•  

  pokaż komentarz

  Nadal nie dotarło do nich że trudno znaleźć dobrego pracownika bo płacą za mało.

  •  

   pokaż komentarz

   @brakloginuf: Hurrdurr ciężko o pracownika kwii milenialsi roszczeniowi chrum-chrum wszyscy stąd wyjeżdżają, kwii niema komu robić durr szukam pracownika od miesiąca kwii potrzebny na teraz

   pokaż spoiler stanowisko jak dla juniora, wymagania jak dla szefa, 1500 na rękę ( ͡X ͜ʖ ͡D)

  •  

   pokaż komentarz

   @brakloginuf: KUUURŁA KOMUCHU TY NIE WIESZ ŻE JA OD 30 LAT SIĘ DO INTERESU DOKŁADAM? SOBIE OD UST ODSTAWIAM ŻEBY ROSZCZENIOWYM ROBOLOM DAĆ A ONI JESZCZE NA MNIE PLUJO, TO WSZYSTKO PRZEZ TE WSTRĘTNE WYSOKIE KOSZTA PRACY W POLSCE

   pokaż spoiler ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @uwielbiamnalesniki: Przychodzi do mnie do firmy taki zielony, nic nie umie, ktoś musi nad nim stać jak w szkole by załapał technologię, obsługę maszyny itp - to ile twoim zdaniem mam mu zapłacić? On kosztuje mnie:
   - swoją wypłatę
   - pół wypłaty tego kto go nadzoruje/uczy
   - ryzyko że spier... jakąś robotę lub mu się nie spodoba i po miesiącu odejdzie.
   To nie jest takie proste jak się wam chrum hurr durr wydaje. Załóżcie sobie firmy, zatrudnijcie ludzi, zobaczycie jak jest fajnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: Mówisz o sytuacji gdzie wymagania są znikome i znikomo płacisz, ja mówię o sytuacjach gdzie wymaga się doświadczenia i umiejętności z dupy a zapłacić niema komu, bo nowe BMW szefa się samo nie zatankuje

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik:

   Załóżcie sobie firmy, zatrudnijcie ludzi, zobaczycie jak jest fajnie.
   No skoro jest takie trudne to czemu ją prowadzisz? Nie ma przecież nakazu bycia przedsiębiorcą. Jak ci się nie podoba to możesz pójść do kogoś na etat.

  •  

   pokaż komentarz

   Nadal nie dotarło do nich że trudno znaleźć dobrego pracownika bo płacą za mało.

   @brakloginuf: w Polsce brakuje 4 mln pracowników, jak podniesiesz stawkę to ludzie z lidla pójdą pracować do biedronki i nadal będzie brakować 4 mln pracowników

   jedyny sposób to ściąganie imigrantów

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993:

   w Polsce brakuje 4 mln pracowników
   w Polsce jest kilka milionów ludzi biernych zawodowo

  •  

   pokaż komentarz

   @ramzes8811: ale głównie po 50 i kobiety którym się nie chce iść do pracy bo 500+

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993:
   Jeśli kobieta rezygnuje z pracy przez te wstrętne pińćset plus od gówniaka to najwidoczniej miała ch00yową płacę i warunki pracy. Łap, taki wygląd wasz, Janusze płaczący o złym pińset plus.

   źródło: comment_i1lpeL7MGOhuiO1FZ2Nn9TkRjfdNvQkr.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli kobieta rezygnuje z pracy przez te wstrętne pińćset plus od gówniaka to najwidoczniej miała ch00yową płacę i warunki pracy.

   @ramzes8811: no to sobie mogła znaleźć inną pracę ale cóż jak chce mieć na sortowni cebuli 5000 netto na uop to niech się nie dziwi że taniej jest zainwestować w maszynę niż jej dać podwyżki

   Janusze płaczący o złym pińset plus.

   @ramzes8811: przyjdzie kryzys, nie będzie pieniędzy na 500+ to wtedy kwiiiiiik będzie bo albo dojebią nowe podatki przedsiębiorcą albo skasują 500+ i będzie musiała ruszyć dupsko do sortowni cebuli za gównianą płacę z poczuciem że ostatnie 10 lat zmarnowała zawodowo i już się w życiu niczego nie nauczy...

   jest parę korporacji w Krakowie co płaczą że nie mają pracowników, zarobki nawet 20 tys zł netto miesięcznie, po prostu nie ma ludzi do pracy, kiedy to do was dotrze

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: nie założą, będą za to onanizować się przy każdorazowym użyciu zwrotu "januszbiznesu", pijąc piwko i klepiąć komentarze na komórkach za 500+

  •  

   pokaż komentarz

   @ramzes8811: A później będziesz kwiczał, że "złe prywaciarze" wyzyskiwacze sprzedają kilo czereśni po 50 złotych, albo że w każdym większym mieście co druga osoba gada po Ukraińsku :D

   przyjdzie kryzys, nie będzie pieniędzy na 500+ to wtedy kwiiiiiik będzie bo albo dojebią nowe podatki przedsiębiorcą albo skasują 500+ i będzie musiała ruszyć dupsko do sortowni cebuli za gównianą płacę z poczuciem że ostatnie 10 lat zmarnowała zawodowo i już się w życiu niczego nie nauczy...
   @Pawel993: Dokładnie, do tych idiotów chyba nie dociera że za zagraniczne kredyty robią z siebie i własnych dzieci bezużytecznych, ekonomicznych niewolników.

  •  

   pokaż komentarz

   jest parę korporacji w Krakowie co płaczą że nie mają pracowników, zarobki nawet 20 tys zł netto

   @Pawel993: Yhm ciekawe, 20 tys netto to chyba dla managera oddziału

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: To zlikwiduj firmę, zatrudnij się na etat. Proste.

  •  

   pokaż komentarz

   Yhm ciekawe, 20 tys netto to chyba dla managera oddziału

   @Scaab: linia ekspercka w IT

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: zacznijmy od mechanizacji i automatyzacji, znam firmy, gdzie ludzie nadal ręcznie towar rozladowuja i zamiast jednego magazyniera z łóżkiem, jest 3.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykop-yolo: i jak to jest, ze podobne produkty z zachodu mogą z naszymi konkurować, wszak tam hajs za zbiór ciut większy

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: jesteście szanowni pracodawcy poprostu Przegnici do szpiku kości CHYTROŚCIĄ i tyle! Wiem to na swoim przykładzie pracuje w firmie naście lat znam 8 maszyn jak własną kieszeń i żebyś ty wiedział jaki szefuncio ma ból dupy, że musi mi całkiem sporo płacić za umiejętności. Zawsze 10-go przy wypłacie mam z niego niezła pompę. A ile musiałem się nawalczyc o adekwatne do umiejętności wynagrodzenie! Sknery, sknery i jeszcze raz sknery!

  •  

   pokaż komentarz

   @adam568: Chciałbym takiego pracownika i zapłaciłbym mu odpowiednio. Chyba że jego oczekiwania są takie że musiałbym mu oddać cały mój zysk z danej roboty to wiadomo że tyle nie dostanie. Niestety, większość jak to mówią: wyżej ch. nie podskoczy więc i kasy się im nie nawali bóg wie ile bo za co.
   Ja np dzisiaj dałem pracownikom wypłatę bo akurat miałem gotówkę, nie sknerzę do 10-go bo mogę więc nie wrzucaj wszystkich do jednego wora.

   Dlaczego sam sobie tych maszyn nie kupisz i nie zaczniesz zarabiać tyle co szef? Prawdopodobnie dlatego, że nie masz ich za co kupić, nie masz gdzie postawić i tak dalej. Poza tym firma nie tylko maszynami żyje - jest jeszcze cała masa rzeczy o których etatowy pracownik produkcji nie ma pojęcia. Szef/właściciel podjął ryzyko, miał kapitał/wiedzę/szczęście/umiał zakombinować i mu wyszło - teraz odcina od tego kupony. Jeden mocniej, drugi słabiej. Ale nigdy nie będzie i nie może być tak by właściciel miał tak samo jak pracownik.
   Ja na przykład u siebie często muszę robić najbardziej skomplikowane rzeczy bo pracownicy po prostu tego nie ogarną. W efekcie jestem w robocie o wiele dłużej niż oni. Czesto gonię weekendami/wieczorami itp. Mam mieć tak samo?

  •  

   pokaż komentarz

   Nadal nie dotarło do nich że trudno znaleźć dobrego pracownika bo płacą za mało.

   @brakloginuf: nie tylko to. Wielu pracodawców nadal oczekuje, że dostanie pracownika gotowego do pracy. Najlepiej takiego z doświadczeniem itd. Tyle, że taka osoba się ceni. Łatwiej by im było znaleźć pracowników, gdyby mieli większą elastyczność co do szkolenia o siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   Chciałbym takiego pracownika i zapłaciłbym mu odpowiednio
   @nowoczesny_jawnogrzesznik: c@%#% byś zapłacił. Przez 15 lat zmieniałem pracę 4 razy i każdy prywaciarz miał argumenty by odmówić podwyżki pomimo twardych dowodów, że warto byłoby ją przyznać. A ostatnim argumentem nie do pokonania przez szarego pracownika jest: nie bo nie.

  •  

   pokaż komentarz

   Nadal nie dotarło do nich że trudno znaleźć dobrego pracownika bo płacą za mało.

   @brakloginuf: to często nawet nie o płacę chodzi, tylko o tym, że pracodawca, szczególnie małej firmy często chce "rzondzić" i leczy jakieś kompleksy, wyżywając się na pracownikach i traktując ich jak bydło.

   "Masz robić co ci każę, bo mam sto innych na twoje miejsce" itd. Ot chora potrzeba władzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: haahhahaa, jak ty nic temu co go nadzoruje nie płacisz. :] Bo i tego co umie wyzyskujesz ;]

  •  

   pokaż komentarz

   Nadal nie dotarło do nich że trudno znaleźć dobrego pracownika bo płacą za mało.

   @brakloginuf: Nadal nie dotarło do nich że płacą za mało bo w Polsce ceny mają być niskie.

  •  

   pokaż komentarz

   Przychodzi do mnie do firmy taki zielony, nic nie umie, ktoś musi nad nim stać jak w szkole by załapał technologię, obsługę maszyny itp - to ile twoim zdaniem mam mu zapłacić? On kosztuje mnie:
   - swoją wypłatę
   - pół wypłaty tego kto go nadzoruje/uczy
   - ryzyko że spier... jakąś robotę lub mu się nie spodoba i po miesiącu odejdzie.


   @nowoczesny_jawnogrzesznik: To zapłać tyle, żeby przyszedł do Ciebie "senior", którego nie trzeba będzie pilnować, ryzyko że coś popsuje będzie blisko zero a z zarobków będzie tak zadwolony, że nie odejdzie ani po miesiącu ani po roku :)

  •  

   pokaż komentarz

   @uwielbiamnalesniki: Przychodzi do mnie do firmy taki zielony, nic nie umie,

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: To mialbyc sarkazm jak sie domyslam? Bo jak ktos chce miec pracownika ktory cos umie to zatrudnia kogos kto umie. Chyba nie pracujesz na technologi stworzonej miesiac temu zeby nie bylo doswiadczonych pracownikow na rynku?

  •  

   pokaż komentarz

   @brakloginuf: Znajoma pracuje w sieci odzieżowej sklepy Di***s. kierownicy zarabiają śmiesznie mało, pracownicy nie lepiej. Każdy leje na robotę, z dnia na dzień nie przychodzą bo jaka płaca taka praca.

  •  

   pokaż komentarz

   to często nawet nie o płacę chodzi, tylko o tym, że pracodawca, szczególnie małej firmy często chce "rzondzić"

   @Strzelec_Kurpiowski: masz rację.Taka atmosfera panuje głównie w firmach z jednym właścicielem .Nie neguję tego,że Janusz ciężko pracował na swój sukces.Ale poza wszystkowiedzącego boga na dłuższą metę męczy.Pracowałem u kilku takich Januszy i zachowywali się identycznie.Obecny Janusz dziwi się,że ludzie mu uciekają ale jednocześnie każde wypowiedzenie kwituje "o pieniądzach nie będę rozmawiał " :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993:

   jedyny sposób to ściąganie imigrantów
   Albo zrobienie czegos zeby polacy nie wyjezdzali

  •  

   pokaż komentarz

   @Elven: zaorales janusza( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik:
   W IT junior na starcie, który tak naprawdę nie wie nic i mało co umie, którego trzeba kontrolować z jakiś rok, żeby w miarę się usamodzielnił dostaje w Krk na starcie 4-6k brutto. Czyli da się płacić, ale januszexy.pl tego nie są w stanie zrozumieć. Ludzie chcą pracować rzetelnie, ale wymagają odpowiedniej płacy. Ot cała filozofia.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: To sa poważne argumenty. Tutaj zgoda. Ale nie mowcie mi pracodawcy ze nie mozna znaleźć kompetentych ludzi do pracy i im zaplacic godziwie. Najlepiej za darmo jakby wszyscy pracowali. A osoba szukajaca pracy nie bedzie sie zastanawiać jakie pracodawca ma koszty pracy bo to nie jego problem. To jest problem zatrudniającego. Co ma przyjść na rozmowe i sie pochylić nad panem i władcą i przytaknac... No tak...pan ma duze koszty pracy to ja poproszę 1500. No k@%@a...

  •  

   pokaż komentarz

   @jediwolf: a ile jest ofert i ilu ludzi na miejsce?
   4 oferty w miesiącu i po 200 ludzi na każdą?

  •  

   pokaż komentarz

   @aardwolf: Nie. W mojej firmie na stronie jest aktualnie kilkanaście ofert pracy. W zeszłym miesiącu przyjęli 30 juniorów. We wakacje organizują płatne staże, 70 osób przyjętych. W nokii czy motoroli to samo. Chętnych brak. Ostatnio przyjęli 2 osoby po filozofii i po chemii. Akurat rynek IT wygląda bardzo sensownie. Oczywiście w największych miastach jak Kraków, Warszawa czy Wrocław. Jak w mniejszych miejscowościach nie mam pojęcia.

  •  

   pokaż komentarz

   Każdy leje na robotę, z dnia na dzień nie przychodzą bo jaka płaca taka praca

   @kokosik: jaka praca, taka placa. Skoro podpisali umowe, to zaciskac zeby i pracować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: 20 tys netto i nie ma ludzi do pracy jebłem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) zapomniałeś napisać, że to stanowisko na Dyrektora i tylko po znajomości

  •  

   pokaż komentarz

   @brakloginuf widocznie poprostu im sie nie opłaca

  •  

   pokaż komentarz

   @ramzes8811: Wiesz dzięki komu masz Policję, Straż, drogi, etc...
   Wiesz kto wpłaca najwięcej podatków do budżetu?
   Tak się składa, że ci Janusze.

  •  

   pokaż komentarz

   @jediwolf: mieszkam w Krakowie.
   Skończyłem fizykę komputerową.
   5 lat pracy przy klepaniu kodu w PHP w organizacjach międzynarodowych +3 lata jako szkoleniowiec od SQL.
   Jestem bezrobotny półtorej roku.

  •  

   pokaż komentarz

   @adam568 Skoro tak dobrze znasz te 8 maszyn, to zaryzykuj i kup jej. Obniż ceny i wykoś tego januszexa z rynku.

  •  

   pokaż komentarz

   @adam568: Święte słowa Bracie zwykłe skąpe sknery nie mające za grosz przyzwoitości dzielący ludzi na lepszych (pracodawca) i gorszych (pracownik), a przecież każdy ma swoją godność i na szczęście ludzie zaczynają znać swoją wartość.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: Na tym portalu każdy pracodawca / właściciel firmy to Janusz i zło wcielone. Bardzo ciekawe zjawisko

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: Pomimo tego że z "zielonym" trudniej ma początku to nie podkupisz doświadczonego pracownika z innej firmy. Wolisz zielonego któremu mniej zapłacisz i jednocześnie narzekasz że nie ogarnia stanowiska ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Podręcznikowy przykład Janusza, tak wiem wiem, zaraz powiesz że nie ma zbyt wielu fachowców do obsługi tej konkretnej maszyny/technologii.

   Firma w której pracuję daje każdemu pracownikowi podwyżkę 500 zł do końca wakacji. Podobno to dopiero początek podwyżek... Czyli można ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @videon: a kto powiedział, że ja chcę mieć swoją działalność? Podziękuję. Nie mam takiego parcia na złotówki, nie potrzebuję tego,wystarczy mi to co mam, ale jeżeli ktoś się dezyduje mieć własny biznes to powinien wiedzieć z czym się to wiąże. A nie tylko kasa kasa kasa....... Za wszelką cenę. Szanowni pracodawcy! Nie tak to działa, pamiętajcie, że zadowolony pracownik to dobry i wydajny pracownik. Kurtyna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: Zadbaj o to żeby w Twojej firmie nie brakowało pracowników. Jeżeli gdzieś są braki to znaczy głównie że to po prostu c?%!@wa i słabo płatna praca, dziękuję dobranoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @tHE3wORLDwARsOON: polityka w większąści firmach jest taka, że trzeba jak najbardziej zmniejszać koszty, ok. Ma to sens, ale niestety po jakimś czasie zapomina się, że w firmie pracują ludzie, którzy też mają rodziny, potrzeby i pracują po to żeby godnie żyć, ale w oczach pracodawcy to się nie liczy i tu według mnie jest największy błąd.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: To zapewnij takie warunki żeby ludzie przychodzili z innych firm, u mnie pomimo podwyżek pracownicy przechodzą do innych korpo. W Łodzi bodajże Phillips wbił na rynek na Warszawskich warunkach. "Zwykły" manager procesowy dostaje nawet dwa razy tyle niż dotychczas.

  •  

   pokaż komentarz

   @adam568 niestety takich jak ty jest mniejszość większość niestety często nie chce się uczyć a jak się uczy to najlepiej za stawkę takiego jak ty. Ja mam transport płacę na tyle dobrze, że problemu z pracownikami brak no ale ja zostałem nauczony tak by większość kupować za gotówkę i nie potrzebne mi na start x6 i pałac i wakacje co miesiąc. Wystarczy mi mieszkanie w świetnej lokalizacji. Jak, są wolne auta firmowe to często jeżdżę jednym z nich a jak chce się pobawić to mam 20 letnie clk 4.3 (fakt, że odrestaurowane). Niestety wciąż za dużo Januszy w naszym kraju i taka presja żeby mieć od razu Nie wiadomo jakie auto i dom bo co ludzie powiedzą. Chociaż wśród tych młodszych szefów widzę coraz częściej te prawidłowe podejście.

  •  

   pokaż komentarz

   @adam568: tak samo przy planowaniu przedsiębiorstwa wstępnie szacuje się zmienne koszty np. prądu, towaru, który wytwarzamy itp. A czy ktokolwiek słyszał żeby jakikolwiek przedsiębiorca w kraju szacował wzrost w późniejszych latach kosztów pracownika i nie mówię tu o ZUSie czy innych obowiązkowycg opłatach chodzi mi o to czy ktokolwiek zakłada, że jak będzie zadowolony z pracownika to trzeba mu samemu podnosić pensję żeby mu się dobrze żyło przy bardzo szybkim wzroście cen i nie zmienił pracy? No właśnie. ŻODYN!

  •  

   pokaż komentarz

   @ramzes8811: @uwielbiamnalesniki: @brakloginuf: @adam568: @Strzelec_Kurpiowski: @lukaslm: @jediwolf: @tHE3wORLDwARsOON: załóżcie firmę, zatrudnijacie ludzi jak należy i wykoście januszexy z rynku :-) pokażcie jak się robi biznes ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

  •  

   pokaż komentarz

   @brakloginuf czasem płacą nawet ok, ale to jak się do pracownika odnoszą to druga strona medalu

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: jeśli chodzi o własny biznes to właśnie między innymi dlatego podziękuję zbyt dużo na głowie i nie chodzi tu o pieniądze tylko właśnie o ten stres. No ale jeśli się nato zdecydowałeś, to zdawałes sobie sprawę jak to wygląda. Nie oszukujmy się, zakłada się działalność po to , żeby porządnie zarabiać i są to naprawdę spore kwoty. Mój szef obraca milionami nie wiem jakie ma dochody netto, szczerze to nie odchodzi mnie to. I widzę też siedzi i ślączy nad tymi papierami nawet do północy, no ale cóż! coś za coś. Ja wolę etat na 3 zmiany w miarę pensje i święty spokój. Każdego indywidualny wybór.

  •  

   pokaż komentarz

   @badtorro: A po kiego mam firmę zakładać? Tu gdzie pracuję bardzo dobrze zarabiam i jestem zadowolony. A januszexy wykoszą się kiedyś same :)

  •  

   pokaż komentarz

   : linia ekspercka w IT

   @Pawel993: na b2b netto to wiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @jediwolf: obrażasz przedsiębiorców, że sknerzą. Wyobraź sobie że na wykopie są tu też ci których obrażasz. Jeśli uważasz że da się prowadzić biznes i płacić pracownikom więcej nie podnosząc cen i nie tracąc klientów, to daj przykład i jak robić to lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @badtorro: ale jesteś dziwny bez urazy. Jeżeli tak ci ciężko, to sprzedaj w cholere firmę i zatrudnij się na etat. Ale nie.... Myślę, że przy takich dochodach jakie ma pracownik za długo byś nie pociągnął tego wózka i tu jest cały pic.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elven: @RybsonStream: A przyszło Ci do głowy, że może ja nie korzystam z dotacji, nie mam firmy w strefie ekonomicznej, maszyny mam mniej zaawansowane (co nie znaczy że gówniane - po prostu wymagają więcej myślenia) od tego co mają wielkie firmy z mojej branży i po prostu nie zapłacę pracownikowi więcej niż ma w tej wielkiej firmie, tym bardziej że musiałby się jeszcze przeprowadzić na moje zadupie? Ekonomicznie się to nie zepnie po prostu. Z cenami też nie podskoczę, bo molochy dyktują ceny - między innymi dzięki temu że pokupili maszyny za miliony z uniodotacji, nie płacą podatków od nieruchomości i tak dalej. Ja płacę.

   Problem leży mocno w ludziach - nie chcą się uczyć, starzy wolą się napić lub jeśli to kobiety to pierd... o serialach, młodzi siedzą z nosem w smartfonie. Taka prawda.

   @jediwolf: Świat to nie tylko bańka-IT. Są branże produkcyjne, gdzie nie jest tak jak w IT że jedyny Twój koszt to komputer, monitor, biuro i samochód. Musisz w cholerę zainwestować w maszyny, materiały a marże nie są takie jak w knajpie w centrum Wawy czy Krakowa. Poza tym straty w IT liczy się inaczej. U mnie taki 'junior' postawiony przy maszynie która jest na końcu procesu spier... robotę wszystkich innych. Tutaj nie masz struktury drzewka jak w IT że sa juniory, seniory itp tylko typowy łańcuch - jeden robi po drugim. Ten ostatni spier... praca wszystkich innych idzie w śmieci. Metody z IT nie wszędzie się sprawdzą a odnoszę wrażenie że tutaj tylko programiści15k i okolice się wypowiadają i myślą że wszędzie jest Ctrl-Z. Nie, nie jest.

   @Lord_the_stroyer: Kto ma je poprowadzić i kto za to zapłaci?

   @adam568: Pomijając 'parcie na złotówki' - ktoś do cholery te firmy musi prowadzić. By reszta miała spokojne etaty.

   @kornik1982: A skąd wiesz? Mam w zakładzie koło 20 maszyn. Z czego z 10 wymaga większej wiedzy niż proste włóż-wyjmij. Dwie z nich to już wiedza specjalistyczna. Do tego jeszcze trochę popularnego tutaj IT. Ja potrafię pracować na każdej z nich i często to robię. Pracuję na co dzień u siebie we firmie jak zwykły robol. A pracownicy? Ile to razy miałem sytuacje, że proste rzeczy musiałem tłumaczyć po 20 razy. Ile razy mówiłem - naucz się tego, zarobisz więcej. Nie chciał, nie potrafił nie ogarniał. Chętnie bym zatrudnił kogoś kto te 20 maszyn ogarnie. I wiesz jaki jest wybór?
   - stare majstry około emerytury którzy technologicznie zatrzymali się 20-30 lat temu. Często alkoholicy.
   - młodzież która nie ma ochoty pobrudzić się, nie chce jej się uczyć, woli prostsze prace wymagające mniej myślenia
   - specjaliści na których mnie nie stać bo musiałbym zapłacić im więcej niż mają w jakiejś dużej fabryce + relokacja a więc odpada
   Tak więc siłą rzeczy sam robię za takiego majstra/kierownika produkcji/technologa czy jak to zwał.

   I nie jest to tylko mój problem - jak rozmawiam ze znajomymi co mają firmy produkcyjne z innych branż niż moja to każdy ma podobne problemy z pracownikami. Ludzie obecnie są coraz bardziej zdurniali (statystycznie). Być może w metropoliach jest inaczej. Ale w tzw 'Polsce powiatowej' jest właśnie tak jak piszę.

  •  

   pokaż komentarz

   Ekonomicznie się to nie zepnie po prostu.

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: Zmień branżę / lokalizację? To wina pracownika że utknąłeś tu gdzie utknąłeś i ma teraz "dotować" Twoją firmę przez pracę za śmieciową kasę? Jak się firma nie opłaca to zamknij i wyjedź zbierać truskawki :)

  •  

   pokaż komentarz

   @adam568: Gdy rozpoczynałem tą działalność kilkanaście lat temu to realia były inne. Nie było problemu z pracownikami, ceny nieco inne. Przez ten czas musiałem sporo zainwestować by się utrzymać na powierzchni. Szkoda teraz rzucić wszystko i zmarnować tyle lat ciężkiej roboty. Tym bardziej że do etapu 'odcinania kuponów' już bliżej niż dalej jeśli w tą stronę patrzymy.

  •  

   pokaż komentarz

   @adam568: Ja mam swoją firmę, pracownicy jakoś dziwnym trafem ani myślą o odchodzeniu, ja żyję i oni żyją. Co do płacy - pracownik nie ponosi żadnego ryzyka, nie inwestuje własnych pieniędzy, nie odpowiada przed klientem np w sprawach spornych ani sądownych. Nie jest narażony na zarzuty US wyciągnięte z dupy. Przychodzi robi swoje i wychodzi. Pracodawca musi ponieść jeszcze rozmaite inne koszty, których pracownicy nie widzą. A ceny są takie jakie są i trzeba znaleźć złoty środek. Ceny takie żeby się opłacało, ale żeby klienci nie pouciekali. I to wyznacza wysokość płący jaką można dać pracownikowi. Ja to rozumiem, że grabie grabią do siebie, ale wyzywanie pracodawców od januszexy "bo nie chco płacić, sknery!" "bo bmw samo się nie zatankuje!" to szczyt chamstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @badtorro: Bo są sknerami i tego wizerunku się już nie pozbędą.

   " Jeśli uważasz że da się prowadzić biznes i płacić pracownikom więcej nie podnosząc cen i nie tracąc klientów, to daj przykład i jak robić to lepiej."

   Dam im radę. Z takim myśleniem niech lepiej nie prowadzą biznesu. Mam nadzieję, że przekaz dotarł. Over :)

  •  

   pokaż komentarz

   na b2b netto to wiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @alex-fortune: w wielu korpów nie możesz mieć b2b

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: To nie ustawiaj na procesie produkcyjnym ludzi niedoświadczonych bez nadzoru... ręce opadają. A potem się dziwić, że firmy upadają.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: wiem, ale wiem tez jakie sa koszta pracy by wyszlo 20k na reke na UOP i jakos nie chce mi sie w to wierzyc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @jediwolf: przepraszam z jakim myśleniem? jaki przekaz? Załóż własną firmę, zatrudnij ludzi. Pogadamy po roku, jeśli twoja firma tyle przetrwa. Później zobaczymy ile płacisz pracownikom i jak się czujesz jak ktoś na ciebie generalizuje żę jesteś "januszex"

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: i to jest twoje podejście jak widzę. Nikt nie zasługuje na wypłatę od ciebie, bo wszyscy są nie kumaci, tylko ty wiesz wszystko. Może odrobina samokrytyki, bo zadufanie w sobie aż bije po oczach.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: stary czytając to wszystko, to albo nie masz do tego głowy, albo masz zajebistego pecha, ale w sumie to chyba nie masz tak aż źle ciągnąc ten interes dalej. Tak patrząc na twoją sytuację mój szef ma chyba niezłego farta mając kilku ludzi co naprawdę znają się na robocie a reszta właśnie jest taka jak mówisz, wyjmij i spakuj i jeśli chodzi o młodych to fakt j!@$nce siedzą tylko w tych smartfonach. Też patrząc na to krew mnie zalewa zero jakiegoś zaangażowania w pracę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elven: Zrobiłem inny manewr. Dopinam właśnie inwestycję w maszynę za kilkaset tysięcy.
   Jaki efekt ?
   Postawię przy niej mało wykwalifikowanego pracownika, którego znajdę bez problemu i nie będę musiał mu zapłacić kosmicznej wypłaty. Ja wyjdę na swoje, zarobi bank i zachodnie korpo które jest producentem i serwisem tego sprzętu, nie polski pracownik.

   Myślicie że dlaczego wszystkie sprzedawane teraz nowe maszyny mają automatykę i ilość czujników posuniętą do granic absurdu? Nie nie po to by było 'nowocześnie', tylko po to by dało się przy niej postawić byle idiotę. Bo prawdziwy spec często zrobi to samo na sprzęcie sprzed kilkudziesięciu lat. Taka prawda.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elven: Przez wysokie koszty prowadzenia dzialalnosci w Polsce malo kogo stac na „seniora”. Dlaczego nasz szanowny rzad nie moze obnizyc kosztow pracy, tylko sie bawi w rozdawnictwo? Ja rozumiem, ze sa pracodawcy typowi janusze, ale sa tez tacy, ktorzy chetnie zaplaca wiecej- tylko nie ma z czego po oplacie wszelkich danin. A i jeszcze w miedzyczasie uzeraj sie ze skarbowka, sanepidem, tona biurokracji. Ot tu jest problem. Nie w pracodawcach i nie w pracownikach. W rzadzacych- tylko na nich nie ma kto wywierac presji.

  •  

   pokaż komentarz

   @badtorro: Ale człowieku o małym pomyślunku, odpowiedz mi po co mam zakładać firmę jak jestem zadowolony z mojej obecnej pracy? Nic zakładać nie będę. Że ty założyłeś i masz problemy płacić ludziom godziwe pieniądze to twoja sprawa. Widzę, że na siłę próbujesz znaleźć na to usprawiedliwienie. Nie szukaj go u mnie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @badtorro: ok może ty nie jesteś taki ale powtarzam biorę przykład ze swojego szefa a naprawdę sknera jakich mało

  •  

   pokaż komentarz

   20 tys netto i nie ma ludzi do pracy jebłem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) zapomniałeś napisać, że to stanowisko na Dyrektora i tylko po znajomości

   @tHE3wORLDwARsOON: stanowisko specjalisty albo linux admina z reguły widełki są do 16k brutto na uop, eksperckie powyżej 20k + premie projektowe

   załóż konto na linkedin wpisz że masz zawód Architekt IT i zobacz co się będzie działo jak nie wierzysz

  •  

   pokaż komentarz

   wiem, ale wiem tez jakie sa koszta pracy by wyszlo 20k na reke na UOP i jakos nie chce mi sie w to wierzyc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @alex-fortune: taka polityka korpo, w porównaniu do kosztów pracy w Holandii to nic

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: zapomniałeś dodać, że było potężne bezrobocie i pracownik zgadzał się na wszystko zwijajac kite i nie gniewaj się ale nie mieliście dla pracownika litości wykorzystując sytuację.

  •  
   TheNewGuy

   -1

   pokaż komentarz

   ale głównie po 50 i kobiety którym się nie chce iść do pracy bo 500+

   @Pawel993: Jak by zarobiły w biedrze 5k to im się zachce zapewne.

  •  

   pokaż komentarz

   Myślicie że dlaczego wszystkie sprzedawane teraz nowe maszyny mają automatykę i ilość czujników posuniętą do granic absurdu? Nie nie po to by było 'nowocześnie', tylko po to by dało się przy niej postawić byle idiotę. Bo prawdziwy spec często zrobi to samo na sprzęcie sprzed kilkudziesięciu lat. Taka prawda.

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: Piszesz tutaj tonem objawienia "oczywistą oczywistość" :) Przecież wiadomo, że maszyn nie robi się po to "żeby było nowocześnie" tylko po to, żeby było taniej, szybciej, wyższej jakości :D

  •  

   pokaż komentarz

   @kornik1982: Przepraszam bardzo, ale jeśli prostą rzecz tłumaczę 10-ty raz i nadal nie dociera to ze mną jest problem?

   @jediwolf: Załóżmy że proces technologiczny to A-B-C-D-E-F. Gdzie A to jakieś włóż-wyjmij a dalej wiedza coraz bardziej specjalistyczna. Prawda jest taka, że większość zatrzyma się na A-B, góra C. Mogą 5 lat robić B i w życiu nie nauczą się C o D czy E nawet nie mówiąc.

   Czasami sobie słucham o czym ludzie gadają przy robocie. Wiesz o czym? O wszystkim tylko nie o robocie. Tej się pies zesrał, temu żona jakiś papierek schowała, tamtemu auto nawaliło, inna o serialach i tak dalej. Jakby sami z siebie zastanowili się nad tym co robią i o tym podyskutowali to by się tego wszystkiego od podszewki nauczyli. Ale po co, wygodniej robić to co robią, niech myśli kto inny.

   Nie uważam się za jakąś alfę-omegę, ale skoro ja się tego wszystkiego od zera nauczyłem (bo musiałem!) to myślę że inni też by mogli chociaż częściowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: nie ma co dyskutować z tymi debilami xDDD plusy się dostaje jednak nie za pisanie faktów, a za pisanie bzdur zgodnych z opinią większości. No ale chociaż ja Ci plusy dałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Jak by zarobiły w biedrze 5k to im się zachce zapewne.

   @TheNewGuy: to ja mam pomysł, załóż biznes nie bądź januszem biznesu, załóż budkę z kebabem, najtańszy za 10 zł i zatrudnij 4 osoby płacąc im 5000 netto + podatki

   i policz ile trzeba zrobić kebabów żeby zarobić

  •  

   pokaż komentarz

   No ale chociaż ja Ci plusy dałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @jurek-xd: <33

  •  

   pokaż komentarz

   @joannadel

   i: Chyba nie pracujesz na technologi stworzonej miesiac temu zeby nie bylo doswiadczonych pracownikow na rynku?

   on sam sobie wytwarza technologie taki jest zayebisty. Tylko inni debile jej opanować nie potrafią. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @badtorro: a póki co fajnie się wymienia panowie swoje racje, ale czas się zacząć szykować do pracy na nockę. Mimo różnicy zdań serdecznie pozdrawiam i życzę szczęścia w biznesie.

  •  

   pokaż komentarz

   @adam568: To prawda, można było płacić mniej. Chociaż ja nigdy nie płaciłem minimum krajowego i teraz też tyle nie płacę. Ale to że było bezrobocie miało jedną zaletę - ludzie szanowali robotę, jak kogoś zatrudniłeś to miał motywację by się dokształcić itp. Teraz ma to w d. bo pójdzie sobie gdzie indziej.

  •  
   TheNewGuy

   -1

   pokaż komentarz

   @Pawel993: porównaj medianą i średnią w Polsce, oraz medianą i średnią w Niemczech. Będziesz wtedy wiedział o co chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: a może nie umiesz przekazać informacji lub oczekujesz, czegoś o czym nie mówiłeś. Miałem jako szefa kolesia, który był tak zakręcony, że nie pamiętał po kilkunastu minutach co mówił na rannej odprawie.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheNewGuy: no średnia w Niemczech jest 3000 euro brutto i co z tego?

  •  

   pokaż komentarz

   @brakloginuf
   Ostatnio pracę zmieniał kumpel, branża IT. Przeszlo 10 lat doswiadczenia. Gość naprawdę ogarnięty, zaszeregowany tak nisko jak tylko się dało (szeregowy engineer), za to wystarczająco wysoko sklasyfikowany aby odwalac robotę dla seniora.
   Z opowiesci wiem, że manago nie zrobił nic żeby go zatrzymać, mimo że ogarniał kilka projektów na raz. Firmę zna praktycznie każdy na świecie.
   Zmienił robotę - zarabia 4x tyle co dotychczas. Także nie jest to problem tylko Januszexów...

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik:

   Bo prawdziwy spec często zrobi to samo na sprzęcie sprzed kilkudziesięciu lat. Taka prawda.

   Sam się wyjaśniłeś

   #samozaoranie lvl9000+

  •  

   pokaż komentarz

   @Elven: Masz dwie maszyny. W jednej ustawiasz wszystko ręcznie - jakieś pokrętło, dźwignia itp. Kontrolujesz też ręcznie swoimi zmysłami. W drugiej wszędzie są serwa, siłowniki, pełno czujników, elektroniki. Pomijając fakt, że ustawienie tej drugiej jest szybsze bo odbywa się równolegle to końcowy efekt jest taki sam. Tyle że do tej pierwszej musi być majster który zna konstrukcję, działanie maszyny oraz technologię - w tej drugiej wystarczy operator przeszkolony we włóż/wyjmij/wklep coś na panelu. Teraz wszyscy chcą być operatorami. Majstrów już nie ma, to wymierający gatunek.

  •  
   TheNewGuy

   0

   pokaż komentarz

   @Pawel993: słowo klucz MEDIANA I ŚREDNIA. Nie sama średnia. Sprawdź jaki procent średniej to mediana w Polsce i w Niemczech.
   Czy koszty pracy w niemczech są niższe niż w Polsce i dlatego tam w lidlu płacą 4x tyle co w Polsce? Ceny i obrót jest praktycznie taki sam.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: oj tak musiałem odpowiedzieć, bo faktycznie tym młodym się w dupach przewraca u mnie w pracy przewinęło się ich kilkadziesiąt i zostało dwóch z których może będą ludzie. Tu masz rację.

  •  

   pokaż komentarz

   @trollujt: no niestety, mój kolega jak z DPD odchodził to też myślał że go będą zatrzymywać (jedyny chłopak od IT na wojewódzkiej sortowni który wiedział o co tam chodzi), a skończyło się tak że jeszcze się go bezczelnie zapytali czy szkolenie zrobi może nowemu jak już go znajdą

  •  

   pokaż komentarz

   @kornik1982: Tak, zastanawiałem się nad tym. Ale jeśli mam przypadki, że jeden załapie i temu drugiemu tłumaczy to co ja i tamten też nie łapie... to problem ze mną?

  •  

   pokaż komentarz

   @TheNewGuy: nie możemy obniżyć podatków w obecnej polityce socjalnej pisu

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: Podam ci przykład, może załapiesz:
   Zlecam niektóre rzeczy w firmie zewnętrznej gdzie mają taką maszynę za miliony, automat z operatorem. I notorycznie są problemy wynikające z tego, że ten operator chyba nie rozumie co robi. Między innymi dlatego kupiłem sobie podobną maszynę by tego nie zlecać. Rzeczy te działają tak samo w maszynie 50-letniej jak i nowej a jak pokazuje przykład tamten operator chyba nie rozumie co robi.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik:

   Rzeczy te działają tak samo w maszynie 50-letniej jak i nowej

   Pewnie, jeszcze dodaj że mają takie same funkcje w tym funkcje pomiarowe, zabezpieczenia, sposób załadunku/rozładunku, ewentualnej naprawy (obowiązuje jakaś gwarancja? co robisz jak 50 latek ci padnie na takiej maszynie, albo ktoś sb utnie palce, bo np nie ma osłon BHP (wywozisz do lasu?( ͡º ͜ʖ͡º))) najlepiej jeszcze dodaj, że to chińskie haitiany wtryskarki wiekiem starsze od mojego dziadka (już nie żyje)

   już mi się nie chce nawet czekać na twoją odpowiedź

   A z takich ciekawostek jak tam u was z wentylacją?

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: Nie mam wtryskarek, nie ta branża. Funkcje takie same, tyle że w starych ustawiasz ręcznie w nowej pokrętłem pokręca serwo sterowane z komputera. Załadunek/rozładunek jest taki sam bo inaczej się nie da. Osłony są takie same od kilkudziesięciu lat. Jedyna różnica to komputery, serwa i kamery - po to by operator za dużo nie myślał podczas produkcji i przyrząd zrobił szybciej.

   Pracownik gdy zemdleje to wywożę do lasu i zakopuję. Wentylacji też nie potrzebuję bo ludzie chodzą w OP1.... skąd wy się urwaliście wszyscy?

  •  

   pokaż komentarz

   @TheNewGuy: zapominasz żę ceny w niemczech też są znacznie znacznie wyższe niż w Polsce

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik:

   Osłony są takie same od kilkudziesięciu lat

   mm cudownie

   Funkcje takie same, tyle że w starych ustawiasz ręcznie w nowej pokrętłem pokręca serwo sterowane z komputera

   Dobra niby nie ma dużo maszyn co mogą być dopuszczone po 50 latach + do pracy to i tak mi się nie chce zgadywać

  •  
   TheNewGuy

   +6

   pokaż komentarz

   zapominasz żę ceny w niemczech też są znacznie znacznie wyższe niż w Polsce

   @badtorro: wcale nie są. Ale ok. Niech sobie będą wyższe o właśnie różnicę w średniej krajowej. Nie zmienia to faktu, że mediana w Niemczech to 89% średniej, a w polsce 81% średniej. Zupełnie inaczej są rozdysponowane pieniądze.

   Mediana tam to 3k euro a średnia 3,4k euro. W polsce mediana to 3,5k zł, a średnia 4,3 k
   W niemczech kasjerka ma 2k eur. a zarząd 10k eur. W polsce kasjerka ma 2k zł, a zarząd 100k. Stąd taka różnica.

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC:

   Załadunek/rozładunek jest taki sam bo inaczej się nie da

   czyli własnoręczny?

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik:
   1. Ktoś Ci bronił korzystania z dotacji?
   2. Sam mówisz firma na zadupiu, oczekujesz że ktoś chce mieszkać na zadupiu tylko po to żeby u Ciebie pracować?
   3. Odpowiedź sobie na pytanie dlaczego interes Ci się nie spina ekonomicznie, tylko nie szukaj problemów dookoła, zacznij od siebie.
   4. Młodzi nie chcą się uczyć? Posmakowałem kiedyś pracy na produkcji, podziękuję!
   5. Masz małe pojęcie o branży IT bo wymieniłeś najtańsze elementy.
   6. Straty w IT liczy się w milionach, serio…
   7. Jak u mnie sp@##!#?i „junior” to problemy idą do góry i okazuje się że mamy przerąbane.
   8. „Pracuję na co dzień u siebie we firmie jak zwykły robol” – gratuluję, mnie dość często zdarza się robić coś co powinno być zrobione na niższym szczeblu i robię to bo jest szybciej.
   9. „Naucz się tego, zarobisz więcej.” – najwyraźniej niewiele więcej zarobi pracując na bardziej wymagającej maszynie i ma to w dupie. Tyrać 2 razy ciężej żeby zarobić 200 zł netto więcej.
   Może warto by było zainwestować i przenieść biznes w bardziej dostępne miejsce. Z tego co piszesz w dodatku dochodzę do wniosku że Twój biznes jest mało konkurencyjny, ale co ja tam wiem pracuję na etacie właśnie po to żeby nie martwić się o wszystko dookoła.

  •  

   pokaż komentarz

   @brakloginuf ostatnia praca w Polsce:
   25 miesięcy jako magazynier, zajmowałem się wszystkim, taka złota rączka, stawka najniższa, z premią wychodziło 2000 netto w 2018, podwyżka obiecana po świętach, nie powiedziano po których ( ͡° ͜ʖ ͡°), sam pytałem kilka razy o podwyżkę. przyniosłem wypowiedzenie. Na drugi dzień rozmowa z właścicielem, 700 zł podwyżki netto. podziękowałem.
   następna firma, też jako magazynier, na rozmowie pytali ile chce zarabiać, no mówię, że tak z 2500 netto. dostałem umowę zlecenie i 13.70 na godzinę. podpisałem, po 3 miesiącach skończyła mi się umowa. brakowało im pracowników, więc powiedziałem, że zostanę jeśli dostanę podwyżkę. dostałem 200 zł podwyżki. po miesiącu wyjechałem do Norwegii. nie żałuję.

  •  

   pokaż komentarz

   @CharizardNo: a co tam w Norwegii robisz, pracownik magazynowy? Coś języka znasz?

  •  

   pokaż komentarz

   @brakloginuf: jak umie po angielsku to raczej sb poradzi

  •  

   pokaż komentarz

   @TheNewGuy: Ale wiesz bo mieszkałeś czy tak sobie teoretyzujesz? Ja mieszkałem i wiem z własnego doświadczenia, że koszt życia jet znacznie wyższy. Zarabia się 4x więcej i 4x droższe życie jest. Wychodzi na to samo

  •  
   TheNewGuy

   +3

   pokaż komentarz

   4x droższe życie jest.

   @badtorro: nie prawda. Naciągasz. Tak samo jak na UKR. życie nie jest 5 razy tańsze. Dlatego właśnie polacy są biedniejsi od niemców, bo nie przeliczysz kosztów życia 1zł do 1 eur. Tak samo Ukraińcy są biedniejsi, bo ceny też praktycznie mają jak w Polsce, a zarabiają 5x mniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheNewGuy: jakbyś mieszkał to byś wiedział. teoretykom dziękuję

  •  
   TheNewGuy

   +2

   pokaż komentarz

   jakbyś mieszkał to byś wiedział. teoretykom dziękuję

   @badtorro: Ja p?!$?#%e. Bywam i tu i tam i wiem jakie są ceny. Wiele rzeczy nawet taniej kupisz. Samochody kosztują tak samo. mieszkania może 50% więcej. (czy wynajem, czy zakup) Prąd, paliwo - praktycznie tak samo (chyba mi nie powiesz, że płacą 5 eur?).

   Jebnij się w głowę, bo majaczysz.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik No ale w takim razie bardziej opłacalne jest zatrzymanie pracownika już przeszklonego jak chce podwyżki. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @PanDomestos:

   Przecież to jakiś idiota się zabrał za rozwożenie pizzy. k#@!a mać.

   Sam zaczynałem od rozwożenie pizzy po Ursynowie, 15 lat temu, nie miałem gpsa. Tak, kiedyś to k#@!a było. Mape miałem papierową i trochę rozumu. Teraz to nima.

   Swoją drogą, wyjechałem do uk, bo projektanci w Polsce mają przej@%@ne.

  •  

   pokaż komentarz

   @brakloginuf na razie standardowo budowlanka, ale uczę się języka. Jak już będę umiał dość żeby się dogadać to chce zrobić kurs księgowego i zostać księgowym

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: Zamknij biznes. Jest źle i z twojego punktu widzenia nie da się nic zrobić to po cholerę się tak męczyć? Może dlatego że pomimo przeciwności zarabiasz całkiem fajne siano, jeżeli tak to dupa cicho i kręć interes dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheNewGuy: bywać w niemczech a płacić realne koszty życia tam i płacenie za wszystko to zupełnie inne rzeczy. Bredzisz, nie wiesz o czym mówisz i jeszcze obrażasz. Klasyczne "nie znam się to się wypowiem".

   źródło: download.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @brakloginuf Tak. Pstrykną palcami i nagle znikną patologiczne koszty pracy i podatki. Od ręki zapłacą więcej pracownikom bo jak twierdzi Morawiecki śpią na pieniądzach .... Takie bajki dla cebulodebili wyznaFców karakana i krzywoustego.

  •  
   TheNewGuy

   +6

   pokaż komentarz

   @badtorro:

   Czekam na:

   mieszkanie w Berlinie za 8k eur / m2 na zadupiu, oraz 30k eur w centrum.
   paliwo po 5 eur / litr
   bułkę za 1 eur.
   Mleko za 3 eur.
   Piwo za 3 eur.
   gówniany dmuchany albo tosowy chleb za 3 eur.
   Big Macka za 16 eur.
   Pokaż dodatkowo rachunek za prąd, wodę, ścieki

   Teraz pokaż mi:

   MERCEDES-BENZ AMG S 63 4-Matic+ L Sedan W 222 4.0 612KM za 700 000 euro w podstawowoym wyposażeniu

   Chciałbym zobaczyć Iphona X za 3500 euro w niemieckim sklepie.

   Dawaj linki, albo zamilknij, bo sam żeś dzban.

   Mogę się założyć, że żadnej rzeczy za wyjątkiem usług nie znajdziesz 4x drożej dzbanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheNewGuy: na szczęście nie muszę ci nic udowadniać. jesteś teoretykiem i gówno wiesz o kosztach życia. pozdrawiam Cię dzbanuszku

  •  

   pokaż komentarz

   @ramzes8811 Poprowadz firmę od zera. Uruchom 20 pełnych etatów bez płacenia pod stołem po 5 000 na rękę co razem z kosztami wychodzi w okolicy 8 000 na głowę. Moej odwagę. Przestań układać soki w markecie. To pogadamy. Takie pierdo kocopały potrafi pisać każdy p!!%otroll.

  •  
   TheNewGuy

   +3

   pokaż komentarz

   na szczęście nie muszę ci nic udowadniać. jesteś teoretykiem i gówno wiesz o kosztach życia. pozdrawiam Cię dzbanuszku

   @badtorro: XD.

   pokaż spoiler k@!$a co za dzban

  •  

   pokaż komentarz

   @RybsonStream:

   1. Ktoś Ci bronił korzystania z dotacji?

   Chodzi o dotacje na maszyny warte miliony. Tego nie dają byle komu z ulicy, a ja interes zaczynałem od zera.

   2. Sam mówisz firma na zadupiu, oczekujesz że ktoś chce mieszkać na zadupiu tylko po to żeby u Ciebie pracować?

   Nie, ale myślę, że ktoś kto mieszka na zadupiu mógłby się nauczyć tej roboty i zarabiać średnio więcej niż sąsiad na budowie czy sąsiadka w biedronce.

   3. Odpowiedź sobie na pytanie dlaczego interes Ci się nie spina ekonomicznie, tylko nie szukaj problemów dookoła, zacznij od siebie.

   Mi interes spina się ekonomicznie. Gdyby się nie spinał to bym go nie prowadził kilkanaście lat. Przestałby się spinać, gdybym zatrudnił sobie pracowników po 10k/miesiac.

   4. Młodzi nie chcą się uczyć? Posmakowałem kiedyś pracy na produkcji, podziękuję!

   Ano właśnie, każdy teraz chce siedzieć przy komputerze. Wiekszosć młodych to niestety dwie lewe ręce.

   5. Masz małe pojęcie o branży IT bo wymieniłeś najtańsze elementy.

   Pracowałem w tej branży 20 lat temu. Może było inaczej. Na pewno było prościej.

   6. Straty w IT liczy się w milionach, serio…

   Oczywiście, gdy błędy wyjdą po czasie.

   7. Jak u mnie sp!?#%!?i „junior” to problemy idą do góry i okazuje się że mamy przerąbane.

   W IT jest coś, czego nie ma na żadnej produkcji. Możesz sobie do woli grzebać na jakimś testowym środowisku, mieć milion wersji jakiegoś programu, cofać się dowolnie do tyłu i tak dalej. Na produkcji nie ma nawet jednopoziomowego 'undo'. Sp!?#%!?isz - cała robota w plecy. Odnoszę wrażenie, że wy wszyscy od IT tego nie rozumiecie. W REALU NIE MA Ctrl-Z czy też git revert. W IT posadzisz takiego juniora w kącie, dasz mu jakieś testowe zadanie do nauki - kosztuje to niewiele. Na produkcji działasz na realnym towarze, realnymi maszynami i narzędziami.

   8. „Pracuję na co dzień u siebie we firmie jak zwykły robol” – gratuluję, mnie dość często zdarza się robić coś co powinno być zrobione na niższym szczeblu i robię to bo jest szybciej.

   Czyli masz dokładnie to samo co ja. Robisz bo ktoś niżej tego nie ogarnia/robi źle itp.

   9. „Naucz się tego, zarobisz więcej.” – najwyraźniej niewiele więcej zarobi pracując na bardziej wymagającej maszynie i ma to w dupie. Tyrać 2 razy ciężej żeby zarobić 200 zł netto więcej.

   A wiesz, że w mojej branży to z reguły najwięcej tyrania jest na tych najniższych stanowiskach? Mimo tego jest problem - ludzie wolą proste prace fizyczne zamiast tych intelektualnych.

   Może warto by było zainwestować i przenieść biznes w bardziej dostępne miejsce.

   To nie takie proste z maszynami ważącymi kilka-kilkanaście ton. Dlatego zakład mam na zadupiu, bo chociażby koszty budynku są o wiele mniejsze niż w dużym mieście. Dzięki temu mogę cenowo konkurować z potentatami.

   Z tego co piszesz w dodatku dochodzę do wniosku że Twój biznes jest mało konkurencyjny, ale co ja tam wiem pracuję na etacie właśnie po to żeby nie martwić się o wszystko dookoła.

   Jest coraz bardziej konkurencyjny, powiedzmy że mam swoją niszę. Patrząc na to co się dzieje dookoła - porzuciłem plany zbudowania wielkiej firmy. Wolę coś mniejszego, bardziej wyspecjalizowanego, co jestem w stanie ogarnąć.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: zapłać mi najniższą, za okres nauki,ale z gwarancja, że jak zacznę już ogarniac i robić to czego miałem się nauczyć, to dostanę normalne pieniądze. Większość firm daje najniższą, jak się nauczysz to najniższa, a potem też najniższą, bo pieniążków nie ma! Perspektywy rozwoju? Nic. Szkolenia? Zapomnij.

  •  

   pokaż komentarz

   @badtorro: gdybym miał takie możliwości i mógłbym to zrobić jak należy uczciwie po prostu to pewnie bym tak zrobił, ale że jednak nie mam takich możliwości to się za to nie biorę i tyle. Robię to co lubię na etacie u zagranicznych. Nie udaję Rekina biznesu dymając wszystkich dookoła oszczędzając na wszystkim co się tylko da żeby wyłącznie dla siebie mieć jak najwięcej rzucając ochłap jakimś tam pracownikom przecież oni tylko zarobili dla mnie cały ten szmal. Żal polski przedsiębiorca to skąpa zakała tej ziemi byle się samemu napchać. Najlepszym przykładem ich wkładu w pracownika i jego rozwój (finansowy) jest choćby to, że przez 15 lat pensje stały w miejscu tak myśleli o pracowniku teraz jak ludziom się nie chce pracować bo Państwo rozdaje wspólne cebuliony to burza bo trzeba się uczciwie podzielić to lepiej kombinować ludzi innych ogarnąć z Ukrainy czy Azji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: wszystko pięknie tylko nie wiem czy mamy 38 mln takich stanowisk jeśli to ma być jedyne rozwiązanie problemu z normalną pracą za normalne pieniądze i zarobienie przyzwoitych pieniędzy w stosunku do kosztów życia.

  •  

   pokaż komentarz

   Majstrów już nie ma, to wymierający gatunek.

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: Też ubolewam nad tym, że wam się pokolenie PRL-u kończy, które było wychowane i nauczone pracować w jednym miejscu 40 lat i broń bóg się wychylać. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) jak mi cię szkoda.

   pokaż spoiler Nie, jednak nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @CapaldiTheDoctor: No właśnie takie coś proponuję. Normalnie zarabiają 1,5 minimalnej, jak się nauczy to z 1000-1500 więcej. Jest problem, bo jednak:
   - nie stać mnie by sobie zatrudniać x osób na minimalnej z nadzieją że któraś się czegoś nauczy
   - ponoszę koszty tej nauki (ten kto go uczy robi w tym czasie o wiele mniej, jest prawdopodobne że coś spieprzy i dodatkowe straty).

   Duza firma co zatrudnia kilkadziesiąt osób może sobie pozwolić na ciągłe utrzymywanie kilku takich uczniów. Dla firmy z kilkoma pracownikami to już się robi poważny koszt, tym bardziej jak na bieżąco musisz ogarniać to że ktoś czegoś nie zrobi.
   Syndrom za krótkiej kołderki i prawo skali.

  •  

   pokaż komentarz

   No skoro jest takie trudne to czemu ją prowadzisz? Nie ma przecież nakazu bycia przedsiębiorcą. Jak ci się nie podoba to możesz pójść do kogoś na etat.

   @ramzes8811: może też płacić minimalną a jak pracownikowi się nie podoba może iść gdzie indziej. Tego typu argumenty działają w obie strony...

  •  

   pokaż komentarz

   po miesiącu wyjechałem do Norwegii. nie żałuję.

   @CharizardNo: Można wiedzieć jako kto i czy masz jakieś papiery np. na urządzenia transportu bliskiego ze zmiennym wysięgiem (popularna manitka ( ͡º ͜ʖ͡º)), papiery na podnośniki, urządzenia suwnicowe sterowane z pilota?

   I czy takie papiery są tam honorowane?

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: no i to jest normalne podejście. Więc nie rozumiem czemu masz problem z pracownikami. Niestety większość firm nie oferuje żadnej jasności płac, a jak nie daj Boże zapytasz o stawkę to jest oburzenie, że po co w ogóle pytasz. Zresztą jestem na etapie szukania pracy w Polsce i chyba pora zacząć nagrywać rozmowy. Patostreamy wymiękaja, przy t stężeniu patologii.

  •  

   pokaż komentarz

   @CapaldiTheDoctor: pewnie dlatego, ze ludzie ktorzy by to ogarneli wyjechali lub maja inne dobrze platne roboty a reszcie nie chce sie uczyc lub pobrudzic. Mlodziez zapatrzona w smartfony zyje w wirtualnym swiecie.

  •  

   pokaż komentarz

   To nie jest takie proste

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: Jest. Jeżeli ci nie pasuje to sam tam stań i rób za 10 osób ¯\_(ツ)_/¯
   Jak upośledzonym trzeba być, żeby mieć pretensje o to, że nowemu pracownikowi trzeba zapewnić szkolenie początkowe?

  •  

   pokaż komentarz

   @Escalade: K...wa mać. Ja o czym innym zupełnie mówię.

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież to jakiś idiota się zabrał za rozwożenie pizzy. k%$#a mać.

   @michal1msiekk: Przeczytałeś do końca ten wpis na mirko ?? Ten idiota to byłem ja kretynie. Nie przeczytałeś wszystkiego, to ci tu napiszę.

   Brak czegokolwiek do schowania firmowych pieniędzy, wszystko musiałem włożyć do własnego portfela. Pracownicy pizzeri powiedzieli mi, że oni mają swoje nerki ,,kurwa''

   Szefowie mi się nie przedstawili, ani me ani be. Nie wiedziałem kto i jak ma na imię.

   W między czasie podjechałem do sklepu po kartę do telefonu do gps-a.

   Oni mieli wszystko na komputerze, gdzie jedziesz, jakie obroty auta i takie tam.

   Na sam koniec szefunio powiedział mi, że szukają kogoś, kto dobrze będzie znał kartografię miasta ? To kim k%$#a mam być, studentem po geografii ? Mam prawo nie znać całego miasta.

   Przyj##@li się o zbyt długi czas dowozu pizzy, im tłumaczyłem, że jeszcze nie pracowałem w tym zawodzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @tHE3wORLDwARsOON: Nie dla dyrektora, tylko dla szeregowego starszego programisty ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tutaj nawet 32k dają.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheNewGuy: mieszkania 50% więcej ??!!!! Hahaha. Za dom w de (nie ddr) masz 3-4 domy w pl

  •  
   TheNewGuy

   0

   pokaż komentarz

   @Nizior: a za mieszkanie w warszawie ma 10 domów w pścinie. Możesz dać porównanie 1 do 1? Mieszkanie na przedmieściach berlina, czy bardziej... w miejscowości pod berlinem.Według ciebie kosztuje 4x drożej. Pokaż proszę ofertę na 5-6k eur / m2

   Pod Szczecinem po stronie niemieckiej masz tańsze niż pod szczecinem po stronie polskiej.

  •  
   TheNewGuy

   0

   pokaż komentarz

   @Nizior:

   https://www.globimmo.net/pl/na-sprzedaz/mieszkanie-wielo-pokojowe/berlin/5bd1c43c214a69af69000001.html

   Albo masz, bo mam już dosyć tej dyskusji. 86k eur. za mieszkanie w Berlinie 47 m2. 1,8k eur m2. Cena w Warszawie nie do osiągnięcia. Niewiele taniej kupisz w jakiejś podwarszawskiej gminie. W Warszawie nie kupisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: Jedyny sposób to produkować mniej za to trwalsze. Wtedy ludzie nie będą tak wyrzucać - ilość śmieci się zmniejszy ale i ilość potrzebnych pracowników też się zmniejszy. Ale niektórzy opanowani chęcią zysku tego nie kumają... liczy się sprzedana sztuka gówna z wysoką marżą.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheNewGuy: to mówisz o ddr'ach i zarobkach 1200-1400 na reke poplac wszystko zobacz ile ci zostanie, co do ogłoszenia , pytanie czy to jest dostępne (sposób ściągnięcia klienta na stronę), drugie pytanie czy odnajdziesz się w dzielnicy/ kulturze muzułmańskiej i czy twojej żonie nie bedzie przeszkadzało przejście na islam bez jej zgody. W rfn wszyscy niemcy myślą że po brexit wszyscy wprowadza się do nich, ceny szybują pomijajac ffm 20-40 km dalej jest to samo.

  •  
   TheNewGuy

   +1

   pokaż komentarz

   @Nizior: a ty o czym, mówiąc, że za dom w germanii masz 4 domy w polsce. Chyba na Podlasiu.

   Porównałem ci stary 1:1 Stolica do Stolicy, Berlin do Warszawy. W Warszawie masz drożej jak w Berlinie. A jełop @badtorro pewnie trol, będzie się upierał, że tam jest 4 razy drożej i jeszcze od dzbanów wyzywał.

   Pewnie dziwki porównywał, a nie koszty życia. Oczywiście, że życie jest droższe, ale nie tyle, bo by Germańcy co się da w Polsce kupowali.

  •  

   pokaż komentarz

   @tHE3wORLDwARsOON: Bardzo dużo jest obecnie takiej pracy tylko w Polsce jest brak odpowiedniej kadry menadżerskiej i ekspertów

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: W holandi gdy idzie młody na magazyn to dostaje 10 euro i żółta kamizelkę prążek 3 tygodnie będąc pod opieka mentora jakoś nas stać

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: Skoro prowadzenie biznesu to taka katorga to zapraszam na rynek pracy. Nie ma przymusu prowadzenia działalności gospodarczej. Taki mam apel do wszystkich pracodawców którym tak źle. Nie martwcie się, rynek szybko wypełni lukę po was.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik czekaj, bierzesz kogoś zielonego i narzekasz, że nic nie umie? To zatrudniaj samych z doświadczeniem za 3x tyle. Przyuczanie go jest w twoim interesie i tobie przyniesie zyski, to czemu się zachowujesz jakbyś mu robił przysługę? Bo nie sądzę, że oferujesz rozwój i technologie, których nie spotka nigdzie indziej i byłyby dla niego unikalną szansą.

  •  

   pokaż komentarz

   @brakloginuf: Tutaj chodzi o najbardziej gavnianą fizyczną pracę. Yebaj za 2k na rękę bez opłacania składek zus. Tylko ukraińcy mogą się godzić na tak uragające warunki. A nie pirt0lić, że kto nie pracuje, ten leń. Niech sami właściciele sobie zapirtalają u siebie, jak taka fajna fucha

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: wiesz od pracownika wymaga się rzetelnej pracy a od pracodawcy/przedsiębiorcy elastyczności, pomysłowości, wyczucia zmian w koniunkturze itd. Wygląda na to że ty jesteś równie dobrym biznesmenem jak wspomniani przez ciebie starzy majstrowie alkoholicy pracownikami. Oni p!?#!!%ą robotę ty biznes. Prosperowałeś w chorych warunkach hiperbezrobocia i żerowałeś na rozpaczy ludzi szukających pracy żeby przeżyć. Gdy praca w Polsce stała się czymś normalnym, czyli towarem o coraz bardziej rynkowej, porównywalnej do rynków zachodnich wartości wypadasz najwyraźniej z biznesu i jęczysz.

   Pierwszy przykład który podałeś jest w ogóle kuriozalny - biadolisz że musisz zainwestować w szkolenie "zielonego" i jeszcze mu płacić. Cóż jeśli nie opanowałeś tego ze pracowników się szkoli, inwestuje w nich i potem odpowiednio płaci żeby nie odeszli to tylko potwierdza że jesteś dinozaurem januszowego kapitalizmu którego czas minął...

   PS w mojej firmie całkiem chwalimy sobie "januszexy" naszej branży - jest ich ciągle trochę i swoją debilną polityką dostarczają nam całkiem wykwalifikowanych pracowników (bo jak ktoś ogarnięty ale jak piszesz z pogardą "zielony" trafi do janusza to się u niego nauczy roboty, a że janusz jest debilem i nie ogarnął że trzeba jako tako płacić to zielony jak tylko coś zaczyna ogarniać kopie janusza w dupę i przychodzi do nas na lepsze warunki. a janusze dalej biadolą i szkolą nam pracowników :))

  •  

   pokaż komentarz

   @brakloginuf: to często nawet nie o płacę chodzi, tylko o tym, że pracodawca, szczególnie małej firmy często chce "rzondzić" i leczy jakieś kompleksy, wyżywając się na pracownikach i traktując ich jak bydło.

   @Strzelec_Kurpiowski: do tego wydaje mu sie, że jak ma jakiś gówno biznes to będzie miał hajlajt jak na zachodzie, stąd januszowanie na pensjach na całego. Nie bez powodu w polsce ukuło się powiedzenie, że jak chcesz podwyżke, musisz zmienić prace. Zresztą w korpo jest to samo. Manager z zachodu - lajcik i fajna atmosfera. Manager z Polski? Kawał kabana gnojącego wszystkich bo chce się wykazać przez szefami z zachodu jakie to on wyniki nie wykręca.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja np dzisiaj dałem pracownikom wypłatę bo akurat miałem gotówkę

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: Ale miałeś gest. Niczym prawdziwy PAN na włościach.

   To jest właśnie problem w Polsce. Nikogo nie obchodzą takie gesty, no poza tymi co przepijają małpki. Ludzi obchodzi regularna, stała pensja a nie wykręty typu nie mam dzisiaj, miałem kontrolę, ktoś mi nie zapłacił etc. Pracownika to gówno obchodzi bo jeśli on pracował a nie robił wykrętów z pracy to również w drugą stronę nie powinno być wykrętów do zapłaty za ową pracę. Ale do tego większość (nie mówię o Tobie a ogólnie) takich stereotypowo określanych, "Januszowych" pracodawców KOMPLETNIE tego NIE ROZUMIE.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elements tzn mam na polskie wózki widłowe. Tu, w Norwegii jest urząd co się zajmują zatwierdzaniem polskiego wykształcenia. Fagbrev to się chyba nazywa. Ale nie wszystko chcą zatwierdzać. A pracuje jako snekker, czyli nasz stolarz, cieśla. Jeśli chcecie mogę zrobić AMA na temat życia i zarobków w Norwegii.

  •  

   pokaż komentarz

   @brakloginuf: nie ma „ich”. Nie ma tez „my”. Wszyscy jesteśmy ludźmi to po pierwsze.

   Po drugie firma z założenia ma generować zysk. To nie fundacja charytatywna.

   Po trzecie firma to nie perpetum mobile gdzie finansowanie odbywa się kosmosu. Działa wbrew pozorom bardzo prosto. Jeśli właściciel podniesie pensje za wysoko straci zysk i konkurencyjność cenowa na rynku a to może gonz niego wykluczyć.

   Gdybys nie zrozumiał napisze wprost. Jak podniesiesz ceny to ludzie pójdą do konkurencji a wtedy wylatujesz z rynku i nie będziesz mieć kasy ma pracowników.

   Po czwarte instalujecje sobie przekonania ze bycie właścicielem firmy jest złe samemu wprowadzając siebie status wiecznego pracownika. Nie znam żadnego pracownika który czegokolwiek by sie dorobił za to wielu przedsiębiorców którzy „coś” maja

   I jeszcze raz. Nie my ani nie wy. Nie dzielcie ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheNewGuy: _tekst pochylony sęk w tym że już dawno zaczęli kupować, w de kredyt dla Niemca 1-200000e to żaden problem. Są nawet reklamy w radio dotyczące inwestycji w pl. Dlatego masz takie a nie inne ceny nieruchomości w pl w porównaniu do zarobkow, to samo robią mieszkańcy Skandynawii.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheNewGuy: porównaj nie tylko Berlin, weź pod uwagę Monachium, Frankfurt am Main, Hamburg

  •  
   TheNewGuy

   +2

   pokaż komentarz

   @Nizior:

   I z czym mam porównywać te Monachium, Frankfurt ect?

   Chodzi mi o ogólną zasadę. Nie jest tam k!$!a 4 x drożej. Żarcie to pewnie wychodzi max 2x, ale też nie wszystko, bo sporo rzeczy ma takie same ceny, część jest tańsza. Chemia jest tańsza i lepsza niż w PL. Paliwo kilka % drożej, tak samo cała elektronika, samochody, ubrania. Prąd - nie zdziwiłbym się jak by był taniej w niemczech.

   Zwyczajnie nie jest możliwe, żeby tam były ceny w eur. jak u nas w zł. A zarobki są takie jak u nas w zł. tylko w eur. Ale nie dla wszystkich. Właśnie ci lepiej zarabiający, zarabiają tyle samo, a nawet mniej jak u nas.
   Stąd się bierze właśnie 10% różnica pomiędzy mediane/średnia. Więcej u nas biedy, ale i więcej bogactwa tak naprawdę.

  •  

   pokaż komentarz

   @uwielbiamnalesniki: He, a propo BMW szefa. Robię w branży automatyki przemysłowej i onegdaj, w 2013r. rypaliśmy 3 projekty na raz na raz w pewnej rafinerii. 3 miesiące po 12+h pracy dziennie, często 7 dni w tygodniu. No i tak sobie zapieprzamy jak te roboty i dzwoni księgowa i mówi kierownikowi projektu: "wiecie panowie, mamy kryzys od 2009r. nie spodziewajcie się kokosów z tych projektów", a następnego dnia dzwoni kolega z innego działu i mówi: "wszyscy 3 prezesi mają nowe fury... 2x Audi i 1xBMW". Od tego momentu bardziej ceniłem swój czas.

   PS. Księgowa miała rację. Kasa z projektów była ch*jowa.
   PPS. Na szczęście już nie pracuję w tej firmie.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik Zatrudnij w takim razie kogoś kto potrafi.
   Typowy Januszex, edukacja w wyższej szkole biznesu w wyp##%owie górnym xD

  •  

   pokaż komentarz

   @uwielbiamnalesniki: @Sierzant_Stuleja: @xaliemorph: @kauzyperda: @KrwawyKefir: @Alfiarz: @CapaldiTheDoctor: @Elements: .... i pewnie paru innych:

   Odpisze Wam na koniec, sytuacja z dnia dzisiejszego.
   Mamy upały, kupuję więc wodę mineralną do picia.
   Wchodzę rano na zakład i co mamy?
   Niepodopijane butelki stoją po zakładzie (rano weżmie się nową a stara będzie stała i tydzień). Stoją też nieumyte kubki po kawie. Pod maszyną plama oleju po której sam łazi cały dzień. Sprzątnąć cokolwiek? Jak nie pokażesz albo samemu tego raz w tygodniu nie ogarniesz to będzie jak u chłopa w chlewie. Temu też pracodawca winny, że ludzie to fleje i musisz im jak małym dzieciom pokazywać co to szczotka i do czego służy? Jeden na trzech wkoło siebie ogarnie po robocie, reszta jak ma chwilę wolnego to wsadzi nos w telefon. Takie są realia u tych wstrętnych prywaciarzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: co do butelek, to świetne rozwiązanie miałem w poprzedniej pracy: automat z wodą (zasilany z sieci, a nie butli więc zawsze przyjemnie chłodna) i każdy zatrudniony dostawał butelkę wielokrotnego użytku. Obowiązywał zakaz nalewania wody do innych, a jak się swoją zgubiło to na nową trzeba było jeden dzień poczekać. Magicznie nikt nie zostawiał butelek wszędzie, a wszyscy grzecznie nosili i myli tą która dostali.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik ale co to ma wspólnego z płaceniem ludziom? Powiem więcej, jak masz dobrego pracownika, który jest zadowolony m.in. z płacy, to wieksze prawdopodobienstwo, że będzie się przykładał. A tak ty płacisz mało, bo hehe do przyuczenia, oni się nie starają, bo po co, więc ty jesteś wkurzony i dalej ich ciśniesz i koło się zamyka.

  •  

   pokaż komentarz

   @CharizardNo: Poproszę ama (ʘ‿ʘ) ale z drugiej strony zobaczyć kolejne negatywy życia w PyLy (╯︵╰,)

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: buahahaahahahaha - czyli wyszło Januszu że na etacie sprzątaczki też oszczędzasz i oczekujesz że pracownicy beda z miotłą, szmatą i odkurzaczem zap@!?!?#ać. ( ͡° ͜ʖ ͡°) I nie chodzi o to że nie powinni bo to "poniżej godności" bo to pewnie ci pierwsze januszku przyszło do głowy. O nie. Sprzątanie robota jak każda inna i ją trzeba szanować. Chodzi o to że sprzątaczce płaci się mniej niż wykwalifikowanemu pracownikowi produkcji. Więc jeśli wolisz żeby zamiast produkować sprzątali to jesteś biznesowym januszem. A jeśli oczekujesz że będą sprzątali po godzinach w swoim prywatnym czasie to jesteś januszem do kwadratu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kauzyperda: Nikomu nie każę pracować po godzinach, ale jak akurat nie mają nic do roboty (a często mają luz bo to nie robota 8 godz to samo) to jeden z drugim nie pomyśli by ogarnąć po sobie, lepiej gapić się w telefon lub p%!$?$@ić o głupotach. Powiem więcej - często ludzie ode mnie wcześniej z roboty wychodzą jak skończą i nie januszuję z podliczaniem minut w miesiącu skoro zrobili co mieli do roboty. Co nie zmienia faktu, że mogli by po sobie lub naokoło maszyny posprzątać w godzinach pracy. Mam zatrudniać sprzątaczkę by komuś kubek po kawie umyła?
   Jeśli ten bałagan osiągnie punkt krytyczny to idę, zrobię awanturę, jest porządek przez tydzień, potem wraca to wszystko powoli do normy. Po prostu ludzie mają takie nawyki. Może z domu wyniesione, nie wiem.

   Takie kauzyperdy jak Ty to ja omijam szerokim łukiem. Taki tylko patrzy jak przycwaniakować, posiedzieć na zwolnieniu bo można raz do roku i tak dalej. Znam takich - bezczelnie potrafi ci odpowiedzieć, że on nie ma tego na umowie i nie będzie robił. Nieważne że robił coś 20 razy - on pamiętać nie musi bo jak to jeden powiedział 'nie ma tego w angażu'. Ja też ślubu z nim nie brałem i wylatuje.

   Nie martw się, ja sobie tutaj tylko tak dla sportu dyskutuję z przedstawicielami klasy robotniczej. Dzięki temu mam mniej więcej rozeznanie co ludziom po głowie chodzi i potwierdza to niektóre moje obserwacje.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: wiesz ja też zatrudniam ludzi, i też najczęściej wychodze od nich później tylko nie biadolę o tym dookoła bo zarabiam odpowiednio więcej (a na zwolnieniu byłem dwa razy w życiu w ciągu ponad 20 lat pracy). Tylko że nie pracuję w januszexie więc mamy też np. sprzątaczkę. Ale za to jakiż łaskawca z ciebie że ludziom minut nie obcinasz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   A co do pracowników to jest takie angielskie powiedzenie "you pay peanuts you get monkeys". W życiu pracowałem w różnych miejscach, do czasu skończenia studiów miałem cały kalejdoskop prac od budowlanki po gastronomię. I wiesz co, tam gdzie płacili przyzwoicie (jak na dany typ roboty) to jakoś dziwnie tak się składało że pracownicy byli jakoś i ogarnięci i z inicjatywą i nawet sami od siebie więcej zrobili żeby robota szła do przodu. A tam gdzie był januszex i przycinanie na kasie to jakoś dziwnym trafem byli sami bumelanci, picie w pracy i ogólny rozpierdziel. Takie czary po prostu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ramzes8811:

   Nie ma przecież nakazu bycia przedsiębiorcą. Jak ci się nie podoba to możesz pójść do kogoś na etat.
   Zaś gdy już wszyscy będą na etacie to zatrudnienie będzie działać na tej samej zasadzie co w tej anegdocie, gdzie hrabia sam się za włosy wraz z koniem z bagna wyciągnął xD

   źródło: woltron.com

  •  

   pokaż komentarz

   Nie. W mojej firmie na stronie jest aktualnie kilkanaście ofert pracy. W zeszłym miesiącu przyjęli 30 juniorów. We wakacje organizują płatne staże, 70 osób przyjętych. W nokii czy motoroli to samo. Chętnych brak. Ostatnio przyjęli 2 osoby po filozofii i po chemii. Akurat rynek IT wygląda bardzo sensownie. Oczywiście w największych miastach jak Kraków, Warszawa czy Wrocław. Jak w mniejszych miejscowościach nie mam pojęcia.

   @jediwolf: Chętnie poznam nazwę firmy i miasto skoro przyjmują bez doświadczenia randomów na płatne staże.

  •  

   pokaż komentarz

   @nowoczesny_jawnogrzesznik: A ile placisz za doswiadczonego pracownika, ktoremu tylko podsylasz rysunki a on zrobi reszte? Za 5k euro netto mozemy sie dogadac

  • więcej komentarzy(162)

 •  

  pokaż komentarz

  Jestem bezrobotny, setki wysłanych cv i dalej gówno.

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: Niech zgadnę, ta słynna Polska powiatowa?

  •  

   pokaż komentarz

   @ramzes8811: Na pracuj.pl szukam roboty, ale chyba jednak zrezygnuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: OK a co umiesz? Jakie masz zdolności? Jaki zawód wyuczony?

  •  

   pokaż komentarz

   @DesBatory: mechanik samochodowy jestem, technik, mam uprawnienia na wózki widłowe i mam doświadczenie i wiedzę w blacharstwie samochodowym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: Chcesz mi powiedzieć że mając uprawnienia na wózki nie jesteś w stanie znaleźć pracy jako magazynier?
   Albo coś bardzo z tobą nie tak (mało prawdopodobne) albo masz CV z dupy (całkiem prawdopodobne)
   Całkiem na serio : wrzuć CV bez danych osobowych - zobaczymy co i jak - a jak nie chcesz publicznie to daj linka na PW. Mimo że ja w samochodówce nie robię to jednak tysiące CV przewineło się przez moje ręce.

  •  

   pokaż komentarz

   @DesBatory: Pracowałem na magazynach i to w najgorszych korpo, że po kilku miesiącach zostałem zwolniony, mimo że pracowałem ponad normę. Szukam normalnego magazynu i na 12 miesięcy chociaż i bez agencji pracy tymczasowych, bo to jest rak.

  •  

   pokaż komentarz

   Pracowałem na magazynach i to w najgorszych korpo, że po kilku miesiącach zostałem zwolniony, mimo że pracowałem ponad normę. Szukam normalnego magazynu i na 12 miesięcy chociaż i bez agencji pracy tymczasowych, bo to jest rak.

   @Piasqun: Wynieś się do dużego miasta, chyba, że nie możesz. W małych miastach to ch#% dupa, kamieni kupa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: ale mieszkasz na jakieś dziurze czy w mieście? Jak w większym mieście, to proponuje ci pojeździć po warsztatach/hurtowniach i pracę znajdzie praktycznie od ręki.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Tak, jeździłem i mieszkam w dużym mieście. Za każdym razem proponowali mi umowe zlecenie, albo przez agencje pracy tymczasową i jeszcze chcieli status studenta. Na warsztatach lipa straszna, i w mojej okolicy nie ma praktycznie żadnych ogłoszeń, a jak są to z 5-10 letnim doświadczeniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: to źle trafiłeś, albo źle gadałeś. Mały przedsiębiorca nie zatrudni cię od razu na umowe o pracę. Pierwszy miesiąc musisz się jakoś przemęczyć. Byle tylko na umowie zleceniu były opłacone przez niego ZUS i chorobowe.
   Albo zaproponuj umowę na 1 miesiąc na początek i jak się sprawdzisz, to wtedy pogadacie. Musisz pokazać, że ci zależy i nawet jakby co, to przyjść na 1-2 dni tak do pomocy 'za darmo'. Jak się wykażesz i pracodawca będzie ok, to gwarantuje ci, że cie zatrudni.. A ważne żebyś miał większe doświadczenie, wtedy to będzie ci o wiele łatwiej znaleźć dobrą pracę z wszystkimi papierami tak jak trzeba. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: generalnie początki są najtrudniejsze, ważne byle się nie zrażać do porażki, a nakręcać się bardziej do następnej próby. Typu "co ja nie dam rady.. potrzymaj piwo.. " ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   mechanik samochodowy jestem, technik, mam uprawnienia

   @Piasqun:
   Tam że technik i uprawnienia to nie jest takie najważniejsze.
   Istotne jest czy potrafisz naprawić samochód.

   Bo jeśli tak, to z pocałowaniem rączki 5000 netto, jeśli potrafisz chociaż dokręcać koła to 2500 netto.
   Jeśli nie, no to faktycznie może być ciężko.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Coraz częściej wyciągam wnioski z szukania normalnej roboty. ''Nie nadaje się do żadnej pracy i jestem chujowy''.

  •  

   pokaż komentarz

   @hellfirehe: Umiem praktycznie wszystko, no może tylko rozrządów i szukałem na pomocnika mechanika...Zbyt duża konkurencja jest i robię pod siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: mam paru znajomych co mają własny warsztat i ciągle narzekają, że znaleźć kogoś w miarę dobrego to problem. I na pewno nie są to jacyś #januszebiznesu, tylko w miarę normalni ludzie. (miasto Wrocław) Znam też paru co mają takich do przyuczenia, głównie młodych.. ci to już bardziej walą w chuja, ale jak młody tam trochę porobi i nabierze doświadczenia, to ucieka do tych lepszych pracodawców. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   ''Nie nadaje się do żadnej pracy i jestem chujowy''.
   Może okres był nie najlepszy, bo jak jest zap$%%!$#, to nikt się nie będzie bawił w 'nowego'.
   Zrób jeszcze raz rundkę w sierpni/wrześniu. Po tych samych miejscach, a jak to nie przyniesie rezultatu, to weź jakieś większe miasto blisko ciebie i tam pojedź poszukać pracy.
   ps. masz samochód czy inny środek lokomocji np. rower? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Ja potrzebuje normalnej pracy jak najszybciej, bo do września praktycznie zostanę wyrzucony z domu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: no okres wakacji to raczej szukaj pracy tylko do jakiś hurtowni wody lub urządzeń związanych z klimatyzacja. Wszędzie indziej jedzie się na jałowym biegu. Kasjer też złym zajęciem nie jest, przynajmniej na jakiś czas, skoro masz takie ciśnienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: to samo u mnie już pół roku. Do lepszej pracy nie mam kwalifikacji, ale do tej najgorszej to za dużo umiem xDD tak to wygląda

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: znajdź jakichś przyjaznych Polaków w UK i jedź tam choćby na kelnera czy na magazyn. W normalnych warunkach pracy i przy dobrej cenie za mieszkanie i gospodarowaniu odłożysz spokojnie trochę gotówki. A tu w gównorobocie tylko się garba dorobić.

  •  

   pokaż komentarz

   Umiem praktycznie wszystko, no może tylko rozrządów

   @Piasqun:
   Nie obraź się, ale to trochę brzmi jakbyś szukał pracy jako matematyk, twierdził że umiesz wszystko, no może trygonometrii już nie...

   szukałem na pomocnika mechanika

   @Piasqun: I to zupełnie zmienia postać rzeczy.
   O ile znam całą masę warsztatów którzy szukają do pracy mechaników, to nie bardzo kojarzę żeby ktoś szukał pomocników mechanika.

   Tak samo jak potrzebni są malarze, ale nie pomocnicy malarzy.
   Kasjerzy, a nie pomocnicy kasjera.
   Itp. itd.

   Tu faktycznie jak mechanik miałby płacić minimalną pensję komuś kto będzie klucze mu podawał, to pewnie sam sobie woli podejść do skrzynki, wyjąć to czego potrzebuje i samemu zarobić te pieniądze więcej.

   Fakt że jest taka legendarna posada w warsztacie nazywana "młody", co to podobno najlepiej lenia zatrudnić, to z lenistwa zamiast robić będzie chodził i narzędzia odkładał na miejsce - co ponoć ma spowodować że w warsztacie narzędzia będą na swoim miejscu. Ale to taka raczej legenda.

  •  

   pokaż komentarz

   @hellfirehe: Czy ty znasz realia na warsztatach samochodowych? Zawsze musi być pomocnik, a tym bardziej jako blacharza samochodowego, tzw zbrojarz, albo lakiernika.

  •  

   pokaż komentarz

   Jestem bezrobotny, setki wysłanych cv i dalej gówno.

   @Piasqun: może nie masz wpisanego nr telefonu albo dodanej klauzuli że wyrażasz zgodę na kontaktowanie się?

  •  

   pokaż komentarz

   @hellfirehe: Zobacz ogłoszenia na pomocnika lakiernika samochodowego i jest tego od pyty, ale niestety mam przeciwwskazania lekarskie przez alergie i nie mogę pracować na lakierniach.

  •  

   pokaż komentarz

   Czy ty znasz realia na warsztatach samochodowych?

   @Piasqun: Tak znam

   Zawsze musi być pomocnik

   @Piasqun: Dziś raczej rzadkość.
   Kiedyś, za czasów ZSZ owszem były zakłady współpracujące ze szkołami, które przyjmowały uczniów na praktyki, no i to był taki pomocnik co latał to po klucz, to po fajki, to pozamiatał stanowisko po pracy.
   Ale to było "dawno i nie prawda".

   Dziś w warsztatach pracują mechanicy, którzy zasadniczo różnią się poziomem kompetencji, jednak są jakoś tam samodzielni. Nie spotykam się w warsztatach ze stanowiskiem "pomocnika".

   Fakt nie jest łatwo, bo praktycznie nie ma żadnych szkół gdzie można się nauczyć zawodu (nie mówię o zdobyciu papieru, bo absolwenci techników mechanicznych zazwyczaj rozkładają ręce jak mieliby wymienić klocki hamulcowe), pozostaje więc niestety własna nauka.

   I taka dobra rada - naucz się naprawiać samochody, to będziesz mógł przebierać w ofertach, całkiem nieźle płatnych.
   W obecnych czasach ludzie którzy potrafią naprawiać samochody zarabiają bardzo dobre pieniądze - zarówno na swoim jak i u kogoś.
   Bo póki co to widzę że zabawiasz się w Ferdka Kiepskiego i narzekanie na cały świat - albo po prostu trolujesz.

   Zobacz ogłoszenia na pomocnika lakiernika samochodowego

   @Piasqun: W lakierni istotnie pracują niewykwalifikowani pracownicy, bo tam faktycznie przygotowanie (mycie, odtłuszczanie) to coś co zajmuje istotną część czasu i opłaca się zatrudnić do tego kogoś.

   Czasami duże warsztaty też szukają kogoś np. do mycia samochodów przed czy po naprawie, ale to faktycznie nie jest stanowisko ani dobrze płatne, ani popularne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun to coś źle robisz, czymś odstraszasz

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: Naprawa rozrządu nie jest wcale trudna. Do wyszukania w internecie poradnika do wymiany rozrządu. Wałki od rozrządu ustawiasz na znakach. Potem zakładasz pasek, potem zakładasz napinacz. Jednak trzeba z pełną precyzją to zrobić, bo ja w swoim samochodzie silnik rozpieprzyłem. Szukałem potem nowego silnika do wymiany.

  •  

   pokaż komentarz

   @DesBatory: jak mozna miec cv z dupy??? kretynie lub j$#?ny trollu jak wolisz

  •  

   pokaż komentarz

   mechanik samochodowy jestem

   @Piasqun: to gdzie ty k$?$a szukasz xD? u mnie na wsi jest mały warsztat i znajomy szukał przez pół roku mechanika bo nikogo nie było...

  •  

   pokaż komentarz

   @siodemkaxx: Wawa i tam jest za duża konkurencja, tzn na jedno stanowisko jest zbyt dużo chętnych.,

  •  

   pokaż komentarz

   Czasami duże warsztaty też szukają kogoś np. do mycia samochodów przed czy po naprawie, ale to faktycznie nie jest stanowisko ani dobrze płatne, ani popularne.

   @hellfirehe: kupel tak zaczynał zaraz po technikum w salonie VW 5 lat temu, potem awansował na mechanika, a teraz ma własny warsztat i chwali sobie, że tak sobie ułożył karierę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: no i w wawie nie mozesz znalezc pracy? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @siodemkaxx: Na mechanika nie, a na magazynach tak, ale zostanę pewnie znowu zwolniony po kilku miesiącach w gówno korpo.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Masz rację, mały przedsiębiorca (czyt. "Januszex") nie zatrudni Cię na umowę o pracę od razu. Od zatrudni na umowę-zlecenie w opór, a dopiero potem na umowę o pracę, na trzymiesięczny "okres PRÓBNY". I o tym chyba jest właśnie ten artykuł. Rynek pracy w Polsce, w tych małych przedsiębiorstwach, którymi to niby Polska stoi, to rynek wyzysku i o tym właśnie jest tak naprawdę ten artykuł.

  •  

   pokaż komentarz

   @MarekKaa: ale ludzie za bardzo przywiązują wagę do umowy o pracę, która w obecnej formie jest generalnie PRZEj@%@NA dla drobnego przedsiębiorcy. Nie każdy przychodzi do pracy pracować, duża część ludzi przychodzi 'pracować'. A gdy podpiszesz z pracownikiem umowę na dłużej lub czas nieokreślony, to generalnie jakbyś z nim zawarł małżeństwo. I nie chodzi tu o wyzysk, bo drobni przedsiębiorcy też są w stanie dobrze płacić. Tylko o te 'pęta', które niesie za sobą umowa o prace.

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: zartyjesz sobie w krk sa kolejki do serwisu

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: jesteś mechanikiem i nie możesz znaleźć roboty? Przejedź się po najbliższych warsztatach samochodowych, jakiś bazach transportowych, tam często szukają kogoś albo wiedzą kto szuka do roboty. Znajomy zrezygnował z otwarcia warsztatu samochodowego, bo nie mógł znaleźć nikogo do pracy.
   Tylko wiesz, jeśli nie potrafisz zmienić prostego rozrządu to nie nazywaj się mechanikiem samochodowym, to jedna z podstawowych czynności. W takim przypadku załap się gdziekolwiek w warsztacie sam. i ucz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: Nie planowalem dzielić sie swoja historia ale dobra. Mam 39 lat. Jestem w UK od 12 lat. W lutym decyzja. Wracamy do PL. Żona, dwie córki(9 i 3 latka) i ja. Pracuję tu w logistyce jako koordynator w dziale zgodnosci(Supplier Compliance). Wiedzy troche nabylem, angielski bardzo dobry.l chociaż ciagle sie douczam. Wysłałem z 40 CV z polskim adresem i polskim numerem telefonu. I co...jeden telefon. Fajna firma na stanowisko podobne do mojego. Pada pytanie czy mozemy umówić sie ns rozmowę przez Skype bo jestem w trakcie przeprowadzki do PL. Tak tak oczywiście nie ma problemu. Zadzwonie jutro do Pana i sie umówimy konkretnie. Nie zadzwoniła. I nikt inny sie znikad nie odezwał...Stanowisk a na ktore aplikowalem byly rozne ogolnie w zasięgu moich kompetencji, kilka powyzej kilka ponizej...nic doslownie zadnego odzewu. Rodzina stwierdziła ze moze powinienem byc na miejscu i szukac ale co to by zmienilo...
   Jakaś porażka. Nie wyjade stad rzucając wszystko po takim zerowym odzewie. A powiem szczerze ze bylem juz nawet gotów pracować za niezbyt wygorowane stawki bo stwierdziłem ze bede u siebie - 2500-2800 niedaleko miejsca zamieszkania.
   Zostaje tutaj...nie wiem jakie sa przyczyny braku odzewu. Nie bede sie nad tym zastanawiał bo i tak sie nie dowiem :)

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Dlatego ja nie mówię, że taki stan rzeczy to stuprocentowa wina pracodawców. To właśnie koszty pracy oraz cały ten burdel proceduralno-administracyjny jest w większym stopniu winny. A Januszexy muszą sobie w tym szambie radzić i wychodzi jak wychodzi. Każdy ma pretensje do pracodawców, a mało kto patrzy na warunki, w jakim im przyszło działać. Generalnie to wszyscy tkwią w tym ujowo-stabilnym systemie i boją się tknąć, bo już całkiem się zawali. Tylko, że to się już powoli i tak dzieje i dlatego takich artykułów widzimy coraz więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @v-tec: Dobra, to spalę swój zasrany dyplom i zapominam o tym zawodzie. Pomyślę jeszcze nad kursem spawacza.

  •  

   pokaż komentarz

   to coś źle robisz, czymś odstraszasz

   @bachus: On szuka pracy jako mechanik, nie będąc mechanikiem.
   Częsta przypadłość wśród absolwentów szkół które niestety zupełnie nie przygotowują do zawodu - ogólny rozjazd szkolnictwa zawodowego z potrzebami rynku.

   Dotyczy tak samo mechaników, informatyków i każdego innego specjalistycznego zawodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @hellfirehe Irlandia. Masz 15 lat, możesz iść na rodzaj praktyk do warsztatu samochodowego. Płacą ci- nie dużo, ale płacą. Mija te 4 lata i stajesz się mechanikiem samochodowym. Praktykiem a nie rozbierasz przez 4 lata tego samego Poloneza, czy Fiata 126p

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: dyplom to warunek konieczny ale nie wystarczający do znalezienia dobrej pracy. Załap się gdziekolwiek, gdzie będziesz mógł zdobywać doświadczenie. Głowa do góry!
   Wiem co czujesz, mnie szkoła też niczego nie nauczyła i z początku miałem ciężko. Nie zrażaj się tylko zacznij od pomocnika mechanika. Zauważ, że nie piszę "zacznij od czegokolwiek", tylko załap się tam, gdzie będziesz mógł się uczyć od starszych fachem (przez podpatrywanie, zadawanie pytań).

  •  

   pokaż komentarz

   @dexter7d: kultura kontaktu z potencjalnym pracownikiem, to inna sprawa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Ja dosyć często dostaje jakieś propozycję, później jakaś rozmowa wstępna, a później cisza... I nie żebym szukał pracy, tylko tak dla zabawy to robię. Choć jak by się trafiła konkretna ciekawa propozycja, to możliwe, że bym się skusił. Teraz już sobie notuję nazwy tych firm i ludzi z którymi rozmawiałem. Już miałem 2 powtórki, to zjechałem ich jak psów, za wcześniejszy brak informacji z ich strony. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ludzie co zajmują się HR, chyba nie za bardzo rozumieją, że czasy jak fachowcy walili do firm drzwiami i oknami się dawno skończyły. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @MarekKaa: święta racja... I jeszcze jak słyszy się te propozycje dot 1 osobowej DG, to już mega wk$!$ człowieka bierze. Bo nawet do tych pojedynczych ludzi, co podjęli ryzyko działania na własny rachunek się przyp@@?#@!ają. I najgorsze jest to, że mają w tym znaczne poparcie społeczne. :-(

  •  

   pokaż komentarz

   @real_dandy: mam tak z różowymi paskami, zbyt brzydki dla pięknych i zbyt piękny dla brzydkich
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: To idź na ochroniarza, na stacje paliw

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: Serio nie możesz znaleźć pracy? Bez obrazy ale chyba mieszkasz na jakimś wyp@$?owie dolnym.

  •  
   TheNewGuy

   +3

   pokaż komentarz

   Na pracuj.pl szukam roboty

   @Piasqun: nie znam jeszcze kogoś kto tam coś znalazl... ten portal wydaje się jakąś ściemą. Szukaj gdzieś indziej.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheNewGuy ja znalazlem. Pierwsza rozmowa to smiech przez lzy... Magazynier od wszystkiego za najnizsza krajowa. Druga rozmowa jeszcze gorzej bo do tego umowa zlecenie. Trzecia rozmowa to w ogole agencja pracy (xD).

   pokaż spoiler 4 rozmowa w firmie w ktorej kiedys pracowalem ALE przez pracuj.pl wiec no... ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  
   TheNewGuy

   0

   pokaż komentarz

   @Sam_w_domu: serio. Zwłaszcza do jakiejś gównopracy to najlepszy olx i gumtree, a nie pracuj. Płacą tam majątek za ogłoszenie, więc później wybrzydzają.

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: w Krakowie sa kolejki do serwisow samovhodowych

  •  

   pokaż komentarz

   @TheNewGuy w ogole te serwisy maja jedna wade. Nie podawanie wynagrodzenia albo podawanie wynagrodzenia z dupy zeby na rozmowie sie dowiedziec ze tyle zarabia kierownik ale JEST SZANSA NA AWANS!!!!1111oneone szansa... moze... po 20 latach ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @dexter7d:

   Nie bede sie nad tym zastanawiał bo i tak sie nie dowiem :)

   To jest właśnie bardzo przykre, że nie dostaje się nawet smsa zwrotnego po odbytej rozmowie kwalifikacyjnej.

  •  

   pokaż komentarz

   pojeździć po warsztatach/hurtowniach i pracę znajdzie praktycznie od ręki.

   @szopa123: xD

   Widać, ze starzy cię oszukali jak szedłeś do pracy

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: Zebym ja mial jakies rozmowy...nie bylo nawet telefonów...:)

  •  

   pokaż komentarz

   @dexter7d: Pracodawcy nadal liczą na to że znajdzie się ktoś idealny za niewielkie pieniądze.

  •  

   pokaż komentarz

   Mimo że ja w samochodówce nie robię to jednak tysiące CV przewineło się przez moje ręce.

   @DesBatory: O ty hedhanterze! ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: gówno tam umiesz jak nie potrafisz sobie z rozrządem poradzić, mechanik który coś potrafi ani by nie myślał o zap%?%#%?alaniu na magazynie bo jest roboty od c@$?@ i można przebierać jak się chce

  •  

   pokaż komentarz

   @sambadi87: Na praktykach mechanicy nie chcieli dać rozrządu do zrobienia z obawy, ze praktykant coś sp%@@#?#i...

  •  

   pokaż komentarz

   @sambadi87: Jak tak piszesz to daj mi k@#!a staż, ale niestety nikt nawet na zasrany staż za 1k nie chciał.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elements: HEHE nigdy w życiu! :D Ale kiedyś jako szef działu musiałem przeglądać CV ludzi którzy aplikowali. @grg79: Można mieć CV z dupy. Można być nawet takim kretynem że ludzie zapominają podać swój nr telefonu, albo naj#?!ć tyle błędów że nawet na ochroniarza budowy ciebie nie wezmą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Piasqun: Piert0lić ten y3bany kraj. Harakiri i po sprawie.

  • więcej komentarzy(58)

 •  

  pokaż komentarz

  Bzdura, chętni są ale nie za 1800-2000 netto. Dzisiaj za 2500 nawet ciężko żyć.
  HR ówy w firmach to masakra, zresztą na temat zatrudniania można pisać grube tony książek

  •  

   pokaż komentarz

   @pifqo: Dlatego tytuł powinien brzmieć:

   Firmom brakuje pracowników za minimalną stawkę.

  •  

   pokaż komentarz

   Firmom brakuje pracowników za minimalną stawkę

   @NoOne3: nie. Powinien brzmieć:

   "Firm nie stać na pracowników pracujących za więcej niż minimalna stawkę. "

   Koszty firm związane z pracownikami są horrendalne. System podatkowy zastawia pułapki gdzie się da a skarbówka wyrabia ustawione odgórnie targety i gnębi firmy posiadające kapitał w Polsce, bo tylko takie mają majątek, z którego można coś wyszarpać pod pretekstem uszczelniania VATu.

   Za 2k miesięcznie to przeżyją ukraińcy na parówkach z Biedronki i będą pewnie zadowoleni ze mogą coś odłożyć i wysłać rodzinie.

   Jak firmy maja działać w takich warunkach w tym kraju, gdzie nie ma sensu kopać się z biurokracją i urzędami, które ustawiają się w kolejce zeby dop%$$@##ić biznesowi?

  •  

   pokaż komentarz

   @YogiYogi:

   Koszty firm związane z pracownikami są horrendalne
   Za każdym j##anym razem xDDDDD
   Te swoje korwinistyczno-lolbertariańskie mity to wsadź sobie w dupę kolego. Koszta pracy w Polsce są jedne z najniższych w Europie.
   https://www.bankier.pl/wiadomosc/Koszty-pracy-w-Polsce-jedne-z-najnizszych-w-UE-4098919.html

  •  

   pokaż komentarz

   Te swoje korwinistyczno-lolbertariańskie mity to wsadź sobie w dupę kolego

   @ramzes8811: Chłopie ty chyba jesteś psychicznie chory. W każdym poście to samo. Każdy to lolbertariański korwinista a koszty są najniższe na świecie. No to co tu jeszcze robisz, załóż firmę na tej zielonej wyspie i płać chociaż tak mało jak się płaci na zachodzie :D

   Później nam wytłumaczysz dlaczego "zus to nie podatek" :)

  •  

   pokaż komentarz

   @ramzes8811: Bzdury opowiadasz i posługujesz się retoryką obecnego rządu, porównując jabłka z poarańczami. Co to za statystyka kiedy porównujesz kwoty w euro bez odniesienia do siłęynabywczej pieiądza w danym kraju i wszystkich składek jakie pracodawca i pracownik muszą opłacać?? Masz to nawet ładnie podsumowane w komentarzach pod artykułem, który sam podlinkowałeś...
   Proszę bardzo dla równowagi https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/koszty-pracy-w-polsce-wzrosna-w-2019-r,50696
   Mam gdzieś dziadka Korwina, nie trzeba być zwolennikiem takiej czy innej opcji politycznej kiedy wystarczy mieć oczy i odrobinę rozumu żeby dostrzeć jak idiotycznie są traktowni przedsiębiorcy w Polsce.
   Edit: tu masz szczegóły na konkretnych przykładach. W dodatku szlag trafia człowieka jak widzi że lwia część jego zarobku też leci w ten sam kubeł bez dna...
   http://www.omegga.com.pl/koszt-zatrudnienia-pracownika-2019-ile-pracodawca-zaplaci-skladek-do-zus-po-podwyzce-placy-minimalnej/

  •  

   pokaż komentarz

   @pifqo: 6- ścio stopniowe rekrutacje, w tym jakieś testy, rozmowy z tym managerem, z tamtym. I wszystko to za minimalną a i tak nawet nie raczą zadzwonić jak nie dostaniesz pracy( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale "ni ma rąk do roboty, milenialsi- robić im się nie chce"...itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @YogiYogi: znalem finanse 3 firm, w których pracowslem i powiem ci, że pensje mogli by podnieść 2-3 razy i by to firma nie odczula, ale ważniejsze jest nowe mieszkanie dla corki czy samochod dla syna

  •  

   pokaż komentarz

   System podatkowy zastawia pułapki gdzie się da

   @YogiYogi: No tak gdzie indziej np. w Niemczech nie ma podatkow?

  •  

   pokaż komentarz

   @h225m: Ja tak samo :] Akurat miałem wgląd w zarobki firmy ;] Oczywiście pracownicy z hali nie mogli tego widzieć :] Bo by się okazało, że to co on zrobi w godzinę i zarobi 10 zł to mógłby i 30 zł zarobić ;]

  •  

   pokaż komentarz

   @ramzes8811: Sratatata. Dzisiaj znowu z powodu urlopu musiałem policzyć ile średnio zarobiłem BRUTTO przez ostatnie 3 miesiące. Kurde, jak to tak wygląda, to ja już wiem dlaczego w wiadomościach tak trąbią o tym, jakie to w Polsce zarobki są wysokie i wszyscy nam zazdroszczą dobrobytu. Nóż w kieszeni po raz kolejny otworzył się po tym, jak na kwitkach zobaczyłem ostatnią pozycję "Do wypłaty ROR". Ale jest przynajmniej na bombelki, które to wynagrodzą wszystkim pracującym ich wysiłek uśmiechami ( ͡º ͜ʖ͡º) Szkoda tylko, że niektórzy muszą przez to odkładać swojego potomka. Liczyłeś ile rocznie oddajesz na takie bzdurne cele? Bo dla mnie to akurat byłyby super wakacje, na które w tym roku znowu nie pojadę - a urlop muszę wziąć, bo tak mówi kodeks pracy :) Jest super! xD

  •  

   pokaż komentarz

   @lukaslm: i to podejście do pracownika. W poprzedniej firmie sklepem kierował jeden człowiek, 56 godzin pracy tygodniowo, ciągle pretensję i ucinanie pensji. Gość nie wytrzymał i teraz jest zonk, bo samemu trzeba zapieprzac, a nowi to przyglupy, ktorzy nawet faktury nie potrafią przeczytać.

  •  

   pokaż komentarz

   @ramzes8811: Ten wykres jest wyciągnięty z dupy. Dosłownie. Jasnoniebieski słupek bierze do kosztów nie wiadomo co. Tzn. zgaduję, że bierze tylko koszty pracodawcy od kwoty brutto, tylko że koszty pracownika i tak zostaną Ci potrącone z wynagrodzenia. Średnio rozgarnięty młody człowiek, wie, że składki rentowe i emerytalne to dla niego przy obecnej demografii tak naprawdę podatek.

   Przykładowe koszty pracownika przy wynagrodzeniu 2000 zł netto na UoP.

   ubezpieczenie emerytalne - 270,84 PLN
   ubezpieczenie rentowe - 41,62 PLN
   ubezpieczenie chorobowe - 67,99 PLN
   ubezpieczenie zdrowotne - 215,51 PLN
   zaliczka na PIT - 179,00 PLN

   Przykładowe koszty pracodawcy przy wynagrodzeniu 2 774,96 brutto (2000 zł netto) na UoP.

   ubezpieczenie emerytalne - 270,84 PLN
   ubezpieczenie rentowe - 180,37 PLN
   ubezpieczenie wypadkowe - 46,34 PLN
   Fundusz Pracy - 67,99 PLN
   FGŚP - 2,77 PLN

   Suma: 3 343,26 PLN

   Do łapy 2000 zł, kosztów w sumie 3 343,26 zł, czyli Państwo właśnie sobie wzięło 1 343,26 zł.
   A teraz spróbuj osiągnąć dochód powyżej 85 528 zł to Państwo zabierze Ci 32% od nadwyżki.
   Nasze Państwo uznaje zatem, że osoba zarabiająca do łapy nieco ponad 7 tys. zł to bogacz.

   Skończmy proszę z tym gadaniem, że w Polsce są niskie koszty pracy. Są niskie jak się wybiórczo wlicza coś do kosztów pracy. Nie można mówić o kosztach pracodawcy w oderwaniu od podatku dochodowego i kosztach pracownika.

   Taka Słowacja ma niby wyższe koszty pracy niż Polska, tylko, że kwota wolna od podatku na Słowacji to prawie 20 tysięcy euro, a więc przeciętnemu Słowakowi w kieszeni zostaje znacznie więcej niż przeciętnemu Polakowi.

   Ale o to w tym wszystkim chodzi. Żebyście skakali do gardeł pracodawcom, a sami żyli w bujnym przekonaniu, że nie płacicie żadnych podatków (21 % Polaków uważa, że nie płaci w ogóle, 58% uważa, że nie płaci VATu).

  •  

   pokaż komentarz

   @pifqo: hrowe k@!%y na rozmowie o prace zadajace jakieś durne pytania za 2000 netto

  •  

   pokaż komentarz

   @NoOne3: o wlasnie :) tam gdzie dobrze placa jest po kilka osob na jedno miejsce, a nawet wiecej

  •  

   pokaż komentarz

   @wykop-yolo: Na ch#$ prowadzisz biznes w Polsce skoro jest tak źle?!

  •  

   pokaż komentarz

   @h225m: To samo jest u mojej żony, pracuje w restauracji. Ma dostęp do wszystkich dokumentów, ostatni wyliczyłem że mogliby śmiał płacić pracownikom 2 razy więcej i by jeszcze sporo zostało. Co śmieszniejsze, zatrudniali wszystkich na czarno pomimo tego że stać ich na legalny biznes, wpadł PIP i na drugi dzień sanepid xD

   W sumie niewiele ich to nauczyło, dalej wałują na umowach i nadgodziny pod stołem...

  •  

   pokaż komentarz

   @RybsonStream: Bo się tu urodził i musi z czegoś żyć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @lukaslm: to nawet 10€/h nie jest a to dla Ciebie maks... Ide Po blanta bo juz fariant

  •  

   pokaż komentarz

   mogli by podnieść 2-3 razy i by to firma nie odczula,
   @h225m: To samo u mnie, firma wydaje w piz#u kasy co miesiąc na jakieś gówna, imprezy integracyjne, z dupy spotkania, broszurki propagandowe dla pracowników, kubeczki i utrzymuje bande z HR co pierdzi w stołki i nie jest wstanie dostarczyć nam ogarniętego człowieka do działu za kasę co oferują. Wystarczyło by bardziej gospodarniej zarządzać wydatkami, wyj?%$ć haerówy i starczyło by żeby 2× więcej dać pracownikom. Ludzie by się sami pchali. Ale nie, przecież nie mogą przepłacać, w dupach by się pracownikom poprzewracało.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlatego tytuł powinien brzmieć:

   @NoOne3:

   nie. Powinien brzmieć:

   @YogiYogi:

   tytuł powinien brzmieć: Polska gospodarka nie potrafi wytworzyć wyżej płatnych miejsc pracy, a truskawek nikt już nie chce zbierać.

   podtytuł: Wykopki się dziwią że zbierając truskawki tak ciężko o podwyżkę.

  •  

   pokaż komentarz

   Koszty firm związane z pracownikami są horrendalne.

   @YogiYogi: To niech firma mnie zatrudni na czarno ale za stawkę jak w UK czy Niemczech.

  •  

   pokaż komentarz

   @staszaiwa: Nie może - bo potem pracownikowi coś strzeli do głowy, nie spodoba się nowe auto szefa itp. i doniesie do każdego urzędu jaki mu przyjdzie do głowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @YogiYogi: Jakby nie mogły to by nie zatrudniały, a zwłaszcza w budowlance jest to norma.
   Niestety nie po stawkach Europy Zachodniej, ale za nędzne 14 zł/h.
   I nawet Ukraińcy już nie chcą za tyle robić.

  • więcej komentarzy(14)

 •  

  pokaż komentarz

  Bo większość szefostwa w firmach to Janusze ?

  źródło: twojememy.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Bo cały ten dobrobyt na rynku pracy to mit. Rynek pracy to nadla rynek januszu biznesu. Nawet za minimalną zgłasza się mnóstwó chętnych. Może nie jest tak, jak w latach 90-tych ze jest ich setki, ale jest to kilka, kilkanaście osób. W małych miejsocowościach to już w ogóle. Mój kolega chciał na kucharza, to było poza nim 15 osób. Do tego kompletnu brak pracy dla umysłowców. Za najniższą zgłasza się po 100-200 osób. Rynek pracownika i ich brak jest tylko w IT, handlu, produkcji i budownictwie, gdzie robi sie po 2-3 zmiany po 8-10 h w delegacjach po 50-100 km..

  •  

   pokaż komentarz

   @Osowa22: teraz Ukraińcy na czarno i jak coś się stanie to wywózka 150 km od miejsca pracy i w lesie zostawiasz

  •  

   pokaż komentarz

   Bo cały ten dobrobyt na rynku pracy to mit.

   @Osowa22: Półmit. Pracy jest od cholery, tylko, że w Polsce mamy dopiero czteroletni okres z jednocyfrowym bezrobociem. 2008 się nie liczy, bo to był krótki okres. Na zachodzie już po kilkadziesiąt lat trwa niskie bezrobocie i tam musieli ustąpić pracownikom.

  •  

   pokaż komentarz

   @PanDomestos: Chyba nie wierzysz w oficjalne dane o bezrobociu? Przeciez jest tak niskie, bo mase ludzi wywalili z rejestrów, a nie, ze znalezli prace. Zobacz wskażnik zatrudnienia

  •  

   pokaż komentarz

   @Osowa22: Rynek pracy w IT? Chyba w snach. Juz ktos wyzej napisał apropo tego jakie wymagania sa w branzy i jakie szanse ma junior i czlowiek po studiach. Wysoko wykwalifikowanych inzynierow it, architektow, lekarzy, managerów zawsze brakuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @jestesobo: No przeciez dopisałem wyzej w innym poście, że dotyczy to tylko wąskiej grupy osób z rzadkmi umięjątnościami typu programista albo rzadki język

  •  

   pokaż komentarz

   Półmit. Pracy jest od cholery,

   @PanDomestos: od cholery to jest roboty, a pracy - tak się akurat składa - brakuje.
   Bo j#!?nie jak niewolnik w zakładach pracy ciągłej na 3 zmiany lub brygadówki, albo po 9-12h na budowach to jest ch# a nie praca. Pominę polskę Z gdzie januszebiznesu bez żadnych ceregieli oferują 4-9pln/h.

  •  

   pokaż komentarz

   @jestesobo: Tyle, że w IT po trzech latach stajesz się "wykwalifikowanym inżynierem", możliwości tak szybkiej poprawy swojej pozycji zawodowej nie znajdziesz w żadnej innej branży, a wynika to właśnie z chronicznego braku wykwalifkowanej kadry. Fakt, pracy jako junior czasami trzeba trochę poszukać i nie jest zbyt dobrze płatna, a do tego - w przeciwieństwie do innych kierunków inżynierskich - nie wezmą Cię do pracy za samo skończenie studiów i coś tam trzeba umieć, ale to jest frycowe, które się płaci za hajs, który przychodzi po paru latach.

  •  

   pokaż komentarz

   @zwykly_normik: Entry level dla juniorow w Polsce jest dziwny. Wymagania sa czasem tam absurdalne ze zastanawiam sie czy ktos nie uzywa nazwy junior zeby kandydaci przystopowali z wymaganiami finansowymi. Jesli dla kogos jest to pierwsza praca to skad oczekiwanie udzialu w komercyjnych projektach? Problem jest jeszcze taki, ze jak nie mieszkasz blisko duzego mista to jest ciezko znalezc cokolwiek, szczegolnie jako sysop.

  •  

   pokaż komentarz

   @jestesobo: To wynika z niedoj@!?nia rekruterów, którzy piszą te ogłoszenia. Po prostu, należy to ignorować i wysyłać. Pewnie odsieją Cię w 9/10 przypadków, ale jak już CV trafi do technicznych to nie będzie problemu. Ludzie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że junior-świeżak może co najwyżej znać podstawy biznesowych technologii z ksiażek i raczej skupiają się na tematyce ze studiów.

   Inna sprawa, że u nas pokutuje przekonanie, że junior to kompletny świeżak, a to generalnie nieprawda. Różne firmy różnie do tego podchodzą i czasami junior jest aż do 3 lat expa.

  •  

   pokaż komentarz

   @zwykly_normik: tylko że zdobycie trzech lat doświadczenia w it może zająć nawet 10 lat, bo pracy jako junior praktycznie nie ma

  •  

   pokaż komentarz

   @K-S-: Bzdura. W każdym korpo są programy stażowe.

  •  

   pokaż komentarz

   Na zachodzie już po kilkadziesiąt lat trwa niskie bezrobocie i tam musieli ustąpić pracownikom.

   @PanDomestos: gówno prawda, kiedy wy to wreszcie zrozumiecie

   na zachodzie przez te kilkadziesiąt lat zbudowali gospodarkę tworzącą wysoko płatne miejsca pracy

   jeżeli sadzisz jabłka, to choćbyś miał 30lat jednocyfrowe bezrobocie to i tak prędzej zbankrutujesz niż znajdziesz ludzi do pracy za pieniądze które da się na jabłkach zarobić, to powinno być oczywiste

  •  

   pokaż komentarz

   @Osowa22: nie pi3rtol w IT jest po 20-30 chętnych na jedno miejsce. Juniorskich posad praktycznie nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @Osowa22: @UFC_Jest_W_Dupie: @PanDomestos:
   a ja dodam coś od siebie - mówi się że bezrobocie niskie, a pracownicy roszczeniowi
   Tylko jak to się ma do Polski powiatowej gdzie cieżko o UoP z minimalna+? Gdyby naprawdę tak brakowało rąk do pracy to:
   a) firmy by się przenosiły na prowincję w poszukiwaniu pracowników albo
   b) dawały takie pensje że opłacałoby się przeprowadzić do dużego miasta
   W obu przypadkach ten wzrost płac byłby widoczny na największym zadupiu na Podlasiu, a jakoś nie bardzo to widać.

  • więcej komentarzy(4)

1 2 3 4 5 6 7 ... 14 15 następna