•  

  pokaż komentarz

  Pierdu pierdu. Kiedy jeszcze pracowałem w Polsce przekonałem się na własnej dupie że należy polskie firmy omijać szerokim łukiem:

  wrzesień 2009: Pierwsza praca zaraz po studiach - inżynier elektryk - 2200 brutto, w leasingu pracowniczym i 'to co na papierze to na papierze', 10 godzin to było minimum (dwie niepłatne) + dodatkowo robienie dokumentacji po pracy 'bo co się będziesz w domu nudził', podejście 'pana i władcy'

  kwiecień 2010: Inżynier produkcji w niemieckiej firmie, 3500 brutto, nadgodziny płatne, soboty płatne +80PLN +100%, 8h i do domu bo 'zmęczony pracownik to nieefektywny pracownik'

 •  

  pokaż komentarz

  Ten pan chyba kolonizator... Mam dziwne wrażenie

 •  

  pokaż komentarz

  Najprościej szukać winnego gdzieś indziej. Prawda jest taka, że tutaj nic się nie zmieni dopóki Polacy się nie zmienią.

 •  

  pokaż komentarz

  W normalnym kraju taka firma była by wspomagana za granicą przez państwo, szkoda :| :(

 •  

  pokaż komentarz

  Odzyskanie niepodległości w 1918 było największym błędem moim zdaniem. Projekt polski powinien dawno zostać wygaszony. A tak możemy się jarać, że mówimy po polsku i mamy państwo z dykty. Wielkie mi osiągnięcie. Fakt szkoda by było Polaków, którzy byliby częścią Rosji, ale to nie mój problem xD.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: to wina miernego ducha narodowego z dodatkiem komunizmu

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: W czasach nieistnienia "Projektu Polskiego", czyli zaborów 2/3 wyprodukowanego GDP było wysyłane do Państw zaborczych. Infrastruktura w PL była dramatyczna, Polska nie brała udziału w rewolucji przemysłowej (kolej, porty, itp.), tereny RP jak i tkanka ludzka były wykorzystywane przez zaborców i łupione. To co napisałeś to ogromna iluzja tego, że należąc np. do Niemiec mielibyśmy tak samo dobrze jak Niemcy. Nie, nie byłoby tak. Bylibyśmy jeszcze bardziej wykorzystywani jako tania siła robocza (nawet bardziej niż teraz) i rynek zbytu najgorszych produktów.

  •  

   pokaż komentarz

   @poncz_ek: Jakoś mniejszość Turecka nie jest wykorzystywana :). Oczywiście, że w tamtych czasach tak było, ale w XXI w. miałbyś pełnię praw obywatelskich niemiecki lub austriackich. Wiadomo, że te tereny nigdy nie zrównałyby się z zachodnimi Niemcami, ale skala możliwości byłaby spora. Sama perfekcyjna znajomość niemieckiego od najmłodszych lat dawałaby sporo możliwości. Wiadomo, że w tamtych czasach te tereny się grabiło, bo było pewne, że kiedyś zostaną one utracone, gdyż asymilacja Polaków była znikoma. Tak samo doiliśmy tereny dzisiejszej Ukrainy. Szwajcaria jest krajem multietnicznym i narodowym, a radzi sobie bardzo dobrze.