•  

  pokaż komentarz

  Policjant powinien zapłacić za izbę i zostać zwolniony dyscyplinarnie. Nie można takiej patoligii trzymać w policji !!!.
  LUDZIE nauczcie się nie można się bać policji !!! jeśli nadużywają władzy to trzeba sie stawiać i wszystko zgłaszać bo ta patologia będzie się powiększać.
  Spotkałem wielu rewelacyjnych funkcjonariuszy prawa oraz wielu idiotów zawsze się stawiałem i zawsze ustępowali choć widać że są wtedy w szoku.

  Najbardziej mnie właśnie rozbrajają próby przeszukiwania kieszeni od tak bo mają taki kaprys.

  Jestem normalny spokojny uczynny człowiek, ale jeżdżę bmw i to już dla nich jak płachta na byka poważnie... z 7 razy usłyszałem że chcą mi do bagażnika, schowka i portfela zajrzeć... jakieś prawo o policji im na to niby pozwala ale moja konstytucja już nie

  •  

   pokaż komentarz

   @Masters:
   Patrz, 2 minusy masz od zawistnych frustratów, za Bardzo Mądry Wybór ;) Tak się składa, że też miałem z tymi lamusami do czynienia, bardzo podobny scenariusz jak tutaj, całe szczęście ci co mnie zatrzymywali uprzedzili mnie, że dopiero jak nie wsiądę grzecznie sam do radiowozu to mnie rzucą na glebę i zakują. Więc wsiadłem, bo wiem, że milicja się wiele nie zmieniła od czasów PRL. Oczywiście dostałem mandacik za odmowę podania danych, maksymalny jaki mogli dać bez sądu. Przyjąłem, bo co się będę kopać z koniem.

   W moim przypadku nie przekroczyli chyba uprawnień, ale tylko dlatego, że ja dobrze wiem, że milicja to milicja. Jak mnie bandziory napadną to też oddam portfel, nie będę się stawiał bo szkoda zdrowia.

  •  

   pokaż komentarz

   @the_revenant:

   Ja bym sobie nie pozwolił już miałem 2 sprawy w sądzie 1 wygrana druga niestety przegrana ale tylko dlatego że o niej zapomniałem :/.

   Zanim odbyła się ta 2 sprawa w sądzie oczywiście była skarga u komendanta oraz u przełożonego który przyznał mi rację poinformował że policjanci nie otrzymają premii. W trakcie zatrzymania przez policje zadzwoniłem do dyżurnego poinformowałem że policja się nie przedstawiła oraz że mnie okłamali więc skończyłem z nimi rozmowę.

   Chcieli mi dać mandat za przechodzenie przez ulicę.... kłucił się ze mną że są pasy udowodniłem że ich niema, więc uznał że jest chodnik, kazałem mu pokazać więc pojechaliśmy i znowu mi pokazuje TRAWĘ mówie wyjdź człowieku i sprawdź co jest pod śniegiem. Po prostu w tym momencie uznałem że jest niekompetentny i zadzwoniłem na policję.
   Za szybko oddali sprawę do sądu. Na komendzie wszyscy przyznali mi rację. Napisałem też w tej sprawie do prezydenta miasta. Gdyby każdy tak zrobił taki pajac momentalnie by się oduczył kłamania na służbie

  •  

   pokaż komentarz

   @Masters: dla policyjnych bandytów powinny być co najmniej 2x wyższe wyroki ustawowo, ponieważ nie dość że łamią prawo to dodatkowo przysięgę, nadużywają zaufania społeczeństwa które zawodzą oraz hańbią i działają na szkodę całej służby. Dodatkowo w takiej sytuacji gnoje nie będą się tak chętnie zapisywać do policji żeby poleczyć swoje kompleksy i po cwaniakować, będzie to wówczas odpowiedzialna praca. Nawet tutaj na tym forum mieliśmy jednego policyjnego fanatyka który pyskował użytkownikom że sam pracuje w policji a ten gość postąpił bardzo dobrze, nie trudno się nie domyślać że jakby taki pajac faktycznie gdziekolwiek pracował postąpił by podobnie. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Masters: bardzo słuszna decyzja i mądra interwencja. Szanuję, trzeba robić porządek z patologią niezależnie gdzie uda im się "zagnieździć".

  •  

   pokaż komentarz

   Patrz, 2 minusy masz od zawistnych frustratów, za Bardzo Mądry Wybór ;)

   @the_revenant: lol, serio jesteś aż tak tępy i zakompleksiony?( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Masters: A najlepiej to w ogóle zlikwidujmy policję, bo ja to jestem uczciwy obywatel i nie życzę sobie mieć nad sobą opresyjny system oparty na przemocy!

  •  

   pokaż komentarz

   @lemek3: albo po prostu karajmy srogo policyjnych patusów którzy łamią prawo. Policja jest potrzebna ale nie kiedy łamie prawo - to tak jakby strażacy zamiast gasić podpalali, mija się z celem i jest karygodne.

  •  

   pokaż komentarz

   @the_revenant: z tego co wiem, to funkcjonariusz na sluzbie ma prawo Ciebie wylegitymowac bez podania przyczyny.
   natomiast nie maja prawa Ciebie przeszukiwac bez nakazu, a zeby zatrzymac, musza byc ku temu jawen przeslanki - prawda jest taka, ze moze to byc cokolwiek - nawet odmowa poddania sie wylegitimowaniu

  •  

   pokaż komentarz

   @Mecowaty: Do legitymowania potrzebne jest:
   1. Przedstawienie się policjanta wraz z jednostką;
   2. Podstawa faktyczna i prawna legitymowania;

   Co to "przeszukania kieszeni", nie jest to czynność przeszukania w znaczeniu procesowym, a kontrola osobista na podstawie art. 15 ust 1. pkt 5 ustawy o Policji i przesłanką do takiej kontroli może być podejrzenie popełnienia czynu zabronionego pod groźbą kary, czy np. nieudzielenie policjantowi dowodu osobistego mając go w kieszeni. Jeśli z zachowania lub okoliczności wynika, że masz ten dowód, ale nie chcesz dać to policjant mając podejrzenie popełnienia wykroczenia z art. 65§2 KW może dokonać sprawdzenia odzieży wierzchniej i kieszeni.
   A co do samego przeszukania już w znaczeniu procesowym, mówi o tym art. 220 KPK i tam w §3 jest mowa, kiedy policjant może przeszukać okazując jedynie legitymację. A w całym artykule masz podstawy do tej czynności i zwróć uwagę, kto wystawia nakaz (nie, nie jest to prokurator ani sąd).
   A co do zatrzymania jest masa przesłanek w różnych przepisach, podstawowe znajdziesz w art. 244 KPK, ale tego jest więcej, bo też m. in. art. 15 ust. 1 pkt 2a, czy 3 ustawy o Policji.

   W przypadku niemożliwości ustalenia tożsamości sprawcy wykroczenia ma zastosowanie art. 45 §1 KPW i można taką osobę zatrzymać na 24h celem ustalenia jej danych.

  •  

   pokaż komentarz

   @niebiesko-niebieski: Dziekuje uprzejmie - to jest ladna, i kompetentna odpowiedz :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Mecowaty: Bardzo proszę, warto wiedzieć na przyszłość takie rzeczy - wtedy podczas interwencji nie będziesz wkurzony, że policjant robi coś bezprawnie, ani nie będziesz wkurzać policjanta, że czegoś mu nie wolno. Mogłem jeszcze nadmienić, bo to się często zdarza, kiedy można od policjanta żądać okazania legitymacji a kiedy nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @abitbald: Ale ja w ogóle nie odniosłem się do patologii, która występuje w policji, tylko do idiotycznego komentarza, który bazując stricte na silnych emocjach wywołanych artykułem zgarnia plusy...

  •  

   pokaż komentarz

   @lemek3: emocje i to do czego się odnosiłeś niema dużego znaczenia w tym temacie, ważne są działania które ukrócą patologię w tej służbie

  •  

   pokaż komentarz

   @abitbald: I doprowadzą w efekcie do innej skrajności, w której to funkcjonariusze będą bać się podejmować jakiekolwiek działania w obawie przed konsekwencjami... Patologie są były i będą, nie jest możliwe aby je w 100% usunąć. Można próbować je marginalizować, ale teksty w stylu:

   LUDZIE nauczcie się nie można się bać policji !!!
   czy

   Najbardziej mnie właśnie rozbrajają próby przeszukiwania kieszeni od tak bo mają taki kaprys.

   są zwyczajnie idiotyczne... Nie wiem kto się boi policji. Ja wiem, że mentalność po komunie jest u nas zakorzeniona dość mocno, ale nigdy w swoim życiu nie miałem sytuacji, w której musiałem się BAĆ policji. I tak wiem, że nie jestem żadnym wyznacznikiem, natomiast tak jak mówię, patologie są, były i będą. Nie da się ich pozbyć w 100%.

   A co do tego, że funkcjonariusze kogoś przeszukują bo "mają taki kaprys", to bardzo dobrze... Do policjantów trzeba mieć szacunek i respekt. W takich stanach możesz otrzymać kulkę jak nie wykonasz poleceń funkcjonariusza co do joty. No ale co, u nas kultura "HWDP", która notabene jest właśnie spadkiem po świetnych latach komuny i pałowania przez ZOMO, powoduje to, że mamy taką walkę między policją a obywatelami, którzy to chcą sobie jak najbardziej zrobić na złość... I ba, z mojego doświadczenia wiem, że to Ci drudzy są często prowodyrami niemiłych zachowań. A potem się dziwić, że taki sfrustrowany policjant, wlepia komuś mandat choć nie musi, jak jego poprzednie 3 interwencje powinny skończyć się pałowaniem po nogach do momentu ich połamania.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak to dobrze, że wprowadzili kamery mundurowe...

 •  

  pokaż komentarz

  to nie policjant a bandzior w mundurze, gdyby nie monitoring to wkleili by jeszcze czynną napaść i znieważenie psa!

 •  

  pokaż komentarz

  Bandyci w mundurach. Zwolnić dyscyplinarnie i nie cackać się z takim ludzkim ściekiem to może kiedyś policja będzie na jakimkolwiek poziomie.

 •  

  pokaż komentarz

  Zarzut zarzutem. Wyrok dla policjanta by się przydał.