  •  

   pokaż komentarz

   @JayCube: nie przetłumaczysz, szkoda twojego wysiłku

  •  

   pokaż komentarz

   @Mirrak: I scharakteryzowałeś się dokładnie w taki sposób o jakim pisałem w pierwszym poście.
   Najpierw wybrałeś kryterium, płeć chromosomalna, a następnie patrząc jakimi cechami wyróżniają poszczególne płcie wybrałeś jedną z dwóch, czyli płeć męską.
   Następnie zrobiłeś to samo dla innych kryteriów i znów wybrałeś w obrębie dwóch płci: męskiej lub żeńskiej.

   Cały czas wybierasz między płcią męską, a żeńską, zmieniasz jedynie kryteria.

   Nawet w twoim komentarzu przyklejonym z wikipedii napisałeś.

   W sytuacji gdy wszystkie kryteria są jednoznaczne, możliwe jest dokładne stwierdzenie czy dana osoba jest kobietą czy mężczyzną.

   Dwie płcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @aaadam91:

   Nope, 10 płci.

   płeć chromosomalna (genotypowa) – mężczyźni mają kariotyp 46,XY, a kobiety 46,XX (występują również kariotypy z zaburzoną konfiguracją chromosomów płci)[9]
   płeć gonadalna – obecność gonad (u samców jądra, u samic jajniki)[9]
   płeć wewnętrzna (gonadoforyczna) – obecność pierwotnych dróg gonadalnych (u płci męskiej z przewodów Wolffa wykształcają się nasieniowody, a u płci żeńskiej z przewodów Müllera wytwarzane są jajowody, macica oraz dystalna część pochwy)[9]
   płeć zewnętrzna – zewnętrzne narządy płciowe, prącie u mężczyzn i srom u kobiet[9]
   płeć fenotypowa (somatotypowa, biotypowa) – drugorzędne i trzeciorzędne cechy płciowe występujące u dorosłego osobnika[9]
   płeć hormonalna – relacja względnej ilości wydzielanych hormonów płciowych (u mężczyzn przeważają androgeny, u kobiet estrogeny)[9]
   płeć metaboliczna – aparat enzymatyczny charakterystyczny dla niektórych systemów metabolicznych[9]
   płeć socjalna (metrykalna, prawna) – mająca wyznaczać pełnienie roli męskiej lub żeńskiej, wyznaczana na podstawie zewnętrznych narządów rozrodczych po urodzeniu[9]
   płeć mózgowa – zróżnicowanie się mózgu w zakresie endokrynnej czynności podwzgórza i przysadki mózgowej[9]
   płeć psychiczna – identyfikacja z płcią męską lub żeńską, poczucie przynależności do określonej płci[9].

   W sytuacji gdy wszystkie kryteria są jednoznaczne, możliwe jest dokładne stwierdzenie czy dana osoba jest kobietą czy mężczyzną. A to nie wlicza plci jako tworu spolecznego (np dlaczego kobiety maja nosic spudnice a mezczyzni nie jak nie ma na to zadnego biologicznego powodu)

   I jak to nie istnieje w biologi cios takiego jak anomalia. Istnienie anomali jest podstawa teori ewolucji.

   Statystycznie ludzie z rudymni wlosami sa anomalia, bo jest ich tylko okolo 1-5% wsrod ludzkiej poppulacji. Ale nikt nie mowio ze rudy to choroba. Leworecznosci dotyko okolo 10% populacj i nie jest uznawane za chorobe i nie kaze im pisac prawa reka w publicznych miejscach., Mniejszosci seksulane to okolo 5%...

   Widzisz? Masz 10 płci z tego tylko 2 są w zewnętrznej.

   Jak nie umiesz czytać to nie pomogę :/

   2 płcie są tylko zewnętrzne.

  •  

   pokaż komentarz

   @nietolerancja: głupek, przecież są jeszcze obojnaki. ¯\_(ツ)_/¯ (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @m2dman: to płeć? dalej mamy dwie płcie ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @nietolerancja: a sorry chodziło mi o hermafrodytę , ze mnie też jest głupek (-‸ლ) ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @nietolerancja: tak sie sklada ze pracuje w szkole w UK jako nauczyciel i cokolwiek tu nie powiesz to jest albo homophobic albo racist XD nawet jak kiedys spytalem sie gdzie byl na wakacjach bo wrocil niezle opalony to to juz bylo rasistowskie dla nich bo komentuje jego kolor skory

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron:
   Jeśli masz chromosom Y to jesteś mężczyzna. Kropka. Nauka jest w tej kwestii bardzo bezpośrednia.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @JayCube: w warunkach naturalnych te "płcie" są anomalią, nie mogą mieć potomstwa, więc wymrą. Rudzi się rozmnażają praktycznie w każdych warunkach więc są normalni.

  •  

   pokaż komentarz

   @nietolerancja:

   Obiektywne opinie ludzi wpływają na dany obiekt zainteresowań. Taka obiektywna relacja nie jest oddaniem rzeczywistości, ale tylko jej opisem, która składa się na fałszywą rzeczywistość, która pozwoli na wyciągnięcie subiektywnych poglądy, które mogą zbliżyć do poznania zarysów rzeczywistości.

   to jest najlepsze "powszechnie akceptowalny pogląd" czy jak ponownie "powszechnie akceptowalnym poglądem" będzie płaska ziemia to ona faktycznie będzie płaska? ( ͡º ͜ʖ͡º) <

   Moja odpowiedź na to pytanie to : Nie (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞
   Dlaczego? Poniżej to objaśniam -:
   Załóżmy że masz 3 osoby przy stoliku każda widzi pozostałe osoby, lecz nie siebie.

   Osoby A,B,C.
   Punkty widzenia:

   1) A widzi że B ma ciemniejsze włosy od C. B>C

   2) B widzi że A ma ciemniejsze włosy od C. A>C

   3) C widzi że A ma ciemniejsze włosy od B. A>B

   Dzięki tym informacją ustalamy, że :
   Posiadają 1) wiemy tylko że B ma ciemniejsze włosy od C, nie wiemy co z A. B>C
   Posiadając 1) i 2) wiemy że B ma ciemniejsze włosy od C, A ma ciemniejsze włosy od C B>C, A>C nie wiemy czy B>A>C czy A>B>C
   Posiadając 1)2)3) wiemy że A ma najciemniejsze włosy, potem jest B na końcu C

   Rzeczywistość r1 wygląda następująco:
   A ma najciemniejsze włosy bo 1)2)3). B>C, A>C, A>B => A>B>C
   ( ͡º ͜ʖ͡º)
   Dlatego ważne spojrzenie na obiekt z różnych perspektyw, albo poznanie jak największej ilości relacji.
   Jeżeli posiadamy tylko 1) punkt widzenia wiemy niewiele, 2 punkt widzenia daje więcej, dopiero komplet może pokazać rzeczywistość.

   Relacje nie muszą być wierne rzeczywistości. Nigdzie nie ma rzeczy idealnych, nawet w przyrodzie, człowiek nie może niczego idealnego skonstruować. Z różnych więc powodów te relacje mogą być zniekształcone. Ludzie mają wady - najczęściej negatywne wpływają na zaburzenie postrzegania rzeczywistości- są chciwi, leniwi, wiarołomni, nieuczciwi, niewierni itp. itd. więc z różnych powodów mogą przyjąć tezę, że ziemia jest płaska i to powielać, chociaż znają tylko niewielką część wszystkich relacji. Takie relacje tworzą fake rzeczywistość, która będzie odbiegała od rzeczywistości r1.To jednak nie będzie znaczyło, że fake rzeczywistość r2 stworzona z "powszechnie akceptowalnych poglądów" będzie rzeczywistością r1.

   Zaobserwowałem, że nasze społeczeństwo produkuje fake rzeczywistość r2, która znacząco odbiega od r1.
   Mass media podając się tylko czasami na zeznaniach świadków stronniczych kreuje fake rzeczywistość r2 dla całej społeczności. Wydaje mi się, że w niedługim czasie to prawda będzie na sprzedaż, ludzie będą się domagali prawdy, a najbardziej prawdopodobne wytworzone fake rzeczywistości r2 będą najdroższe. Lol, ale utopia. :P

   Na podstawie historii wojen.
   Dane wywiadowcze = fake rzeczywistość r2 jeżeli fake rzeczywistość=prawda to jest to cenna rzecz
   jeżeli r2 jest blisko r1 to na pewno strona która je posiada jest w znacznie lepszej sytuacji.
   Gdy r2 = Prawda Przykład: Zdobycie planów aliantów dotyczących operację Market Garden przez siły III Rzeszy.
   Gdy r2 ≠ Prawda Przykład: Operacja Mincemeat, aliancki wywaid podrzucił info o ataku na południo Europy, wywiad III Rzeszy łyknął i duże siły i środki przerzucono na południe. Dzięki temu we Francji po D-Day Alianci byli mniej zajęci.

   Oczywiście to co napisałem wyżej jest tylko moim punktem widzenia :P

   Zapraszam do rozmów wszelakich :P

  •  

   pokaż komentarz

   @paaszczaktaxi: Chłopcze to do swojej córki możesz powiedzieć. Ja mam ponad 40 lat. Głupota wybija z twojego komentarza. Arogancki idiota.

  •  

   pokaż komentarz

   @LCdriver: Biolog antropolog fizyczny. Zesrałeś się już?

  •  

   pokaż komentarz

   @JayCube: Nie jest ważne kto w co wierzy, biorąc pod uwagę ustalanie faktów. Ważne są niepodważalne dane i tyle.

 •  

  pokaż komentarz

  ok
  tez uwazam ze plci sa dwie
  a teraz pytanie
  co zrobic z osobami ktore sie rodza z pewnymi ulomnosciami, niedoskonalosciami i nie mozna ich przypisac do zadnej z plci
  wystarczy wszedzie opcja 'other' ? 'none' ?
  w urzedach i innych papierkologiach

 •  

  pokaż komentarz

  jak bym był rodzicem z hajsem pozwał bym nawet nie szkołę a nauczyciela i w sądzie musiałby to udowodnić.

 •  

  pokaż komentarz

  Szkoła w UK miejscem rzetelnej wiedzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1 2 3 4 5 6 7 ... 22 23 następna