•  

  pokaż komentarz

  I właśnie takie osoby uczą obojętności do bezdomnych... :(

 •  

  pokaż komentarz

  "Jeśli chcesz mieć dobre serce, to musisz mieć twardą dupę". Przykre, ale prawdziwe,

 •  

  pokaż komentarz

  Moim zdaniem osoba która ma wszystko dobrze poukładane, nawet jeśli wydarzy mu się taka tragedia, że będzie musiał być bezdomnym i tak zrobi co w jego mocy by z tego wyjsc
  Niestety ale większość bezdomnych to alkoholicy, narkomanii, osoby chore psychicznie jak i cwaniaczki którzy własną rodzinę sprzedadzą jak ten w tym wpisie

  •  

   pokaż komentarz

   @aret: Masz 100% racji. Prawda jest taka, że Polska, Francja, Niemcy czy jakikolwiek inny kraj EU to nie jest trzeci świat. Ludzie bezdomni mogą poszukać pomocy. Ja aktualnie mieszkam w NIemczech i ilość bezdomnych jest porażająca. Ja nie wiem. Pracy jest od chuja. Dosłownie. Piekarnie / sklepy / stacje benzynowe / stoiska z kebabami. Od c!%@$ pracy, pracy z której można opłacić mieszkanie i godnie żyć. Dlatego jak widzę bezdomnych to kisnę. W Niemczech wystarczy ruszyć dupsko i iść do Jobcenter. Wypełnić papiery na ALG II i bum. Socjal jest. Nie rozumiem. Oczywiście zdarzają się przypadki, gdzie człowiek po prostu poległ i ma przec%%!%wą sytuację życiową. Nawet jak taka osoba nie ma rodziny to myślę, że są instytucje państwowe, które mogą wesprzeć. Są też domy dla bezdomnych. Ale tam są pewne zasady heh. Zero wódeczki i zero ćpania.

  •  

   pokaż komentarz

   @aret: Niestety takie sytuacje że się przez przypadek zostaje bezdomnym szczególnie w Europie się zdarzają. Na przykład z nieba mogą nagle zacząć lecieć meteory które zabiją wszystkich znajomych i całą bliższą/dalszą rodzinę. A ostatni trafi w dom w którym mieszkasz :D

   Kontynent z największym stężeniem komuchów na metr kwadratowych gdzie za mieszkanie można latami nie płacić, no ale bezdomni mają jak mają nie z swojej winy :D

  •  

   pokaż komentarz

   @aret: tych chorych psychicznie akurat mi bardzo szkoda. Najczęściej właśnie takim daje pieniądze.

  •  

   pokaż komentarz

   Na przykład z nieba mogą nagle zacząć lecieć meteory które zabiją wszystkich znajomych i całą bliższą/dalszą rodzinę.
   @wykop-yolo: XD

  •  

   pokaż komentarz

   @RaoulDuke: bo to lenie złodzieje i naciągacze po prostu. Spotkałem raz znajomego w parku z innymi polskimi bumami i mowię do niego Rysiu co ty tu robisz, on zaczął się żalić że stracił pracę i dziewczyna go z domu wyrzuciła itp. Jako że pracował na dachach to pracy było w bród i za bardzo dobre pieniądze, to poleciałem po gazetę, zaznaczyłem oferty w jego zawodzie, dałem mu tel do ręki i mówię dzwoń. To zaczął coś wymyślać że ta oferta nie dobra, to mu nie pasuje, w końcu gdzieś zadzwonił i rzucił na dzień dobry tekstem: „Bleee a ta robota to jest?” Jak go zj%@@łem to w końcu mi powiedział żebym się od niego odp#?#@#$ił, bo on nie chce iść do żadnej pracy i mu tu dobrze. Wypytywałem się o wszystko więc zaczął opowiadać że jak nie ma kasy, to wystarczy usiąść na wejściu do parku w mundurze weterana wojennego i w 45 min jest w kubeczku $20, dłużej nie ma sensu siedzieć bo już na flachę jest, a jedzenie to oni kradną bo tam gdzie dają z organizacji dla bezdomnych za darmo to daleko i nie ma sensu jechać na inną dzielnicę. Przed zimą ostro kradną i żebrzą a za kasę wynajmują mieszkanie. Droższe rzeczy kradli w taki sposób, że wchodzili bez kurtki do sklepu a wychodzili w jakiejś skórze, bądź przymierzali buty, zostawiali swoje i wychodzili w nowych. Jakby się nie udało wynająć mieszkania na zimę to miedzy stacjami metra jest duże pomieszczenie i jak odjedzie pociąg to trzeba szybko tam lecieć bo za 7min następny. Pościągali tam jakieś farelki oraz sprzęty elektryczne bo prąd za darmo, nawet wieże mają z kolekcją płyt. Na koniec zapytał mnie czy nie pójdę z nimi na grilla, nie skorzystałem ale zapytałem się co mają. Myślałem że jakieś gówno, a ten mi pokazuje grube steki które kosztowały około $30 za sztukę, że sam takich nie kupowałem tylko tańsze, oczywiście zaj%@@li gdzieś. Tak więc kompletnie nie ruszają mnie ich historyjki i serdeczny ch#! im w dupę.

  •  

   pokaż komentarz

   @RaoulDuke: Nawet bez instytucji państwowych wyszedłbym z bezdomności w góra 3 miechy. Od żebrania po pytanie o jakies proste prace typu koszenie trawników, wyprowadzanie psów, budowa cokolwiek. Nie pracujesz to nie masz większych wydatków niż jedzenie i picie a cała reszta się odkłada do skarpety i po odłożeniu odpowiedniej kwoty można wynając gdzieś jakiś pokój, mieć adres zamieszkania i szukać już normalnej legalnej pracy. No ale jak się przesiedzi na dupie cały dzień w parku i przepije wszystkie wyżebrane drobne i tak leci dzień za dniem to nie dziwota, że później sie jest 20 lat na ulicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sobczak: sa agencje pracy dajace mieszkanie za ktore placisz po a nie przed, w Holandii jest ich masa, w Polsce chyba tez sa. Wystarczy umiec zrywac liscie I na blanta jest I to legalnie, z emerytura (od 27 tygodnia licza)

 •  

  pokaż komentarz

  Jak sam mówi podejmie się KAŻDEJ PRACY. Co ważne Pan Krzysiek NIE PIJE ALKOHOLU, jest abstynentem.
  Jak się okazało, bezdomny Krzysztof jest wielokrotnie karanym recydywistą który w lutym opuścił Zakład Karny gdzie odbywał wyrok za włamania i kradzieże. Policja wystąpiła do prokuratury o ustalenie jego miejsca pobytu i zatrzymania złodzieja, nie jest to jednak łatwe ponieważ bezdomny nie posiada stałego miejsca pobytu.

  Niestety resocjalizacja się nie udała ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Niestety resocjalizacja się nie udała

   @TotalitarnyTotalizator: Gość który próbował pewnie wydymać własną rodzinę, brata i każdego kogo spotkał. Szok i niedowierzanie :D To nie jego wina. Wychowawcę i szefa więzienia do sztumu za to że nie potrafili zresocjalizować takiego wspaniałego człowieka. Grzecznego, skromnego, abstynenta, który zawsze chciał dobrze, ale świat się uwziął i w życiu nie wyszło. Przodownika pracy :D Który z godnością i pokorą przyjmuje pomoc innych, bo kiedy ktoś zaprosi go do knajpy bierze najdroższego steka i ciasto to-order. Ale tylko jednego :D

   Teraz znów jakiś burżuj rzuca kłody pod nogi i się pieni o głupi telewizor. Całe życie pod wiatr :(

  •  

   pokaż komentarz

   @TotalitarnyTotalizator nie będę oryginalny ale: okazja czyni złodzieja ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   Jak sam mówi podejmie się KAŻDEJ PRACY. Co ważne Pan Krzysiek NIE PIJE ALKOHOLU, jest abstynentem.
   Jak się okazało, bezdomny Krzysztof jest wielokrotnie karanym recydywistą który w lutym opuścił Zakład Karny gdzie odbywał wyrok za włamania i kradzieże. Policja wystąpiła do prokuratury o ustalenie jego miejsca pobytu i zatrzymania złodzieja, nie jest to jednak łatwe ponieważ bezdomny nie posiada stałego miejsca pobytu.


   Niestety resocjalizacja się nie udała ¯_(ツ)_/¯

   @TotalitarnyTotalizator: To może, czas na rejestr złodzieji? Akurat tych jest więcej niż jakichś pedofilów i morderców.

 •  

  pokaż komentarz

  A co wy myślicie, że ci ludzie są na ulicy, bo nie ma pracy? Albo tak się trafiło? To najgorsze kanalie i mendy, które są warte ujemnie dla społeczeństwa. Oni nie chcą pracy, oni chcą posiedzieć sobie, dostać hajs i się nak%$$ić tanim winem, to zwierzęta. Nawet są od nich gorsi, ja nie mam dla nich współczucia za grosz.
  Są przytułki, są jadłodajnie, są różne pomoce dla takich ludzi. A jak ktoś nie korzysta to wiadomo co...

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   co wy myślicie, że ci ludzie są na ulicy, bo nie ma pracy?

   @Lorenzo_von_Matterhorn: pewnie długo sobie ten komentarz nie powisi a szkoda - sama prawda i czyste złoto a tym co się roztkliwią to życzę 1 (tylko 1) żula w bliskiej okolicy na stałe

  •  

   pokaż komentarz

   Myślisz, że ciebie życie nie zdołałoby sprowadzić na ulicę?

   @waro: I co? To im nie pozwala pracowac? p#@$%%@enie o szopenie. Widze takich codzeinnie, zebranie o kase na alkohol i tak caly dzien. Gardze obibokami.

  •  

   pokaż komentarz

   I co? To im nie pozwala pracowac? p%!!!%!enie o szopenie. Widze takich codzeinnie, zebranie o kase na alkohol i tak caly dzien. Gardze obibokami.

   @less_is_more: Oczywiście najłatwiej myśleć w ten sposób. To wygodna postawa - nie wymaga zaangażowania i skutecznie oczyszcza własne sumienie z ewentualnych wyrzutów.

   Różne są przyczyny bezdomności. Szacuje się, że najczęściej odpowiadają za to problemy z alkoholem oraz zła sytuacja rodzinna. Są jeszcze ludzie, którzy calkiem świadomie wybrali taki styl życia (Squatersi) czy byli kryminaliści, którzy i tak są bez większych szans na powrót do społeczeństwa.

   Jest taki popularny termin w psychologii jak "wyuczona bezradność". W skrócie mówiąc chodzi o to, że z osiągniętego "dołka" jest bardzo trudno wyjść. Przekładając to na sytuację bezdomnych - jeśli przez dłuższy czas żyłeś w ten sposób to nabawisz się lęku przed powrotem do społeczeństwa - tym bardziej, jeśli właśnie przez niego wylądowałeś na ulicy. Im dłużej jesteś bezdomnym, tym trudniej będzie ci się nim przestać być. W niektóych wręcz sytuacjach - powrót będzie po rpostu niemożliwy.

   Na ulicy lądowali już maklerzy po krachach giełdowych, milionerzy po zawaleniu się rynku nieruchomości, gwiazdy rocka po przećpaniu ton koksu czy mistrzyni Polski w siatkówce - Jolanta Molenda.

   źródło: radomsko24.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @waro: ja z swojego punktu widzenia widzę zupełnie co innego. Im więcej ludzi w jakimś miejscu daje te 2, 1 zł na "bułkę" tam tych bezdomnych spotyka się więcej. Wystarczy przestać im coś dawać to już nikt z nich o nic nie zapyta a może się weźmie do roboty choćby w zbieraniu złomu czy czegokolwiek. Po co się rozczulać. No nie każdy miał łatwo ale to nie znaczy że zebranie ma im w czymkolwiek pomóc.

  •  

   pokaż komentarz

   Oczywiście najłatwiej myśleć w ten sposób. To wygodna postawa

   @waro: Ale człowieku, czy ja ponsoze odpowiedzialnsoc za czyjes zycie? Wygodna postawa? Wygodna postawa moj drogi to jest zebranie na ulicy bez ruszenia p%$?y do pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   Myślisz, że ciebie życie nie zdołałoby sprowadzić na ulicę? Już nie takie chojraki jak ty, później wołały o pomoc. Różne przypadki chodzą po ludziach i różne sytuacje sprowadzają do bezdomności. Przy wyjątkowo niesprzyjająych okolicznościach równie dobrze ty też mógłbyś tam trafić.

   @waro: żyjemy w takich czasach, że MOPS-y i inne przytułki po prostu nie pozwolą zdechnąć z głodu. Więc nie gadaj tu o bezdomnych jak o nieporadnych dzieciach. Od biedy można się spytać policji, gdzie mogą znaleźć pomoc.

  •  

   pokaż komentarz

   żyjemy w takich czasach, że MOPS-y i inne przytułki po prostu nie pozwolą zdechnąć z głodu. Więc nie gadaj tu o bezdomnych jak o nieporadnych dzieciach. Od biedy można się spytać policji, gdzie mogą znaleźć pomoc.

   @robert-kuzba: Przecież ja mówię ogólnie o bezdomnych, a nie o żebrakach wołających o pieniądze. Poza tym jakieś oferty pracy czy oferty pomocy nie mają większego znaczenia w konkteście tego, co już napisałem wcześniej. Po długoletniej bezdomności większość będzie traktowała ulicę jako swój "dom" - który jest jaki jest, ale dobrze go już znają i daje im poczucie bezpieczeństwa, chociaż jest to patologiczne poczucie bezpieczeństwa. Tak łatwo z tego nie zrezygnują i błędne koło się zamyka.

  •  

   pokaż komentarz

   pewnie długo sobie ten komentarz nie powisi a szkoda - sama prawda i czyste złoto a tym co się roztkliwią to życzę 1 (tylko 1) żula w bliskiej okolicy na stałe

   @Luki_78: dzięki, ale chyba najgorzej jak żulernia jest blisko działki- wszystko rozkradną a czego nie wezmą to zniszczą.

   Wygodna postawa moj drogi to jest zebranie na ulicy bez ruszenia p!!$y do pracy.

   @less_is_more: dokładnie. Tym bardziej, że jest masa organizacji aktywujących takich ludzi.

   Po długoletniej bezdomności większość będzie traktowała ulicę jako swój "dom" - który jest jaki jest, ale dobrze go już znają i daje im poczucie bezpieczeństwa, chociaż jest to patologiczne poczucie bezpieczeństwa. Tak łatwo z tego nie zrezygnują i błędne koło się zamyka.

   @waro: gówno prawda. Im się takie życie podoba, sielanka bez żadnych obowiązków. Robią co chcą, mogą cały dzień przespać jak będą mięli taki kaprys.
   Są bezdomni, którzy pracują, starają się o własne mieszkanie i tacy coś w życiu jeszcze potrafią osiągnąć, ale to niewielki odsetek. Większość to menele gorsi od zwierząt. Bo tylko patrzą jak tutaj się najebać.

   Myślisz, że ciebie życie nie zdołałoby sprowadzić na ulicę?

   @waro: miałoby niesamowicie ciężko, ale wszystko jest możliwe.

   Już nie takie chojraki jak ty, później wołały o pomoc. Różne przypadki chodzą po ludziach i różne sytuacje sprowadzają do bezdomności. Przy wyjątkowo niesprzyjająych okolicznościach równie dobrze ty też mógłbyś tam trafić.

   @waro: i co z tego? To oznacza, że mam chlać wódę i okradać ludzi, którzy chcą mi pomóc?

  •  

   pokaż komentarz

   @Lorenzo_von_Matterhorn: zapomniales dodac o agencjach pracy bioracych wszystkich ktorzy umieja stac na nogach I nawet placa na godzine 10€

1 2 3 4 5 6 7 ... 13 14 następna