•  

  pokaż komentarz

  Jak to leciało? Niech jadą?

 •  

  pokaż komentarz

  Powiedzieli im, żeby wyjechali albo zmienili pracę? Powiedzieli. Więc tak zrobili. To samo zrobią nauczyciele. I dobrze. Może wreszcie społeczeństwo doceni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bulgo: geeez jak mnie to bynajmniej boli(╯°□°)╯︵ ┻━┻ #grammarnazi

  •  

   pokaż komentarz

   @Bulgo: Hehe bombelkom dały, a w pediatrii nie ma refundacji dla wielu najlepszych sposobów leczenia np. w hematologii albo reumatologii dziecięcej. Był protest lekarzy w tej sprawie, był protest rodziców, były alarmy od towarzystw i odzewu zero. Śmieszna sprawa, bo wielkim priorytetem staje się u nas ochrona nienarodzonych dzieci, a te już urodzone nie są żadnemu politykowi, ani organizacjom pro life potrzebne.

   Przykro mi to mówić, ale typowy obywatel-pacjent na propozycje zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia zaczyna swoją krucjatę pod tytułem ,,konowały nic nie robio, podwyżek chco, ja płace składki to wymagam, a nie dostaje tego co powinienem". A potem taki człowiek zostaje przez życie wrzucony do sytuacji ojca/matki dziecka, które zachorowało i słyszy, że dziecko dostanie leki starszej generacji (są lepsze, ale tego niestety nie refundują). Nagle uświadamia sobie, że jeśli chce zapewnić dziecku lepsze szanse musi wziąć kredyt, zorganizować zbiórkę, czy sprzedać cały majątek i zaczyna się dramat.

   Powiem też o czymś ze swojej działki. Polska kardiologia interwencyjna jeszcze niedawno była w światowej czołówce - jeśli się miało zawał to dobrze, że w Polsce. Pacjent trafiał do szpitala i po wstępnej ocenie szybko do pracowni hemodynamiki, po koronarografii odtykaliśmy co zatkane, założone były najlepsze możliwe stenty w odpowiedniej ilości. (Jedynym brakiem było nieistnienie programu wczesnej kompleksowej rehabilitacji). Teraz sytuacja wygląda tak, że skomplikowanego pacjenta obsługuje się na kilka podejść, bo szpital dostaje za procedurę mniej, niż koszt materiału, który musiałbym użyć chcąc kompleksowo wyleczyć tego pacjenta. I tak pacjent nie wiadomo czy dożyje następnego etapu leczenia, jak wpłynie na niego ponowne obciążenie kontrastem i promieniowaniem. Absurd goni absurd. Ze światowej czołówki cofnęliśmy się o kilka(naście) lat do tyłu.

   Szkoda w ogóle strzępić ryja na tą sytuację, bo nikogo nie obchodzi, że braknie defibrylatorów, odpada tynk ze ścian, klimatyzacja nie działa, najlepsze leki nie są refundowane, kolejki są tak długie, że pacjent prędzej umrze czekając, niż otrzyma leczenie. Absurdy można wymieniać w nieskończoność, ale po co. Dla ludzi to i tak wszystko wina pracujących w ochronie zdrowia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bulgo: I prawidłowo. Jarosław położył kres skrajnej nędzy wśród najmłodszych i zadbał o to, by miał kto robić na Twoją emeryturę.

   Niedostateczna i niedoinwestowana służba medyczna to umiarkowana liczba zgonów, upadek systemu emerytalnego, wymieranie biologiczne narodu to kwestia przetrwania tego społeczeństwa.

   Polska toczy wojnę demograficzną. Jeśli Jarosław nie zrealizuje swojej wizji Polski Polska zniknie z mapy świata. Koszty 500+ to ledwie kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie, dla zachowania ciągłości władz sił pronarodowych jest to umiarkowana cena.

  •  

   pokaż komentarz

   @hilton86: Jak miło poczytać konkretne informacje z pierwszej ręki :)

  •  

   pokaż komentarz

   Przykro mi to mówić, ale typowy obywatel-pacjent na propozycje zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia zaczyna swoją krucjatę pod tytułem

   @hilton86: Być może typowy pacjent nie jest takim idiotą jak typowy lekarz tkwiący po uszy w tej mentalnej komunie i zdaje sobie sprawę z tego, że jak wzrosną nakłady na to publiczne gówno to mu jedynie podwyższą podatki. I zamiast lekarza który go traktuje jak człowieka i jest "na już" - będzie zmuszony czekać rok na jakąś łaskę pańską w tym pseudo-darmowym, publicznym gównie. Gdzie pracuje taka hołota, że nie potrafi nawet wziąć zeszytu i długopisu za 50 groszy i poustawiać pacjentów na konkretne godziny.

   Bo przecież to by zajęło 15 minut a się nie chce. No na pewno gdyby tej zniszczonej psychicznie kadrze i w tym systemie dosypać pieniędzy to by się zachciało. Jestem o tym przekonany, tak samo jak o tym, że gdyby pijakowi pracującemu na budowie zapłacić nie 3 a 10 tysięcy to zamiast to przepić - przestałby chodzić do pracy nawalony :D

   Taki trochę gówno-kapitalizm. Jest problem? No to wystarczy dosypać piniendzy! Oczywiście o limitach przyjęć to cicho sza, bo fajnie się kradnie w tym monopolu. A gdyby było więcej kasy do podziału to kradłoby się jeszcze lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdzie pracuje taka hołota, że nie potrafi nawet wziąć zeszytu i długopisu za 50 groszy i poustawiać pacjentów na konkretne godziny.

   @wykop-yolo: Normalnie zostań ministrem zdrowia. Ekspert, k!!@a, medyczny.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykop-yolo: Właśnie tym komentarzem pokazałeś, że też nie widzisz zależności pomiędzy brakiem pieniędzy na wszystko co się da w tym systemie, a jakością którą otrzymujesz. Akurat ja robiłem specjalizację i pracowałem zagramanico, gdzie też jest ten złodziejski system publiczny i kasy chorych. Wyobraź sobie, że tam jakoś wszystko działało cudownie i nie dogadywałem się ze swoim szefem jakby tu ukraść więcej pieniędzy. Poza tym trzeba było prześledzić protest rezydentów ostatnio i doszukać się tam postulatów płacowych. Tym ludziom chce się walczyć jeszcze o dobro pacjenta, a i tak zostaną nazwani złodziejami.

   Chcesz to umieraj sobie w kolejkach. Było pokazane w kilku przypadkach, że zainwestowanie w ten burdel nagle likwiduje problem kolejek, jakości leczenia i innych problemów rodem z filmów Barei. Jak powiedziałem - szkoda strzępić ryja. Ja jestem idealistą i jeszcze próbuje ludzi przekonywać do czegoś, ale to nie ma najwyraźniej żadnego sensu.

  •  

   pokaż komentarz

   @hilton86: Oczywiście że nie widzę. Tak samo jest w każdej komunie. Kiedy TP była państwowa to też ceny były z kosmosu, na telefon ludzie czekali po 5-10 lat a debile tylko ryczeli że mają "za mało piniendzy" i niech się wszyscy cieszą że w ogóle mają telefony, bo ceny są i tak "tak niskie" że nic się nie opłaca.

   Dzisiaj ceny są kilkadziesiąt jeśli nie kilkaset RAZY niższe ... i jakoś jeszcze można na tym zarobić. No po prostu CUD.

   A ile było ujadania związkowców i kwiku jak 50 tysięcy darmozjadów zwolnili. To jest już w ogóle cud na cudami, że możesz zwolnić większość firmy a na usługę klienci czekają tydzień zamiast pięciu lat. Problem jest z systemem, ale oczywiście każdy ujada i na siłę utrzymuje przy życiu tego trupa bo fajnie się kradnie i gdyby zmienić system to już nie byłoby "limitu" 5 dermatologów na cały kraj... i do uczciwej pracy trzeba byłoby się wziąć.

   Akurat ja robiłem specjalizację i pracowałem zagramanico, gdzie też jest ten złodziejski system publiczny i kasy chorych
   Za granicą jeszcze mają nawyki kapitalistyczne i nie ma tych naszych, wręcz genetycznych uwarunkowań do złodziejstwa, nieróbstwa i kombinowania. Ale spokojnie, to też powoli się wali, bo żeby w tym systemie uczciwie pracować to trzeba być frajerem. I ludzie powoli to widzą.

   Chcesz to umieraj sobie w kolejkach. Było pokazane w kilku przypadkach
   No właśnie nie chcę, wolę zapłacić lekarzowi niż jakiemuś złodziejowi który zamiast leczyć ludzi woli gnić w kołchozie. A jak chcesz kraść to sobie wieczorem obrób jakąś babcię na ulicy, od mojej kasy się odp!$?#!$ bo i tak na ten gówniany system już płacę stanowczo zbyt wiele.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykop-yolo: Porównanie komunikacji w której technologie TANIEJĄ do medycyny w która staje się coraz DROŻSZA jest co najmniej idiotyczne. Po tym już widzę, że trafiłem na osobę, której nie przekonam żadnymi logicznymi argumentami.

   Poza tym życzę Ci powodzenia w leczeniu się prywatnie jak zachorujesz na coś poważniejszego niż złamana ręka albo infekcja zatok. Tak jak mówiłem, szkoda strzępić ryja

  •  

   pokaż komentarz

   Było pokazane w kilku przypadkach, że zainwestowanie w ten burdel nagle likwiduje problem kolejek
   Oczywiście, system Brytyjski który kosztuje 8-9 RAZY więcej jest tak samo gówniany i ma te same problemy. Ludzie wolą lecieć przez pół świata do Polski, prywatnie niż mieć "za darmo" na miejscu. Więc z łaski swojej, wsadź sobie to całe komunistyczne dobrodziejstwo głęboko w dupę.

   Zgaduję, że żeby to działało trzeba byłoby do tego wsypać tak 10x więcej niż sypią Brytyjczycy. I się pomodlić. Zgaduję, że nie jesteśmy jeszcze takim supermocarstwem, żeby było nas stać :)

  •  

   pokaż komentarz

   @wykop-yolo: Nie mówię o brytyjskim tylko np. niemieckim, czeskim czy innych. Albo jesteś trolem albo kompletnym debilem jeśli chodzi o ekonomię. Więc nie kompromituj się. Mi prywatyzacja nie zaszkodzi, będę żył wtedy jak pączek w maśle. Ale nie chciałbym być w skórze przeciętnego polskiego pacjenta.

  •  

   pokaż komentarz

   @hilton86: A no tak, ten system nie działa nigdzie oprócz Niemiec, gdzie jest specyficzna kultura. No ale jest dobry. Śmieszny jesteś.

   Dla ciebie na pewno jest dobry, jeśli się już w nim ustawiłeś bo przez quasi-monopol można prawie nic nie robić i kraść. No i ta krwiożercza prywatyzacja. No po prostu gdyby ludzie mogli sobie wybrać szpital i lekarza, a później nadpłacić do lepszej usługi ponad to co daje NFZ. To byłaby prawdziwa TRAGEDIA dla pacjenta który jest przyzwyczajony do tego że wszędzie się nim pomiata.. a w przychodniach wiszą już nawet kartki że do awanturników będzie wzywana policja. Taki piękny system, tylko ciekawe czemu kiedy przeciętny człowiek kupuje telewizor to ani nie musi czekać od 6 rano na swoją kolej, ani nie ma ochoty dać sprzedawcy po mordzie :D

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @hilton86: Od tego jest właśnie ubezpieczenie. Nie wiem, dlaczego ludzie są takimi idiotami, że tak prostych spraw nie rozumieją.

   I jakoś ta część działalności usługowej jest praktycznie martwa dla Polaków
   No bo zgadnij na co Polaków stać jak ich dobrodzieje tacy jak ty okradną z 80% wartości pensji a dostają z tego tyle że państwo dobrodusznie oferuje im kilkuletnie kolejki albo zerowy VAT na usługi medyczne :)

   Głównie leczymy w tym trybie pacjentów z zagranicy
   A czekaj, z tej mitycznej zagranicy gzie te publiczne systemy są dużo droższe więc tak pięknie działają. No popatrz, to ci NIESPODZIANKA ;)

   I powiem Ci, że poza sprawami takimi jak warunki hotelowe i inne atrakcje to pacjentów na NFZ traktujemy dokładnie tak samo
   Wiesz wygadujesz głupoty ale teraz już zaczynasz p?%@$!!ić. Jak kumpel ostatnio był w szpitalu to przerwano mu terapię antybiotykami na prawie tydzień bo kołchoz nie miał pieniędzy na leki. Oczywiście k?!%a recepty wypisać i kupić samemu w aptece nie dało rady bo każdy miał "cierpieć" po równo i "majo (komunistyczne) procedury". To nie wina szpitala, że petent "się zachorował" akurat wtedy kiedy są niedobory.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykop-yolo: Zagranica oznacza w tym przypadku USA gdzie są ubezpieczenia, kraje za wschodnią granicą, gdzie na takie leczenie nie ma co liczyć i wiele innych miejsc. Głupiś i tyle w temacie.

  •  

   pokaż komentarz

   @hilton86: Ty jesteś głupi bo żaden system nie jest tak sk###iały, żeby trzymać ludzi w 20-to godzinnych kolejkach bo nikomu się nie chce zrobić prostej rozpiski, albo igrać z ludzkim życiem bo jakiś inny nierób zapomniał zrobić zakupów czy nie miał 30 złotych na tabletkę. A ty nadal w ten debilizm wierzysz, bo zrobiono ci w szkołach pranie mózgu.

   Zagranica oznacza w tym przypadku USA gdzie są ubezpieczenia
   No po prostu taki zły system, że człowiek może w nim wybrać najlepszą i najtańszą usługę a przeciętny Polak może albo liczyć że akurat nasza komuna będzie prowadziła program walki z tym na co zachorował... albo od razu udać się na cmentarz.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykop-yolo: Typie za komuny to chyba skakałeś u ojca z jadra na jądro skoro w ogóle porównujesz jakość opieki medycznej jaka była wtedy do tej która jest teraz : D.

  •  

   pokaż komentarz

   @hilton86: daj spokój, dzielnie próbujesz orki na ugorze umysłowym, ale prawdziwa głupota nie wie, iż jest głupia. Dla @wykop-yolo wystarczy wziąć kajecik i zapisać ludzi do kolejki ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚Problem solved!

  •  

   pokaż komentarz

   @Mikemed: Siedzę na zwolnieniu i wziąłem sobie mocno do serca pracę u podstaw. Ale ciężko z takimi opornymi idzie. Jak taki jeden gagatek na lekcji matematyki, co się upiera, że dwa plus dwa to nie jest cztery. Ale sam się przekona w swoim czasie jak głupie ma pomysły.

  •  

   pokaż komentarz

   @hilton86: kłopot z demokracją polega na tym, że głos w wyborach takiego pustaka ma tę samą wagę, co głos profesora uniwersytetu. No i mamy, co mamy... W związku z tym popieram pracę u podstaw. Bez edukacji szeroko pojętego społeczeństwa żaden pomysł na rozwiązanie zagadki reformy państwowej opieki zdrowotnej nie ma szans na realizację, gdyż właściwa identyfikacja jej problemów to połowa rozwiązania.

  •  

   pokaż komentarz

   Koszty 500+ to ledwie kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie,

   @mieszko111: xD, no debil

  •  

   pokaż komentarz

   @xertiz: Niestety nie doceniasz całego dobra, które robi dla Ciebie Jarosław. Nic nie szkodzi, zbawi Polskę i dla Ciebie.

 •  

  pokaż komentarz

  Prawdziwy patriota nie choruje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Czy widzieliście chorą Beatę Szydło albo Morawieckiego? ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @uknot: pewnie w kolejkach czekają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @uknot: w sumie to kiedyś Beata dzięki wspaniałym umiejętnościom swojego kierowcy wjechała w takie Seicento i potem trochę się źle poczuła, ale tak naprawdę to
   tylko nocowala w szpitalu....( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @uknot: Tia. Jak jakiś polityk zachoruje i trafia do szpitala to jest telefon gdzieś z góry do pionu administracyjnego, a z pionu administracyjnego na oddział, że potrzebne łóżko, oddzielna sala chorych i inne pierdoły. Nagle się okazuje, że odgórny nakaz oszczędzania wszystkiego w tym przypadku nie obowiązuje i ma być wszystko zrobione jak należy. Bo jeszcze pan hrabnia/pani hrabina powie, że ten szpital to dno. Strasznie denerwująca sytuacja. Ale na nasze apele, że na wszystko brakuje i że na wszyetkim trzeba oszczędzać odpowiedzą, że chcemy tylko więcej zarabiać. Społeczeństwo powinno bardziej naciskać na równość w traktowaniu takich polityków. Wtedy by może mieli właściwy ogląd na dramatyczną sytuację.

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna