•  

  pokaż komentarz

  Świetny materiał. Już googluje za założeniem działalności w Bułgarii i o podwójnym opodatkowaniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @ddzwon: Samo założenie działalności w Bułgarii nic ci nie da, jeśli pozostajesz rezydentem podatkowym w Polsce. Konieczna jest wyprowadzka na co najmniej 183 dni w roku.

  •  

   pokaż komentarz

   @YaYco: juz doczytalem. pytanie czy wobec jakies kraju to nie obowiazuje?

  •  

   pokaż komentarz

   @ddzwon: Obowiązuje bez wyjątków.

  •  

   pokaż komentarz

   @YaYco: To w takim razie jak byś zinterpretował dwa wymagane punkty:
   - co najmniej 183 dni w roku,
   - centrum zainteresowań życiowych.
   Co jeśli te dwa punkty są różne? Dwa Państwa ubiegają się o twoje podatki?

   Druga sytuacja. W żadnym kraju nie spędzasz minimum 183 dni w roku. W jaki sposób ustalane jest twoje centrum zainteresowań życiowych?

   Pytam się, gdyż rozważam kupienie mieszkania albo domu w Bułgarii, Rumunii (btw. byłem w Rumunii i to piękny kraj).

  •  

   pokaż komentarz

   @ddzwon: Przepis ustawy o PIT brzmi następująco:

   Art. 3. 1. Osoby fizyczne, jeżeli mają miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, podlegają obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów (przychodów) bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów (nieograniczony obowiązek podatkowy).
   1a. Za osobę mającą miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uważa się osobę fizyczną, która:
   1) posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej centrum interesów osobistych lub gospodarczych (ośrodek interesów życiowych) lub
   2) przebywa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dłużej niż 183 dni w roku podatkowym.
   2. (uchylony)
   2a. Osoby fizyczne, jeżeli nie mają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej miejsca zamieszkania, podlegają obowiązkowi podatkowemu tylko od dochodów (przychodów) osiąganych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (ograniczony obowiązek podatkowy).

   "Lub" z ust. 1a wskazuje, że wystarczy spełnienie tylko jednego warunku, czyli zamieszkujesz 183 dni na terenie Polski lub masz centrum interesów osobistych lub gospodarczych (kwestie takie jak rodzina, majątek, prowadzenie różnego rodzaju działalności itp.). Jeśli nie łapiesz się w nieograniczonym obowiązku podatkowym, wpadasz w ograniczony obowiązek podatkowy z ustępu 2a.

  •  

   pokaż komentarz

   Pytam się, gdyż rozważam kupienie mieszkania albo domu w Bułgarii, Rumunii

   @ddzwon:
   masz dom w Rumuni firme w Rumunii to cię cmoknąć mogą teoretycznie ale była już próba doj!@@nia gosciowi co mieszkał na stałe w Angli a matce kase słał do Polski że jego centrum interesów życiowych jest PL bo tam matkę i ją odwiedza takze tego nasz kraj jest z kartonu a urzędas może se z palca cos wymyśleć, a ty to po sądach bedziesz odkręcać, bo urzednik nie ponosi żadnej odpowiedzialności (przynajmiej mimo prawa dzialajacego od kilku lat i tak nikt nie poniósł)

   W jaki sposób ustalane jest twoje centrum zainteresowań życiowych?

   @ddzwon:
   jeśli kupisz coś w Polsce to fiskus sobie o tobie przypomni bo np. sprawdzają nieruhomości (nieruchomosc = centrum interesów życiowych dla nich) jak bedziesz miał mieszkanie za granica, a nie mial w PL to sie odjebią ale jeszcze chyba trzeba czesto miec certyfikat rezydencji podatkowej ( ͡° ͜ʖ ͡°) .
   Frajera do golenia łatwo nie odpuszczą mało tego nie wiem czy weszlo ale chceli by Polacy za granicą tez Pity składali w Polsce :D mimo że z krajem nie maja nic juz wspólnego.

   Są ludzie którzy budują sobie wyspy by nie płacić podatków :D - wolni ludzie

  •  

   pokaż komentarz

   ale jeszcze chyba trzeba czesto miec certyfikat rezydencji podatkowej ( ͡° ͜ʖ ͡°) .

   @ruchliwydziadek: O tym nie słyszałem. Masz jakieś więcej info?

   Co do mojego przypadku to mam mieszkanie w PL, ale czemu by nie kupić domu w Czechach (Rumunii, Bułgarii)? Na północy Czech na wsi można dom kupić za 20k PLN i tam się zameldować?

  •  

   pokaż komentarz

   Masz jakieś więcej info?

   Jest taka kancelaria skarbiec ona zajmuje się takimi sprawami ale to koszty ok 50k pln (na malcie akurat to było)
   podejrzewam ze inne kraje tez obsługują

   @ddzwon:
   podobno są rejony w Estoni gdzie dom za 2k Euro mozesz kupić :D bo kazdy nawiał ale dom masz i rezydencja oficjalna tez jest ^^ / taka pro ekonomiczna wersja zmiany rezydencji

   z mieszkaniem w PL to problem potem jest zawsze z tego co czytałem czepiaja sie o osrodek interesów życiowych z tego powodu, tak samo jest jak żona i dzieci zostały w Polsce

  •  

   pokaż komentarz

   @ruchliwydziadek: Bez sensu :D
   Nie mniej jak PIS mi zabierze liniówkę i dowali mi dużym ZUSem, to coś będę musiał wykombinować. Myślę jeszcze nad optymalizacją podatkową z wykorzystaniem rodzimego prawa. Niestety z tego jestem cienki jak barszcz i dopiero zbieram informacje.

  •  

   pokaż komentarz

   Czech na wsi można dom kupić za 20k PLN i tam się zameldować?

   @ddzwon:
   z praktycznego podejscia to jesli konto bedziesz mieć tez w czechach i z niego będzie robić transakcje a nie kupisz nic rejestrowanego w PL to FISKUS Cie nie zauważy dopiero rejestrowane grube rzeczy jak samochód/dom zwraca ich uwagę.
   Zauważ że do twojego konta bankowego nie maja dostępu - istnieje CRS ale on będzie słał dane do Czech a nie do Polski o tobie więc nawet jak bedą Ci chcieli doj!#%ć to nie dadzą rady jak w Polsce nie masz mieszkania i konta w banku. Zauważ jaka beka była z Kulczykiem co nie zapłacił 8000zl i nie mieli jak tego sciagnać bo w Polsce nie mial domu/konta w banku :) niby bogacze ale hooja mogli mu zrobić tak samo g. zrobia tobie jak nie masz kasy w Polsce uziemionej - bedziesz niewidzialny

  •  

   pokaż komentarz

   @ruchliwydziadek: Niestety nie taką opcje mi chodzi :/ Ale dzięki za sugestie, jestem o coś mądrzejszy :)

  •  

   pokaż komentarz

   Niestety z tego jestem cienki jak barszcz i dopiero zbieram informacje.

   @ddzwon: pro tip : )
   zakładasz spólkę z. o o. // płacisz niby 9% CIT potem 19% dywidendy ale... wynajmujesz mieszkanie od siebie wrzucasz koszt to w firmie z. oo / potem sobie wynajmujesz jako osoba prywatna mieszkanie firmie płacisz 8% ryczałtu od najmu :D i się okazuje ze płacisz 8% podatku na koniec. Wynajac mozesz tez sprzet kuchenny / rtv / samochód :D co tam chcesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @ruchliwydziadek: :D Już widzę minę mojego księgowego jak mu przekazuje tą informację <rotfl> ale będzie szczęśliwy jak mu powiem, że rozważam takie kombinowanie :D

  •  

   pokaż komentarz

   juz doczytalem. pytanie czy wobec jakies kraju to nie obowiazuje?

   @ddzwon: to po co chcesz mieszkać i korzystać z Polski skoro nie chcesz tutaj podatków płacić? Nie możesz się wyprowadzić na cały rok do Bułgarii?

  •  

   pokaż komentarz

   @Marek1991: żona dzieci ;) Jeśli o mnie chodzi to bym mogl

  •  

   pokaż komentarz

   @ddzwon: Błędne koło. Później te same dzieci z tego samego powodu będą całe życie żyły w tym syfie. No, ale po co coś zmienić, skoro wygodniej jest narzekać?
   Ile to już razy na wykopie czytałem, że mirki przegrali życie, bo urodzili się w Polsce, ale nie mogą się przeprowadzić, bop mają tutaj rodzinę i znajomych XDD

  •  

   pokaż komentarz

   @ddzwon: Gdzie te domy za 20 K? Chyba w bajkach z mchu i paproci....

  •  

   pokaż komentarz

   Co do mojego przypadku to mam mieszkanie w PL, ale czemu by nie kupić domu w Czechach (Rumunii, Bułgarii)? Na północy Czech na wsi można dom kupić za 20k PLN i tam się zameldować?

   @ddzwon: jeśli faktycznie się nie przeprowadzisz i nie zmienisz faktycznie kraju swojego zamieszkania, to kombinacje podatkowe skończą się tytułem wykonawczym i zajęciem majątku, który masz w polsce i pozostanie ci łażenie po sądach, na które wydasz 2x tyle.
   Największe kancelarie specjalizują się w "optymalizacji podatków", tak aby uniknąć tych konsekwencji i nie łudź się że sztuczka z firmą w czechach/bułgarii/gdziekolwiek przed czymkolwiek uchroni.

  •  

   pokaż komentarz

   @YaYco: U mnie niektórzy mają firmę w Czechach zarejestrowaną, a tutaj np gabinet lekarski, który jest rzekomą filią tej firmy i jakoś to funkcjonuje. Tak słyszałem od właścicielki czegoś takiego, która właśnie rozważała zarejestrowanie firmy w Czechach.

  •  

   pokaż komentarz

   @albertbranka: Do pierwszej kontroli ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @YaYco: Kontrole mają z Czech i ich urzędu. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Już widzę minę mojego księgowego jak mu przekazuje tą informację <rotfl> ale będzie szczęśliwy jak mu powiem, że rozważam takie kombinowanie :D

   @ddzwon: Powinien być, bo skasuje dużo więcej za obsługę. Co ty myślisz, że ktoś ci za księgowość do spółki weźmie tyle ile za uproszczoną księgowość do małej firmy? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @wykop-yolo: Wiem, że nie tyle samo ;) Kiedyś już mu o tym wspominałem, ale nie miałem pomysłów jak dokładnie optymalizować podatki. Kto wie, może mnie to czeka...

  •  

   pokaż komentarz

   W jaki sposób ustalane jest twoje centrum zainteresowań życiowych?

   @ddzwon: ustalane jest indywidualnie przez skarbówke. Jeśli masz na siebie jakąkolwiek umowę (choćby telefon), Twoja żona pracuje, masz dziecko w szkole czy przedszkolu to już to centrum masz w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   potem sobie wynajmujesz jako osoba prywatna mieszkanie firmie płacisz 8% ryczałtu od najmu

   @ruchliwydziadek: Od sp. z o.o.? Spółka zoo nie może płacić 8% ryczałtu.

  •  

   pokaż komentarz

   @ruchliwydziadek: poza tym wynajmowanie czegoś spolce a potem podnajmowanie tego samego z powrotem od spolki wcale nie jest podejrzane :) Jak to uzasadnisz skarbowce?

  •  

   pokaż komentarz

   @ddzwon: już ci wyjaśniam nie wiem czy ktoś przede mną to zrobił. Jak chcesz mieć rezydencje za granicą to zakładasz spółkę która ma osobowość prawną a ona już pozwala na przebywanie za granicąskoro spółka jest zarejestrowana za granicą

  •  

   pokaż komentarz

   Druga sytuacja. W żadnym kraju nie spędzasz minimum 183 dni w roku. W jaki sposób ustalane jest twoje centrum zainteresowań życiowych?

   Pytam się, gdyż rozważam kupienie mieszkania albo domu w Bułgarii, Rumunii (btw. byłem w Rumunii i to piękny kraj).

   @ddzwon: Stać cię na dom w Rumunii a nie stać cię na doradcę podatkowego, tylko polegasz na opinii wykopka?

  •  

   pokaż komentarz

   ak chcesz mieć rezydencje za granicą to zakładasz spółkę która ma osobowość prawną a ona już pozwala na przebywanie za granicąskoro spółka jest zarejestrowana za granicą

   @evilbadday: Nieprawda, rezydencję spółki kapitałowej ocenia się również p/k miejsca podejmowania decyzji przez członków zarządu - co wynika z interpretacji organów podatkowych, Konwencji OECD w oparciu o którą tworzone są umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Sam fakt rejestracji spółki nie wyklucza opodatkowania jej w Polsce (uznania, że jest polskim rezydentem podatkowym).

   Interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie z dnia 18 sierpnia 2014 r., IPPB5/423-578/14-2/PS:
   Wydaje się, że uwzględniając zakres decyzyjny przysługujący członkom zarządu osób prawnych, za najbardziej właściwe i oddające sens tej definicji wydaje się podejście większości administracji podatkowych państw, które za "miejsce faktycznego zarządu" osoby prawnej uznają miejsce, w którym odbywa się bieżące prowadzenie spraw tej osoby prawnej (praktyczne, codzienne zarządzanie), które wcale nie musi być tożsame z miejscem podejmowania "kluczowych", "zasadniczych" decyzji" dotyczących przedsiębiorstwa (patrz: Józef Banach - "Rozstrzyganie kwestii podwójnej rezydencji w umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania", Monitor Podatkowy nr 7/1999). (…) W ocenie organu podatkowego nie można pominąć faktu, że bieżące zarządzanie może być realizowane współcześnie "na odległość", przy użyciu powszechnie dostępnych narzędzi komunikacji (poczta, internet, telefon, fax). Zatem miejscem faktycznego sprawowania zarządu jest miejsce (kraj), w którym członkowie zarządu stale przebywają (zamieszkują) prowadząc na bieżąco codzienne sprawy dotyczące funkcjonowania podmiotu, którym zarządzają."

   Potwierdzają to sądy administracyjne.

  •  

   pokaż komentarz

   @YaYco: @ddzwon: Wynajmujesz "biuro" w coworkingu i Bułgara, który będzie wykonywał z niego telefony. Potem jako dowód wykonywania działalności w tym miejscu przedstawiasz billingi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Barnaba666 a potem kas sprawdza żonę i dziecko w pierwszym lepszym systemie np. zusie, podatku od nieruchomości itp, wzywa ja na zeznania i od razu popisuje się pod odpowiedzialnością za składanie fałszywych zeznań.
   Teoria jest zawsze fajna, praktyka wygląda tak jak napisałe.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @Papinianus: Nie znam sie na doradcach podatkowych. Jak znalezc takiego, ile to powinno kosztowac itd...

  •  

   pokaż komentarz

   Spółka zoo nie może płacić 8% ryczałtu.

   @Papinianus: dlatego pisałem że to spółka z oo wynajmuje od Ciebie ty płacisz te 8% : ) a oni maja koszt

  •  

   pokaż komentarz

   Jak to uzasadnisz skarbowce?

   @ziggy1234: możesz wynajmować to wynajmujesz twoja sprawa, że to robisz i tyle prawa nie łamiesz .
   Co skarbówka tez doj$#%$ się ze komus za duzo płacisz :D bo nie mozesz itp bez jaj, po to sa limy na kosztach chyba zeby nikt do nikogo sie nie szarpał

  •  

   pokaż komentarz

   @ruchliwydziadek: To tak nie działa. Przynajmniej do pierwszej kontroli.
   Ustawa CIT: Jeżeli w wyniku istniejących powiązań zostaną ustalone lub narzucone warunki różniące się od warunków, które ustaliłyby między sobą podmioty niepowiązane, i w wyniku tego podatnik wykazuje dochód niższy (stratę wyższą) od tego, jakiego należałoby oczekiwać, gdyby wymienione powiązania nie istniały, organ podatkowy określa dochód (stratę) podatnika bez uwzględnienia warunków wynikających z tych powiązań.

   Inaczej mówiąc organ wywali z kosztów spółki fikcyjny koszt (to co jest ponad rynkową stawkę czynszu), jednocześnie cały przychód po stronie os. fizycznej pozostanie opodatkowany.

  •  

   pokaż komentarz

   @YaYco: Przyjezdzajcie Smialo do Sofii.Tutaj wedlug Ustawy przy Spolce Z O O Nie trzeba byc przez 183 dni w roku w Sofii.Kapital Zakladowy juz wystarczy 20 lewow.To jest 44.44 zlotych.W odroznienie od Slowacjii,Czech czy Krajow Nadbaltyckich Republika Bulgarii nie jest na Stalej Wspolpracy z U.Skarbowym w Polsce w zakresie podatku CIT.Takze powiem tylko ze Spolke sie zaklada w 2 godziny.To jest Biuro ,Bank i Notariusz.Takze smialo do Sofii.Zajmujemy sie tym od 10 lat.Takze zapraszam Was wszystkich.Zrobcie sobie wakacje a przy okazjii sobie zarejestrujecie Spolke w Sofii.Dodam ze tutaj Zus jest Fakultatywny.Podatek CIT 10% nawet przy miliardach
   Zapraszam do Sofii

  • więcej komentarzy(29)

 •  

  pokaż komentarz

  Mamy polityków którzy traktują nas jak bydło dlatego że na nich głosujemy. A głosujemy na nich dlatego że sami siebie w taki sposób traktujemy.

  •  

   pokaż komentarz

   @p_i_m_p_e_k: ludzie mają siano w głowie więc głosują jak głosują.

  •  

   pokaż komentarz

   @p_i_m_p_e_k: Bardzo trafna ocena. Najśmieszniejsze jest jednak to, że to bydło uważa się za "wolnych ludzi" dlatego, że dostają przywileje, opiekę i "darmowe pienionszki"...

   To jest po prostu mistrzostwo socjotechniczne, bo to tak jakby niewolnik na plantacji bawełny uważał swojego pana za niewolnika. Bo pan musi pracować a niewolnik co prawda pensji nie dostaje, ale przecież "ktoś się o niego troszczy i daje wszystko za darmo". Dawniej to tych biednych ludzi trzeba było trzymać na łańcuchu, dzisiaj nawet przeciętny europejczyk to taki dureń że będzie tyrał 10 godzin dziennie (z dojazdami) a jak mu rzucisz za darmo jakiś ochłap za który wcześniej zapłacił jak za zboże - jeszcze ci podziękuje :D

   Ile razy ja słyszałem od hołoty, jakim to jestem niewolnikiem bo nie siedzę na etacie i "nie dostaję świętych socjalnych przywilejów". I łólaboga jakie to straszne bo zaraz na mnie spadno wszelkie nieszczęścia tego świata a ja nawet "nimom opieki". W dalszej części takich wypowiedzi zawsze jest kwik, że "mom mało piniondzy i prywacioż łokrodo". Bo umysł takiego parobka jest prosty jak konstrukcja cepa. Jak na początku miesiąca zapłaci podatek, to albo nawet o tym nie wie... albo pod koniec miesiąca jak dostanie ten ochłap, o tym, że za niego zapłacił - już nie pamięta :D

   W Polsce to już naprawdę tragedia. Bo za nic typowy Polak nie będzie cię nienawidził tak, jak za to że powiesz mu chociaż trochę prawdy, albo będziesz mu chciał dobrze i uczciwie zapłacić. Tak jak prymitywne plemienia w Amazonii mają swoje rytuały które mają za zadanie przynieść powodzenie na polowaniu albo sprowadzić deszcz, tak przeciętny prymityw z Polski ma swoje rytuały które mają zapewnić dobrobyt. Wszystko oby tylko nie przyznać się przed samym sobą że dobrobyt pochodzi z uczciwej pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykop-yolo: porównywanie współczesnych socjal-demokracji do niewolnictwa jest dość zabawne. Kilka spraw:
   - mimo tego okropnego opodatkowania, standard życia jest teraz najwyższy w historii;
   - każde społeczeństwo będzie wprowadzało wobec Ciebie obowiązki. Wg Twojego rozumowania życie w społeczeństwie = niewolnictwo;
   - to poczucie wyższości, bo się dorobiłeś paru groszy i jesteś młodym bogiem na b2b też jest śmieszne :). Wyobraź sobie, że nie każdemu to odpowiada, niektórzy wolą mieć pewną pracę i skupić się na życiu rodzinnym :).

  •  

   pokaż komentarz

   @Yahoo_: Tylko później nie jojcz, że wybrałeś "pewną pracę" i ci źle bo mało zarabiasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykop-yolo dziękuję za troskę, nie narzekam. Zauważam jedynie, że nie każdy musi mieć takie priorytety jak Ty. Przy okazji staram się nie gardzić ludźmi, którym się mniej w życiu poszczęściło.

  •  

   pokaż komentarz

   @Yahoo_: Oczywiście, że nie. No i świetnie, mnie nie chodzi o to, że ludzie na etatach są debilami. Tylko że debilami i złodziejami są ci którzy później stękają jak ich to każdy okrada, kiedy się okazuje że te wszystkie "przywileje" i "ochronki" nie są za darmo... i oni sami muszą za nie zapłacić. I to nie tylko ekonomicznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Yahoo_: Bez urazy ale to jest akurat megadebilny przykład. Standard życia jest wyższy bo technika poszła do przodu i jeden kombajn zbierze więcej zboża niż stado niewolników czy parobków. Teraz jest problem nadprodukcji żywności i tego, że trzeba nakładać na nią limity i za dużo się nie marnowało niż to że 95% ludzi musi j$$$ć w polu, żeby wszyscy nie pozdychali z głodu jak kiedyś.

   źródło: World_GDP_Capita_1-2003_A.D.png

  •  

   pokaż komentarz

   W Polsce to już naprawdę tragedia. Bo za nic typowy Polak nie będzie cię nienawidził tak, jak za to że powiesz mu chociaż trochę prawdy, albo będziesz mu chciał dobrze i uczciwie zapłacić.

   @wykop-yolo: Polacy nie chcą prawdy. Polacy chcą żyć w matrixie.

   Ostatnio kilku moich znajomych zaczęło popierać PiS. Stało się to po tym jak Jaro obiecał tą swoją piątkę. Próbowałem im tłumaczyć że oni na tym tak naprawdę stracą. Nic do nich nie docierało. Kiedyś miałem ich za inteligentnych i rozsądnych ludzi, teraz uważam że są bandą skończonych idiotów i cwaniaków.

   Najłatwiej jest oszukać oszusta. Uczciwy człowiek wie że na pieniądze trzeba sobie napracować i że cudów nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   Najłatwiej jest oszukać oszusta. Uczciwy człowiek wie że na pieniądze trzeba sobie napracować i że cudów nie ma.

   @p_i_m_p_e_k: Dokładnie. Najłatwiej orżnąć złodzieja...

  • więcej komentarzy(1)

 •  

  pokaż komentarz

  Wiecie co jest jeszcze z tektury?

  1. Konfederacja do której należy
  2. Kryptowaluta tego debila co z nim nakręcił ten filmik, jak ja kurła gnije z tego, wielka kryptowaluta założona na tokenach takie plany jupitera, po miesiącu padło. xD
  O tutaj całe 3 tranzakcje, hahaha
  https://etherscan.io/token/0x75d34b30a9a2405b7e2bbff94badcc0ce6c934ad?a=0x95a9920ccc76e408593896ca099fc46de42c733f

  https://www.wykop.pl/link/4123387/wapniak-wykorzystal-swoich-fanow-a-teraz-usuwa-niewygodne-komentarze/

  źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  mam co raz większe przeczucie ze od lat wybory sa fałszowane! to jest do cholery jasnej NIE MOZLIWE zeby ludzie zyjacy w tym kraju wybierali tych ludzi tak dobrowolnie... naprawde zaczynam sie realnie bac ze grozi nam niebawem sytuacja z koncowki lat Gierka gdy kasiorki zacznie brakowac ;( kartki to bedzie nasz chleb powszedni...

 •  

  pokaż komentarz

  Jak się nie ma nic do powiedzenia, a się bardzo musi zgarnąć atencje, to trzeba się śmiesznie ubrać i trochę popluć na to i owo. Zakop