•  

  pokaż komentarz

  Ach ten lewacki fb. Odkąd zamknąłem tam konto 2 lata temu stałem się dużo szczęśliwszym człowiekiem :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Nowoczesiek: ja wszedłem na Twoje miejsce, też ok 2 lata temu, używam tego narzędzia to wielu spraw, sprawuje się naprawdę dobrze. nie używam go do budowania relacji międzyludzkich, agitacji politycznej czy samoekspresji. to całkiem w porządku agregat grup dyskusyjnych, gdzie można też coś kupić, sprzedać czy się poradzić. natomiast jeśli Ty stałeś się szczęśliwszy po usunięciu konta, z pewnością robiłeś tam coś, co spotykało się z reakcją, która tak Cię zasmucała.

  •  

   pokaż komentarz

   @Theczarek: pod tym kątem FB ma wiele wspólnego np z alkoholem. Kto umiejętnie używa ten będzie miał z tego wiele radości. Wielu jednak popadnie w uzależnienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @porkis: Pewnie, z resztą podobnie jak z internetem, telewizją, kobietami, grami, filmami, muzyką, sportem etc. Rozumiem i szanuje, gry ktoś zna swoje możliwości i nie tyka się tego, czego się boi, więc spoko, nie ma problemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nowoczesiek: taka mała tajemnica: posiadanie konta na FB nie oznacza codzienne lajkowanie w TWA, pisanie miliona postów do d..e Maryni, czy chwalenia się że piesełek zrobiły kupkę...

   to także narzędzie do komunikacji biznesowej, darmowa reklama, baza restauracji i knajp, etc

  •  

   pokaż komentarz

   sprawuje się naprawdę dobrze. nie używam go do budowania relacji międzyludzkich, agitacji politycznej czy samoekspresji. to całkiem w porządku agregat grup dyskusyjnych, gdzie można też coś kupić, sprzedać czy się poradzić

   @Theczarek: nie do końca, już piszę czemu.

   to całkiem w porządku agregat grup dyskusyjnych

   Ani trochę. Grupy całkowicie się nie nadają do dyskusji. Posty przepadają, nie mam pojęcia wg czego są sortowane, kiedyś była opcja "najnowsze" ale chyba wyparowało tak samo jak z głównego feedu (tzn niby jest, ale nic to nie daje), ciężko wrócić do starszych dyskusji, wyszukiwarka... niby jest. I tyle.

   Jako minus - uwaliło masę normalnych grup dyskusyjnych i for - które były o niebo lepsze pod każdym względem. Łatwiej było znaleźć nieczytane wątki, wrócić do starych, etc. I wszystko było pogrupowane a nie wrzucone do jednego worka.

   gdzie można też coś kupić, sprzedać

   Niby tak... ale jak nie chce mi się przewijać w poszukiwaniu tego co chcesz to w sumie totalnie nieopłacalne. Wolę normalne serwisy, które są od tego gdzie względnie działa wyszukiwarka.

   sprawuje się naprawdę dobrze

   Może to u mnie, ale - FB działa bardzo wolno. Tak wolno, że ja się zastanawiam jakim cudem jeszcze ludzie z niego korzystają. Dramat jest np. kiedy dostaniesz linka do zdjęcia - ładuje się normalny FB, niby już możesz widzieć zdjęcie, ale... nie. Nagle ładuje się inny widok zdjęcia. Kolejna sprawa - widzisz na feedzie, że znajomy coś skomentował, wchodzisz w post - bo chcesz zobaczyć kontekst. NOPE, wywala cię do wszystkich komentarzy, szukaj sobie komentarz znajomego ;) Powiadomienia... nie mam pojęcia jak one (nie)działają. Czasami dostanę powiadomienie, że jest aktywność na poście gdzie komentowałem, czasami nie. Czasami wpadnie takie powiadomienie z dziennym-dwudniowym opóźnieniem. No jakiś dramat.

   Do tego news feed - niby jest guzik "most recent" ale... to nie działa tak. Posty są sprzed 10 minut, 2h, 3 minut, 2 dni, 15h, 10 minut, 3 dni, 4h... No to nie do końca to co chcę. Kiedyś w "most recent" miałem faktyczne ostatnie posty znajomych i mogłem w ciągu minuty zerknąć co wrzucali przez ostatnie parę dni.

   I ostatnie - od jakiegoś czasu jakieś 3/4 news feed to u mnie reklamy... No kurde. Nie mam w ogóle treści które chcę - tylko wszędzie same reklamy.

   Robiłem jakiś czas temu test, z rok temu chyba - przez miesiąc nie używałem w ogóle FB. Nic mnie nie ominęło. Mam konto tylko dlatego, że z paroma znajomymi się kontaktuję przez Messengera i czasem zerknę na SysOps / DevOps Polska - ale to jak dostanę powiadomienie, że znajomy coś wrzucił (o ile w ogóle dotrze do mnie takie powiadomienie).

  •  

   pokaż komentarz

   @11mariom: ok, masz dużo racji a ja wyrazilem się niezbzyt precyzyjnie.
   Na dziś - jest to dla zwykłego usera dobry agregat grup. niemniej tylko dlatego, że poza FB te grupy właściwie nie istnieją, więc chcąc nie chcąc, konto na FB jest po prostu użyteczne. I oczywiście funkcjonalności FB z tego obszaru są beznadziejne, fatalne, słabe i mega nieżyciowe, zwykłe opensourcowe rozwiązania z przed 10, 15 lat dla forów były milion razy lepsze no ale ludzie się przenieśli i co zrobić, no nic.
   Za totechnicznie mi fb działa bardzo dobrze, do tego jest duży na nacisk na elastyczność konfiguracji konta w kontekście danych osobowowych, co mi się bardzo podoba.

  •  

   pokaż komentarz

   @Theczarek: no teraz to się w pełni zgodzę. Dla ZU który i tak już z reguły ma konto to jest fajnie, bo klika guzik "dołącz" i jest. I jeszcze mu się w jednym miejscu czasem jakiś post pojawi.

   To technicznie mam w takim razie pecha, bywa. I tak wchodzę zerknąć w powiadomienia i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @Theczarek: widok pozerstwa mnie „zasmucał” ale najwidoczniej ty sam tam sobie „działasz” wiec z pozerstwem nie masz nic wspólnego .

  •  

   pokaż komentarz

   @Nowoczesiek: a wiesz, to był powód, przez który zrezygnowałem z FB wiele lat temu (bo teraz mam 2 konto w zyciu), to również moim zdaniem rak takich stron ale z 2 strony ma swoje spore grono oddanych fanów, którzy i oglądają innych, i robią sami to samo. no i w sumie ich prawo :-) ja miałem o tyle trudniej, że moja różowa ma tendencje do szukania tencji na fejsie ale chyba w miarę skutecznie, powolną, mrówczą pracą, osiągam sukces na tej płaszczyźnie :D

 •  

  pokaż komentarz

  Wolność słowa dla totalitarystów to "mowa nienawiści" tym bardziej cytowanie dokumentów ją gwarantujących. Raczej nie należy oczekiwać, że korporacja (międzynarodowa) bez przynależności państwowej, za to z silnym lewicowo-totalitarnym światopoglądem, która ma monopol w swojej dziedzinie, będzie przestrzegała praw narodowych.

  Dla tego tak ważne jest obalanie monopolu (np: na dostarczanie informacji ) i usunięcie tej szkodliwej zarazy cenzury ideologicznej.

 •  

  pokaż komentarz

  Trzeba korzystać z portali które popierają wolność słowa:
  https://minds.com - konkurent facebooka
  https://voat.co - konkurent reddit
  https://gab.com - konkurent twittera

 •  

  pokaż komentarz

  o co Wam chodzi, czytaliście w ogóle artykuł? to raczej trzeba zastanowić się na jakich fundamentach powstało USA, skoro dokumenty będące ich podwalinami są po prostu rasistowskie. Automoat na FB wg mnie zadzialał dobrze, jak ktoś pisze o indianach per dzikusy to chyba w porządku, że zostało to zablokowane. Po weryfikacji przez interfejs białkowy blokadę zniesiono, bo odkryto, że ten rasistowski tekst to po prostu cytat ze starego dokumentu o dużej wadze państwowej. No ale wówczas stany to była dzicz i ludzkie szambo, gdzie totalnych degeneratów w wielkiem wojnie pokonali tylko trochę mniej zdegenerowani ludzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Theczarek: A kim byli indianie? Cywilizowanymi ludźmi? Tak samo jak mówiło się o Polakach, że to pijacy i złodzieje. A dlaczego? Bo k!%!a piliśmy i kradliśmy, stereotyp nie wziął się znikąd. Teraz już tak głośno się o tym nie mówi, bo staliśmy się nieco bardziej "uporządkowani". Jak ktoś na wykopie napisze, że w latach 90 w Polsce był dziki zachód, przestępstwa, bieda i wszechobecna patologia, to też chcesz to blokować? Przecież wszyscy (prawie) wtedy żyliśmy i widzieliśmy jak to wyglądało, szczególnie w mniejszych miejscowościach.

   Poprawność polityczna przesłania Ci spojrzenie na rzeczywistość i chcesz wszystko zakrzyczeć "rasizmem". Ale nie ma nic rasistowskiego w stwierdzeniu, że czarne getta to bydło, bo to k!%!a jest bydło, z czym tu dyskutować? Przemawiają za tym wszelakie statystyki przestępstw, zamożności, wykształcenia, pomimo wręcz promowania czarnych w szkołach czy miejscach pracy. Statystyki też są rasistowskie?

  •  

   pokaż komentarz

   @bodziodestruktor: nazywanie indian dzikusami nie jest czymś akceptowalnym, tak jak nazywanie Polaków k#@!ami i złodziejami. i z tym się walczy, zdecydowanie to popieram. FB tutaj wychwycił na filtrze taki zwrot i z automatu zablokował. po zapoznaniu się z kontekstem, przeprosił. Nie wiem, w czym tu można widzieć problem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Theczarek: No jak w automatycznej cenzurze, ukierunkowanej w bardzo konkretną stronę nie widzisz problemu, to chyba rzeczywiście nie mamy o czym rozmawiać.

   I znowu poprawność przysłania Ci oczy - dzikusów należy nazywać dzikusami, grubasów grubasami, a k??!y i złodzieje - k??!ami i złodziejami. A jak Ci coś nie pasuje, to zrób tak, żeby nikt nie miał powodu Cię tak nazywać, zamiast zamykać mu usta. Wtedy można dyskutować na temat zasadności takich określeń, a nie w momencie jak nie możesz dzikusa nazwać dzikusem, bo "nie jest czymś akceptowalnym". Kto decyduje o tym, co jest akceptowalne? Ty? Facebook?

  •  

   pokaż komentarz

   @bodziodestruktor: Bodzio, ale właśnie o to chodzi, że ja robię tak, że nikt nie ma powodu nazywać mnie k##%ą i złodziejem, a jak dobrze wiesz, tak, jako naród, jestesmy nazywani. Tak samo jak u nas popularne jest nazywanie Ukraińców upaińcami, murzynów czarnuchami, narodowców nazistami a księży pedofilami. mi się takie coś nie podoba ale skoro dla Ciebie to ok, to faktycznie, nie mamy o czym rozmawiać ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Bodzio, ale właśnie o to chodzi, że ja robię tak, że nikt nie ma powodu nazywać mnie k#$!ą i złodziejem, a jak dobrze wiesz, tak, jako naród, jestesmy nazywani.

   @Theczarek: Podziękuj patologii, która zapracowała na taką opinię za granicą. Ogólnie takie opinie nie biorą się z kosmosu.
   Po za tym prawda ma to do siebie, że jest brutalna i czasem mocno nieprzyjemna.

   Polak za granicą = złodziej - a nie jest tak? Nawet kapcie i firanki z hotelu zawiną. O samochodach i częściach używanych zza Odry nie wspomnę.
   A że przy tym czujesz się obrażony, to bardzo dobrze! Nie chcesz czuć się obrażany? Reaguj jak ktoś kradnie, a nie ustawowo zakaz i siedzi sobie zadowolony muchacho, że nieakceptowalne określenia ucichły. Bo nie jesteś złodziejem, a traktują Cię z góry jak złodzieja.
   Skoro tak jest, to znaczy, że jako naród mamy problem i nie ma co przed tym uciekać, tylko samodoskonalić się - tu trzeba lat pracy, aby naprawić swoją opinię, a nie ustawowej cenzury. Gadać może nie będą przez strach, ale krzywo patrzeć i alarmy włączać dalej będą.

   Tak samo w tej całej chorej poprawności nie wolno mi twierdzić (teraz czysto hipotetycznie, bo nie o nich mi chodzi, tylko o przykład twierdzenia), że LGBT to zbiorowisko pedałów i wszelkich dewiantów.
   W którym miejscu jest to kłamstwo? Mam kłamać, ubarwiając wypowiedź, lawirując pół-słówkami, bo prosta prawda jest nieakceptowalna?

   Pasuje mi do tej politpoprawności bajka - nowe szaty króla. To jest taki sam kit.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ponurnik: no niestety, ale ja nie zgadzam sie na takie stygmatyzowanie grupy za winy jednostek. Rutaj mamy dodatkowo nie tyle stygmatyzowanie, co pejorstywne okreslenie grupy ludzi. Serio dla Ciwbie ok jest nazywanie indian dzikusami a murzynow czarnuchami? Widocznie pasujesz do 19 wieku a nie 21, przykro mi.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora