•  

  pokaż komentarz

  To liroy teraz ptaki ratuje??

 •  

  pokaż komentarz

  No i to jest coś ciekawego i wartego poczytania.

  Fajnie tak poczytać, że komuś coś się udało, kogoś albo coś uratowano.
  A ptaszyna ma wzrok, jakby była wurwio** że ją z tej wody ktoś wyciągnął

 •  

  pokaż komentarz

  ptaki maja puste kosci w srodku, wiec jak mial sie utopic?

 •  

  pokaż komentarz

  Strata czasu i publicznych pieniędzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @R2D_Z_Chicago: Wcale nie. Dla policjantów to było dobre ćwiczenie z obserwacji, wyciągania obiektu z wody, delikatnego obchodzenia się z nim oraz uruchomienia właściwego kontaktu operacyjnego. To dla nich zapewne rutyna, ale skoro nie było pilniejszej interwencji, to bardzo pochwalam zajęcie się tym ptakiem.

   Drugim powodem jest zwykła ludzka empatia. Opieka nad zwierzętami należy do polskiej tradycji, jest propagowana przez państwo, Kościół i organizacje społeczne, jak również popierana przez społeczeństwo.

   Mowa o stracie czasu i pieniędzy jest w tej sytuacji horrendalnym nieporozumieniem, policjanci mają opłacony czas służby i paliwo do motorówki, więc chyba lepiej że kiedy mogą, ratują zwierzęta, zamiast siedzieć na dupie i pierdzieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @R2D_Z_Chicago: Na razie widzę minusa. To od ciebie pewnie?

   Aby ci pokazać, jak bardzo mam to gdzieś – łap plusa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @R2D_Z_Chicago: Strata czasu i pieniędzy to jest wycinanie konfetti, wożenie jakiegoś spaślaka na sygnałach do domu albo pilnowanie pomnika, żeby bezdomny pies na niego nie nasikał. Pomoc ludziom i przyrodzie powinny być priorytetem służb państwowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @xniorvox: z całą resztą się zgadzam, jednak do jednego mam ale: kościół nie propaguje opieki nad zwierzętami, bynajmniej, według religii są one po to "żeby nam służyć", więc nie rozumiem dlaczego tam to wpisałeś ;)

   @R2D_Z_Chicago: stratą publicznych pieniędzy to jest choćby leczenie takich pasożytów pozbawionych empatii jak ty ¯\_(ツ)_/¯

  •  
   Komuno

   -3

   pokaż komentarz

   @xniorvox: Mądry post, ale z tym Kościołem to przecież odwrotnie. Całe zło wobec zwierząt ma religijne korzenie: czyńcie ziemię sobie poddaną, itd. Klechy nie zabierają głosu w sprawie zwierząt. Bezduszna, czarna zaraza.

  •  

   pokaż komentarz

   @night_witch95: @Komuno: Poniżej cytaty z Katechizmu, które – mam nadzieję – wyjaśnią sprawę poglądu Kościoła:

   KKK 2415 Siódme przykazanie domaga się poszanowania integralności stworzenia. Zwierzęta, jak również rośliny i byty nieożywione, są z natury przeznaczone dla dobra wspólnego ludzkości w przeszłości, obecnie i w przyszłości (Por. Rdz 1, 28-31). Korzystanie z bogactw naturalnych, roślinnych i zwierzęcych świata nie może być oderwane od poszanowania wymagań moralnych. Panowanie nad bytami nieożywionymi i istotami żywymi, jakiego Bóg udzielił człowiekowi, nie jest absolutne; określa je troska o jakość życia bliźniego, także przyszłych pokoleń; domaga się ono religijnego szacunku dla integralności stworzenia (Por. Jan Paweł II, enc. Centesimus annus, 37-38).

   KKK 2416 Zwierzęta są stworzeniami Bożymi. Bóg otacza je swoją opatrznościową troską (Por. Mt 6, 26). Przez samo swoje istnienie błogosławią Go i oddają Mu chwałę (Por. Dn 3, 57-58). Także ludzie są zobowiązani do życzliwości wobec nich. Warto przypomnieć, z jaką delikatnością traktowali zwierzęta tacy święci, jak św. Franciszek z Asyżu czy św. Filip Nereusz.

   KKK 2417 Bóg powierzył zwierzęta panowaniu człowieka, którego stworzył na swój obraz (Por. Rdz 2,19-20; 9, 1-4). Jest więc uprawnione wykorzystywanie zwierząt jako pokarmu i do wytwarzania odzieży. Można je oswajać, by towarzyszyły człowiekowi w jego pracach i rozrywkach. Doświadczenia medyczne i naukowe na zwierzętach są praktykami moralnie dopuszczalnymi, byle tylko mieściły się w rozsądnych granicach i przyczyniały się do leczenia i ratowania życia ludzkiego.

   KKK 2418 Sprzeczne z godnością ludzką jest niepotrzebne zadawanie cierpień zwierzętom lub ich zabijanie. Równie niegodziwe jest wydawanie na nie pieniędzy, które mogłyby w pierwszej kolejności ulżyć ludzkiej biedzie. Można kochać zwierzęta; nie powinny one jednak być przedmiotem uczuć należnych jedynie osobom.

  •  
   Komuno

   0

   pokaż komentarz

   @xniorvox: Cztery cytaty i wymazują całe zło katolskiej zarazy. Polowania, eksterminację gatunków, rabunkową gospodarkę, o paleniu kotów na stosach nie wspomnę. Good job!

  •  
   Komuno

   0

   pokaż komentarz

   @xniorvox: Rozumiem, że jak ja umieszczę garść cytatów autorstwa lewicowych pisarzy, poetów, filozofów to będę miała prawo utrzymywać, że komunizm jest dobry. Faktycznie tak uważam. Ty też?

  •  

   pokaż komentarz

   @Komuno: Przecież ja nic nie wymazuję. A Katechizm jest oficjalnym stanowiskiem współczesnego Kościoła Katolickiego. Kościół ewoluował przez wieki, razem z państwem i społeczeństwem. Jego przeszłość jest historią, którą należy oceniać w odpowiednim kontekście.
   Komuna? Nie, nie uważam że jest dobra. Tak się składa, że zachodnia cywilizacja, która przez kilkaset lat rządziła na świecie i była pionierska dla postępu technicznego i społecznego, powstała w miejscu w którym największe wpływy miał Kościół (ze wszystkimi odłamami, reformacją itp.), natomiast socjalizm narodowy i międzynarodowy na spółkę zniszczyły nasz kontynent w XX wieku.

   Prawdą jest jednak, że współcześni socjaliści przykładają dużą wagę do ochrony przyrody i mimo że ich nie popieram, w tej sprawie się z nimi akurat zgadzam. Możemy dyskutować o sposobach chronienia przyrody, ich efektach społecznych i wpływie na naszą planetę, ale co do meritum na pewno się porozumiemy, mimo że jestem konserwatywnym wolnościowcem. Tak, to okropne prawactwo też chce oddychać czystym powietrzem i iść na spacer do lasu, jak również mieć dobrą opiekę medyczną i bezpieczne drogi.

   Różnica między nami jest taka, że ty nie rozumujesz w kategoriach wspólnego dobra, celu i sposobu, tylko swój – wróg. Nie możesz ścierpieć, że ktoś na portalu ze śmiesznymi obrazkami powiedział coś pozytywnego na temat Kościoła, mimo że są to fakty, a ich oficjalne stanowisko jest znane katolikom oraz każdemu, kto zechce się z nim zapoznać. Jak te orwellowskie owce: cztery nogi dobre, dwie nogi złe.
   Albo tak sobie trollujesz.

   Tak czy inaczej, z mojej strony EOT, nie interesuje mnie dyskusja na tym poziomie.

 •  

  pokaż komentarz

  Znowu ocieplanie wizerunku policji.