•  

  pokaż komentarz

  Cała reszta przystani zniszczona. Jedynie ich łódź przetrwała. Teraz zostaną królami połowu krewetek. Życie jest jak pudełko czekoladek.

 •  

  pokaż komentarz

  Jedna w miarę inteligenta

  źródło: Beztytułu.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @jonik: gdyby była inteligentna to by ich już tam nie było, zamiast p@?!%!%ić się tyle czasu z wyciąganiem parasoli... Przecież to musiało być widać + ostrzeżenia władz.

  •  

   pokaż komentarz

   @SpokojnyPan: Najbardziej mnie rozbawiła babka, która kurczowo trzyma wózek zsuwający się do wody. Za nią tornado zrywa dachy a ta szarpie się z nim i jeszcze przytula jakieś gacie. Zresztą wszyscy średnio ogarnięci ale mieli szczęście, że podmuch poszedł za nimi.

  •  

   pokaż komentarz

   @SpokojnyPan: @Edisonof: Zawsze na filmach prezentujących dla większości irracjonalne zachowanie bardzo interesowało mnie co tymi ludźmi kieruje, że będąc w takich okolicznościach zachowują się tak jak na tym filmie. Ciekawość zjawisk pogodowych, poczucie potęgi żywiołu? Jak reagowali na takie żywioły ludzie dziesiątki tysięcy lat temu? Czy w tych wszystkich indywidualnych reakcjach nie było też takich jak tutaj? Zamiast ratować co się da od razu jak nadciąga tornado lub po prostu natychmiast uciekać, to przyglądali się jak ich cała wioska ze słomy rozpada się w drobny mak i dopiero wtedy zwijali manatki. Albo jak taki żywioł wziął ich z zaskoczenia i łapali w pośpiechu najcenniejsze przedmioty w domu. Wyrzeźbione przez dziadka figurki, krzemień czy włócznie. I nie patrząc na żywioł próbowali to ratować. Może Ci ludzie na filmie są właśnie takimi osobami tylko otoczonymi innymi drogocennymi przedmiotami, tak samo wartościowymi jak dla kogoś pamiątka po ojcu czy łuk bez którego nie mógłby ktoś zjeść obiadu przez kilka najbliższych dni.
   Oh wait!
   Przecież to Ameryka. Patrz Krysztyna (Cristina) to tylko małe zawirowanie powietrza moja łajba po tym ledwo się zabuja! Ale to też nie tak.
   Wystarczy że "kapitan statku" nie pozwoli na opuszczenie pokładu (czyli lider grupy która spotkała się na tej motorówce, zaprosił ich, może nie jest z nich najbogatszy ale ma całkiem dużą motorówkę, przez chwilę, tylko będąc na łodzi czują że on jest w jakiś sposób osobą decydującą, to on jest "żeglarzem" który zna się na wodzie, a oni wszyscy są zieloni w tym temacie (tak jak on) i odruchowo w chwili zagrożenia postępują tak jak ich przez chwilę domniemany przywódca nakazał.
   Ja p##$#?#e po tym jednym moim komentarzu już mam dosyć opisywania zależności które łączą ludzi. Bardzo obszerny temat, w końcu każda nasza reakcja jest od czegoś uzależniona. To że ktoś patrzy się na tych ludzi z filmiku i jedyne jego reakcje to śmiech i niedowierzanie świadczy albo o jego przyjętej wykopowej konwencji albo o wysokiej ignorancji na zrozumienie ludzkich reakcji.
   I tak można by jechać przy co drugim wykopie, tylko po co, co to zmieni? jedynie człowiek zmarnuje własne życie, właściwie to co my tutaj robimy? Tutaj nie porównujemy naszej wiedzy, tylko najczęściej konfrontujemy nasze przekonania które wyrosły w nas po przez różne doświadczenia (odbieranie rzeczywistości). I na ch$@ ja tu siedzę i to wszystko piszę? Żeby zmienić czyjś pogląd na świat? Czy oczekiwanie że ktoś zacznie myśleć podobnie jak ja nie jest tylko próbą wymuszenia wobec drugiej osoby postrzegania rzeczywistości w sposób jaki ja sobie założyłem? Dlatego dziwna jest ta cała konfrontacja ludzka i innych zwierząt jakby ktoś chciał się przypatrzyć to dotyczy całego świata. Konfrontacje w postrzeganiu rzeczywistości mają spektrum nie tylko w każdej ludzkiej dziedzinie, ale też w zachowaniu się każdej istoty żywej. (up##$#?#i nas komar i już jest interakcja). Jedząc taką świnkę dla obrazu niech to będzie świnka morska lub królik udomowiony/hodowany przez nas i darzony sympatią mamy mieszane uczucia, wiele z nas nigdy nie zabiłoby istoty rozumnej(większość zwierząt/a może i wszystkie tylko każda na swój sposób) a jednak robimy to każdego dnia nie umyślnie? Nie! Bardzo zmyślnie! Po prostu nauczyliśmy nasz mózg nie konfrontować się z takimi doświadczeniami. Dlatego każdy człowiek dostrzega tylko skrawek rzeczywistości która nas otacza, co to oznacza oprócz wygody? Każdy zagłusza otoczenie w taki sposób jaki jest możliwy. Zależnie od uwarunkowań psychicznych. Jeden ma więcej siły i wytrwałości ale także inną wrażliwość żeby zagłuszyć to co niewygodne , inny jest bardzo wrażliwy na cały otaczający świat i zabijając mysz pamięta to do końca życia ale nie jako bohaterski uczynek tylko jako traumę do końca życia. Tak tacy ludzie niestety istnieją, którzy nie mogą pogodzić się z zasadami rządzonymi tym światem. Dla większości z was powinni zginąć, jako nie potrzebne jednostki i tak też uważam przez całe życie, że jestem niepotrzebną jednostką. Ale mimo wszystko chcę sobie pożyć, bo to wszystko co mam. I czuję że wielu osobą przeszkadza to że po prostu sobie żyję we własnym świecie nie wyrządzając nikomu krzywdy. Boli ich to że ja nie robiąc nic i tak "żyję", a oni robiąc wiele i tak jedynie wegetują. Tak jakby to była moja wina że oni mają przej$?!ne. Ludzie, k%!@a ogarnijcie się we własnym zakresie. Tą nienawiść do drugiej osoby może przeobraźcie w energię która pozwoli pójść wam dalej w swoich dążeniach do celu a nie kumulować ją na bezsensownych komentarzach, chyba że to już jest ostateczny cel jaki sobie w życiu obraliście.

  •  

   pokaż komentarz

   @nagual83: po prostu idioci nie mają instynktu samozachowawczego/przetrwania, że tez chciało Ci się pisać taką rozprawkę, no ale plus ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Pedzel_Washington: Można powiedzieć że cały ten świat powstał w celu konfrontacji różnych istot żywych niezależnych tylko od statusu społecznego (chociaż taką hierarchię obserwuje się w każdej grupie zwierząt żyjących stadnie) ale działających na wszelkich możliwych do osiągnięcia poziomach. Konfrontacja człowiek>wilk>wąż>jadowity pająk/komar przenoszący choroby> bakterie> wirusy. Czy możliwe jest że ten świat jest zlepkiem najgorszych cech wrzuconych do jednego kotła, takie mieszanie kijem w kotle w którym znajduje się mrowisko czerwonych mrówek podgrzewanych na parze. Czy jest to zbiór tak naprawdę dobrych istot postawionych w najbardziej ekstremalnej sytuacji. Czyli w walce na śmierć i życie. Pytanie czy za tą grę w której musimy uczestniczyć ktoś w jakiś sposób nam się zrewanżuje, czy po prostu nas wykasuje. Tak jakbyśmy nigdy nie istnieli. I to jest pytanie. Jak ten kto to wszystko stworzył na nas patrzy? Czy w ogóle darzy nas takim uczuciem którym nas obdarzył? Czy jest kompletnie inną osobą od nas która zaprogramowała w nas tylko konkretne reakcje na poszczególne sytuacje. I tak naprawdę nie mamy pojęcia jak myśli stwórca ponieważ zainicjował w nas reakcje fizyczne/chemiczne które odbiegają całkowicie od tego w jaki sposób On jest zbudowany. To co my robimy to jest właśnie Bóg urojony. Wytworzony w naszej głowie, patrzący na świat z naszej perspektywy, nie to nie on patrzy tak na nas! To my patrzymy tak a nie inaczej na Niego, tylko dlatego że nie mamy obrazu całej rzeczywistości, dlatego pisanie o Stwórcy kim to on nie jest dla mnie wróżeniem z fusów. Nikt na tym świecie a możliwe że nawet rozwinięte cywilizacje we wszechświecie nie rozumieją czym jest Stwórca i jakie pobudki nim kierują. Za to taka nie wiadomo w jakim celu powstała ludzkość "wie" jaki Stwórca(Bóg) ma plan. I zapewne jest nim żeby takich geniuszy (zapatrzonych w siebie) uszczęśliwić, ponieważ jesteśmy najwspanialszą formą życia we Wszechświecie! A co jeżeli istnieje syndrom rodzeństwa i ktoś urodzony na innej planecie będzie bardziej kochany od nas a my tylko po przez nasze samolubne zachowanie nie zdające sobie sprawy że ma konkurencje w postaci wielu braci i sióstr (planet z istotami rozumnymi) z którymi przegrywa na pniu, dlatego nasz stwórca już dawno dał sobie spokój z jakimś jajeczkiem(ziemią) ponieważ płodzi takich jajeczek przy każdym porodzie ( dla nas nowym wszechświecie) miliony i po prostu widząc że dane jajko nie rozwija się w pożądany sposób zostawia je same Sobie. Tak jak w natrze, tylko w innej skali.

  •  

   pokaż komentarz

   a ogarnijcie się we własnym zakresie. Tą nienawiść do drugiej osoby może przeobraźcie w energię która pozwoli pójść wam dalej w swoich dążeniach do celu a nie kumulować ją na bezsensownych komentarzach, chyba że to już jest ostateczny cel jaki sobie w życiu obraliście.

   @nagual83: stary dobrze prawisz, marnujesz sie na wykopie xd . nagual83 na prezydenta!

 •  

  pokaż komentarz

  1. Na filmie nie widać tornada
  2. Ucięte w najważniejszym momencie

 •  

  pokaż komentarz

  Kolejny głup co napierdziela seryjnie znaleziska a nawet pisać nie potrafi poprawnie. Ten prestiż bycia wysoko w rankingu użytkowników portalu ze śmiesznymi obrazkami...