•  

  pokaż komentarz

  (...) przypomnieć Brytyjczykom o wkładzie Polskich Sił Zbrojnych w wysiłki wojenne w czasie II wojny światowej.
  Tylko oni doskonale to wiedzą ale im nie na rękę o tym mówić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Ryzyko wybuchu III WŚ jest najwyższe od 70 lat, więc Brytyjczycy wdrażają swoją sprawdzoną strategię: poklepać Polaków po plecach, postawić pomnik. Powiedzieć kilka słów o bohaterach. A jak będzie trzeba, kilka milionów Polaków znów odda życie za "sojuszników".

 •  

  pokaż komentarz

  Teraz to niech się cmokną w pompkę. Polskim żołnierzom odmówiono udziału w defiladzie zwycięstwa, pięćdziesiąt lat prawie j!@#nego komunizmu w kraju. Niech wąchają pałę teraz. Za późno!

  •  

   pokaż komentarz

   @LOST_CONTROL: tu się akurat mylisz. Stalin zabronił Polakom udziału w defiladzie, jednak Brytole zezwolili na udział Polaków z RAF. Polacy odmówili, jako, że nie było oficjalnej polskiej reprezentacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @metal_meltdown: A żołnierze Andersa? Tylko RAF? Akurat od strony mojego Ojca to cała rodzina wylądowała w Anglii właśnie z Andersem. Zatem wiem jaka była "wdzięczność" Brytoli z opowiadań rodziny która na własnej skórze tego doświadczyła. I wiesz po co Polacy tak się wykrwawiali? Chcieli w ten sposób wywalczyć wolną Polskę ale Amerykanie i Brytole nas po prostu sprzedali. Fakt że bardziej Amerykanie bo liczyli na wsparcie Stalina na pacyficznym teatrze wojennym ale Brytyjczycy specjalnie też nami się nie przejęli. Bardziej się przejęli tym że Rusek może pójść dalej na zachód i stąd jakieś pomysły trzeciej wojny światowej i to że chcieli wykorzystać jeszcze Polaków, Czechów, i innych walczących u ich boku ludzi z naszej części europy. Jak wiadomo Amerykanie zrzucili na Japońców bombę atomową, Stalin wydygał, do tego dali mu Europę Wschodnia i tak to się skończyło.
   Zatem nie pisz mi proszę że Brytole byli w stosunku do nas i swoich obietnic ok.
   Inna rzecz że zawsze deklarowali że Wielka Brytania nie ma przyjaciół a tylko interesy ale i tak niech wąchają pałę:) Teraz ich gest na nic nam nie jest potrzebny. W każdym razie ja zarzucam focha:)

  •  

   pokaż komentarz

   @LOST_CONTROL: Niestety, to Polska strona odmówiła (pod naciskami Moskwy). Popularna propaganda "hurr durr nie zaprosili nas" jest nieprawdziwa

  •  

   pokaż komentarz

   @nieumiemtanczyc: Nie żartuj sobie. Polski rząd to był w Londynie a odmówiła nie Polska a marionetkowy rząd który w żadnym wypadku Polaków nie reprezentował. Ten rząd razem z NKWD Polaków mordował, wsadzał do więzień, tłamsił wszelkie objawy dumy narodowej i zj??!ł nam kraj tak że nie wiem czy jeszcze kolejne 30 lat wystarczy aby nasze społeczeństwo i państwo wygrzebało się z syndromu państwa postkolonialnego.
   Nie pisz że Polska strona odmówiła bo to brzmi śmiesznie.