•  

  pokaż komentarz

  I prawidłowo, gdybym był podatnikiem w UK, to nie życzył bym sobie utrzymywać kolejną niepełnosprawną osobę za swoje pieniądze. A tak by było, gdyby nadszedł poród.

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli kolejny krok lewicy, gdy aborcja na życzenie już stała sie nudna.

  •  

   pokaż komentarz

   po co tagujesz #korwin takie jahwijskie wysrywy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Highwayman_: A już niedługo: Sąd nakazał eutanazję 75-letniego chorego mężczyzny, pomimo braku jego zgody oraz jego rodziny. W uzasadnieniu wyroku można przeczytać że jego leczenie byłoby zbyt drogie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Highwayman_: Raczej pro nazistowskie myślenie gdzie słabsze jednostki trzeba wyeliminować bo generują wysokie koszta, a przecież to tylko imię i nazwisko, nic więcej(-‸ლ)...

  •  

   pokaż komentarz

   @Kresowiec, @Highwayman_: Jest przepaść pomiędzy aborcją jako indywidualna decyzja matki (i ojca), a nakazaną przez Państwo. O ile to pierwsze otwiera sporą dyskusję to ta druga sytuacja jest dla mnie tak chora, że chyba uciekałbym z takiego kraju. Przecież takie dziecko można urodzić i oddać do adopcji. W artykule nie ma nigdzie napisane, że coś jest nie tak z dzieckiem. Ile w Polsce jest przypadków, że osoby chore psychicznie miały dzieci i były one wychowywane z pomocą rodziny... Ludzie...

   Oni chcą zaoszczędzić kobiecie kłopotów... Co...?

  •  

   pokaż komentarz

   @Highwayman_: to chyba lewica zjada swój ogon - "jej brzuch to jej dziecko", gdzie ta wolności tolerancja?
   Przecież to konserwy miały być tymi co rządzą nie swoją macicą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Highwayman_ jak się zesrasz i śmierdzi to też wina lewicy?

  •  

   pokaż komentarz

   po co tagujesz #korwin takie jahwijskie wysrywy?

   @Poro6niec: Może dlatego, że słowa wysryw i korwin znaczą to samo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kresowiec nie słabsze tylko chore genetycznie.

  •  
   p.......L

   +5

   pokaż komentarz

   @ostatni_lantianin: tu już nie działa lewacka zasada: "moje ciało, moja sprawa". To pokazuje kolejne stadium przepoczwarzenia się lewicy w typowy faszyzm i dyktaturę państwową.

  •  

   pokaż komentarz

   Jest przepaść pomiędzy aborcją jako indywidualna decyzja matki (i ojca), a nakazaną przez Państwo.

   @malani: nie ma żadnej przepaści. Jedno i drugie jest takim samym morderstwem nienarodzonego dziecka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Highwayman_: Torysi czyli partia konserwatywna w UK to lewica? XD Z tego co wiadomo w normalnym świecie poza wykopem to centro-prawica. Życie musi być łatwiejsze kiedy ma się takie proste spojrzenie na świat.

  •  

   pokaż komentarz

   A już niedługo: Sąd nakazał eutanazję 75-letniego chorego mężczyzny, pomimo braku jego zgody oraz jego rodziny. W uzasadnieniu wyroku można przeczytać że jego leczenie byłoby zbyt drogie.

   @senkjuwerymacz: raczej: AI (sztuczna inteligencja) odłączyła od systemów podtrzymywania życia 75-letniego chorego mężczyznę, pomimo braku jego zgody oraz jego rodziny. W uzasadnieniu zalecenia można przeczytać, że jego leczenie byłoby zbyt drogie i zaoszczędzona kwota pozwoli uratować (statystycznie) 3, 57 pacjentów, którzy mają przed sobą co najmniej (statystycznie) 10 lat życia...

  •  

   pokaż komentarz

   Raczej pro nazistowskie myślenie gdzie słabsze jednostki trzeba wyeliminować bo generują wysokie koszta,

   @Kresowiec: o Sparcie się uczyłeś?

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: Co to ma wspólnego z eutanazją? Tutaj chodz o dobro dziecka, prymitywne instynkty matki które jej nakazują posiadać potomstwo, powinny mieć mniejszy priorytet niż prawo do szczęścia dziecka.

  •  

   pokaż komentarz

   Tutaj chodz o dobro dziecka

   @CzaryMarek: Czyli dla dobra i szczęścia dziecka najlepiej je zabić :D
   Ty kurła dzbanie bezmyślny :P

  •  

   pokaż komentarz

   nie ma żadnej przepaści. Jedno i drugie jest takim samym morderstwem nienarodzonego dziecka.

   @Sosna_pospolita: Jest przepaść ogromna. Bo nawet jeżeli traktujesz to jako morderstwo to w drugim przypadku ktoś morduje Ci Twoje dziecko i wykonuje na Tobie zabieg bez Twojej zgody. I to dla Twojego dobra... Sic!

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: Lepiej żeby się nie narodziło i nie zaczęło czuć bólu. Najlepiej żeby matka zawczasu została wykastrowana. Jesteś sadystą, lepiej żeby dzieciak wychowywał się z upośledzoną matką, był wyszydzany w szkolę, a swoje życie zakończy zabijąc kogoś z tej frustracji.

  •  

   pokaż komentarz

   @malani: Nie dla dobra matki, tylko dla dobra dziecka. Matka to żałosna egoistka i w ogóle należy ją pozbawić wszelkich praw i wykastrować. Ją interesuje tylko rozmnożenie swoich genów, podążanie za swoim prymitywnym instynktem, a to że dziecko będzie miało piekło z dzieciństwa i z życia, a cenę zapłaci całe społeczeństwo, to ją nie obchodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @CzaryMarek: Skąd wiesz? Czyli rodzice patologiczni też powinni mieć automatyczną aborcję idąc Twoim tokiem rozumowania? Żeby oszczędzić dziecku cierpienia? Znam osobiście kilka rodzin w których sytuacja była co najmniej patologiczna, znam też sytuację gdzie matka była właśnie lekko niedorozwinięta. Dzieci nie miały lekko co odbiło się na ich życiu, część z nich kontynuuje tą patologię (choć w mniejszym stopniu) ale wiele z nich prowadzi całkiem normalne życie. Wg Ciebie tacy ludzie nie mają w ogóle prawa żyć?

  •  

   pokaż komentarz

   @malani: Patologia powinna być kastrowana zawczasu.
   Ich rodzice nie mają, a przynajmniej nie powinni, mieć prawa do rozmnażania się (krzywdzenia innych).

  •  

   pokaż komentarz

   @CzaryMarek: Świat nie jest czarno biały jak Ci się wydaje. Czasem dzieci z niby normalnej rodziny potrafią być bardziej skrzywdzone, niż z rodziny patologicznej. Czasem dzieci z patologicznych rodzin wyrastają na wspaniałych ludzi. Jest takie powiedzenie "rodziny się nie wybiera" i w sumie taki jest świat i już. Kastrowanie wg Ciebie spowoduje więcej dobra... A co jak się mylisz? Jak zrekompensujesz swoją pomyłkę?

  •  

   pokaż komentarz

   @malani: Z pewnością nie spowoduje zła i to jest jej cel. Chodzi o szanse, jasne że dzieci Billa Gatesa mogą być torturowane, gwałcone i bite, ale statystycznie większe szanse są w rodzinie bezrobotnych alkoholików na to. Co więcej nie tylko wyrządzają oni krzywdę temu dziecku decydując się na nie, ale stwarzają zagrożenie dla reszty społeczeństwa. Wiadomo że złe wzorce, przemoc w rodzinie będzie zwiększała drastycznie szanse dziecka takich rodziców na stanie się problemem innych przypadkowych ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @CzaryMarek: Zawsze rozwalają mnie tacy inżynierowie społeczni, którzy mają jedno rozwiązanie dla wszystkich żeby było im lepiej i są w stanie bez skrupułów je wprowadzić.

   A co jeżeli w Twoim przypadku dziecko ma 1% szans, żeby być geniuszem pomimo środowiska, w którym się wychowa? Też lepiej je zabić?

   W sumie nawet jest świetne zobrazowanie tej sytuacji:

   https://www.youtube.com/watch?v=MFUUydRo-OQ

  •  

   pokaż komentarz

   @malani: Na zostanie geniuszem to by miało 1% gdyby było ze statystycznej rodziny, w przypadku totalnej patologii te szanse są o wiele o wiele mniejsze, IQ jest silnie dziedziczne o czym zapomniałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @CzaryMarek: Nawet jak ma znacznie mniej szans to też warto zabić?

  •  

   pokaż komentarz

   @malani: Nie pozwolić matce się rozmnożyć, jakie zabić? Kastracja to zabójstwo?

  •  

   pokaż komentarz

   @CzaryMarek: Pisałeś o aborcji dziecka i kastracji matki. Kastracja ma ten sam cel w Twoim wypadku co aborcja. Napisałeś też, że patologia nie powinna się rozmnażać dla dobra dzieci i społeczeństwa. To oznacza, że chciałbyś ubezwłasnowolnić te osoby i poddać je przymusowym zabiegom kastracji / aborcji gdy już dojdzie do ciąży. Wygląda jak cholernie popieprzony świat... A historia pokazuję, że jeżeli dać Państwu możliwość robienia takich rzeczy to do naginania tego co jest "patologią" już niedaleko.

   Czym to się różni od hitlerowskiej eugeniki?

  •  

   pokaż komentarz

   @malani: Chciałbym żeby były pewne obiektywne kryteria, których nie spełnienie oznacza brak zgody społeczeństwa na rozmnażanie się takiej jednostki. Jak np. praca, niekaralność, brak upośledzenia. Raczej szedłbym tutaj w kierunku pozwoleń na rozpłód, tak jak z pozwoleniami na prawo jazdy, broń palną, czy handel niebezpiecznymi substancjami.
   A ubezwłasnowolnienie osób które łamią prawo, tyczy się wszystkich przestępców, nikt przecież dobrowolnie za kraty nie idzie.

   Po pierwsze mój pomysł nie zakłada masowego zabijania, pozwala ustalić obiektywne kryteria, które dają szanse każdemu na założenie rodziny w bliższym lub dalszym okresie (każdą chorobę będzie kiedyś dało się uleczyć, pić można przestać, z biedy też można wyjść), rasa jest niezmienialna, jak ktoś rodz się Żydem to Żydem zostaje, nie można też powiedzieć, żeby bycie Żydem było czymś złym, natomiast można powiedzieć że będąc bezrobotnym alkoholikiem, decydowanie się na dzieci jest zdecydowanie złe.

  •  

   pokaż komentarz

   Chciałbym żeby były pewne obiektywne kryteria

   @CzaryMarek: Ooo jeszcze lepiej. Czyli w sytuacji zero nikt nie może mieć dzieci a dopiero za magiczną zgodą urzędu do spraw rozpłodu można uprawiać sex i mieć dzieci. Nie to wcale nie pachnie eugeniką w państwie totalitarnym.

   Jeżeli Państwo wchodzi Ci w sprawy łóżkowe i jedną z Twoich najbardziej prywatnych decyzji jakie w życiu możesz podjąć to już jest to bardzo totalne Państwo.

   Istnieje coś takiego jak brak akceptacji społeczeństwa dla pewnych zachowań i to trzyma większość rzeczy w ryzach. Ale to zupełnie co innego niż zakaz. To o czym mówisz to świat utopijny gdzie wszyscy są piękni i młodzi. Natomiast nauka pokazuje że jest całkowicie naturalnym, że w społeczeństwie żyje mały odsetek patusów i mały odsetek ludzi nadnaturalnie inteligentnych.

   Czemu ludzie wierzą w magiczną moc Państwa? Jeżeli w rzeczywistości powoduje głównie problemy.

  •  

   pokaż komentarz

   @malani: W sytuacji zero nikt nie może mieć dzieci bo jest bezpłodny, dopiero po przekroczeniu magicznej bariery 13 lat (mniej więcej), paskudna totalitarna biologia obdarza człowieka płodnością.
   To może zalegalizujmy też morderstwa i gwałty, czemu nie zadowolić się brakiem zgody społeczeństwa i potencjalną konsekwencją w postaci ostracyzmu? Czemu możemy stwierdzić obiektywnie że jeżeli ktoś zabił to osoba którą zabił nie była z tego faktu zadowolona i wcale tego nie chciała, ale już nie możemy stwierdzić, że dziecko 2 alkoholików upośledzonych umysłowo też nie będzie zadowolone z ich rozpłodu?

  •  

   pokaż komentarz

   @CzaryMarek: Sorry ale nie mogę tak gadać. Albo nie rozumiesz albo nie doczytałeś. Czy wiesz co to znaczy sytuacja zero? Czy wiesz jaka jest różnica między wymienionymi przez Ciebie czynami a zrobieniu dziecka? Znasz podstawy prawa?

  •  

   pokaż komentarz

   @malani: Czy dziecko należy do rodzica i ma on prawo robić z nim co chce?
   Nie ma większych różnic, zarówno morderstwo, gwałty jak i decydowanie się na dzieci w bardzo niesprzyjającej sytuacji jest krzywdzeniem osoby trzeciej, w pogoni za swoimi popędami.

  •  

   pokaż komentarz

   już nie możemy stwierdzić, że dziecko 2 alkoholików upośledzonych umysłowo też nie będzie zadowolone z ich rozpłodu?

   @CzaryMarek: Możemy. W pierwszym wypadku w ogóle nie będzie dziecka. W drugim albo będzie zadowolone że żyje albo nie. Większość ludzi niezależnie od warunków w jakich przebywają nie popełnia samobójstwa więc dla nich życie jest ważniejsze. Ile jest ludzi którzy popełniaja samobójstwa pomimo tego że mieli świetnych rodziców. To że miałeś zj#$!ne dzieciństwo nie oznacza, że masz życie spisane na straty. Masz jednak życie, co samo w sobie jest wartością.

   Powtarzam jeszcze raz. Napewno nie uszczęśliwisz ludzi / społeczeństwo zabijając im dzieci albo zakazując płodzenia dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @malani: Człowiek po narodzeniu jest wyposażony w instynkt przetrwania, co to ma do rzeczy? Ile jest ludzi którzy mają absolutnie tragiczne życie, a i tak nie popełnia samobójstwa? Ile jest ludzi którzy woleliby się nie urodzić, ale jednocześnie się nie zabiją?
   Fakty są takie, że ten problem jest przykrywany przez kuratorów i opiekę socjalną, która odbiera dzieci rodzicom, a także przez masową redystrybucje.
   Zlikwidujmy redystrybucje i kontrolę nad rodzicami przez kuratorów, a także obowiązek edukacji i będziemy mieli drugą Brazylię z Fawelami.

   Analizując profile większości najgroźniejszych przestępców, dochodzi się do jednego punktu który ich wszystkich łączył - wychowania i jeżeli chcemy żyć w bezpieczniejszym, lepszym, równiejszym społeczeństwie to można to osiągnąć tylko poprzez kontrole rozpłodu, to jest tak naprawdę klucz do wszystkiego.

  •  

   pokaż komentarz

   Ile jest ludzi którzy woleliby się nie urodzić

   @CzaryMarek: Samo takie twierdzenie jest jak krzyk nastolatka, któremu rodzice nie dają na nowego kompa. Czysto filozoficznie jak można tak twierdzić? Przecież gdyby się nie urodzili to nie byłoby im lepiej od tego...

   Zlikwidujmy redystrybucje i kontrolę nad rodzicami przez kuratorów, a także obowiązek edukacji i będziemy mieli drugą Brazylię z Fawelami.

   xDD. Chyba nie znasz w ogóle takich ludzi. Kuratorzy dużo robią...
   Po drugie redystrybucja właśnie zwiększa patologie. Ponieważ oducza ludzi odpowiedzialności i przywiązuje do socjalu. Wielu z tych ludzi juz nawet nie szuka pracy.

   Analizując profile większości najgroźniejszych przestępców, dochodzi się do jednego punktu który ich wszystkich łączył, wychowania i jeżeli chcemy żyć w bezpieczniejszym, lepszym, równiejszym społeczeństwie to można to osiągnąć tylko poprzez kontrole rozpłodu, to jest tak naprawdę klucz do wszystkiego.

   1. Proszę o link do badań
   2. Niezłe wnioski.
   3. Poczytaj trochę książek to może Ci przejdzie. Ludzkość istnieje dzięki niekontrolowanemu rozpłodowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @malani: Nie musieliby cierpieć. Wolałbyś być zamknięty w sali tortur na zawsze, czy się nie urodzić?

   Redystrybucja = zwiększanie równości dochodowych, oczywiście że zmniejsza patologie i poziom przestępczości. Polecam zapoznać się z korelacją między rozwarstwieniem dochodowym, a odsetkiem morderstw, fajnie to widać na przykładzie stanów w USA.

   Oduczanie nie ma tu nic do rzeczy, jak para rodziców ma 80 IQ i bardzo słaby etos pracy to nie będą pracować choćby nie wiem co, nie pracowali przed socjalem, nie będą pracować i po.

   https://www.psychiatryadvisor.com/home/topics/violence-and-aggression/from-abused-child-to-serial-killer-investigating-nature-vs-nurture-in-methods-of-murder/

  •  

   pokaż komentarz

   Oduczanie nie ma tu nic do rzeczy, jak para rodziców ma 80 IQ i bardzo słaby etos pracy to nie będą pracować choćby nie wiem co, nie pracowali przed socjalem, nie będą pracować i po.

   @CzaryMarek: Będą jak będą głodować. Wg starych zasad - nie pracujesz więc nie jjesz. Czemu mam dawać na te osoby jeżeli nie chcą pracować. Tak jak mówiłem. Widać, że nie masz doświadczenia z takimi osobami.

   Redystrybucja = zwiększanie równości dochodowych, oczywiście że zmniejsza patologie i poziom przestępczości. Polecam zapoznać się z korelacją między rozwarstwieniem dochodowym, a odsetkiem morderstw, fajnie to widać na przykładzie stanów w USA.

   Zwiększanie równości nie musi odbywać się przez redystrybucje. Dawanie pieniędzy za nic samo w sobie jest patologią. Ludzie przyzwyczajeni do socjalu często w nim zostają. Im większy socjal tym mniejsza chęć pracy = zawsze będą na poziomie minimum socjalnego. Po drugie nigdy nie będziesz miał równego społeczeństwa. To utopia. Ważne jest jedynie żeby dać ludziom wolność działania i nie dawać kasy za nic. Przecież to jest podstawa wychowania dzieci, a dorosłym trzeba to tłumaczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @malani: Nie mam doświadczenia, czyli ty masz pakiet dowodów anegdotycznych? Co najwyżej będą kraść i napadać.

   Kompletne antynaukowe bzdury głosisz. Możesz mieć jedno, albo selektywne prawo do rozpłodu i mniejszą redystrybucje, albo niech każdy się płodzi jak chce z kim chce i kiedy chce, ale wtedy żeby załagodzić tego skutki przygotuj się na 70% podatki.
   Im mniej "opiekuńczy" kraj tym mniejsza społeczna mobilność (szansa na awans społeczny - od pucybuta do milionera i takie tam).
   Życie w kraju który nie ma żadnych restrykcji odnośnie reprodukcji i który nie stosuje redystrybucji to byłby istny horror.

   źródło: upload.wikimedia.org

  •  

   pokaż komentarz

   @CzaryMarek: Posłuchaj, nie dogadamy się z prostej przyczyny. Ty wierzysz w kolektywistyczne rozwiązywanie problemów. Ja nie. Dla mnie człowiek jest ważniejszy od społeczeństwa. Przemawiają za tym zarówno względy przede wszystkim moralne, ekonomiczne czy nawet społeczne. Już od samego początku widać że w tym pierwszym się rozjeżdżamy więc dalej się nie dogadamy. Nie będę Cię na siłę przekonywał bo nie ma po co ja kiedyś myślałem podobnie jak Ty. Że jedna mądra osoba może tak zarządzić społeczeństwem że będzie szczęśliwe. Teraz w to nie wierzę.

   Jedyne z czym mogę dyskutować to kolejne rysunki z badań socjologicznych bez żadnego komentarza, więc:

   Trochę już w życiu (i na wykopie :p) widziałem badań, statystyk itp. I można pójść za klasykiem i powiedzieć "statystyka, statystyka i jeszcze raz kłamstwo". Nadinterpretacje i cherrypicking są w badaniach socjologicznych codziennością. Chociażby w Twojej grafice - jakbyś zobaczył sobie Gini jak się rozkłada to zobaczyłbyś, że podobny rozkład miałbyś chociażby z PKB. Znając życie w Twojej grafice jest wybrane x krajów które pasowały. Spójrz sobie na taki kazachstan czy kraje afrykańskie, lub chociażby Indie. Strzelam, że tam Social Mobility jest mniejsze niż w USA. P

   Po trzecie to właśnie czynniki pośrednie mogą grać tutaj (jak często w statystyce istotną role)

   I teraz najlepsze. Po napisaniu tego chciałem zajrzeć do źródła tego wykresu bo sam wykres jest dość dziwny. Zero cyfr kilka krajów i trend.

   A teraz najlepsze.

   https://en.wikipedia.org/wiki/The_Spirit_Level_(book)
   https://www.wsj.com/articles/SB127862421912914915

   Polecam poczytać krytykę tej książki. Niestety ja do wszystkich tego typu magicznych wykresów podchodzę bardzo sceptycznie bo spośród wielu nauk socjologia jest chyba najbardziej zaśmieconą nauką. Mogli równie dobrze wziąć to i już nie byłoby takiej korelacji:
   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_inequality-adjusted_HDI

   A odnośnie prac naukowych właśnie z tej dziedziny warto zobaczyć jak to działa w praktyce:
   https://www.youtube.com/watch?v=OlqU_JMTzd4

  •  

   pokaż komentarz

   @malani: Afryka to akurat chyba najbardziej rozwarstwiony kontynent. Drugie miejsce Ameryka płd. bodajże.
   Ale który człowiek jest ważniejszy? Dziecko czy rodzic? Ty po prostu uważasz, że rodzic jest panem, a dziecko jest jedynie własnością więc nie ma żadnych praw i w związku z tym każdy może się rozpładzać jak chce. Ja wychodzę z innego założenia, dziecko jest podmiotem, dziecko na świat się nie prosi, tylko rodzice pod przymusem je sprowadzają, więc to na nich ciąży odpowiedzialność za to dziecko.

   Akurat to jest grafika z wiki, wklejam kolejną poniżej, https://en.wikipedia.org/wiki/Social_mobility

   źródło: upload.wikimedia.org

  •  

   pokaż komentarz

   @CzaryMarek: Na h mi wklejasz te grafiki? Przecież tu jest to samo. Ja się z tym nie kłócę. Twierdzę że zjawisko może wynikać z czegoś zupełnie innego jak rozwarstwienie a to jest tylko jego pochodną, a po drugie kłócę się z tym jak ludzie nadużywają tego do usprawiedliwiania redystrybucji.

   Ale który człowiek jest ważniejszy? Dziecko czy rodzic?
   W świetle nawet obecnego Polskiego prawa ważniejszy jest rodzic. Co nie zmienia faktu, że dziecko nie jest chronione prawnie.

   Tylko czemu mieszasz wątek redystrybucji z wątkiem dziecko/rodzic?

  • więcej komentarzy(32)

 •  

  pokaż komentarz

  Do tego opisu należałoby dodać że ta kobieta ma ponad 20 lat i jest na poziomie umysłowym 10 letniego dziecka a jej matka już zajmuje się nią full-time i nie będzie w stanie ogarnąć jeszcze noworodka.

  Nigeryjska opóźniona w rozwoju dziewczyna i matka pewnie wierząca w voodoo i szamanów opiekujące się małym dzieckiem. Tak średnio bym powiedział.

 •  

  pokaż komentarz

  Lewactwo! Lewactwo! Lewactwo! xDDD
  Uprzejmie przypominam, że w UK rządzą konserwatyści. Poza tym, co oni mają wspólnego z wyrokami niezawisłych sądów?

 •  

  pokaż komentarz

  woman with developmental disabilities

  The woman is believed to have the mental capacity of a grade school-age child. She is reportedly Catholic, and her mother is Nigerian.

  Czyli osoba z niedorozwojem umysłowym będąca umysłowo i mentalnie na poziomie dziecka zaszła w ciążę. -No to trochę się nie dziwie jednak, że chcą zrobić aborcje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv: nie zapominajmy, że bycie "niepełnosprawnym" nie przekreśla i można urodzić zdrowe "normalne" dziecko.

  •  

   pokaż komentarz

   nie zapominajmy, że bycie "niepełnosprawnym" nie przekreśla i można urodzić zdrowe "normalne" dziecko.

   @Menglomerat: No niby może. Jednak ja jestem za dokonywaniem aborcji u dzieci - bo uwazm, że poród zaszkodzi im bardziej psychicznie niż aborcja. Więc i w tym przypadku też muszę tak uważać bo mentalnie mamy do czynienia z dzieckiem. Dlatego rozumiem takie skąd ten pomysł o aborcji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Menglomerat: urodzić to pestka- tu się rozchodzi o to co się z nim stanie później, dziewczyna jest na poziomie dziecka i dla niej to będzie nowa lalka, a nie żywy człowiek

  •  

   pokaż komentarz

   bo mentalnie mamy do czynienia z dzieckiem

   @Variv: rozumiem że jak mielibyśmy do czynienia z czymś gorszym, np. z całkowitym zwierzęceniem spowodowanym chęcią odebrania dziecka, to ta aborcja nie była by już wtedy tak konieczna?

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv: największą szkodę dzieciom i takim niepełnosprawnym osobom wyrządza działanie przemocą i siłą wbrew ich woli. Tym bardziej jeśli nie zrobiły nic złego.

  •  

   pokaż komentarz

   rozumiem że jak mielibyśmy do czynienia z czymś gorszym, np. z całkowitym zwierzęceniem spowodowanym chęcią odebrania dziecka, to ta aborcja nie była by już wtedy tak konieczna?

   @Menglomerat: Nie bardzo rozumiem co masz na myśli? zwierzęceniem kogo czego?

  •  

   pokaż komentarz

   największą szkodę dzieciom i takim niepełnosprawnym osobom wyrządza działanie przemocą i siłą wbrew ich woli. Tym bardziej jeśli nie zrobiły nic złego.

   @sildenafil: No tak. Ale złapanie gwałciciela to inna sprawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv: to był tylko taki przykład. miałem na myśli to, że gdyby pani nie miała "umysłowości dziecka". to wszystko było by w porządku i nie trzeba było by robić aborcji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv: a czy po tej przymusowej aborcji tą niepełnosprawną zostawiłbyś przy życiu aby żyła z tą świadomością czy zrobiłbyś jej eutanazję?

  •  

   pokaż komentarz

   to był tylko taki przykład. miałem na myśli to, że gdyby pani nie miała "umysłowości dziecka". to wszystko było by w porządku i nie trzeba było robić aborcji.

   @Menglomerat: No powiem więcej - żaden sąd nie musiałby o tym decydować bo kobieta mogłaby sama sobie decydować czy chce aborcje czy nie chce (w UK legalna o ile pamiętam). I nie byłoby całej sprawy z tym wykorzystaniem seksualnym, ciążą i ewentualną aborcją.

  •  

   pokaż komentarz

   a czy po tej przymusowej aborcji tą niepełnosprawną zostawiłbyś przy życiu aby żyła z tą świadomością czy zrobiłbyś jej eutanazję?

   @sildenafil: Nie widzę powodu aby robić jej eutanazję. - w sumie nawet nie wiem czy w UK eutanazja jest legalna ( a jesli jest na jakich zasadach).

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv: czyli na żywca, dobry sadysta z Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   sama sobie decydować czy chce aborcje czy nie chce

   @Variv: szkoda że istnieje tak wiele czynników które wpływają na to że człowiek chce popełnić samobójstwo. podobnie jest z aborcją, tylko że tutaj nie decyduje się do końca za samego siebie. ale w imieniu swojej przynależności, własnej tożsamości w tej przynależności i czegoś co można nazwać poczuciem własnego ja.

   abstrahując od tego czy aborcja powinna być legalna, czy też nie. sądzę że ludzie jednak powinni bardziej się szanować i dbać o siebie. wtedy też będą w stanie szanować życie innych istot, w tym tych jeszcze nienarodzonych i nie będą musieli wyrzekać się swojej własnej przynależności.

  •  

   pokaż komentarz

   czyli na żywca, dobry sadysta z Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @sildenafil: Co na żywca?

  •  

   pokaż komentarz

   szkoda że istnieje tak wiele czynników które wpływają na to że człowiek chce popełnić samobójstwo. podobnie jest z aborcją, tylko że tutaj nie decyduje się do końca za samego siebie. ale w imieniu swojej przynależności, własnej tożsamości w tej przynależności i czegoś co można nazwać poczuciem własnego ja.

   abstrahując od tego czy aborcja powinna być legalna, czy też nie. sądzę że ludzie jednak powinni bardziej się szanować i dbać o siebie. wtedy też będą w stanie szanować życie innych istot, w tym tych jeszcze nienarodzonych i nie będą musieli wyrzekać się swojej własnej przynależności.

   @Menglomerat: Nie jest to temat o aborcji na życzenie. Dlatego nie będę wchodzić w takie dywagacje aby nie zaśmiecać tematu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv: no pozwolić jej żyć po tym jak zostanie siłą zaciągnięta do kliniki, związana, uśpiona, usuną ciążę, a potem ją obudzą i wypuszczą żeby sobie dalej żyła tłumacząc sobie, że i tak jest niepełnosprawna umysłowo więc jej bez różnicy. Takiego zwyrolstwa już dawno nie było.

  •  

   pokaż komentarz

   no pozwolić jej żyć po tym jak zostanie siłą zaciągnięta do kliniki, związana, uśpiona, usuną ciążę, a potem ją obudzą i wypuszczą żeby sobie dalej żyła tłumacząc sobie, że i tak jest niepełnosprawna umysłowo więc jej bez różnicy. Takiego zwyrolstwa już dawno nie było.

   @sildenafil: Mniejsze zwyrodnialstwo IMHO niż pozwolić na poród dziecku - co pisałem już wcześniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv: nie ma nic bardziej zwyrolskiego niż tak jawne i rażące pogwałcenie wolności drugiego człowieka z powodu niepełnosprawności. To że masz zaburzony kompas moralny to już Twój problem.

  •  

   pokaż komentarz

   nie ma nic bardziej zwyrolskiego niż tak jawne i rażące pogwałcenie wolności drugiego człowieka z powodu niepełnosprawności. To że masz zaburzony kompas moralny to już Twój problem

   @sildenafil: Gdzie tu jest pogwałcenie wolności? Ta kobieta nie ma pełnych zdolności prawnych, jest na poziomie umysłowym dziecka - dziecko nie decyduje za siebie, za dziecko często decydują inni, czy to rodzice, czy opiekunowie czy sądy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv: bzdura. Żaden sąd na świecie nie nakazałby siłą zaciągać dziecka na aborcję jeśli to by tego nie chciało. Niepełnosprawność nie oznacza zakazu zachodzenia w ciążę.

  •  

   pokaż komentarz

   bzdura. Żaden sąd na świecie nie nakazałby siłą zaciągać dziecka na aborcję jeśli to by tego nie chciało. Niepełnosprawność nie oznacza zakazu zachodzenia w ciążę.

   @sildenafil: Może tak, może nie. Jasnowidzem nie jestem. Nie mniej chcenie dziecka ma małą wartość bo dziecko nie może za siebie w pełni decydować i w pełni za siebie nie decyduje - dlatego jest dzieckiem. Gdyby było inaczej wiek pełnoletności wynosiłby np. 10 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv: ale bzdury. Dziecko ani niepełnosprawna osoba nie jest niewolnikiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Variv: ale bzdury. Dziecko ani niepełnosprawna osoba nie jest niewolnikiem.

   @sildenafil Niewolnikiem nie jest oczywiście bo ma pewne prawa. Co nie znaczy, że nie jest zależne od dorosłych i kwestie decyzji w bardzo wielu aspektach życia dziecka zależą od dorosłych a nie chcenia dziesieciolatka.

  • więcej komentarzy(13)

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna

Dodany przez:

avatar Highwayman_ dołączył
534 wykopali 47 zakopali 14.9 tys. wyświetleń
Advertisement