•  

  pokaż komentarz

  Jest mi przykro i smutno że takie rzeczy jak jazda na suwak i tworzenie korytarza życia trzeba nakładać ustawą. To powinien być normalny odruch i pewna filozofia jazdy.

  pokaż spoiler Ale w sumie czego ja wymagam...

 •  

  pokaż komentarz

  A co z tym, że wszyscy idioci jeżdżą środkowym pasem nawet jak prawy wolny?

  •  

   pokaż komentarz

   @e30tomas: nie ważne, ci co blokują lewy pas, nie ważne, ci co jadą w peletonach nie zostawiając odstępu miedzy sobą, nie ważne. To, ze stoisz w kilkugodzinnym korku na autostradzie, bo służby nie robią objazdów i nie zganiają z nieprzejezdnej autostrady na najbliższym zjeździe, nie ważne.
   "PIRACi" to jest problem nr1 i winni całemu złu.

  •  

   pokaż komentarz

   @e30tomas: Bo środkowy nie skończy Ci się bez ostrzeżenia i nie będziesz musiał panicznie szukać możliwości zjazdu na inny pas, bo prawy nagle stał się zjazdem w prawo.

   Lewy jest dla tych co chcą sobie powyprzedzać, środkowy dla tych co jadą dalej, a prawy dla tych, którzy szukają zjazdu albo się wloką. Tak to powinno działać.

  •  

   pokaż komentarz

   @DrDevil: to zapraszam do Holandii. Tam ludzie są zajebiście nauczeni kultury jazdy. 5 pasów. 22-23 godzina.
   5 aut na drodze. 4 w rzędzie prawym skrajnym jeden drugim od prawej bo wyprzedza. A przepraszam. Jeden. Nagle się pojawił na drugim od lewej. Polskie blachy....
   Gadałem z Holendrem, ich na nauce jazdy uczą kultury jazdy na autostradach. I jak ktoś zagraca lewe pasy to zazwyczaj turysta.
   Kolejna rzecz. Jadę dwu pasmową drogą. Ciąg aut wyprzedza ciąg się wlecze. Nie ważne. Każdy z lewego pasa zjeżdża na prawy kiedy tylko jest trochę luzu żeby przepuścić ewentualnie szybszego.
   W przepisach jest napisane, że mamy ruch prawostronny. I należy korzystać z prawego skrajnego pasa. I nie pierdziel głupot o jakimś panicznym szukaniem pasa. Bo jak takie coś wywołuje panikę to nie powinieneś wsiadać za kierownicę.

 •  

  pokaż komentarz

  Co chwila się przepisy zmieniają, jak za tym nadążyć?

 •  

  pokaż komentarz

  Nowelizacja do karania kierowców zrobiona w 5min, ale nowelizacja,żeby odblokować autostradę, np objeżdżając wypadek drugim pasem ruchu, albo blokowanie wjazdów i kierowanie na zjazdy przez służby gdy autostrada jest zamknięta, to już nie ważne i w ch## mają.

 •  

  pokaż komentarz

  Och, tak bardzo się przejmuję tymi słowami "surowe kary". W tym kraju z gówna i dykty najpierw powinien być ktoś, kto będzie te prawa skutecznie egzekwował. Zaczynając od tych najistotniejszych - nieustąpienie pierwszeństwa, wyprzedzanie na pasach, chińskie LEDy, brak świateł mijania w czasie deszczu i złej pogody, nieużywanie kierunkowskazów, agresja drogowa etc. To są istotne wykroczenia, które skutkują potem wypadkami. A nie stawanie w lesie z laserem, by łapać na postawionym przez robotników ograniczeniu do 40km/h.

  •  

   pokaż komentarz

   @aditol: Do tego potrzeba ludzi a ludzie nie chcą iść do policji bo kasa jest marna. Dodatkowo policjant musi się zachowywać przy obywateli jak zbity pieska bo zaraz będzie w internecie. Prawda jest taka że niedługo policjant będzie traktowany jak kanar.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mintaa: Nie tyle chodzi o kasę, co sam stan tej służby. Polska Policja musi w końcu rozpocząć plan naprawczy budowania swojego wizerunku w oparciu o szacunek i służbę społeczeństwu. Musi nauczyć się pomagać i chronić, bo jest kilometry od tego, co reprezentuje np. policja w UK lub USA. Tam podchodząc do policjanta zawsze uzyskasz jakąkolwiek pomoc, nawet jak to drobnostka o wskazanie drogi. Najlepszy przykład, że nasza policja potrafiła być racjonalna, to strajk. Nikt wtedy nie dawał mandatów za mało istotne pierdoły, dopiero jak stworzyłeś poważne zagrożenie, to otrzymywałeś taki mandat bez dyskusji.

   Nie może być tak, że jeden chroni machlojki drugiego, że obywatel jest po prostu atakowany przez funkcjonariusza, bo zapytał np. o podstawę prawną interwencji. Jest już sporo dobrych chłopaków, którzy nie walą mandatów na lewo i prawo, a nawet proste legitymowanie to przyjemność, bo sobie pogadacie, wszystko wytłumaczą i będzie miło, kulturalnie i z uśmiechem (o ile nie mamy nic za uszami ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i takiej służby w Polsce sobie życzę. Bezwzględnej dla bandytów, kulturalnej, miłej i profesjonalnej dla normalnego obywatela.

  •  

   pokaż komentarz

   @aditol Tak to racja. Tyle że u nas ludzie też robią duża nagonkę nie znając prawa. Ile to już było filmów gdzie krzyczeli że policja nie ma prawa ich legitymować albo że nie ma prawa badać trzeźwości. Potem stado baranów pod filmem krzyczało JP oneoenoeneoen. I wychodziło że policja jest zła. Najbardziej śmieszyły mnie filmy gdzie policjant odpowiada na pytanie, podaje powód a nagrywający cały czas dalej pyta o powód.

  •  

   pokaż komentarz

   Do tego potrzeba ludzi a ludzie nie chcą iść do policji bo kasa jest marna. Dodatkowo policjant musi się zachowywać przy obywateli jak zbity pieska bo zaraz będzie w internecie.

   @Mintaa: do policji idzie się na wcześniejszej emerytury nawet ta marna kasa ludzi przyciąga. Co ty chcesz zrobić żeby dobrze zarabiali i jeszcze wcześniejszą emeryturkę ? Jakich to ludzi przyciągnie?

  •  

   pokaż komentarz

   @kwaz1 ile tej emeryturki maja niby ? To są takie grosze że nikt nie odchodzi

  •  

   pokaż komentarz

   @Mintaa: ano mają. W straży do tej pory było tak, że jak ktoś odchodził to mu się przed emeryturką zwiększało stopień na 3 miechy przed (tak było kiedyś) i odchodził z emeryturka 4 koła na miesiąc, czy to za łapówkę u komendanta czy "po znajomości". W policji pewnie jest podobnie, nie wspominając już faktu takiego, że nasza policja jest strasznie schorowana tyle osób na L4 siedzi.