•  

  pokaż komentarz

  a ja jestem za wprowadzeniem bykowego i za zlikwidowaniem 500+.

  ZUS to legalna piramida - my placimy naszymi skladkami na emerytury naszych babc i rodzicow, dzieci beda placic na nasze emerytury (oczywiscie jezeli ZUS przetrwa).
  Jezeli rodzic ma ponosic kolosalne koszta wiazace sie z wychowaniem dzieci (nie usmiech bombelka niczego tu nie wynagradza), rodzina bezdzietna unika tych kosztow a jednoczesnie bedzie czerpac z profitow emerytalnych po osiagnieciu okreslonego wieku.
  Koszt wychowania dziecka to min. kilkaset tys zl. Rozumiem, ze priorytety sa rozne, jeden chce miec cala druzyne pilkarska w domu innemu na mysl o jednym dziecku robi sie slabo. Ale sorry kasa mysi sie zgadzac, potomkow ktorzy wkladaja cokolwiek do wiecznie pustego ZUS brak - emerytury brak. Twoje skladki drogi bezdzietny kolego poszly najpierw na babcie i dziadka a potem na mame i tate.

  •  

   pokaż komentarz

   @shaki24 a gunwo - składki idą na Twoje konto. Gunwo nas obchodzi co państwo z tym robi. Mają psi obowiązek wypłacać nam te środki na emeryturze. Nie pierdziel, że bedzietni ma płacić dodatkowo za brak potomstwa, skoro państwo pobrali od niego składki. Proponujesz rozwiązana bliskie bolszewii.

  •  

   pokaż komentarz

   @shaki24: No to jeszcze dodajmy kolejne podatki dla mało zarabiających, bo skoro mało zarabiają, to odprowadzają niski podatek co jest nie fair w stosunku do tych dużo zarabiających - mało dokładają się na rozwój państwa - powinni się edukować, podnosić kwalifikacje i zarabiać więcej = więcej płacić podatków. Twój argument jest tak z dupy, że aż boli. Ja płacę na emerytury innych, to niech inni płacą na moją emeryturę.

  •  

   pokaż komentarz

   ZUS to legalna piramida

   @shaki24: to może wypadałoby ją naprawić, a nie udawać, że tak ma być? Powinieneś płacić na swoje konto i z niego potem dostawać pieniądze, a nie liczyć na to, że za 40 lat nadal będą frajerzy, co będą na Ciebie płacić.

  •  

   pokaż komentarz

   a ja jestem za wprowadzeniem bykowego i za zlikwidowaniem 500+.

   @shaki24: @shaki24: ja też, ale pod warunkiem, że będzie je płacił każdy Polak bez wyjątku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @cacum3: mozna sobie teoretyzowac do woli, tupac nozka pokrzykujac “a gowno mnie to obchodzi”, “zlodzieje”, “gdzie sa moje pieniadze” etc.

   Ja tam mam troche z Korwina i zamiast populistycznych klamstewek powiedzialbym prosto z mostu i zgodnie z prawda : Tych pieniedzy nie ma, ida na biezacych emerytow, ZUS od samego poczatku by zaprojektowany jako piramida finansowa.
   Do tego aktualnie ta piramida z racji niskiego przyrostu naturalnego jest odwrocona.
   Wypieranie tych oczywistych faktow nic nie zmieni.

   @ortofosforan: jak chcesz naprawic piramide finansowa oparta o schemat ponziego? Z checia dowiem, bo oprocz wywalenia wszystkich aktualnych emerytow i rencistow tak by dac mozliwosc by skladki kazdego pracujacego szly na jego konto nic innego nie przychodzi mi do glowy.
   Najlepszym pomyslem bylo OFE - legalna wyprowadzalnia pieniedzy. Oczywiscie winnych brak.

   Niestety to z podatkow aktualnych “babelkow” bedzie finansowana Twoja emerytura.

  •  

   pokaż komentarz

   Wypieranie tych oczywistych faktow nic nie zmieni.

   @shaki24: Ja o tym wie. Jednak władza nie może olać systemu emerytalnego bo padnie. Najpierw jednak przestaną być regulowane zobowiązania zewnętrzne. Remedium - samemu się ubezpiecz, odkładaj etc.

  •  

   pokaż komentarz

   @cacum3: z mojej strony to zadnych ibezpieczen, zadnych lokat - jeszcze jak przyjdzie co do czego to zaczna sie nacjonalizacje kapitalu i prywatyzacje dlugow. Chrzanic to - ja daze do wolnosci finansowej (na obecnym etapie - po 5 latach mam pasywny dochod w okolicy 4-5k PLN netto/miesiac, za 5 lat bede mial 15k) wiec w dupie mam emeryture i inne rzadowe programy.

   I zeby nie bylo, ze Polska to znow jakas “zielona czy brazowa wyspa” rozp?!@$@@nictwo EU mnie po prostu przeraza. W tym momencie to rzady zadluzaja juz naszych prawnukow.

  •  

   pokaż komentarz

   @shaki24: złoto, platyna, monety. Coś co weźmiesz do sakiewki...

 •  

  pokaż komentarz

  Nie przed wyborami, ale po tak.

 •  

  pokaż komentarz

  Bykowe już dawno zostało wprowadzone wraz z wprowadzeniem 500+ a jego ciężar zwiększy się wraz z wprowadzeniem 500+ na pierwsze dziecko z lipcem tego roku. Dziękuję za uwagę - można się rozejść.

 •  

  pokaż komentarz

  Na obecnym etapie

  Aha, czyli jak mądrość etapu się zmieni, np. po wyborach, to kto wie.

 •  

  pokaż komentarz

  Ile jeszcze padnie pomysłów kolejnych daniny, testów i zmian, z których rząd się wycofuje? Sprawdzają cierpliwość społeczną i wrócą do planów, ale już po wyborach, czy sprawdzają wielkość elektoratu dla swoich kolejnych chorych pomysłów.