•  

  pokaż komentarz

  Ciężka sprawa.
  Osobiście wolałbym żeby mi podali śmiertelny zastrzyk niż utrzymywali przy życiu w ten sposób. Dla mnie życie samo w sobie nie jest żadną świętością. Bardziej się liczy jakość tego życia. Według mnie lepiej umrzeć z godnością, niż wegetować ileś tam lat jak warzywo.

  Jeśli są w stanie poznać decyzję Lamberta i on chce żyć, to powinni go zwolnić do domu pod opiekę rodziny, tym bardziej że:

  Nie jest jednak podłączony do respiratora ani innych urządzeń podtrzymujących go przy życiu.
  Powinno to być jakoś inaczej rozganizowane, bo jeśli szpital nie jest w stanie nic zrobić, ani pomóc, a jedynie go karmią i myją, to są inne miejsca od tego, a szpitalne łóżko może się przydać komuś innemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: byl film jak mu mama czyta wyrok sadu... i on zaczal plakac... generalnie to chcialem Ci powiedziec mirku, ze kilka szpitali w europie zaoferowalo przejecie jego, ale francja sie nie zgodzila...

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   kilka szpitali w europie zaoferowalo przejecie jego, ale francja sie nie zgodzila...

   @HHHHHH: to można skwitować tylko w jeden sposób:
   k!$@a (・へ・)

  •  

   pokaż komentarz

   i on zaczal plakac

   @HHHHHH: może ze szczęścia?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: @HHHHHH: Kiedyś na Wykopie było znalezisko o babce z RPA, która po podaniu lekarstwa wybudzała się ze śpiączki (lekarstwo przestawało działać ona znowu w nią zapadała) link Dużo dało mi to do myślenia.

  •  

   pokaż komentarz

   byl film jak mu mama czyta wyrok sadu... i on zaczal plakac

   @HHHHHH: Ale to jest ciekawe. Podobno było 27 prób uzyskania kontaktu z nim i nie udało się w żaden sposób go uzyskać. Te próby były robione przez specjalistów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Luks_x: może nie chciało mu się z nimi gadać? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Luks_x: pytali pewnie jak na komisji w zus: prosze wstac. Tak jak myslalem zero kontaktu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: aż przypomniał mi się serial #czarnobyl - lekarze widzieli że umierają, powoli i w mękach... za taki heroizm powinni moc umrzeć od kuli

  •  

   pokaż komentarz

   @Luks_x: bliska mi osoba leżała na intensywnej terapii w podobnym stanie. Nikt nie wie co "miała w głowie", ale ogólna niechęć do lekarzy dawała o sobie znać. Podczas gdy my jako rodzina mieliśmy kontakt, to służba zdrowia była totalnie ignorowana i na pierwszy rzut oka, wierząc lekarzom można było odnieść wrażenie że nie ma kontaktu. A jednak był, dosłownie do ostatniej chwili. Stan agonalny trwał 10 godzin. Tyle czasu parametry życiowe wisiały na włosku, aż rodzina mogła wejść na oddział. Śmierć nastąpiła może 10 minut później. Personel na tym oddziale widział niejedno, mimo tego nie potrafili ukryć że mocno ich to poruszyło.

  •  

   pokaż komentarz

   @Luks_x: a ciekawe to jest, że mam w rodzinie upośledzonego kuzyna z głębokim autyzmem i lekarze twierdzili, że nie ma z nim kontaktu natomiast najbliższa rodzina twierdzi, że takowy jest i reaguje na znane mu głosy i twarze
   acha i ci sami lekarze wcześniej sp%$?!!?ili poród, którego skutkiem było niedotlenienie i cała reszta z tego płynąca

  •  

   pokaż komentarz

   kilka szpitali w europie zaoferowalo przejecie jego, ale francja sie nie zgodzila

   @HHHHHH: a co on k!?%a jest więźniem czy inny chuj? gość jest wolny, skoro nie mogą go wyleczyć to idzie do domu i nikogo nie powinno obchodzić gdzie pojedzie..
   aha, zapomniałem, że państwo właśnie tak widzi wolność obywatela

  •  

   pokaż komentarz

   Osobiście wolałbym żeby mi podali śmiertelny zastrzyk niż utrzymywali przy życiu w ten sposób. Dla mnie życie samo w sobie nie jest żadną świętością. Bardziej się liczy jakość tego życia. Według mnie lepiej umrzeć z godnością, niż wegetować ileś tam lat jak warzywo.

   @Kargaroth: też tak uważam.

  •  

   pokaż komentarz

   byl film jak mu mama czyta wyrok sadu... i on zaczal plakac
   @HHHHHH: gdzie można znaleźć film, w którym zaczyna płakać?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kajakiem_przez_Tybet:
   Możliwe, skoro sam przed wypadkiem mówił że nie chce być sztuczne podtrzymywany. Jeśli chce śmierci to dowiedzenie się o tym że wreszcie po tylu latach przestanie się męczyć mogło u niego wywołać łzy.

  •  

   pokaż komentarz

   Osobiście wolałbym żeby mi podali śmiertelny zastrzyk niż utrzymywali przy życiu w ten sposób.

   @Kargaroth: a chciałbyś, żeby cię zagłodzili na śmierć? Bo z opisu wynika, że nie ma tu żadnego zastrzyku, tylko zaprzestanie karmienia... To ma być humanitarne?

  •  

   pokaż komentarz

   ale francja sie nie zgodzila

   @HHHHHH: tak, na pewno tak było, paszport i dowód mu zabrali czy co?

  •  

   pokaż komentarz

   @boboliwo: mam podobne doświadczenia, z tym że sprawa zakończyła się szczęśliwie i mój bliski wybudził się ze śpiączki/stanu minimalnej świadomości po 5 miesiącach od wypadku. Na intensywnej terapii neurolog i inni lekarze też stwierdzili, że z moim bratem nie ma żadnego kontaktu i prawdopodobnie nie będzie. Dostał nawet wypis z diagnozą: stan wegetatywny. Faktycznie, jeśli ktoś go widział na krótkim badaniu przez 5 min to prawdopodobnie mógł dojść do wniosku, że ma do czynienia z kolejnym warzywkiem. Lekarze zwykle nie są w stanie poświęcić pacjentom tyle czasu, ile potrzebują, a już na pewno nie tyle, ile poświęca rodzina. Wtedy można dostrzec więcej...

  •  

   pokaż komentarz

   @PeterFile: Sprawa Alfiego Evansa wraca jak bumerang zaczynam się coraz bardziej zastanawiać, że to jest jakiś nowy eksperyment społeczny, który ma pokazać, że państwo może zabić obywatela(w świetle prawa) nawet jeśli oferowana jest mu pomoc i pokrycie kosztów np: w innym kraju. Tak samo jak w tamtej sprawie tak i tu wszystkie organizacje, które chronią ludzkie życie siedzą cicho.

  •  

   pokaż komentarz

   @HHHHHH: Tutaj nie do końca wygląda na takie warzywo bez świadomości, jak się podaje.

   No ale nie wiem, nie jestem ekspertem. Wiem natomiast, że gdybym sam był w takim stanie i jednak był normalnie świadom tego co się dzieje, to wolałbym śmierć.

  •  

   pokaż komentarz

   @nioncia czy możesz napisać jak potem po wybudzeniu było? Czy odzyskał pełną świadomość? I fizycznie czy jest ok?

  •  

   pokaż komentarz

   @regal20 pewnie przychodzili same baby i wiedział że nie ma sensu się wydawać w dyskusję. Xd

  •  

   pokaż komentarz

   a co on k@%@a jest więźniem czy inny chuj? gość jest wolny, skoro nie mogą go wyleczyć to idzie do domu i nikogo nie powinno obchodzić gdzie pojedzie..

   @PeterFile: Nie wiem, czy zauważyłeś, ale on nie może wstać i wypisać się na własne życzenie. Nie jest w stanie nawet dać jakikolwiek sygnał, że tego chce. W takich wypadkach za niego decyduje sąd.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Ludzie w podobnym stanie są wybudzani w naszej klinice "Budzik"

  •  

   pokaż komentarz

   Ja p?%!$#!e. Ale nic się w sumie nie dzieje strasznego - można się rozejść i iść ratować dziki :/

  •  

   pokaż komentarz

   @cala_w_trawie: Wybudzenie w przypadku mojego brata to był dzień w którym zaczął mówić. Bezpośrednio po wypadku był przez ok. miesiąc w typowej śpiączce (zamknięte oczy, zero reakcji), a potem przez kolejne cztery w stanie minimalnej świadomości (oczy otwarte, ale brak logicznego kontaktu). Po wybudzeniu zachowywał się jak bardzo pijany człowiek. To nawet pasowało bo jedno z pierwszych zdań, które powiedział, to że chce napić się piwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   To nie było tak, że wybudził się i wstał, z resztą przy czterokończynowym niedowładzie spastycznym byłoby to ciężkie zadanie. Musiał uczyć się właściwie wszystkiego na nowo: chodzenia, jedzenia, a nawet kontroli czynności fizjologicznych. Na początku mylił albo zapominał bardzo dużo słów, ale z czasem jest dużo lepiej.
   Czy odzyskał pełną świadomość? Po prawie dwóch latach od wypadku, niezliczonych godzinach rehabilitacji i wydanych setkach tysięcy złotych, mogę powiedzieć że tak, ale nie jest taki sam jak przed wypadkiem. Ogólnie ma problemy z pamięcią, które na razie nie pozwalają mu wrócić do pracy, a do tego stał się dość infantylnym śmieszkiem poza kontrolo. Przy czym na płaszczyźnie intelektualnej widać stopniową poprawę i aktualnie jest o niebo lepszy niż jeszcze rok temu. W którym miejscu i kiedy osiągnie "sufit" nikt nie wie.
   Fizycznie natomiast jest całkiem spoko, nie jest wprawdzie w 100% sprawny, ale oprócz urazu głowy miał jeszcze kilka innych jak np. amputowana spora część stopy. Chodzi na długie spacery, w czynnościach życia codziennego jest właściwie w pełni samodzielny, powoli zabiera się za jazdę samochodem (na razie z instruktorem), chociaż nie ma mieć złudzeń - sportowcem już nie będzie. Tak czy inaczej za każdym razem kiedy patrzę na niego dzisiaj, przypominam sobie jego obraz z okresu śpiączki i widzę w nim naprawdę wielki cud życia. Życia, któremu prawie żaden lekarz nie dawał najmniejszych szans.

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: budzik bierze sobie najlepiej rokujace przypadki a nie takie jak wrzucił OP

  •  

   pokaż komentarz

   @nioncia dziękuję Ci za odpowiedź. Tak też sądziłam, że efekt jest troszkę podobny jak po udarze. Mózg to niezwykły organ. Życzę Tobie i bratu dużo zdrowia i cierpliwości :).

  •  

   pokaż komentarz

   @altrunim oczywiście, lepiej podtrzymujmy przy życiu ludzi, którzy są warzywami i skazujmy ich na lata cierpienia, mimo że nie ma żadnej szansy na ich ratunek. No ale sumienie katola jest szczęśliwe, bo państwo nie pozwoliło kogoś zabić. Zasrany egoizm.

  •  

   pokaż komentarz

   @ponton: nie zauważyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   nie jest w stanie, ale czym argumentował sąd trzymanie go 'siłą' we francuskim szpitalu?

   @amazing-detective-slash-genius: dzbanie, tutaj nie chodzi o religię a sposób uśmiercania typa. nie dadzą mu strzała, bo nie, ale zagłodzić go chcą, bo tak wg nich jest humanitarnie.. więc co ty gadasz o religii.
   tak samo dzieciaka można było przekazać innemu szpitalowi skoro chcą coś robić w kierunku ratowania, a rodzice się na to decydują to tym bardziej jest argument za tym.

  •  

   pokaż komentarz

   @PeterFile nie dadzą mu strzała bo eutanazja jest nielegalna. Jakie środowiska są przeciwko eutanazji? Czasem nie kościół katolicki?

   Ani jego, ani tamtego dzieciaka nie dało się uratować. Wiadomo, że rodzice nie chcieli przyjąć tego do wiadomości i utrzymywali by go przy życiu jak najdłużej. Ale co to za życie i dla kogo by to robili? Na pewno nie dla niego.

  •  

   pokaż komentarz

   @amazing-detective-slash-genius: nawet jeśli, to państwo jest świeckie, więc mogą decydować jak chcą, widocznie ludzie tego nie chcą, a i prawo jest tak napisane, że nawet jesli to nie ma być oficjalna 'eutanazja' to i tak da się to zrobić jw. to prezentują.
   pomijając eutanazję, która jest nielegalna to co oni chcą zrobić z typem? nie będą go utrzymywać przy życiu, ani nie przekażą go gdzie indziej, gdzieś gdzie np. jest legalna lub będą stralai się go 'wyleczyć', a oni tj. sąd francuski zadecydował żeby go torturować - co jest widocznie w pełni legalne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   jeśli kościół i religia miałaby realny wpływ na to to pewnie zrobiliby coś, ale widocznie to jest właśnie tylko zasłananie się religią kiedy jest wygodnie

  •  

   pokaż komentarz

   @PeterFile sąd zdecydował, że opiekunem prawnym jest żona. Ona podjęła decyzję o zaprzestaniu uporczywe terapii.

  •  

   pokaż komentarz

   @amazing-detective-slash-genius: to nie pisz o religii, bo akurat tutaj to nie ma zastosowania.
   śliski temat, w sumie jeśli jest dorosły to powinien on decydować, jeśli nie jest w stanie tego zrobić to przysługujące mu prawo do życia powinno być zastosowane i rodzina nie powinna mieć nic do gadania. mógł się na ten scenariusz przygotować, nie zrobił tego i jest problem.
   tak czy siak, dobrego rozwiązania nie będzie, bo zawsze ktoś poszkodowany wyjdzie

  •  

   pokaż komentarz

   @PeterFile będę pisał o religii, bo gdyby nie środowiska katolickie i konserwatywne, to po prostu facet byłby poddany bezbolesnej eutanazji. Zamiast tego, jego żona musi wziąć na barki myśl że jej mąż będzie zaglodzony na śmierć żeby już przestał cierpieć. Naprawdę zajebiście. Co drugi dzień na głównej wykopu konserwy piszą o "cywilizacji śmierci", która chce tylko zabijać a jak przychodzi co do czego to zdziwienie - psu daje się zastrzyk, a człowiekowi nie można?

  •  

   pokaż komentarz

   @boboliwo: U mojego dziadka miała już się zbierać komisja (brak reakcji na bodźce, brak własnego oddechu itp), w nocy sprawdzali czy złapie oddech, wykonywał ok. 6 własnych oddechów na minutę, chociaż przy intubacji nie wykonywał ich. Przez pierwszy tydzień leżał bez ruchów, aż w końcu zaczął spinać mięśnie barków, znowu po kolejnym tygodniu zaczął spinać dłonie i stopy. Ponadto pomimo snu i nieprzytomności leciały mu łzy kiedy słyszał głos najbliższych, a spięcia mięśni następowały po dotyku, szczególnie babci. Ja po prostu wiem, że mnie i babcię słyszał i czuł obecność. Może we śnie, może na jawie, nie wiem. Lekarze jedynie twierdzą, że nie wiedzą nic, bo nauka jeszcze nie potrafi ocenić stopnia świadomości.

  •  

   pokaż komentarz

   @amazing-detective-slash-genius: Ale wiesz jak to jest? Dzisiaj eutanazja, zabicie człowieka, a za 5 lat może okaże się że takich ludzi nie warto było zabijać, bo zwyczajnie da się jakimś zabiegiem poprawić jego sprawność intelektualno-fizyczną. Wtedy miałby jeszcze z 30 lat życia, a tak my jako ludzie bez wiedzy o jego świadomości mamy podejmować decyzje czy go uśmiercać?

  • więcej komentarzy(27)

 •  

  pokaż komentarz

  Co to za kraj w którym mogą sobie podjąć decyzję o uśmierceniu jakiegoś człowieka pomimo, że matka nie wydaje na to zgody? I to w dodatku wybrali długą metodę poprzez głodówkę. Nie mogą go poddać szybkiej śmierci podając jakiś środek?

 •  

  pokaż komentarz

  Chyba lepiej dla niego byloby uduszenie poduszka, a nie umieranie w meczarniach przez pragnienie.

 •  

  pokaż komentarz

  psa się usypia zastrzykami, a człowieka się głodzi na śmierć, brak słów.

  •  

   pokaż komentarz

   @chew_fatman bo według wszelkiej maści neomarksistowskiego lewactwa zwierzątka stoja wyżej niż ludzie i lepiej sie traktuje - typowy przykład to banda zielonych (powstali po rewolucji 68 na bazie ruchów komunistycznych) jeden z ich europosłów postuluję zrównanie człowieka ze zwierzętami (to jest w sumie cały cel marksizmu - doprowadzić człowieka do roli zwierzęcia, życia bez Boga, bez religii, bez wartości)

  •  

   pokaż komentarz

   @Krucamorda: hur ekologia jest lewacka dur, marksizm tu marksizm tam... jak ja wami gardzę szury, jesteście taką samą zarazą jak lewactwo.

   Człowiek jest zwierzęciem, waszego żydowskiego boga nie ma, większość rzeczy, które nazywasz marksizmem kulturowym nim nie są, hańbisz idee i białą rasę swoim szurstwem.

  •  

   pokaż komentarz

   @MagicznyToudi: Ej, zapomniałeś się jeszcze podpisać klasykiem.

   źródło: comment_Kn5viBvP1Ev5TxPaImAfBhQ4i7LybNcE.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Krucamorda: witam w XXI wiek. Jesteś zwierzęciem - dokładnie to ssakiem. Bóg jest dla osób słabych potrzebujących wiary, że dziadzia w niebie przyjmie Cię do raju. Wartości religijne - prychłem. Rozumiem, że w sprawie zwolnionej osoby z Ikei to jesteś jego obrońcą. W końcu wartości religijne pokazała - mordować osoby homoseksualne bo jakiś tuman x tysięcy lat temu napisał tak w książce (ʘ‿ʘ)

  •  

   pokaż komentarz

   @Krucamorda: przeciez to prawica jest przeciwko eutanazji

  •  

   pokaż komentarz

   @piotrlionel o widzę już atak został przypuszczony xD npc sample text xDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @Krucamorda: no akurat to nie. Centrowiec here. Wolność gospodarcza i obyczajowa.

   No ale czy ja gdzieś napisałem fake ? Biologicznie rzecz ujmują człowiek to ssak.

   Z drugiej strony nie ma dowodów na istnienie dziadzi w niebie. Tylko jest to wiara - > bo tak jest wielu osobom łatwiej.

   Ale wiadomix. Jak nie jesteście z nami to jesteście przeciwko nam !!!!111one!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @Krucamorda raczej według prawactwo-katolstwa nawet człowiekowi w agonii nie można pomóc odejść godnie z tego świata, BO PAN BUK BĘDZIE ZŁY. I przez takich jak Ty właśnie ten facet będzie zaglodzony na śmierć.

  •  

   pokaż komentarz

   @piotrlionel: Zgodnie z Twoją logiką, wartości liberałów światopoglądowych i lewicowych ateistów to wzywanie do zastrzelenia i wypatroszenia ludzi o przeciwnych poglądach, to są wartości liberalne według polskiej lewicy, przynajmniej nie pamiętam, by ktoś wyzwał do wyrzucenia Palikota (a wcześniej Sikorskiego) do wyrzucenia z partii liberalnej, za jaką uchodzi PO.

   Zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż w Europie

   4 miesiące po tej wypowiedzi były członek tejże liberalnej partii zabił działacza PiS-u, po zatrzymaniu krzycząc o chęci zabicia Kaczyńskiego. Jak to jest, że partia liberalna, nie zareagowała w żaden sposób, to są wartości liberalne i wolność obyczajowa? Została przekroczona jakaś granica, czy to są wartości demokratyczne i liberalne?

   Tak, każdy katolik chce zabijania gejów, to są wartości religijne... Co tam, że Malta, kraj katolicki według konstytucji, ma bardziej liberalne prawo dla gejów, niż ateistyczne Chiny czy Korea Północna, ale pewnie jak ktoś skrytykuje ateistyczny PRL, ZSRR, Kambodżę, Albanię, Kubę, Koreę Północną za wartości ateistyczne, to jesteś oburzony, bo tylko o religii można mówić źle? Czy jednak przyznajesz, że niepotrzebnie generalizujesz, bo na Twoją logikę, bardzo łatwo znaleźć zarzuty z drugiej strony?

   Lubię podwójną logikę, ateista Palikot wzywa do mordowania ludzi, spoko, anonimowy pracownik IKEI daje wpis z Biblii o śmierci dla homoseksualistów - to już nie jest spoko, w Polsce można wzywać tylko do mordowania Kaczyńskiego i dożynania watahy pisowskiej, o LGBT tylko pozytywnie.

   Dla jasności, dla mnie ten cytat z Biblii jest nie na miejscu, gdyby ten człowiek chciał wyrazić swój sprzeciw wobec nadmiernej afirmacji LGBT, powinien użyć słów z Katechizmu KK, która wzywa do szanowania ludzi o odmiennej orientacji, ale jednocześnie mówi o tym, że według tejże instytucji, małżeństwo jest związkiem jednej mężczyzny i jednej kobiety. Związki partnerskie już dawno powinny w Polsce obowiązywać, niestety ani konserwatywny PiS, ani liberalna PO, ani lewicowe SLD nie zadbały o te sprawy.
   Jako centrowiec chyba możesz się ze mną zgodzić w tej ostatniej wypowiedzi oraz faktom, że zarówno prawica, lewica, katolicy i ateiści mają w swoich szeregach różnych ludzi, a generalizowanie na całą społeczność jest średnio uzasadnione?

 •  

  pokaż komentarz

  W artykule na o2 podają, że:

  Mężczyzna uległ wypadkowi motocyklowemu. Od tego czasu znajduje się w stanie minimalnej świadomości.

  Wikipedia podaje, że jest to – stan neurologiczny, w którym istnieje możliwość prostego kontaktu słownego, gestownego lub mimicznego z chorym, dzięki zachowaniu przez niego minimum świadomości dotyczącej jego własnej osoby i otoczenia.

  Do tego rodzice i dwójka rodzeństwa nie chcą jego śmierci, skąd więc to uparte dążenie do pozbawienia życia tego człowieka?(żona, bratanek i pozostałe rodzeństwo zgadzają się z wyrokiem sądu)

  ( ͡° ʖ̯ ͡°)

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna