•  

  pokaż komentarz

  A ja bym wolał normalny rząd który myśli o przyszłość kraju a nie byle tylko przeżyć 4 lata a potem niech się ktoś inny martwi.

  •  

   pokaż komentarz

   @gwidon997: i właśnie to jest problem bo 4 lata się kończą, a oni obiecują więcej. Strach pomyśleć co obiecają za kolejne 4 lata.

  •  

   pokaż komentarz

   @gwidon997 normalny który udaje że wszytko jest w porządku...już taki był to wyleciał na zbity pysk.

  •  

   pokaż komentarz

   A ja bym wolał normalny rząd który myśli o przyszłość kraju a nie byle tylko przeżyć 4 lata a potem niech się ktoś inny martwi.

   @gwidon997: Nawet jakby jakimś cudem ktoś wybrał taki rząd, to by wyleciał z hukiem po 1 kadencji, bo my musieli podnieść wiek emerytalny i zabrać 500+ na bombelki.

  •  

   pokaż komentarz

   @gwidon997: z taką opozycją to oni będą rządzić kolejną kadencje z większością konstytucyjną. I całkiem możliwe że gospodarka światowa p!%@?%%nie dopiero podczas ich 3 kadencji. pytanie czy to wystarczy by nie było 4.

  •  

   pokaż komentarz

   @wodzik: Optymista. Raczej rozpisali by przyspieszone wybory.

  •  

   pokaż komentarz

   @guest: Nie. Nie wystarczy. Zadziałają wolnorynkowe mechanizmy autoregulacji. Pierwszy już obserwujemy: inflacja. Ona sprawi, że za chwilę 500+ będzie miało wartość 50+. Wtedy nadal można kontynuować rozdawnictwo, a nawet je zwiększyć. Potem inflacja wejdzie na taki poziom, że spłata zobowiązań zagranicznych stanie się nierealna. W dzisiejszych czasach ogłoszenie bankructwa przez spory kraj z własną walutą wiąże się z niewielkimi niedogodnościami na paręnaście miesięcy i, jakkolwiek to wątpliwe moralnie, to skuteczne wyjście z sytuacji. Kończy się ponownym rozkręceniem gospodarki i znowu można rozdawać: januszki i grażynki ucieszą się, że dostaną 5000+ nie patrząc na to jak się to skończyło poprzednim razem.

  •  

   pokaż komentarz

   @guest: Duży udział w stracie władzy przez obecną opozycję miało podniesienie wieku emerytalnego i obietnica "dania" 500+ przez PiS. Niestety jedyne co może zatrzymać rozdawnictwo to zderzenie Polski ze ścianą. Będzie jak za Gierka, prosperita za pożyczone pieniądze a później BUUUM.

  •  

   pokaż komentarz

   @gwidon997: PO zwiększając wiek emerytalny podjęła ważną i potrzebną decyzję, która zapewniła im upadek rządu a kolejny rząd populistycznie wszystko cofnął. Po co myśleć dłużej niż na 4 lata do przodu jak to zj$$!ne polskie społeczeństwo potem i tak wszystko cofnie dając władzę takim dla których liczy się tylko kolejna kadencja?

  •  

   pokaż komentarz

   @gwidon997: Polaków zepsuli sami politycy. Ktora partia od 89 roku dotrzymała swoich postulatów? Wszyscy mówili ,, zaciskamy pasa dla dobra kraju,, a dorabiali się Millery, Rywiny, Kulczyki, Grady. Ludzie powiedzieli ,,p!%?%??e to zaciskanie swojego pasa gdy inni się bogacą i mają w dupie kraj,, to tak jak stoisz w korku i widzisz że pasem do skrętu w prawo cwaniaki się wpychają do jazdy na wprost przez co Ty ciągle stoisz w miejscu. Po pewnym czasie nagle wszyscy mają w dupie przepisy i zaczynam się wolna amerykanka, aby tylko coś zyskać. I dxisiaj mamy właśnie wolną amerykankę

  •  

   pokaż komentarz

   @rafal-heros: jest sporo racji w tym co mówisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: Patrząc na liczbę minusów przy Twoim komentarzu (i każdym innym racjonalnym), kompletnie nie wierzę w to, żeby jeszcze przez długo coś się zmieniło. PO miała dużo za uszami, ale Pl przesunęła się raczej w stronę fanatyzmu niż racjonalnych zmian i rozliczania tego.

  •  

   pokaż komentarz

   @adrian43: W końcu to zacznie padać, ale to już będzie zmartwienie innej parti.

  •  

   pokaż komentarz

   @horrendous: zmartwienie? Przecież po to na rękę będzie. Zwalą winę na pis i tak w kółko. Oni bez siebie nie potrafią funkcjonować.

  •  

   pokaż komentarz

   @gwidon997: W końcu coś dla mnie, wydłużą mi urlop to na nich zagłosuje. W końcu tak działa demokracja w Polsce, co nie? Polactwo głosuje na tych, którzy dają im więcej TERAZ. To nie na tym polega demokracja? Przecież od prawie 30 lat tak to działa.

   Podziękujcie mediom, bo to te k$?!y odpowiedzialne są za to wszystko. Żadna normalna partia do sejmu się nie dostanie. Ba nawet żadna normalna nie będzie próbowała powstać bo z góry wiadomo, że na to nie ma szans. W najlepszym przypadku w ogóle ich w telewizji nie pokażą, a jeśli sami zaczną się przebijać w internecie (który już j%@#ne k$?!y próbują cenzurować) to ich w tej telewizji k$%%?skiej oczernią, oplują, zrobią z nich idiotów, a polactwo to kupi. W TVN nie oczerniali narodowców (bo zabierali głosy PIS), za to robiła to TVP. W TVP nie oczerniali biedronia (bo zabierał głosy koalicji), za to robił to TVN. To jest hit.

   Kto ma układ z dużym medium ten rozdaje karty. To media są tą gównianą demokracją i źródłem wszystkich problemów. 0 rzetelności, tylko interes się liczy. Media nie istnieją po to żeby informować tylko po żeby zarabiać pieniądze. j%@#ć telewizje. Wszystkie.

  •  

   pokaż komentarz

   @gwidon997: nie obce im jest jak kazdemu rzadowi, pod nas chocby potop . Wyborcy na tyle glupi, ze po 4 latach/ 8 latach zapomna, ze te same wilki strzyga wyborcow jak owce

 •  

  pokaż komentarz

  -Polityk rozdaje nam pieniądze!
  -Ale kochanie, on wyciąga je z Twojego portfela

 •  

  pokaż komentarz

  Wolałbym krótszy tydzień pracy. Póki jeszcze jestem w tym kraju z dykty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Uchodzca_Z_Polski: Ty masz pracować. Socjal tylko przysługuje bezrobotnym i emerytom. To właśnie oni pójdą do urn i wybiorą nową władze

  •  

   pokaż komentarz

   @Uchodzca_Z_Polski kto broni Ci pójść na 3/4 etatu? Poważnie żeby to zrobić musisz mieć odgórne ustalenie rządu? Bo chyba nie myślisz, że skracając czas pracy Twoje zarobki pozostaną na tym samym poziomie?

  •  

   pokaż komentarz

   kto broni Ci pójść na 3/4 etatu? Poważnie żeby to zrobić musisz mieć odgórne ustalenie rządu? Bo chyba nie myślisz, że skracając czas pracy Twoje zarobki pozostaną na tym samym poziomie?

   @JBFC: Skracając czas pracy można zwiększyć wydajność co za tym idzie więcej zarabiać.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo chyba nie myślisz, że skracając czas pracy Twoje zarobki pozostaną na tym samym poziomie?

   @JBFC: Poczytaj sobie na temat krótszego tygodnia pracy zanim zaczniesz się ośmieszać swoim chłopskim, pustym rozumkiem.

   Idea za tym stojąca jest taka, że nikt k#!@a nie pracuje 8 godzin dziennie na pełnym chodzie, więc po co ma siedzieć i strzelać bąki, skoro może ten czas wykorzystać znacznie lepiej.

   Czyli nie skracasz czasu pracy, tylko wycinasz nieproduktywny czas z pobytu w robocie. Ma to pozytywny wpływ na samopoczucie i wydajność w ramach faktycznego czasu pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @JBFC: Niestety większość Januszy biznesu nigdy nie pójdzie na taki układ xD jak już mają pracownika, to chcą go mieć na wyłączność 40 godzin tygodniowo, a najlepiej jeszcze dłużej. O 3/4, albo 4/5 etatu nawet nie chcą słyszeć xD

  •  

   pokaż komentarz

   Idea za tym stojąca jest taka, że nikt k%??a nie pracuje 8 godzin dziennie na pełnym chodzie, więc po co ma siedzieć i strzelać bąki, skoro może ten czas wykorzystać znacznie lepiej.

   @Hound: Dlatego ostatnio dosyć popularne są prace 4 x 10h?

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound: Zamysł o tyle idiotyczny, że skracając czas do np. 6h dziennie nie wyeliminujesz tylko 2 godzin nieproduktywnych ale także część produktywnego czasu pracy. Ludzie tak samo jak teraz będą siedzieć na Wykopie (jak zresztą pewnie większość komentujących to znalezisko) i marnować czas w inny sposób niezależnie jak długo będą pracować. Do tego w takim przemyśle, czy prostych pracach efekt pracy jest w większości przypadków niezależny od wydajności umysłowej pracownika i tam wydajność jest praktycznie liniowa niezależnie od ilości godzin pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Soothsayer:

   Skracając czas pracy można zwiększyć wydajność co za tym idzie więcej zarabiać.

   A powiedz mi - ilu polskich pracodawców płaci za efekt pracy? Bo miażdżąca większość płaci za 8 dupogodzin dziennie 5 dni w tygodniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound: Idea bardzo dobra i sam jestem jej zwolennikiem ale to idealnie pasuje do pracy biurowej, programowania, marketingu itp. Jeśli chodzi na przykład, o produkcję - obsługę maszyn to zakładając że firma pracuje tylko 8h dziennie przy tych samych prędkościach maszyn ponieważ często prędkości nie da się zwiększyć z różnych powodów, to przy 6 godzinnej zmianie firma zaczyna produkować mniej. Gdy firma chce pracować 24h to należało by zrobić czwartą zmianę, czyli zatrudnić X nowych pracowników. Wydajność produkcji pozostała by na tym samym poziomie ale koszty dla firmy wzrosły by diametralnie. Nawet przy jakichkolwiek innych pracach produkcyjnych efekt jest ten sam. Podobnie magazyny czy inne firmy wymagające pracy ciągłej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound

   Poczytaj sobie na temat krótszego tygodnia pracy zanim zaczniesz się ośmieszać swoim chłopskim, pustym rozumkiem.

   Pierwsze zdanie już i argumentum ad persona, żenadłem mocno. Więc od początku kretynie, współpracuję na b2b na własnej działalności, rozliczam się miesięcznie z faktur które wystawiam w przeliczeniu na godziny pracy lub wykonanie zadania. Tylko kilka razy w życiu zdażyło mi się przepracować pełne 40h w tygodniu, bo rozumiem, że 40 godzin tygodniowo to poroniony pomysł i umysł, który pracuje kreatywnie po 6h przestaje działać na odpowiednich obrotach. Dlatego też nienawidzę samej uop której unikam jak ognia, pod każdym względem.

   ALE jednocześnie zgadzam się na to, że pracując 6h dziennie, lub 4 dni w tygodniu zarobię mniej niż gdybym robił to 8h dziennie przez 5 dni. Bo niby dlaczego inaczej i dlaczego jako Twój pracodawca miałbym Ci płacić na uop tyle samo za 40h twojej dostępności co za 30?

   Poj@#!ło się już Wam ostro w głowach, chcecie pracować mniej to negocjujcie sobie to z pracodawcą na własny rachunek i własny kontrakt, róbcie 3/4 etatu i mówcie że chcecie stawkę jak za jeden etat i tyle. Jeśli jesteście tego warci, to to osiągnięcie. Tak działa wolny rynek, zamiast nap?@?@!@ać jakieś durne ustawy wy poj@#!ni socjaliści.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlatego ostatnio dosyć popularne są prace 4 x 10h?

   @Grewest: Domyślam się, że popularność takiego modelu wynika z tego, że łatwiej przekonać do niego pracodawcę, który jak nasi koledzy tutaj po januszowsku uznaje, że to okradanie go z roboczogodzin. To, że op##@@#%ania się w ciągu 10 godzinnego dnia pracy będzie siłą rzeczy jeszcze więcej, szczególnie pod koniec dnia, to już inna kwestia, ale intelekt przeciętnego Janusza nie pozwoli mu na zauważanie takiego trendu.

  •  

   pokaż komentarz

   Wolałbym krótszy tydzień pracy. Póki jeszcze jestem w tym kraju z dykty.

   @Uchodzca_Z_Polski:
   To się dogadaj w robocie i pracuje ile chcesz.

  •  

   pokaż komentarz

   Zamysł o tyle idiotyczny, że skracając czas do np. 6h dziennie nie wyeliminujesz tylko 2 godzin nieproduktywnych ale także część produktywnego czasu pracy. Ludzie tak samo jak teraz będą siedzieć na Wykopie (jak zresztą pewnie większość komentujących to znalezisko) i marnować czas w inny sposób niezależnie jak długo będą pracować. Do tego w takim przemyśle, czy prostych pracach efekt pracy jest w większości przypadków niezależny od wydajności umysłowej pracownika i tam wydajność jest praktycznie liniowa niezależnie od ilości godzin pracy.

   @Herubin: normowany czas pracy jest ok tylko i wyłącznie do typowo taśmowych zadań
   w pracy umysłowej w IT nie ma opcji na wydajną pracę dzień w dzień po 8h, nie ma kurwa

   u znajomego w firmie oficjalnie powiedzieli, że wymagają codziennie 4h efektywnej pracy, reszte niech poświęcają na spotkania i inne pierdoły

  •  

   pokaż komentarz

   Domyślam się, że popularność takiego modelu wynika z tego, że łatwiej przekonać do niego pracodawcę, który jak nasi koledzy tutaj po januszowsku uznaje, że to okradanie go z roboczogodzin. To, że op%?!@%@ania się w ciągu 10 godzinnego dnia pracy będzie siłą rzeczy jeszcze więcej, szczególnie pod koniec dnia, to już inna kwestia, ale intelekt przeciętnego Janusza nie pozwoli mu na zauważanie takiego trendu.

   @Hound: Ustosunkuj się zatem do naszych argumentów o pracach produkcyjnych - "taśmowych". Wyobraź sobie, że większa część społeczeństwa tak pracuje. Zgadzam się z Tobą całkowicie - prace kreatywne, biurowe itp. mogą być wykonywane w mniejszej liczbie godzin. I nie wyskakuj z januszami biznesu bo jest to czysta matematyka opłacalności produkcji czy innej pracy ciągłej. Pokaż mi pracownika linii produkcyjnej, magazynu logistycznego, magazynu produkcyjnego który może op%?!@%@ać się 2 godziny w ciągu dnia pracy? Masz trochę oderwane od rzeczywistości idee. Życie i praca to nie tylko marketing, programowanie, kreatywne wymyślanie kolejnych kreatywnych rzeczy. Ba, nawet zwykły sklep pracując 6 godzin zamiast 8 może zacząć przynosić straty.

   MAŁO JEST BRANŻ, GDZIE SIĘ LUDZIOM PŁACI ZA EFEKT PRACY.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hound powiedz jak dlugo bedziesz mogl tak cisnąć na pelnym chodzie? I czy jestes pewny, że produktywność nie spadnie bo nagle wszyscy zaczną zapieprzac jak beduini?

  •  

   pokaż komentarz

   @TheRealMikz no zalezy w jakiej branzy pracujesz, co robisz, jakie masz obowiazki. Nie mozesz generalizowac, ze Ty op?!%#!%asz sie w biurze 4 h dziennie, tak więc wszyscy ludzie na rynku pracy op?!%#!%aja się tak jak Ty.

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli nie skracasz czasu pracy, tylko wycinasz nieproduktywny czas z pobytu w robocie. Ma to pozytywny wpływ na samopoczucie i wydajność w ramach faktycznego czasu pracy.

   @Hound: Powiedz to koreańczykom robiącym po 12 h dziennie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Karl_Cotlet: a w którym miejscu ja pisałem coś o sobie?

 •  

  pokaż komentarz

  Obniżenie wieku emerytalnego do 40 lat

 •  

  pokaż komentarz

  ŻÓŁCI VABANK

  źródło: i.ytimg.com

1 2 3 4 5 6 7 ... 20 21 następna