•  

  pokaż komentarz

  I zasada leczenia w tym kraju - módl się byś miał pieniądze i lecz się prywatnie.

 •  

  pokaż komentarz

  p!$?%@!ę ten kraj. Zrzucam się całkiem grubym hajsem co miesiąć na funkcjonowanie tego chlewu i okazuje się, że brakuje hajsu na leczenie dzieci.
  Na leczenie dorosłych już dawno zabrakło, edukację też już ch#$ strzelił, policja jako, tako dopóki nie postanawiają kogoś zakatować na komisariacie, a w wojsku sobie spadają samoloty.
  Jeżeli jedyne, co w zamian za moje podatki, ma mi do zaoferowania państwo to przekładanie mojej kasy do kieszeni jakichś idiotów, którzy nigdy nie powinni mieć dzieci (bo ich k%##a nie stać) to ja to pierdolę.
  Max za rok wyjeżdżam z tego obsranego, tekturowego chlewu.

  •  

   pokaż komentarz

   @biggle: Bo w socjalizmie nie chodzi ,żeby coś funkcjonowało tylko ,żeby tworzyć dyskunkcję, chodzi o to ,żeby gonić króliczka a nie ,żeby go złapać

  •  

   pokaż komentarz

   p@%$%%@ę ten kraj. Zrzucam się całkiem grubym hajsem co miesiąć na funkcjonowanie tego chlewu i okazuje się, że brakuje hajsu na leczenie dzieci.

   @biggle: Po pierwsze to wcale nie rzucasz grubym hajsem na "funkcjonowanie tego chlewu". Są państwa, gdzie % doją dużo więcej pieniędzy od swoich obywateli. A po drugie - nawet jeśli uznać to za gruby hajs - to tylko mała część z tego idzie na służbę zdrowia. Cudów nie ma, przy tym poziomie finansowania nie da się opłacać wszystkich chorób tego świata.

  •  

   pokaż komentarz

   Po pierwsze to wcale nie rzucasz grubym hajsem

   @waro: Otóż zrzucam się bardzo grubym hajsem bo nie spadł mi z nieba tylko ciężko na niego pracuję. I każdy obywatel (spoza budżetówki) choćby zarabiał minimalną krajową też zrzuca się grubym hajsem.

   Są państwa, gdzie % doją dużo więcej pieniędzy od swoich obywateli.
   A są państwa gdzie doją mniej, a są też takie gdzie jest dużo piasku, a i takie gdzie często pada. Siła twojego argumentu powala.

   to tylko mała część z tego idzie na służbę zdrowia
   No i tutaj dochodzimy do sedna sprawy. Może ta kasa poszła na policję - no chyba nie, może na edukację - na pewno nie, no to może na wojsko - XD. Zachodzę w głowę - gdzie też te pieniądze mogą być?

  •  

   pokaż komentarz

   @biggle: Podatku/składek może płacisz sporo. Chodzi o to, że część z tej kwoty, która została wydzielona na NFZ, jest bardzo mała.

  •  

   pokaż komentarz

   @biggle: obsrany tekturowy chlew to Twoj dom. Historia byla taka jaka byla miedzy innymi przez takich jak ty i dlatego nie jestesmy na poziomie zachodu ale fakt jest taki że w Polsce nigdy nie bylo lepiej. A to jak sa wydawane pieniądze to efekt krotkowzrocznosci glosujacych na popisy.

  •  

   pokaż komentarz

   Historia byla taka jaka byla miedzy innymi przez takich jak ty

   @Dams96: Masz rację. To ja wysyłałem zaproszenia do hitlera i stalina.

   A to jak sa wydawane pieniądze to efekt krotkowzrocznosci glosujacych na popisy.
   A tu się zgadzamy.

 •  

  pokaż komentarz

  Niczego nie rozumiem. Podziękujcie Bogu że doświadczył jednego z nas krzyżem cierpienia. Alleluja!

 •  

  pokaż komentarz

  Przykre, już widziałem reportaże o tej dziewczynce, no k??$a Boga nie ma, inaczej by takich cierpień nie przysparzał i to małym dzieciom..(╯︵╰,)

 •  

  pokaż komentarz

  System nie jest w stanie opłacić wszystkiego. To bezduszne, ale taki jest fakt. Jak mają leczyć jedną osobę zamiast 100 innych, to działa statystyka.

  •  

   pokaż komentarz

   @mahisna: Jak mnie leczy ten argument. Idąc za ciosem powinniśmy leczyć tylko grypę, a reszta niech zdycha. Ubezpieczenia są po to żeby zajmować się właśnie takimi przypadkami.

  •  

   pokaż komentarz

   System nie jest w stanie opłacić wszystkiego.

   @mahisna: Ale ja nie chcę żeby system opłacił wszystko tylko temu dziecku leczenie. Niech system weźnie z moich podatków co je co miesiąc inkasuje.
   Niech system o tym pomyśli słuchajac patriotycznej muzyki z ławeczki za 40k/szt.

  •  

   pokaż komentarz

   @mathix: @biggle: Tylko ta choroba jest nieuleczalna, a jej koszt to ok. 60-80k rocznie za same plastry. Na składkę płacimy grosze, chcesz lepiej, trzeba płacić więcej. Leczy się choroby które da się wyleczyć. Tej się nie da.
   Jakość życia ludzi z tą chorobą szoruje po dnie, w innym znalezisku wrzuciłem badania nad kosztami i jakością życia, a także nad tym że rodzice mogli wykonać badania prenatalne i zapobiec urodzeniu.
   @biggle nikt ci nie broni płacić składki zdrowotnej w Niemczech gdzie wynosi ona kwotowo 5 razy więcej niż u nas.
   Chcesz leczyć 1000 osób, kosztem możliwości wyleczenia dziesiątek tysięcy innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @j3sion: Całej masy chorób nie da się wyleczyć. Np. tarczycy.

   Oczywiście, że składka jest za niska. Albo leczmy sensownie albo wcale. Po ch#% obowiązkowe ubezpieczenia zdrowotne, na które nie możesz liczyć w czasie choroby?

  •  

   pokaż komentarz

   Po ch%! obowiązkowe ubezpieczenia zdrowotne, na które nie możesz liczyć w czasie choroby?

   @mathix: Mam 2 znajomych z nowotworami, 1 wyleczony, 2 w trakcie leczenia, wszystko na NFZ. Znalazłeś rzadką chorobę której nie da się wyleczyć ale dało się jej zapobiec. Bez tego ubezpieczenia po wypadku czy głupim złamaniu zostałbyś z długiem i rozwalonym życiem.

   Patrzeć musisz na dobro ogółu społeczeństwa, zwłaszcza tego pracującego, to oni finansują leczenie tej niepracującej połowie. W ich interesie jest nie przepłacać na beznadziejne przypadki. Raka w 4 fazie też się nie leczy tylko stosuje się opiekę paliatywną.
   Na dole napisali że to bilans zysków i strat, w przypadku tej choroby nie ma żadnych zysków z leczenia. Jak wyleczysz kogoś chorego na raka to taka osoba wraca do pracy i płaci składki i podatki.