•  

  pokaż komentarz

  Adam Bodnar "Mordercy 10-latki nie można było zakładać kajdanek"
  Ale za opis zakop. Gość nic takiego nie powiedział. Skrytykował użycie kajdanek na ręce i nogi i wywlekanie gościa jak worek kartofli. I w tym bym go poparł – to była pierwszej wody pokazówka ¯\_(ツ)_/¯
  W ten sposób awansowali gościa na groźnego bandytę, a to jest zwykły żałosny świr.

 •  

  pokaż komentarz

  Pan tłusty się myli. Mało to bandziorów uciekło w czasie konwoju? Z klamką przy pasie z dwoma pełnymi magazynkami, kajdankami, telefonem itp. ciężko jest biegać i gonić zdeterminowanego 22 letniego typa.

 •  

  pokaż komentarz

  Dosc mam tego wzzystkiegl za. Duzo tragedii do około

 •  

  pokaż komentarz

  Koleś który zabił tą karyne jest bez dwóch zdań zwyrolem, bestią i z tego co dotychczas pokazują dowody, jest winny, najprawdopodobniej powinien zostać prewencyjnie i humanitarnie uśpiony w teksańskim stylu (aczkolwiek takiej kary w Polsce się niestety nie wykonuje).

  Ale prawo jest prawem, dopóki przed sądem nie udowodni mu się winy, ma status zatrzymanego/podejrzanego a nie "winnego", w związku z tym przysługują mu pewne prawa - czy się to komuś podoba czy nie. W tym prawo do sprawiedliwego procesu i prawo do godnego traktowania (nawet jeśli on sam się do tego nie zastosował - to się nazywa prawo cywilizowanego kraju - jak się wam cywilizacja nie podoba to możecie się zrzec obywatelstwa i usunąć swoją osobę z zachodniej cywilizacji łacińskiej i przenieść się np. do Iranu :P)

  Osoby, które nawołują do linczu, wieszania gościa w samosądzie, oburzają się na rzecznika, stąpają po cienki lodzie, na dobrą sprawę nawołując do popełnienia przestępstwa i pochwalają bezprawie. Przypominam, że w polskim kodeksie karnym są na takie zachowania paragrafy. Pomijam już w ogóle fakt, iż osoby które kierują się emocjami i żądają "powieszenia" albo "wyrwania chwasta" atakują podstawową tkaninę zachodniej, chrześcijańskiej, łacińskiej cywilizacji - która jest cywilizacją właśnie dlatego, że rządzi się pewnymi prawami a nie widzimisię samosądników. Osoby te powinny się wstydzić swojego zachowania gdyż zachowują się jak jakaś barbarzyńska dzicz. Zrozumiałbym gdyby takie zachowanie przejawiali członkowie rodziny zabitego dziecka, bo oni by byli usprawiedliwieni - ale obce, przypadkowe osoby podniecające się w internecie jak zniewieściałą banda histeryków powinny się wstydzić swojego zniewieściałego i histerycznego zachowania. To jest tzw. virtue signaling, socjal justice warrios na zachodzie mają takie zachowania w swoim arsenale. Morderstwo, zabójstwo jest złe, tak wiemy to, sprawcę powinna czekać sroga kara, tak wiemy to, nie musicie robić z tego cyrku a z siebie pajacy, żeby pokazać jak bardzo jesteście przeciwko mordowaniu małych dziewczynek.

  Krytyka postepowania rzecznika praw obywatelskich, czy się go lubi czy nie, jest zaś bezpodstrawna. Rzecznik wykonuje tylko swoją robotę - tj. poddaje pod krytykę i dyskusję zastosowane środki zatrzymania. I oczywiście sprawca powinien był być w kajdanach, żeby nie dał nogi, o tyle już wywlekanie go nie w pełni ubranego pozostaje dyskusyjną kwestią. Nie obrażajcie się na rzecznika, bo może przyjść taki dzień kiedy rzecznik będzie interweniował w waszej sprawie jak was policja wywlecze półnagiego o 4tej nad ranem. "Przecież ja nic nie zrobiłem, nie jestem przestępcą", powie sobie pewnie każdy z was a ja się z tym zgodzę, nie musicie niczemu być winni, pewnego dnia możecie mieć zwyczajnego pecha, że jakiś losowy świadek w jakiejś losowej sprawie wskaże was losowo bo mu przypominacie sprawcę zbrodni i już wasza dupa będzie poszerzana w areszcie. Jeszcze do nie dawna wszyscy oburzali się sprawę Krzysztofa Komendy, a dzisiaj pamięć już taka krótka? Oczywiście tak jak napisałem na początku - z tego co wiemy z mediów, dowody przeciwko gościowi są dosyć silne, najprawdopodobniej jest sprawcą, przyznał się. Nie zmienia to jednak faktu, że dopóki nie zostanie skazany prawomocnym wyrokiem sądu, przysługują mu wszystkie prawa i swobody obywatelskie. Czy się to komuś podoba czy nie. To się nazywa CYWILIZACJA. Rzecznik praw obywatelskich działa w ramach standardów umocowanych i uprawomocnionych przez właśnie te standardy cywilizacyjne, które odróżniają nas od dzikich, barbarzyńskich państw będących tyraniami. Także jak chcecie sobie kogoś obrażać, to zamiast rzecznika ducha świętego sobie obrażajcie xD

 •  

  pokaż komentarz

  Zwykły żałosny przegryw