•  

  pokaż komentarz

  ktoś jakiś pisze głupoty, później ktoś jakiś inny dementuje żeby ktoś taki jak "bronsky" lub inny pożyteczny lub płatny idiota mógł napisać nich "niech spadają". zakop. ps nie jestem za psis

 •  

  pokaż komentarz

  "Nie wierzę w niezdementowane informacje".

 •  

  pokaż komentarz

  1. Zwiększyć kwotę wolną od podatku.
  2. Małżeństwom z dziećmi (na terenie EU) zwiększyć dużo bardziej. Zamiast 500+
  3. 500+ dla niepracujących zamienić na talony żywnościowe otrzymywane w pomocy społecznej.
  4. W zamian można nieco podnieść dolną stawkę PIT. Procent czy dwa.

  I mamy elegancie bykowe, bez wprowadzania nowej daniny. Takie bykowe lekko popieram. Zapłacą księża, LGBT, stare panny z kotkami, Kaczyński i jemu podobni stetryczali starzy kawalerowie. Wszyscy Ci, na których moje dzieci będą płacić ZUS. Do tego imigranci pracujący (ukraińcy). No cudo podatek.

  •  

   pokaż komentarz

   Wszyscy Ci, na których moje dzieci będą płacić ZUS.

   @Arv_: kolejny, który popełnia błąd systemowy. Płaci się na swoje konto!!! Państwo musi to Ci wypłacić. Jak nie to bankrutuje, co się nie zdarza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arv_: Pewnie podnieśmy koszty pracy jeszcze bardziej... Przecież za mało w sumie zabierają z wypłaty (to będzie tylko dodatkowy 1-2%...)

  •  

   pokaż komentarz

   @cacum3: jest zupełnie odwrotnie – klasyczny przedstawiciel "nie znam się, to się wypowiem" XDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @cacum3: Nie zdarza. Zapytaj Greków. Lub Hiszpanów, którzy nie są aż tak bardzo gorsi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arv_: Dzietność spada nie przez dochody tylko przez kulturę, różne podatki i bykowe tylko pogorszą sprawę.

  •  

   pokaż komentarz

   kolejny, który popełnia błąd systemowy. Płaci się na swoje konto!!!

   @cacum3: W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.

   W teorii każdy płaci na swoje konto od zawsze. W praktyce tych pieniędzy dawno nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arv_: I masz prawo oczekiwać, że te środki zostaną Ci wypłacone. p#$%!?#enie o szopenie, że czyjeś dzieci płaca na mnie. Ch#@ nas obchodzi jak państwo przelewa z pustego w próżne. Proponujesz podwójne naciąganie obywatela. A może większy procent podatku dla najgorzej zarabiających? (zgodnie z twoją logiką)

  •  

   pokaż komentarz

   Pewnie podnieśmy koszty pracy jeszcze bardziej... Przecież za mało w sumie zabierają z wypłaty (to będzie tylko dodatkowy 1-2%...)

   @Alinous: Rzeczywiście. Podniesiemy koszty pracy wykwalifikowanej. Nie pamiętam ile dokładnie, ale załóżmy, że pierwszy kwartyl zarabia minimum krajowe. Ci powinni zapłacić dużo mniej przez podniesienie kwoty wolnej od podatku. Być może nawet da się obniżyć podatek dochodowy połowie pracujących na etat.
   Więc Ci co płaczą, że jesteśmy chinami europy będą mieć wodę na młyn. Natomiast IMO podnoszenie kwoty wolnej od podatku jest jedynym fair podejściem do socjalu. To dużo lepsze niż 500+ za które i tak wszyscy płacimy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arv_: Ja nie mam nic przeciwko podwyższaniu kwoty wolenj od podatku ale jestem całkowicie przeciwko zwiększaniu opodatkowania pracy w jakimkolwiek stopniu. Już i tak mamy starsznie nisko drugi próg podatkowy...

  •  

   pokaż komentarz

   @Alinous: No ale państwo musi kasę mieć. Owszem, powinno oszczędzać gdzie się da. Nie można obniżyć podatku bez oszczędności. Nawet jeżeli takie oszczędności się znajdą, to lepiej spłacić zadłużenie.
   Więc owszem. Z pełną świadomością proponuję obniżyć podatki miernocie kosztem podniesienia ich bezdzietnej klasie średniej. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Arv_: Czyli klasycznie, podnieśmy podatki dostającym najbardziej podatkami i wszystkimi opłatami - idealny pomysł :)

  •  

   pokaż komentarz

   I masz prawo oczekiwać, że te środki zostaną Ci wypłacone. p!!%?!%enie o szopenie, że czyjeś dzieci płaca na mnie. Ch@# nas obchodzi jak państwo przelewa z pustego w próżne.

   @cacum3: Piszesz jak ci nosacze nadużywający słowa „oni”. „Uni tam kradno”. „Uni tam gupio rzondzo”. „Ch@# mie to obchodzi, niech mi dadzo...”.

   Państwo to również Ty. Myśl o tym jak o swoim portfelu, a nie „oni tam”.
   Masz zobowiązanie płacenia emerytur. Musisz mieć przychód, żeby mieć z czego płacić. Potrafisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Arv_: piszesz jak ktoś kto spał na wosie. MASZ PRAWO - odprowadzasz składki - dostajesz emeryturę. Nie zachowuj się jak ktoś z syndromem sztokholmskim. Jak godzisz sie na oszukiwanie i wymagasz dodatkowych obciążeń to brak mi słów na ludzi z taką mentalnością.

  •  

   pokaż komentarz

   Dzietność spada nie przez dochody tylko przez kulturę, różne podatki i bykowe tylko pogorszą sprawę.

   @orzeszty: Trudno, będziemy wtedy „bykowym” obsługiwać zadłużenie państwa.

   Dzietność spada, bo ludzie klasy średniej wolą jedno, dwoje dzieci. Nie więcej. To nie wystarcza. Sam mam dwoje. Nie stać mnie na więcej, choć zarabiam naprawdę dobrze. Jak na etat, bardzo dobrze. Co z tego, skoro na żłobek płaciłem 1k PLN (prywatny, nie było miejsc w innym). Za przedszkole państwowe niewiele mniej. Tylko bezrobotne madki stać na większą czeredkę.
   Ale nam powinno zależeć na dzieciach klasy średniej. Takich co mają w domu dobry przykład jak żyć.
   500+ to ewidentne marnowanie kasy (chodziło o kupienie głosów niegłosujących a nie o dzietność). Tyle, że nikt już tego mleka nie pozbiera. Nie w naszej demokracji.
   Uważam, że moja propozycja jest jedyną sensowną próbą wybrnięcia z tego populistycznego gniota+.

  •  

   pokaż komentarz

   masz prawo oczekiwać, że te środki zostaną Ci wypłacone

   @cacum3: Twoje środki będą bez wartości jeżeli nikt nie wyprodukuje towaru. A państwo zrobi co chce, a nie czego ty oczekujesz.

  •  

   pokaż komentarz

   zrobi co chce

   @orzeszty: no nie bardzo. nie działa ono w próżni.

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli klasycznie, podnieśmy podatki dostającym najbardziej podatkami i wszystkimi opłatami - idealny pomysł :)

   @Alinous: Tylko bezdzietnym. Klasa średnia z czeredką kaszojadów powinna wyjść +/- na zero. Ci z minimum socjalnym na plus.

  •  

   pokaż komentarz

   piszesz jak ktoś kto spał na wosie. MASZ PRAWO - odprowadzasz składki - dostajesz emeryturę.

   @cacum3: Nic nie zrozumiałeś. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem.
   Państwo to nie jest jakaś bezdenna chmura gdzieś tam w stolycy.
   Nie możesz niczego dostać od Państwa, jeżeli Państwo komuś nie zabierze. Państwo prawie NIE MA WŁASNYCH PIENIĘDZY. Twoje składki nie są nigdzie odkładane i nie mogą być. Są przepalane tu i teraz. Państwo pożycza co roku kasę m.in. na emerytury. Ktoś to będzie musiał oddać kiedyś. Niestety będą musiały oddawać moje dzieciaki.

   Nie wierzę, ze Twoja mentalność i świadomość zatrzymała się na lekcji wos. Chyba, że chodzisz do szkoły jeszcze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arv_: Nie rozumiem dlaczego bycie bezdzietnym ma być powodem do podniesienia podatków od pracy. Właściwie to z Twoich wypowiedzi wychodzi, że uważasz, że osoby mające mniej niż 4 dzieci powinny więcej płacić podatku bez zwrotów, bo tak?

  •  

   pokaż komentarz

   @Arv_: Czy mnie się zdaje, czy masz mentalność chłopa? Państwo jest zobowiązane wypłacać świadczenia i nie możesz godzić się z dodatkowym ciężarem. Państwo już mi zabiera i nie mam zamiaru dokładać. Państwo jest gwarantem. Z pewnością rozwiązaniem nie jest dodatkowe obciążenie, które proponujesz. Jest tożsame z całowaniem butów władzy. Najpierw przestaną spłacać długi a nie wypłacać świadczenia
   https://www.forbes.pl/wiadomosci/bankructwo-grecji-10-panstw-ktore-tez-zbankrutowaly/yw35xtx
   http://imperium-pieniadza.pl/bankructwo-panstwa-co-w-praktyce-oznacza.html

   rząd każdego państwa musi stale kontrolować finanse publiczne, aby do bankructwa kraju nigdy nie doprowadzić

  •  

   pokaż komentarz

   Nie rozumiem dlaczego bycie bezdzietnym ma być powodem do podniesienia podatków od pracy. Właściwie to z Twoich wypowiedzi wychodzi, że uważasz, że osoby mające mniej niż 4 dzieci powinny więcej płacić podatku bez zwrotów, bo tak?

   @Alinous: Bo dzieci będą kiedyś płacić składki na spłatę zobowiązań państwa wobec swoich rodziców. A na bezdzietnych trzeba będzie... zabrać tym samym dzieciom.
   Taki mamy ZUS.
   Niekoniecznie 4. Trzebaby szczegółowo policzyć.
   Kwota wolna od podatku powinna rosnąć z każdym kolejnym dzieckiem.

  •  

   pokaż komentarz

   Czy mnie się zdaje, czy masz mentalność chłopa?

   @cacum3: to samo myślę o Tobie. Ty wydajesz się myśleć tak: "Pan Kaczyński mi obiecał zapłacić i musi zapłacić. Gówno mnie obchodzi skąd na to weźmie. Prawo jest po mojej stronie."

   Ja myślę tak: państwo ma wobec mnie zobowiązanie. Wzięło składkę, będzie musiało płacić emeryturę. Czy aby na pewno będzie mieć na to środki?
   To jest mój problem a nie władzy. Ja też sprawuję władzę oddając głos w wyborach. Głosujemy na takich ludzi jak ja. Wybieramy spośród siebie. Gdybym to ja został premierem... Skąd wziąłbym na to kasę? Nie wiem co będzie za 15 lat. Może wystartuję w wyborach. Jak wtedy wypłacę emeryturę cacumowi3? Komu zabrać, żeby jemu oddać to, co mu się należy?

   No i kto tu ma mentalność chłopa?

  •  

   pokaż komentarz

   Panowie, nie można myśleć tylko tu i teraz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arv_: Z części Twojej wypowiedzi wynikało, że godzisz się na rozp#?%$$$nictwo i w związku z tym dodatkowe obciążenia to nie problem. Oczekuję od władzy, ta przestrzegając zobowiązania (a nie obietnicy kurdupla, jak próbujesz mi wmówic) oraz mając na względzie cały system gospodarczy i ekonomiczny oraz prawny, zachowa jakiś rozsądek. Władza, jaka by ona nie była, nie może rozwalić do końca finansów. Znaczy może, ale to tak jak godzić się na jakiś kataklizm. Nie możemy się godzić, jako obywatele na kolejne drenowanie kieszeni, skoro na razie forsę przewalają na głupoty. Udział w wyborach owszem. Włączanie się do ogólnej dyskusji też jest dobre.
   A gdzie wzrost uprzemysłowienia kraju? Bo jak na razie nasze wynalazki, które można przekuć na wzrost gospodarczy mają w poważaniu i kupują je za granicą. Rozdawnictwo, które zapewnić ma wygraną w wyborach też nam nie pomaga.
   Sam zbieram i kupuję monety, złoto etc. To co wezmę w sakiewkę jak spadną bomby i wymażą nośniki zusu, krusu, banków i innego gie.

  •  

   pokaż komentarz

   godzisz się na rozpierdalnictwo

   @cacum3: nie godzę się. Ale jestem realistą. Nie da się już w warunkach demokracji zabrać 500+
   Z uwagi na sp$#@?!$ony system ubezpieczeń społecznych, który niejako premiuje rodziny bezdzietne (nie ma wnuka, nie ma składki), uważam, że bykowe jest fair.

   Kiedyś z liroyem, zanim zaczął puszczać rapsy, piłem wino nad jeziorem. Ot namiotowaliśmy obok. Teraz zobacz.... polityk.

   Hgw co będzie kiedyś.

  •  

   pokaż komentarz

   uważam, że bykowe jest fair.

   @Arv_: Pozwolę się wybitnie z tym nie zgodzić...

   Teraz zobacz.... polityk.

   Marny

  •  

   pokaż komentarz

   Pozwolę się wybitnie z tym nie zgodzić...

   @cacum3: Masz prawo mieć własną opinię :) Ale bez argumentów nie ma dyskusji.

   Twoje składki idą na Twoich dziadków/rodziców. Tak musi być. Tych składek nawet brakuje. Państwo musi pchnąć obligacje, żeby starczyło. To głupie, niesprawiedliwe, ale takie są fakty. Powiedz to Gierkowi, który zdaje się włączył budżet ZUS do budżetu państwa i budował szkoły i fabryki za to.

   Jeżeli nie masz dzieci, skąd państwo weźmie na Twoją emeryturę? Ciebie to mnie obchodzi. Mnie tak. Ja mam dzieci.

   Dlatego popieram bykowe. Wolałbym zwyżkę składki ZUS, ale ta też jest podatkiem, więc wszystko jedno.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arv_: Z takimi poglądami znajdziesz pracę u Mattiego M. Zaproponuj wyższe procentowo podatki dla tych z najniższa krajową, ponieważ płacą mniej od tych co zarabiają więcej. Świetnie się wpisuje w Twoje poglądy. 500 jest do zmiany (zabrać i dac ulgi pracującym, nieroby niech żrą gruz, dzieci do adopcji)

  •  

   pokaż komentarz

   pracę u Mattiego M.

   @cacum3: bykowe to chyba jedyna rzecz łącząca nasze poglądy z Matim. Tak to coś między Korwinem a Jakubiakiem. Liroya szanuję.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arv_:

   Twoje składki idą na Twoich dziadków/rodziców.

   Chyba Twoich... idą na wszystkich, także na chorych, ale tak na prawdę płacę na swoje konto. Więc w jaki sposob to faworyzuje bezdzietnych? A moment gdy bombelek dostaje emeryturę ojca, bo ten zmarł przed 18stka to neie jest faworyzowanie? Jeśli ja umrę to moje pieniądze przepadają i sie nie czuję faworyzowany. Więc to nie jest fair.

  •  

   pokaż komentarz

   Chyba Twoich... idą na wszystkich, także na chorych, ale tak na prawdę płacę na swoje konto. Więc w jaki sposob to faworyzuje bezdzietnych? A moment gdy bombelek dostaje emeryturę ojca, bo ten zmarł przed 18stka to neie jest faworyzowanie? Jeśli ja umrę to moje pieniądze przepadają i sie nie czuję faworyzowany. Więc to nie jest fair.

   @czopek-wykopek: Kolejny naiwny, który myśli, że rząd/ZUS ma kieszonkę z napisem czopek-wykopek i chowa tam Twoje składki. Twoich składek nie ma. Puf. Wydane na Twoich starych i ich rodzeństwo. Twoje składki przepadają natychmiast po ich pobraniu na konto ZUS. A potem jak przyjdzie do emerytury to będzie "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?" Już przebąkuje się o emeryturze kwotowej a nie proporcjonalnej do składek.

   Bezdzietny oddaje składki na wszystkich, tak jak ja. Ale już składki na emeryturę bezdzietnego będą płacić wszystkie dzieci, tylko NIE JEGO. Bo on dzieci nie ma. Nie zainwestował w potomstwo swojego czasu ani pieniędzy. Cudze potomstwo będzie utrzymywać go na starość. Będzie odcinał kupony również z mojej inwestycji w kolejne pokolenia.

   Naprawdę nie rozumiecie jak działa ten głupi system?

 •  

  pokaż komentarz

  OFE nie zostanie zlikwidowane
  VAT nie zostanie na stałe podniesiony
  Nie będzie 500+ na pierwsze dziecko
  ...

 •  

  pokaż komentarz

  Poczytajcie artykuł zanim wykopiecie, gotowy projekt zostanie przekazany do konsultacji. :/ informacja nieprawdziwa, zakop