•  

  pokaż komentarz

  160 mln zł to trochę forsy jest, ale ludzie! Prezydent całego kraju powinien się jakoś prezentować.

  PS. Ładna strona, podoba mi się

  •  

   pokaż komentarz

   altruisto - to racja że powinien się prezentować , ale bez przesady

   a teraz do rzeczy:
   nosz ku... mac ... czy wy nie widzicie poważniejszych problemów ? takie ci..ty jak autor bloga będą ubolewać nad tym że prezydent nas drogo kosztuje - a kancelaria premiera niewiele mniej bo rocznie 117 000 000 (prezydenta 160 000 000)

   Nie jestem pisowcem - codziennie rano opluwam ich logo by miec lepszy dzień , ale zrozumcie że taka redukcja kosztów nie wyleczy choroby na którą zapadł ten kraj .

   Każdy bezdomny któremu dasz 100 PLN nie pomyśli o tym jak pomnożyć te pieniądze , ale pomyśli jak je wydać . Z naszym państwem jest podobnie - zaoszczędzimy na prezydencie - załóżmy - 40 000 000 , ale przepier..... te pieniądze na co innego . Chorobą tego kraju jest socjalizm , nazywany przez platformę "liberalizmem".

   Piszą o tym o tym wszyscy - wystarczy chcieć się o tym dowiedzieć

   http://waldemar-rajca.blog.onet.pl/2,ID299099176,index.html

   http://www.wykop.pl/link/50222/to-nie-jest-kraj-dla-liberalow

   http://www.wykop.pl/link/50236/dlaczego-w-polsce-nie-ma-wolnego-rynku

   ale waszym problemem jest prezydent !! Problemem waszym tak na prawdę jest brak wiedzy na temat działalości mechanizmów państwa i gospodarki wolnorynkowej .

   mówicie że kaczka nas dużo kosztuje ?

   pracownicy ZUS-u kosztują 21 razy więcej niż kancelaria prezeydenta

   ministrowie kosztują 56 razy więcej niż kancelaria prezydenta

   sarostwa powiatowe kosztują 306 razy więcej niż kancelaria prezydenta

   odsetki od zadłużenia Polski kosztują rocznie 260 000 000 000 PLN !!!! - same odsetki (to 175 razy więcej niż kancelaria kaczyńskiego)

   na armię i policję razem wzięte wydajemy MNIEJ niż na odsetki od zadłużenia kraju - ale o długu się nie mówi - dlaczego ? dlaczego ku....a !!!! ????

   a żeby było smieszniej Premier Miłości poleciał do stanów rejsowym samolotem żeby było taniej, ale wyszło drożej - o czym oczywiscie nie powiedzą w TVN [ http://www.wykop.pl/link/50143/donald-tusk-lata-samolotami-rejsowymi-by-bylo-taniej-ale-jest-drozej ]

   fajnie że autor strony bacznie obserwuje życie publiczne i ze zależy mu na dobru kraju, tylko byłoby fajniej jakby spojrzał w tą stronę co trzeba - bo na kaczce możemy zaoszczędzić , ale gospodarki wolnorynkowej wciąz nie będziemy mieć

   a to jest nasz wielki problem

   piszą o tym i Ziemkiewicz i Machaj i Fijor i Mikke i jeszcze jakiś tam Juś - ale wy oglądanie TNV czy inne ścierwo (TVP, Polsat itd ) i nie wiecie nawet co jest na prawdę problemem tego popierd.... kraju .

   no ale dobrze że się interesujecie - to zawsze jakiś krok do przodu.

   ps. cytowanie na stronie takiego tłuka jak gowin jest chyba lekko nietrafione

   http://www.youtube.com/watch?v=NGNlgXo3dbw

   http://www.youtube.com/watch?v=ah9jaN1xtBo

   o olejniczaku już nie wspomnę

  •  

   pokaż komentarz

   Autor bloga będzie płakał podczas gdy sam zarabia na adsensach

  •  

   pokaż komentarz

   wykop tylko za komenta ufamci

  •  

   pokaż komentarz

   Chodzi o to że w porównaniu z innymi krajami ( Francja, niemcy czy czechy ) na kancelarie prezydenta wydajemy kilkadziesiąt procenty więcej . Pomyśl że za te zaoszczędzone 40 mln zł można by kupić podręczniki dla 200 tysiecy dzieci. Gdzieś w gazecie przeczytałem o tych wydatkach na kancelarie w róznych krajach.
   Co do posta ufamci : zgadzam sie w 100 %, nasz super system wymaga gruntownej przemiany, szok jak w gminach kradna pieniądze i wszyscy o tym wiedzą .
   Powinniśmy my myśleć pozytywnie w końcu te "marne" 40 mln złotych to zawsze coś

  •  

   pokaż komentarz

   fizyku , może i gdzieś wydają więcej, nie wiem , nie ma źródeł ... ale nie odwracajmy się od ważniejszych problemów , np zadłużenie kraju , biurokracja, ograniczenie wolności gospodarczej itp.

   jeśli tym się zajmiemy to wydatki na Kaczyńskiego to będzie pikuś dla nas (pomijając już to że będziemy mieć go wówczas w du... ups , to znaczy będzie nam niepotrzebny )

   ps. (wiem że przykład z książkami jest bardzo przykładowy, ale nie mogę powstrzymać się od komentarza ) dawanie dzieciom książek pachnie mi socjalizmem , trzeba raczej pozwolić rodzicom na te książki zarobić.

  •  
   u......y

   +1

   pokaż komentarz

   Prezydent to urzędnik państwowy. Ważniejszy od wszystkich pozostałych, ale to nie powód, żeby był kilka rzędów wielkości "droższy" od pozostałych.
   W takiej Szwajcarii urzędujący prezydent jeździ publiczną koleją. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   ufamci- wszystko fajnie, wiadomo o tym od dawna itd. Zgoda.
   Mam tylko jedno pytanie jak to jest, że taki liberał Ziemkiewicz, którego tu polecasz, taka wielką miłością pała do socjalistów z pisu? Czyżby konserwatywne poglądy na kwestie moralności przeważały na uwielbieniem wolnego rynku? Pytam, bom ciekawy.

  •  

   pokaż komentarz

   Ufamci - prawisz dobrze, zasada lepiej dać biedakowi wędkę zamiast ryby też jest słuszna, ale niestety ciemna masa lubuje się w monstrualnie wyglądających kwotach pieniędzy zwłaszcza jeśli tak jak w tym wypadku podświadomie spora część osób odnosi to do konkretnej jednostki - sam spotkałem się z opinią ludzi (których uważałem za w miarę rozgarniętych) którzy twierdzili, że to 160 mln to prezydent ma na własną dupę i swoje widzimisie.

   Masa nie potrafi spoglądać szerzej niż na własne podwórko dlatego też inne problemy są pomijane ponieważ wymagają szerszego objęcia.

   Na zakończenie powiem tylko tyle, że potwierdzenie moich słów znajduje się kilka wykopów niżej przy okazji biedaka który wygrał kilka mln w totolotka. Wszyscy włącznie z autorem artykułu wyliczali ile czego można kupić, szampany, apartamenty, itp itd, ale nikt nie policzył ile można zarobić na tych kilku mln choćby na zwykłej lokacie.

  •  

   pokaż komentarz

   underley - Taka Szwajcaria to jest jak pół naszego województwa, więc ten ich prezydent, to się może hulajnogą przejechać po kraju jak będzie chciał. Jednak może i u nas dojdzie do takiego absurdu że nasz prezydent będzie bez ochrony sobie na rolkach do wiejskiej śmigał...Aktualnie Donald, musi pokazać jaki to on oszczędny i się wybiera za morze zwykłymi liniami lotniczymi. Jeżeli coś nawali to całą wycieczkę krajoznawczą szlak trafi. Mam nadziej że kiedyś napadnie go jakiś rosyjski żul w Moskwie, bo z lotniska na Kreml piechotą pójdzie. Chociaż biorąc pod uwagę jak go tam i w innych państwach przyjeli, za dużego szumu nie będzie. Bo on w końcu jest z państwa, którego nawet nie stać na ochronę. To chyba samo za siebie mówi, jak postulaty tego kraju będą odbierane.

  •  

   pokaż komentarz

   fen1x - co do Szwajcarii to tutaj byś musiał poczytać jeden ze starszych wykopów w którym był art o tym jak facet jechał pociągiem II klasa z prezydentem. Tu nie chodzi o rozmiar państwa itp (akurat Szwajcaria jest na tyle bogata, że na prezydencie nie muszą oszczędzać) - tam jest po prostu całkiem inny ustrój, prezydent jest tylko reprezentantem, a rząd to tylko urzędnicy państwowi o względnie małych możliwościach i przywilejach, zarabiający średnie pieniądze, a nie to co w Polsce gdzie prezydent jest drugi po bogu, (choć w obecnej sytuacji Tadeusz R. też tam gdzieś w tej czołówce jeszcze się znajduje), a posłowie to święte krowy z ogromnymi pensjami i ogromnymi możliwościami grabienia na lewo i prawo.

  •  
   v......t

   +2

   pokaż komentarz

   Polska ma obecny ustrój od niecałych... 20 lat. Czego chcecie? Ameryka, żeby się rozwinąć potrzebowała ponad 200 lat. Niemieckie państwo też nie było w takiej sytuacji jak polska, Wielka Brytania też nie.

   Polecam: http://www.wykop.pl/ramka/46019/polska-sojusznik-do-bicia - poszukajcie przyczyn tam, gdzie można je znaleźć...

  •  

   pokaż komentarz

   Może chodzi bardziej o to że mówienie o "tanim państwie" jest straszną hipokryzja w przypadku kaczyńskiego

 •  

  pokaż komentarz

  do autora wykopu - a niebawem donek stanie się prezydentem, co wtedy, też będziesz liczył ile "stracono"? Po co ludzie tyle polityki pchacie w naszą codzienność?

 •  

  pokaż komentarz

  Bardzo interesuje mnie struktura tych kosztow...

 •  

  pokaż komentarz

  Nie jestem za PiS-em, ale tytuł powinien brzmieć "Zobacz ile kosztuje Prezydent w Polsce"