•  

  pokaż komentarz

  i te przegrywy z Antify hahah

 •  

  pokaż komentarz

  Niemcy za 10 euro na godzinę nie chcieli tam robić xd

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Amazon to takie współczesne obozy pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @shido: żaden obóz pracy, warunki takie same albo i lepsze niż w sporej części polskich firm. Po prostu ludzie myśleli że jak przyjdą do amerykańskiej korporacji to zaczną zarabiać miliony. Nie po to stawiali magazyny w Polsce żeby płacić stawki Amerykańskie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fajnie gdyby tak płacili, niech ludzie sobie zarabiają. Nie zmienia to faktu że cała afera mocno napompowana...

  •  

   pokaż komentarz

   @ktos12356: Warunki finansowe owszem natomiast warunki pracy już są różne. Zależnie od firmy. Bo 10 godzin stania to w montowniach nie ma chyba nigdzie. Jedynie Azjaci (12 godzin) i Amerykanie (10 godzin) mają to w swoich firmach na terenie kondominium. Powyżej 40 roku życia nierealne pracować na dłuższą metę w ten sposób stojąc po 10-12 godzin w nocy od 18:30 do 5. Zresztą ja pamiętam czasy kiedy w firmach montujących były normy nocne mniejsze niż dzienne to samo w przypadku upałów. Nie wiem czy gdziekolwiek teraz tak jest. Bo nikogo nie interesuje czy praca w nocy albo w 50 stopniach jest cięższa czy lżejsza. Ma być zrobione tyle co zawsze jak nie upomnienie potem nagana a na końcu zwolnienie. Tak działa ten wielki polski "przemysł" wyzysku za 500 euro miesięcznie. Jak się nie podoba tam są drzwi na twoje miejsce jest 10 meneli za bramą a jak nie to kogoś dowiozą ze wschodu albo Azji.

  •  

   pokaż komentarz

   Warunki finansowe owszem natomiast warunki pracy już są różne

   @Triptiz: pracujesz 4 dni w tygodniu. Zmiana trwa 10.5h, odliczając 1h przerwy masz 9,5h realnej pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @ktos12356: 10 godzin pracy jest a 30 min przerwa jest niepłatna. Poza tym co z tego że cztery dni w tygodniu jak mniej się narobisz w systemie 5x8 niż 4x10. Aż dziwię się że taki system obrali bo przy 5x8 mogliby więcej wycisnąć z ludzi. I większe normy ustalić ze względu na mniejsze zmęczenie pracownika który zapieprza w pocie czoła. Ale wszystko jest policzone na mniejsze dodatki nocne, mniejszy urlop i mniejsze przerwy w pracy bo z 10 godzin tracą tylko 30 min (2x15min) na płatne pracownicze przerwy a na zwykłej produkcji w systemie 3 zmian po 8 godzin stracili by po 15 min od zmiany.

  •  

   pokaż komentarz

   @Triptiz: a artykule pisało co innego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zmiana 10,5h w tym jedna przerwa 30 minutowa i dwie 15 minutowe ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czyli po odliczeniu tego od czasu pracy masz 9,5h. Jak już bym miał tam pracować to wolałbym system 4 dni pracy i 3 wolnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @ktos12356: No masz 9,5 h ale płacone za 10 nie za 10,5. Wg mnie jest to nie zgodne z kodeksem pracy że przerwa 30 min jest bezpłatna. Choć pewnie taka firma która jest warta tyle miliardów ma super specjalistów prawa pracy którzy im tak doradzili. Zastanawia mnie czy w Niemczech i USA też 30 min przerwa jest bezpłatna. Jeśli nie jest to skandal i Polska nie zasługuje na miano kraju tylko koloni robotniczej takiej faktorii półniewolniczej dla bieda robotników w której to nie kraj ale osiedlający się przemysłowcy decydują o warunkach pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Triptiz: gdyby nie mieli rąk do pracy to pewnie by polepszyli warunki a że mają... sam sobie odpowiedz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ktos12356 Czyli porażka totalna, w czasach gdzie idzie się w stronę skracania czasu pracy( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ktos12356: Nie mają, oni mają coś innego bazę z potencjalnymi pracownikami. I potem dzwonią po ludziach którzy nawet gdzie indziej pracują już proponując robotę. Dział rekrutacji działa jak telemarketing. Zresztą 20 złotych na godzinę podnieśli to świadczy że ludzi brakuje i nawet darmowy transport oraz obiad za 1 pln ich nie nagoni. Poza tym nie chcą pracowników na stałe gdyż to tylko kłopot z taką działalnością. Rośnie im stażowe rosną pensje rosną możliwości l4, macierzyńskiego itd. Na tym jest spora oszczędność a przez dużą rotacją eliminuje się takich bezproduktywnych pracowników. Najlepiej podpisywać umowy na rok, góra dwa a potem nie przedłużać ich i dzwonić za pół miesiąca proponując mniejszą stawkę godzinową. Tak działa ten interes.

  •  

   pokaż komentarz

   @mietkomietko: kto idzie w stronę skrócenia czasu pracy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Triptiz: skoro działają to mają ( ͡° ͜ʖ ͡°)