•  

  pokaż komentarz

  Szkoda że wypaczają to ideę. Lepiej chyba się w dzisiejszych czasach nazwać przyrodnikiem niż ekologiem. Bo ludziom od razu staje przed oczami ekooszołom. Który ratuje jednego rysia za dwa miliony, chce abyśmy adoptowali pszczołę lub przykuwających się do drzew. Przez to nie rzadko działania proprzyrodnicze są źle odbierane.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tulkandra: Ja tam mam od razu jedno skojarzenie:

   źródło: greenpeace.png

  •  

   pokaż komentarz

   j a p#%!%!#e kiedy ludzie w tym kraju sie obudza patrzysz w telewizje same corki i synowie bylych dygnitarz prl/zsrr patrzysz na jakies organizacje a tam sami ludzie z niemieckimi nazwiskami i niech ktos napisze ze to normalne może i w polsce bo tu mozna ludzi manipulowac jakzwyklymi dziwkami ,przyklad ludzie wieżą w bolka , jego wypowiedzi i zawijanie wąsem świadczy o tym ze nie na darmo byl tylko elektrykiem , a ludzie robia z niego jakiegos boga ,a w totolotka trafil 3 razy przypadkiem i jeszcze p#%!%!#i ze potrzebowal to skreslil i mial szczescie, albo jaki to on jest przewidujacy i wogole rozpracowal komune :D ,a dorosli ludzie mu wierzą , jak kradlem gumy ze sklepu za dzieciaka to tez mamie mowilem ze wygralem albo kolega dał ;]

 •  

  pokaż komentarz

  Rafał Otoka-Frąckiewicz zaznaczył, że ekoaktywiści w Polsce protestowali przeciwko wycince drzew w Puszczy Białowieskiej, natomiast nikt nie podniósł głosu, gdy wycinano Las Bawarski.
  O jakiej sprawie mowa? Czy na pewno chodzi o Las Bawarski, bo coś mi się nie wydaje?

  Komuś ta gospodarka leśna musiała najwidoczniej przeszkadzać, bo to są zyski dla państwa
  W sensie, że cała afera o Puszczę Białowieską miała na celu pozbawienie LP zysku ze sprzedaży drewna?

  •  

   pokaż komentarz

   @btr: Może im chodziło o to, żeby ją korniki zeżarły.

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: Ale gdzie wtedy - ciągnąc tezę z artykułu - ten profit mocodawców naukowców i organizacji ekologicznych?

  •  

   pokaż komentarz

   @btr: Zawsze coś się znajdzie. Polska to dość spory kraj.

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: No właśnie, Polska to spory kraj, z dużym obszarem lasów pod zarządem Lasów Państwowych, których zdecydowanej większości nie chroni żadna Natura 2000 czy UNESCO, więc teoria o tym, że ktoś w ten sposób chciał istotnie ograniczyć zyski z leśnictwa nie trzyma się kupy...

  •  

   pokaż komentarz

   więc teoria o tym, że ktoś w ten sposób chciał istotnie ograniczyć zyski z leśnictwa nie trzyma się kupy...

   @btr: Drewno zeżarte przez korniki do niczego się nie nadaje, więc zysku brak.

  •  

   pokaż komentarz

   O jakiej sprawie mowa? Czy na pewno chodzi o Las Bawarski, bo coś mi się nie wydaje?
   @btr: Tak, Las Bawarski to był koronny przykład ekologów w boju o Puszczę Białowieską. Że niby da się żyć z kornikami w zgodzie i tak dalej, jakieś pół roku po imbie, Niemcy skapitulowali i przystąpili do wycinki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Pamiętam, że kilka miesięcy później zaczęto mówić o tym, że Niemcy wycinają Las Bawarski, ale po dokładniejszym sprawdzeniu okazało się, że nie chodziło wcale o ten Las Bawarski tylko o gospodarcze lasy Bawarii: link.

  •  

   pokaż komentarz

   @btr: Tak samo było z Białowieżą ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Nie do końca, bo w Białowieży interwencja dotyczyła terenów chronionych, przylegających do Puszczy, a te "lasy bawarskie" gdzie prowadzono wycinkę nie mają nic wspólnego z Lasem Bawarskim.

  •  

   pokaż komentarz

   @btr: Nie, dotyczyła lasów gospodarczych znajdujących się w granicach Puszczy Białowieskiej (nie mylić z Białowieskim Parkiem Narodowym), identyczna sytuacja z Lasem Bawarskim. Ludzie po prostu mają błędne wyobrażenie czym jest Białowieża, a słowo "Puszcza" to już w ogóle na opak rozumieją...

   źródło: upload.wikimedia.org

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Ale co "nie"? Uważasz, że tereny te nie były chronione przez "Natura 2000", nie były częścią strefy ochronnej UNESCO?

  •  

   pokaż komentarz

   @btr: Unesco chroni tylko BPN, a Natura 2000 nie wiem. Wiem, że chroniła Puszczę Notecką, w której teraz Zamek stawiaja. I pewnie Las Bawarski też chroni. Ogólnie to ten program jest tak powszechny, że chyba stracił swój sens...

  •  

   pokaż komentarz

   Unesco chroni tylko BPN,
   @Nicolai: Od kilku lat ochrona obejmuje dużo większy teren: link.

   a Natura 2000 nie wiem.
   Tu możesz zobaczyć. Pokrywa cały obszar po polskiej stronie granicy zaznaczony na Twojej wcześniejszej mapie.

   Wiem, że chroniła Puszczę Notecką, w której teraz Zamek stawiaja.
   I jak tam obecnie wygląda sytuacja od strony prawnej?

   I pewnie Las Bawarski też chroni.
   Tak. Ale wszystkich "lasów Bawarii" już nie.

  •  

   pokaż komentarz

   I jak tam obecnie wygląda sytuacja od strony prawnej?
   @btr: Obszar Natura 2000 z dyrektywy ptasiej, tam się lęgą brodzących. W toku prac osuszano kilkukrotnie pobliskie zbiorniki wodne i nic, według ekologów wszystko jest cacy.

   Tak. Ale wszystkich "lasów Bawarii" już nie.
   Ale wycinka była właśnie w Lesie Bawarskim. Skąd Ci się wzięło, że nie?

   Od kilku lat ochrona obejmuje dużo większy teren: link.
   Ale Światowa Lista Dziedzctwa Unesco nie definiuje jak dbać o jej podmiot, ba... to nie jest lista ekologiczna. O Natura 2000 już pisałem.

  •  

   pokaż komentarz

   Obszar Natura 2000 z dyrektywy ptasiej, tam się lęgą brodzących. W toku prac osuszano kilkukrotnie pobliskie zbiorniki wodne i nic, według ekologów wszystko jest cacy.
   @Nicolai: Ale tam to piłeczka chyba jest w tym momencie po stronie władz, które muszą ocenić legalność budowy i w razie konieczności ją przerwać? W przypadku Puszczy Białowieskiej to same władze wspierały wycinkę i stąd międzynarodowy charakter sprawy.

   Ale wycinka była właśnie w Lesie Bawarskim. Skąd Ci się wzięło, że nie?
   Jeden link już podawałem, tu masz kolejny:

   Naukowiec potwierdził, że zwiększone wyręby dotyczą jedynie lasów znajdujących się poza parkiem narodowym, w tym strefy buforowej parku, lasów prywatnych, o nieporównywalnie mniejszej wartości niż zagospodarowane drzewostany Puszczy Białowieskiej.
   Zwracamy uwagę na to, że leśnicy w Polsce - podobnie jak ich niemieccy koledzy bez przeszkód ze strony organizacji pozarządowych i naukowców mają możliwość podejmowania zabiegów nakierowanych na ograniczenie organizmów uznanych w leśnictwie za szkodliwe na obszarze niemal całego kraju.
   Obrońcom lasów zależy na wyłączeniu z takich zabiegów jedynie pozostałości starych lasów o charakterze naturalnym jak Puszcza Białowieska, czy fragmenty Lasów Karpat, podobnie jak to ma miejsce w przypadku najcenniejszych fragmentów Lasu Bawarskiego, które są chronione w formie Bawarskiego Parku Narodowego.

   źródło

   Ale Światowa Lista Dziedzctwa Unesco nie definiuje jak dbać o jej podmiot, ba... to nie jest lista ekologiczna.
   Określa strefy ochronne i podaje co w każdej z nich jest dozwolone.

 •  

  pokaż komentarz

  Całkiem ładna jest ta Ewa Zajączkowska.

  •  

   pokaż komentarz

   @shido:

   źródło: niemiecki-typ-urody.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @shido z Googla

   Zajączkowska - nauczycielka z Radomia, według kuców jedna z najładniejszych Karyn Prawicy. Podobno jest od Korwina jednak nikt nie słucha co mówi. Wszyscy beznadziejnie próbują złamać III aksjomat, patrząc tylko na jej nogi. Nieźle prezentuje się ze strzelbą na ramieniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @shido: miss prawicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   a poniżej miss lewicy #nsfw

   źródło: chodz_na_pieterko.jpg 18+

  •  

   pokaż komentarz

   @shido: ladna czy nie ładna na wyglad się nie patrzy tylko ns duszę, ja jej nie trawię zupelnie, nie ufam

  •  

   pokaż komentarz

   @OazaSpokojuu: teraz to się przez Ciebie nie może pozbierać

  •  

   pokaż komentarz

   @shido: jestem ekoterrorystą i nie stoi za mną nikt. Zwyczajnie chcę by ziemia przetrwała, by była woda pitna, by na planecie ziemia dało się mieszkać. Prawacko-patriotyczna dzicz nie myśli, niszczy nasz dom- matkę ziemię, a potem zdziwienie że już teraz są w polssce miasta, w których reglamentuje się wodę.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: xD no i jaki te twoje sp#?@%$@enie ma cel? Jak tak bardzo kochasz błaźnie matkę ziemię, to daj nam umrzeć. Wtedy tutaj się wszystko poprawi

  •  

   pokaż komentarz

   @TruskawkaNaTorcie: Mam już dziewczynę, więc nie mam ochoty jej zdradzać.

  •  

   pokaż komentarz

   mister

   @senkjuwerymacz: o ty faszysto ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: Krzysztof Bęgowski jest kobietą, ty ciemnogrodzianinie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @100cupsofcoffee Nie ważne jak wygląda- ważne że ma rację.
   Nawet teraz trolle kierują temat wyglądu a nie na meritum sprawy.Niestety, w Polsce ścierają się obce interesy, a my możemy tylko patrzeć.

  •  

   pokaż komentarz

   @shido: Permanentnie upaprała sobie łapę tuszem, więc z całkiem ładnej zrobiła się zupełnie nieinteresująca.

  •  

   pokaż komentarz

   jestem ekoterrorystą i nie stoi za mną nikt. Zwyczajnie chcę by ziemia przetrwała, by była woda pitna, by na planecie ziemia dało się mieszkać. Prawacko-patriotyczna dzicz nie myśli, niszczy nasz dom- matkę ziemię, a potem zdziwienie że już teraz są w polssce miasta, w których reglamentuje się wodę.

   @lewackiantypatriota: Ty nie jesteś ekoterrorystą, ty jesteś zwykłym głupkiem. Na dzień dobry pokazujesz to pisząc: "Prawacko-patriotyczna dzicz nie myśli, niszczy nasz dom- matkę ziemię ...". Ujawniasz swoją ignorancję, uprzedzenia, naiwność i co najgorsze - pogarszasz sytuację.

   1. Ignorancja. Założenie że prawactwo = patriotyzm samo z siebie jest kretyńskie. Już nie chodzi o to że jesteś na bakier z historią i logiką. Chodzi o to że w tym momencie ty znieważasz dziesiątki jeśli nie setki tysięcy patriotów którzy byli centrystami, socjalistami, nie mieli żadnych przekonań politycznych czy nawet byli komunistami i oddali życie za Polskę. O tym że dla większości patriotów ochrona przyrody była czymś oczywistym nawet nie wspominam, po prostu skala twojej głupoty jest tak niewyobrażalna że nie da się jej skorygować w kilku zdaniach.
   I to że faktycznie, na poziomie 10 latka co can into meme prawactwo = j@$?ć planetę, lewactwo = ocalić planetę, niczego nie polepsza. Tak kretyńskie uproszczenia a raczej urojenia pogarszają sytuację.

   2. Uprzedzenia. Uproszczenia. Urojenia. Tak, część szeroko rozumianych prawaków obecnie krzyczy że: nie ma zmian klimatu, nie są spowodowane działalnością ludzką, są korzystne, to haarp, to reptilianie, to kara za grzechy, to nieważne bo oni mają prawo robić co zechcą bo tak powiedział krul. Tylko że to nie jest większość, to jest po części: krzykliwy motłoch który akurat identyfikuje się z prawicą (wstawić dowolne wydarzenie z życia Sebka/Hansa/Johna które sprawiło że został prawakiem) i niczym się nie różni od krzykliwego motłochu z lewej strony (wstawić dowolne wydarzenie z życia Matiego/Helgi/Iana które sprawiło że został lewakiem)); inteligentni ludzie którzy dali się zmanipulować narracji merdiów głównego ścieku, temu że lewica = ochrona środowiska, oni podświadomie wiedzą że coś się dzieje ale nienawidzą głównego ścieku i prędzej umrą niż w czymkolwiek zgodzą się z lewactwem; trole na korporacyjnych paskach; no i oczywiście normalni nienormalni - szury, świry i dziwacy, ludzie żyjący w swoich światach po prostu.

   Spójrz teraz na drugą stronę: lewactwo to też po części motłoch pełen zjebów; nienawistników i kanalii które wyczuły piniądz i zostały "aktywistami miejskimi" i "etatowymi obrońcami środowiska"; troli na paskach NGO oraz normalnie nienormalnych. Fakt że bez k@%@inoidów ;]

   A qui bono? Otóż idąc tym tropem to divide at impera. Lewa strona walczy z prawą a planeta umiera. Nestle i Cadbury wycinają lasy równikowe i każdy może sobie do usrania protestować. CNN, BBC, Guardian, Fox News, Alex Jones i Greenpeace wspólnie dbają tylko o to, żeby plebs nie wiedział co to jest megakorporacja Mondelez. To już by było niebezpieczne. Trochę nadziei dawała Extinction Rebellion ale już po nich. "Przyjazną opieką" objął ich The Guardian. I to by było na tyle. Teraz jak będą za aktywni to "wesprze ich" ruch LGBTQWERTY (czytaj "Jedyne co mamy do zaoferowania to z kim się ruchamy, jesteśmy kompletnymi zj@$?mi i nie potrafimy nawet wbić gwoździa i dlatego domagamy się żeby najważniejsze na świecie było kto się z kim rucha), Samsung mianuje jakąś męską k@%@ę w sukience nowym CEO, merdia zapieją zgodnym chórem w zachwycie, prawacy jak pies Pawłowa zareagują odruchowo oburzeniem (a jak nie to zrobią to korporacyjne trole na etacie "prawaków"), normiki się podjarają tematem, EX ogosi że popiera QWERTY, lasy dalej będą cięte, orangutany dalej będą umierać.

   Nawet płaskoziemcy potrafili się zjednoczyć ponad podziałem prawo-lewo. Rozumiesz implikacje? Oddolny ruch debili który nikomu nie przeszkadza bez przeszkód pokonuje barierę której nie potrafi pokonać inna, gigantyczna grupa ludzi. Grupa która potencjalnie jest najpotężniejszą inicjatywą w historii ludzkości. Grupa w której są prawdziwe megamózgi, grupa pełna naukowców, osób prawdziwie oddanych sprawie, grupa składająca się z osób wszystkich ras, płci, wyznań i grup społecznych. Myślisz że to przypadek? W imieniu megakorporacji dziękuję ci za twojego posta. Doskonała robota! Pamiętaj że najważniejsze to dzielić! Zawsze dzielić! Warto też być kompletnym ignorantem, w ignorancji siła!

  •  

   pokaż komentarz

   @chyRZy: 3. Naiwność. Ech, już mi się nie chce pisać. Greenpeace, WWF i Zieloni takie dobre, tak motzno into enviroment protection, c'nie? Tak już chyba od trzydziestu lat "chronią przyrodę". Zajebiście im idzie, jest coraz lepiej, nieprawdaż? Nie w Bolszy oczywiście, Bolsza faszystowska jest. No ale za to Szwecja taka progresive, taka zielona.
   To teraz sprawdź sobie "ślad planetarny" na osobę w Szwecji. To taki zabawny przelicznik ile średnio zasobów się konsumuje w "Ziemiach" (mamy jedną więc poniżej 1 jest OK a powyżej NIE OK). A w Polsce jest coraz gorzej. Jest coraz gorzej bo jesteśmy neokolonią Niemiec i tyle. IV Rzesza dużo lepsza niż III, można mieć złoto i wyjechać z Gubernii, kapo łagodniejsi ale gdzieś biedni, kochani niemieccy nadludzie muszą w końcu śmieci wywalać. A Chiny już nie chcą i Filipiny też nie. No to wyp$$!?@@a się do Polski a Zielonym kazano zamknąć mordy i udawać że tego problemu nie ma. Pisiorom też kazano zamknąć mordy i się tematem nie zajmować to się polskojęzyczne merdia odwalą od Konstytucji. No to się nie zajmują, to populiści więc jak temat nie doda im w sondażach a może im ująć jak się omlet.pl i der sturmer aka hehe fakt przyczepi to nie będą ryzykować. A że polscy Zieloni bardzo niebezpieczni byli (dobre łby tam siedziały, mnóstwo naprawdę dobrych postulatów i pomysłów) to się ich marginalizuje jak się tylko da. Na siłę dop$$!?@@ając im aktywistów QWERTY, łącząc z folksdojczami VI kategorii z Peło i innymi zj?@$mi (KE) i dbając żeby w merdiach ich nie było albo byli tylko przedstawieni jako kompletne zjeby. Tak przykładowo to w promieniu 50 km od Odry to: po prawej stronie Odry wszystko be, nie wolno budować w szczególności polskich fabryk, naprawiać, rozwijać bo ochrona przyrody motzno, można wyp$$!?@@ać śmieci do lasów i budować niemieckie montownie. Po lewej stronie elektrownie węglowe i przemysł mają negatywną emisję CO2 i innych zanieczyszczeń i dlatego należy je tam lokować, przewaga wiatrów zachodnich nie ma tutaj absolutnie nic do rzeczy.

 •  

  pokaż komentarz

  Znam ją i to typowa Karynka. Mocno się postarzała od czasów KNP.

 •  

  pokaż komentarz

  Łatwo można to odwrócić : komu zależy żebyśmy zamienili naszą planetę w betonową pustynię, bez powietrza do oddychania i wody do picia?