•  

  pokaż komentarz

  A może po prostu młodsze pokolenia nie mają tyle pieniędzy co kiedyś starsze?
  ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  źródło: 1559411334927.png

 •  

  pokaż komentarz

  Boże, jak ja to czytam to od razu przed oczami widzę piszącego to samochodowego zj?@%. Jasne że cool, podziemie, Initial D, Need For Speed i Szybcy i Wściekli, szacun na dzielni i wszystkie panie najszybszego. Umyka za to bardzo jedna ważna rzecz. To są k?@$a nielegalne wyścigi na drogach publicznych. Ludzie przez to gineli bo mieli takiego pecha pojawić się na drodze kiedy oszołomy ścigały się o cipkę mamasan. Nie mam nic przeciwko ryzykowaniu życia i zdrowia- bardzo proszę, ale k?@$a własnego, a nie postronnych. Czasami wydaje mi się że nie potrzebnie każemy sp$$!@$!ać postronnym i zasłaniamy trupy parawanem przy wypadkach. Może jakby taki seans z tego urządzić jedemu i drugiemu pro drajwerowi to zmiękła by faja. Tylko to tak nie działa. Jednym jest zobaczyć wypadek na filmie czy na zdjęciu, a innym na żywo widzieć i słyszeć jak matka która kierowała szlocha, bo właśnie dali sobie spokój z reanimacją jej męża po pół godziny a syna w ciężkim stanie ewakuują śmigłowcem. I to tylko dlatego że był wystarczająco niski że rwący się dach nie obciął mu głowy.
  To zdjęcie z artykułu idealnie obrazuje cały problem z tamtą "kulturą samochodową"
  Szczeniaki rozp$$!@$!ające się po rowach z dumą pozujące przed kamerą "co właśnie odjebali"

  źródło: wrc.net.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @TeselACC: Taki mądry komentarz o 4:00 nad ranem? Już po 12 minutach masz 4 plusy. Do poludnia będzie z 60.

  •  

   pokaż komentarz

   @TeselACC: ( ͡º ͜ʖ͡º)

   źródło: 782dfbc398a87cdb8b86c6f53e5cff3a,780,0,0,0.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @ManyCalavera: Bo mentalnie nadal jesteśmy kilkadziesiąt lat do tyłu, a Częstochowa jeszcze kilkanaście. Znam kilka osób z tego miasta i to w większości patologia lub kibole. Niestety xDDD Ci drudzy w bliżej nieokreślony sposób zarabiają kupę kasy wydając ją na auta, a w głowie mają to co na zdjęciu czyli śieczkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @TeselACC: Ale to jest taki ogólny problem z Japonią. Wszystko co stamtąd nagle jest super fajne, kultowe, wszyscy się tym jarają i w ogóle. To efekt tego dziwnego zachwytu kulturą Japonii po IIWŚ, kiedy bo zrzuceniu atomu nieco ich wyprostowano, co spowodowało otwarcie Japonii na świat. I nagle odkryto w kulturze masowej samurajów, katany, kodeksy honorowe i jakimś cudem w tym zachwycie wyprano wszelkie negatywy tej kultury stawiając ją za wzór dobra i zajefajności. Zapomniano zupełnie że Japonia to właściwie jeden z największych zbrodniarzy w Azji na przestrzeni wieków. I tak do dzisiaj to leci, że jak coś robi Japończyk to jest super fajne, cool, masa punktów do lansu. Nawet jeśli nielegalne. Podobnie zresztą dzisiaj jak z Yakuzzą. Trudno o źródła opisujące ich zbrodnie, za to cała masa opracowań o tym jak "honorowa" to organizacja, jaka bogata kultura, bo tatuaże itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @TeselACC: Pluję na tę kulturę bezpieczeństwa, której jesteś tutaj przedstawicielem. Ckliwe historyjki na mnie nie działają, bo przy wypadkach też bywam.
   Nie trzeba od razu tracić rozumu, żeby zostać zwyzywanym w tym kraju nadgorliwców. Wystarczy się wychylić i powiedzieć, że nie jeździ się zgodnie z przepisami, a już pojawiają się marudy, które robią dokładnie to samo, by inni nigdy tak naprawdę nie zaczęli żyć i by poczuć się jak obywatel ZACHODU, który jeździ dokładnie tak samo.

  •  

   pokaż komentarz

   Pluję na tę kulturę bezpieczeństwa

   @Vanni: bo nie masz wyobraźni ¯\_(ツ)_/¯, nie zamienił bym się na twój mózg, taki żywot strasznie nudny musi byc

  •  

   pokaż komentarz

   @Tank1991: Mylisz się, po prostu uważam, że w życiu istnieją wyższe idee, niż po prostu "żyć"

   pokaż spoiler i żreć ( ͡º ͜ʖ͡º)


   Uważam, że nic tak nie rozwija wyobraźni i umiejętności myślenia za innych, jak tysiące km na rowerze i motocyklu, ale przecież to też niebezpieczne - w zeszłym miesiącu wypadków z motocyklistami w moim regionie było więcej niż między samochodami.

  •  

   pokaż komentarz

   To efekt tego dziwnego zachwytu kulturą Japonii po IIWŚ, kiedy bo zrzuceniu atomu nieco ich wyprostowano, co spowodowało otwarcie Japonii na świat. I nagle odkryto w kulturze masowej samurajów, katany, kodeksy honorowe i jakimś cudem w tym zachwycie wyprano wszelkie negatywy tej kultury stawiając ją za wzór dobra i zajefajności.

   @harcepan-mawekrwi: To jest o tyle ciekawie że podbita Japonia z kolei z wielką chęcią łyknęła kulturę amerykańską.

   M.in. ta "kultura samochodowa" nad której upadkiem zastanawia się autor artykułu, przyjechała do nich w 1945 z żołnierzami amerykańskimi. Podobnie jak wielka popularność baseballu. Czy jakichkolwiek "amerykańskich" napisów.
   Z naszego punktu widzenia to wszystko przybiera w Japonii wręcz karykaturalny styl, ale tak naprawdę jest kalką zachodu.

  •  

   pokaż komentarz

   Częstochowa jeszcze kilkanaście. Znam kilka osób z tego miasta i to w większości patologia lub kibole

   @wojtas_mks: jak się obracasz w takim towarzystwie to się nie dziw. Ja z kolei nie znam żadnego kibola z Częstochowy, a za to sporo lekarz. I jaki jest z tego wniosek?

  •  

   pokaż komentarz

   Zapomniano zupełnie że Japonia to właściwie jeden z największych zbrodniarzy w Azji na przestrzeni wieków.

   @harcepan-mawekrwi: nie zapomniano po prostu polacy i żydzi maja jedną wielką cechę wspólną na wszystkie kraje patrzą przez pryzmat 2 wojny światowej. Niemcy? Hitlery! Japonia? jeszcze gorsi! Włochy? Mussolini! itd.
   2 Wojna światowa była blisko 100 lat temu a polacy nadal w niezrozumiały dla mnie sposób nią żyją.
   Czekam na minusy bo jak wiemy prawda boli

  •  

   pokaż komentarz

   @TeselACC: uu zdjęcie z 95 roku? czy starsze jeszcze? wiesz, że tam od bardzo dawna się nie ścigają bo policja zrobiła z tym porządek? Wiesz też mam nadzieję, że jak się ścigali to obstawiali drogi i ostrzegali o postronnych osobach itd? Oni się ścigali w nocy na zadupiach i obwodnicach przy znikomym ruchu postronnych osób. A ci ścigający się znali ryzyko, to właśnie ryzyko ich w tym bawiło. Widać, że nie masz w życiu większych pasji i nigdy nie zakosztowałeś adrenaliny, która uzależnia bardziej niż dowolny narkotyk. Wiedział byś wtedy czemu ludzie się tak bawią.

  • więcej komentarzy(1)

 •  

  pokaż komentarz

  w przyszłości posiadanie własnego samochodu będzie zbędne. jasne że będą chętni na kupno, ale gro ludzi w miastach będzie korzystało z car sharingu zwłaszcza gdy auta staną się całkowicie autonomicznie, a dzięki zrobotyzowaniu całej branży od produkcji po prowadzenie cena transportu spadnie bardzo drastycznie. po prostu przestanie się opłacać robić prawo jazdy skoro auto można będzie w 3 min załatwić sobie przez aplikację na telefonie, a po dojechaniu na miejsce nie trzeba będzie się martwić o parking. nie mówiąc już o ubezpieczeniu, przeglądach, naprawach itd

  •  

   pokaż komentarz

   @cerastes: car sharing, nie ma to jak jeżdżenie samochodem, który 5 minut wcześniej wypierdział Janusz z 50kg nadwagą, wycierając pot w siedzenie

  •  

   pokaż komentarz

   @cerastes: kiedyś tak będzie, albo plus minus tak. Osobiście uważam, że w przyszłości podiadanie samochodu to będzie coś jak obecnie konia. Dla sportu, hobby itp.
   Jak dla mnie spoko. Im więcej ludzi jeździ komunikacją zbiorową, tym więcej miejsca na drodze dla mnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @prohackuser: Nie przesadzaj, napewno skorzystałeś kiedyś z komunikacji publicznej i usiadłeś na siedzeniu po kimś albo przytrzymałeś się rurki w autobusie którą ubabrało swoim potem kilka osób przed tobą.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak dla mnie spoko. Im więcej ludzi jeździ komunikacją zbiorową, tym więcej miejsca na drodze dla mnie.

   @DulGukat: muszę Cię rozczarować, nie będzie masowego przerzucenia się ludzi na komunikację zbiorową. dzięki całkowitej robotyzacji produkcji i nadania cech autonomii poruszania ceny aut spadną dość mocno przez co pojazdów będzie sporo na miejskich drogach. z tą różnicą że nikt nie będzie miał czasu ani ochoty bawić się w posiadanie auta, bo taniej i łatwiej będzie wypożyczać. Firmy które będą się tym zajmować z racji na wielkość i hurt w usługach (ubezpieczenia, sprzątanie, warsztaty itp) zniwelują ceny utrzymania pojazdów do minimum. sharing auta będzie tak tani że wręcz zakup prywatnego pojazdu stanie się irracjonalny.
   kolejny powód zrobotyzowania aut to podpięcie ich pod jeden wielki system miejski zarządzający ruchem na drogach publicznych spowoduje że nie będzie korków. wszystko będzie odbywało się płynnie, tobie też nie będzie się chciało kręcić kierownicą skoro wyręczy cię automat, a w tym czasie będziesz mógł oglądać np. ulubiony serial, grać w grę czy też czytać książkę.
   z czasem zmienią się też przepisy, w najbardziej zatłoczone części miast auta takie z kierownicą nie będą wpuszczane, bo będą uważane za zawalidrogi dezorganizujące płynny ruch. wyobraź sobie płynny ruch na skrzyżowaniach, włączanie się z dróg podporządkowanych, jazda na suwak... i to wszystko szybko i w pełnej harmonii.

   auta z kierownicą w momencie pojawienia się pełnej autonomii podzielą los telefonii stacjonarnej. 10 lat i ze względu na wygodę wyprą starą technologię.

  •  

   pokaż komentarz

   i to wszystko szybko i w pełnej harmonii

   @cerastes: Do dzisiaj jest jakiś kolosalny problem, mimo wydanych milionów na sterowanie ruchem, żeby ustawić światła na choćby jednej arterii tak, żeby przejechać na zielonym jadąc z przepisową prędkością.
   Na razie niwelowanie kosztów carsheringu to niewymienianie opon zimowych latem :)

   Jeśli miałbym snuć wizje przyszłości to po skończeniu się/zbanowaniu paliw kopalnych będziemy mieli luksusowy towar dostępny dla nielicznych czyli energię. Reszta będzie płacić za bilet na "tramwaj" bo nie będzie ich stać na "tankowanie" własnego pojazdu ani na jazdę indywidualnym pojazdem. Ze względu na ekologię, własne pojazdy będą obłożone dużym podatkiem bo ich produkcja i eksploatacja zostawia gigantyczny ślad CO2. Posiadanie roweru może by nawet nieopłacalne bo po co kupować coś co niszczy planetę jak można wynająć rower już wyprodukowany. itd - czarna wizja, wybaczcie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @cerastes: @darek-ch-1: @Rticz: wszyscy fani komunikacji zbiorowych pomijają jeden czynnik - męskość. Od zarania dziejów mężczyzna musiał mieć pojazd. Lektykę, konia, rydwan, żaglowiec, samochód, samolot. Wszystko to daje emocje, panowania nad maszyną, uczucie wolności, wyzwala adrenalinę. Komunikacja zbiorowa to coś, co odbiera to wszystko.

   Z drugiej strony car sharing, jak i komunikacja zbiorowa, wszystko to może paść, bo ludzi na świecie zacznie ubywać. To coraz odważniejszy i powszechniejszy pogląd. Ba! Nawet teoria wysuwana przez poważnych statystyków. Przez następne 100 lat nie przewiduję jakiś hipertechnologii i zmiany życia, w którym komusza komunikacja zbiorowa osiągnie dominację.
   Raczej przewiduję upadek cywilizacji.

   Swoją drogą? Dlaczego współczesny mężczyzna nie zabija? Otóż może on wsiąść na motor czy w samochód i zap@?@%#@ać, wyzwolić swoje instynkty.

  •  

   pokaż komentarz

   @prohackuser: jak mężczyzna żeby czuć się mężczyzna musi wsiąść w swojego passata i tu zacytuję "zapierdalać" to chyba ma jakiś kompleks xD. W dużych miastach jeżdżenie autem to więcej kłopotu niż zysku.

  •  

   pokaż komentarz

   @cerastes: podoba mi się Twoja wizja
   @prohackuser: za 50 lat nie będzie mężczyzn. Młode pokolenie(+2000) już jest wykastrowane z jaj

  •  

   pokaż komentarz

   @prohackuser: wiekszosc mezczyzn nie miala rydwanu czy konia. Nowe samochody są coraz drozsze i coraz krócej żyją - jeszcze z 20 - 30 lat i większosci ludzi nie będzie stac na wlasny, a posiadanie go będzie fanaberią, tak jak dziś posiadanie konia.

  •  

   pokaż komentarz

   @darek-ch-1:

   Jeśli miałbym snuć wizje przyszłości to po skończeniu się/zbanowaniu paliw kopalnych będziemy mieli luksusowy towar dostępny dla nielicznych czyli energię.
   Zakładasz że technologia będzie stać w miejscu. Rozwój akumulatorów (zwłaszcza elektrolit stały), fuzja jądrowa, orbitalne elektrownie słoneczne w powiązaniu ze zniesieniem eko opłat sprawi że tankowanie będzie tańsze niż dzisiaj.

   @prohackuser
   bo ludzi na świecie zacznie ubywać
   Tu się zgodzę, dodatkowo przez rozwój pracy zdalnej (nie tylko dla programistów), zakończy się i odwróci trend masowej migracji wewnętrznej do miast.

   @plutonka
   Nowe samochody są coraz drozsze i coraz krócej żyją
   Bo są projektowane na wytrzymanie do końca umowy leasingu. Tak jak się karze za emisję spalin tak trzeba karać za krótki okres życia.
   Elektryki mogą pomóc ogóle bo jest w nich znacznie mniej ruchomych części.

  •  

   pokaż komentarz

   dzięki całkowitej robotyzacji produkcji i nadania cech autonomii poruszania ceny aut spadną dość mocno

   @cerastes:
   Jaki jest udział kosztów pracowników na taśmach produkcyjnych w kosztach firm produkujących samochody?

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego współczesny mężczyzna nie zabija? Otóż może on wsiąść na motor czy w samochód i zap@$!$%@ać, wyzwolić swoje instynkty.

   @prohackuser: A na koniec tym zap@$!$%@aniem i tak kogoś zabić. I wtedy już spełniony w 100%

  •  

   pokaż komentarz

   kiedyś tak będzie, albo plus minus tak

   @DulGukat: Jak socjalizm i korporacjonizm dojada nas do tego stopnia, ze nie bedziemy mieli mozliwosci faktycznego nabycia i posiadania dobr.

   Dystopijny, ale mozliwy obraz przyszlosci.

  •  

   pokaż komentarz

   Zakładasz że technologia będzie stać w miejscu.

   @Assailant: Nie zakładam. Po prostu przez chwilę może nie nadążać za potrzebami. Jak długa to będzie chwila np: dla Polski... trudno przewidzieć :)
   Zresztą zakładam, że koszt (energii na produkcję) będzie wynikał z eko podatków a nie tylko z wysokiej ceny energii.
   Po paliwach kopalnych będą nowe ofiary eko polityki: np: produkcja akumulatorów a może nawet innych rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @cerastes: tak samo potanieją pociągi, autobusy, tramwaje itp. Trend jest taki aby wyeliminować samochody z miast. Jeżeli jesteś zwykłym robotnikiem to może to nie ma znaczenia, ale dla wielu ludzi prowadzenie samochodu to duża strata czasu, nie mogą w tym czasie czegoś poczytać, pospać, wymaga skupienia więc męczy (nie męczy jak sie zap%%#@!%ało wcześniej 8h fizycznie).
   No i gdyby w Tokio wszyscy jeździli swoimi samochodami to byłby tam kompletny paraliż.

  •  

   pokaż komentarz

   @jaca_pump: mam nadzieję, że mnie już do tego czasu nie będzie, albo będę za stary żeby dawać j?!$nie o to.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rticz: hmm a wiesz, że ja tylko 2 razy w życiu jechałem transportem publicznym? Ostatni raz jakieś 20lat temu, nigdy więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @cerastes: ale mówisz tu o ruchu miejskim, a co z jazdą poza miastem? Wypożyczanie samochodu z wypożyczalni na doby jak dzisiaj, tyle, że autonomicznego, czy własne auto z trybem autonomicznym? ヽ( ͠°෴ °)ノ

  • więcej komentarzy(10)

 •  

  pokaż komentarz

  I bardzo dobrze. Jak można płakać nad tym, że ludzie już nie chcą zap@?@??!ać po ulicach i górskich zakrętach? No taka szkoda, że już nikt nie będzie miał szansy zginąć w "chwalebny" i efektowny sposób. I to jak sami opisali w wywiadzie tylko dla popularności.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tytanowy_Lucjan: Chyba nie byłeś w żadnym klubie samochodowym, tu nie chodzi o zap%$!%#?anie, a sam fakt zainteresowania się samochodem i dbaniem o niego itd.. Można się wiele nauczyć, przez to nie dać się oszukać w warsztacie, wydaje się mniej pieniędzy na naprawy po znajomości klubowej, wiesz jak zadbać o auto, a to przynosi Ci zyski i bezpieczniejszą jazdę. Tu nie chodzi o dzikie wypady bo grupy ludzi (nie piszę o sebach) stać na wynajęcie torów czy część pasów lotniska i można sobie polatać autem, nauczyć się prowadzić auto w różnych warunkach. Z powodu biedy w PL masz taki obraz aut i ich kierowców, ale w krajach bardziej rozwiniętych naprawdę wygląda to całkiem inaczej i zazdroszczę często na wyjazdach to co mogą młodzi osiągnąć ze swoim autem uwzględniając bezpieczeństwo na drogach.
   Polecam głębiej zapoznać się w temat grup ludzi zmotoryzowanych na wyższym niż Sebix w bejcy czy golfie z Karyną.

  •  

   pokaż komentarz

   @ThomasE: W takim razie czytaliśmy inne artykuły. W tym ze znaleziska autor ubolewa, że:
   1. kontrole policji są coraz ostrzejsze - czyli wnioskuję, że tuningi były niezgodne z przepisami i mogły stwarzać niebezpieczeństwo
   2. coraz mniej ludzi chce zap$?!$%!ać po krętych górskich drogach i ulicach - N dodatek foto uśmiechniętego gościa obok auta wbitego w barierę
   3. laski kupowały auta, żeby "dobrze wyglądać" - czasy się zmieniły pokazanie cyca na insta jest tańsze i ekologiczniejsze niż inwestycja w furę.

   Nie widzę w artykule ze znaleziska troski i dbania o samochód, a ból dupy japończyków, że policja próbuje egzekwować prawo co do bezpieczeństwa samochodów.

   Masz również rację, że nie byłem w żadnym klubie samochodowym. I nie zamierzam. Jaranie się autem jest dla mnie irracjonalne. Wg mnie to ma być tylko środek transportu, a nie skarbonka. Jak ma 4 kółka, kierownicę i jako tako wygląda to jest to już dla mnie auto warte kupienia.

   Osobiście jednak czekam na czasy kiedy samochody zostaną zredukowane do "wagoników/kapsuł" bez kierowcy, w których będziesz tylko wybierać punkt docelowy. A potem możesz wygodnie się ułożyć i poczytać książkę, napić w trasie z kolegami, czy wrócić śpiąc naj!@?ny własnym autem pod swoje drzwi". Skończą się korki i będzie można jeździć szybciej, bo każdy będzie się stosować komputerowo do ograniczeń trasy i nie trzeba będzie ich ustawiać na wyrost jak widzimy to w Polsce. Teraz większość ludzi jedzie więcej, bo wie, że da radę, a później się dziwią, że w Norwegii wypadli z trasy, bo tam ograniczenia są idealnie wliczone, żeby pokonać zakręt.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tytanowy_Lucjan: z tego co kiedyś czytałem to w Japonii jest cholernie rygorystyczne prawo jeśli chodzi o tuning, jeśli jakieś auto nie miało fabrycznie montowanych sportowych hamulców to bez poważnych inwestycji ich nie założysz i tak samo z każdym innym elementem.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @ThomasE: Chyba nie byłeś w żadnym klubie graczy komputerowych, tu nie chodzi o zap%?#?$$anie, a sam fakt zainteresowania się komputerem i dbaniem o niego itd.. Można się wiele nauczyć, przez to nie dać się oszukać w serwisie, wydaje się mniej pieniędzy na naprawy po znajomości klubowej, wiesz jak zadbać o komputer, a to przynosi Ci zyski i bezpieczeństwo w internecie. Tu nie chodzi o dzikie wypady bo grupy ludzi (nie piszę o januszach) stać na wynajęcie sali czy pacca i można sobie polatać drutem, nauczyć się rzucać spelle w różnych warunkach. Z powodu biedy w PL masz taki obraz sprzętu komputerowego i ich graczy, ale w krajach bardziej rozwiniętych naprawdę wygląda to całkiem inaczej i zazdroszczę często na wyjazdach to co mogą młodzi osiągnąć ze swoim komputerem uwzględniając input lag.
   Polecam głębiej zapoznać się w temat grup ludzi skomputeryzowanych na wyższym niż Janusz w Jan-komp-ex czy Kafe2000 z Karyną.

   Tak, wiem. Słabe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Tytanowy_Lucjan: wystarczy że mają zdjęte ograniczniki do 180km/h i już leci dowód

   z drugiej strony odpisuje typowi którego hobby to pewnie telewizor, bo się wypowiada na tematy o których nie ma pojęcia XD

  •  

   pokaż komentarz

   Można się wiele nauczyć, przez to nie dać się oszukać w warsztacie

   @ThomasE: Interesujesz się też medycyną, żeby nie dać się oszukać w przychodni / szpitalu? Farmaceutyką, żeby nie dać się oszukać w aptece? Technologiami mobilnymi, żeby nie dać się oszukać w salonie u operatora? Hydrauliką, elektryką, wykończeniówką, żeby nie dać się oszukać jak zatrudniasz fachowca do prac domowych?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tytanowy_Lucjan

   Osobiście jednak czekam na czasy kiedy samochody zostaną zredukowane do "wagoników/kapsuł" bez kierowcy, w których będziesz tylko wybierać punkt docelowy.

   To czekaj, żebyś się czasem nie doczekał XD

  •  

   pokaż komentarz

   Tak, wiem. Słabe

   @Zamaskowany_Kotek: Słabe? Bardzo dobre. Sam miałem coś takiego naskrobać ale byłaś szybsza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elven jak ktoś chce to czemu nie? Hydraulika, elektryka i wykonczeniowka to temat osiagalny dla przecietnego czlowieka

  •  

   pokaż komentarz

   @KaskadaRezonansowa: jak ci się coś nie daj Boże stanie to do szpitala będą cię rowerem wieźli, tak?

  • więcej komentarzy(3)

 •  

  pokaż komentarz

  Japonia lat 90: Supra, Silva, Lancer EVO VI (TME! (。◕‿‿◕。)), Civic V, Skyline R33/34 - wszyscy tęsknią za tymi autami. Charakter, moc, emocje, bezkompromisowość i wyrazistość - każdy petrolhead za tym tęskni. Może i jestem pijany (jak to przy weekendzie XD), ale japońska motoryzacja lat 80/90 była i jest zajebista!

  pokaż spoiler Z #retrocomputing Nintendo i Sega!!!!


  pokaż spoiler #coolfact pisałem to w stanie upojenia ~15 minut

  •  

   pokaż komentarz

   @Defender:

   civic V
   charakter, moc, emocje, bezkompromisowość


   XDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @Pulton:

   pokaż spoiler Sugerowanie, że Spoon tego nie zrobił dobrze. XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Defender: dziś lamusy co jeszcze kilka lat temu jeździli wypierdzianymi po szwabach golfami i passatami przesiadają sie do audic a że są j$##nymi biedakami to kupują najgorsze padliny czyli a3 1.6tdi a6c6 3.0tdi quattro albo jeszcze lepszy wynalazek a8d3 z pneumatem. Ci bogatsi janusze kupują TFSI ale koszty paliwa i wp!@!%@!onego oleju robią z nich po krótkim czasie bezdomnych. Powypalane zawory, rozrządy z tyłu silnika rozciągające sie łańcuchy... audi przewaga dzięki technice idź pan w chuj. Ja jak mam c#@!?we auto to sie przynajmniej przyznam ale fanboye AUDI to takie k@@#a cioty że chocby nie mieli co do garnka włożyć to audi zawsze zajebiste.

  •  

   pokaż komentarz

   @RozrywkowyMateusz: Cztery zera i piąte za kółkiem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @jakubek5494: widze jedzie młody gangsta szyby dymy niski laczek lakier po polerce a6c6 dizelek 3.0 jego fura jest najlepsza na świecie i spróbuj mu coś powiedziec ze padlina to sie obrazi na Ciebie bo AŁDI jest nie do zaj?#@nia... skrzynia multitronic 5tys naprawa wtryski leją 5tys naprawa rozrząd dzwoni 7tys... i oczywiscie nie porobione skrzynia szarpie z dupy kopci jak z elektrowni dej spokoj. nastepni kupuja A8D3 4.2MPI z gazem silniczek nie do zaj?#@nia super autko rude skóry... k$$#a nastepny wynalazek nast skrzynia zj?#@na technologia audi k$$#a jego mać a to elektryczne zaciski hamulcow sie zj?#@ly 1500 regeneracja a to klapy nie dociąga a to pneumatyka siada kompresor 2tys amory 10tys ale coooośty on se zrobi regeneracje dzis jest wszystko tańsze... ehe po chuju fes mechanicy sie nie chca tego auta tykać a to ogrzewanie sie zj?#@ło deske trzeba rozbierać ile naprawa? byku 500zł na gotowo... taaa 2tys samo rozebranie deski i oczywiscie nie ma chetnych zeby sie za to wziac... ale AUDI JEST k$$#A DE BEST!!! na liczniku zawsze choinka, zawsze coś zdupcone w audi nic tylko nasrać i zepchać z kanionu j?#@ne gówno ale zem sie wk$$#ił musze sie napić.

  •  

   pokaż komentarz

   @RozrywkowyMateusz gdybym mógł dałbym Ci 2 plusy, bo prychłem nie raz xD
   Ostatnio stoje na moto na swiatłach. Wieczor, dwa pasy w jedną stronę. Podjeżdża seba z karyno AŁDI S3, otwiera szybę i do mnie rzecze: "fajne moto ale pozamiatam Cie jak chcę". Otworzyłem kask i prawie popłakałem się ze śmiechu. Ale koleś na poważnie.
   No to mówię zabawimy się. Moje moto ma 4,5 do pierwszej setki (CB500 here) i żaden to demon, ale przy takim trupie to rakieta więc nie rozkręcałem na początku za mocno żeby myślał, że ma szanse. Przy 100 koleś dawał z siebie wszystko, wtedy ja odkręciłem manete na full i zniknął w lusterku jak sen złoty. Dojechał na następnych swiatłach. Trochę posmutniony, że jego sportowe ałto prestiżowej marki nie dało rady lekkiemu nakedowi z 25 latami na karku. Ałdi śmierdziało palonym plastikiem, palonymi hamulcami i wstydem sebola. Bezcenne xD

   Nowe audice są dla buraków z sianem. Stare dla buraków bez kasy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Defender: skoro wszyscy tęsknią to nic nie stoi na przeszkodzie żeby sobie kupić.

  •  

   pokaż komentarz

   @RozrywkowyMateusz: Magiczne 3.0 TDI z czterema paskami rozrządu..

   Sam mam bardzo stereotypowy wóz, BMW E39, ale sam brałem od pierwszego właściciela z Niemiec i nie szczędzę na niego grosza, dlatego mimo prawie 300 tys na blacie, do tej pory robię A6 z 2.8 silnikiem na miękko.

   pokaż spoiler Mając 2.0 pod maską ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @jakubek5494: nie chodzi tylko o 3.0tdi ale też 2.5tdi 1.6tdi te wszystkie FSI TFSI z wypalającymi sie zaworami itd. te 2.0TDI z passata też ze stajni VAG no jest tego dużo i to są miny które prędzej czy później trafią na swoją ofiare. E39 bardzo fajne auto nawet te 2l z vanosem sam miałem 3.0 diesla. Długo jeździłem hondą legend 3.5v6 tez zajebiste autko potem miałem merca w211 3.2v6 tez nie do zaj$?%nia fura

  •  

   pokaż komentarz

   @RozrywkowyMateusz: a A6 C5 2.4 w podtlenku biedy? Znajomy ma, bardzo chętnie bym się dowiedział jak wielkie to gówno od specjalistów, bo spuszcza się nad nim niemiłosiernie

  •  

   pokaż komentarz

   @TeselACC: sam silnik nie jest zły ale automatyczne skrzynie sie w tym p@!!@%%ą no i te wspaniałe pękające aluminiowe wahacze... ale tragedii nie ma

  •  

   pokaż komentarz

   @RozrywkowyMateusz: Przyznaję że E39 mega wygodne auto, spalanie nawet git, nie ma porównania komfortu jazdy do jakiegoś japońca. Strasznie tylko skrzywdzony stereotypem wozu gangsterki, mafii, wp@$@$??ców itp. nawet w E=mc2 Ramzes takim jeździł..

  • więcej komentarzy(2)