•  

  pokaż komentarz

  "Raport bierze się pod uwagę odsetek wydatków w budżecie państwa, a nie odsetek PKB, ponieważ, jak piszą autorzy: „to lepszy sposób na ocenę zaangażowania rządu w wydatki na te sektory niż alternatywy takie jak procent PKB lub PKB per capita, które mogą deprecjonować kraje z małymi dochodami i faworyzować te z wysokimi." Dlatego zakop za informacja nieprawdziwa

  •  

   pokaż komentarz

   @Rare_Soul: tłumacząc jeszcze inaczej, w tym rankingu jeśli kraj X zabiera obywatelom 10% ich dochodów i na socjał wydaje połowę z tego, jego wydatki na socjał zostaną uznane za wyższe niż kraju Y który zabiera obywatelom 90% zarobków i tylko 1/3 z tego wydaje na socjał.

 •  

  pokaż komentarz

  Wskaźnik został stworzony na podstawie danych dotyczących trzech obszarów, które, według autorów, są kluczowe w redukcji nierówności:

  podatków,
  sytuacji pracowników,
  wydatków socjalnych państwa.


  Polska rzeczywiście zajęła pierwsze miejsce pod względem wydatków socjalnych.

  Polska wydaje na socjal najwięcej na świecie? Bzdura.

  i to razem w jednym artykule ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @ws60: Polska rzeczywiście zajęła pierwsze miejsce pod względem wpływu wydatków socjalnych na redukcję nierówności. ****Warto jednak przyjrzeć się temu, co to właściwie znaczy i w jaki sposób te wydatki były oceniane.****
   ****Oxfam definiuje wydatki socjalne szeroko i bierze pod uwagę ich trzy rodzaje:****

   ****na edukację,****
   ****na ochronę zdrowia,****
   ****na ochronę socjalną (a więc „socjal” w ścisłym sensie).****

 •  

  pokaż komentarz

  Koniec świata, chyba wykopię oko.press. Informacje z bezprawnika były tak bardzo mylące że chyba tylko ślepi i głusi wtedy wykopali.

 •  

  pokaż komentarz

  Puenta:
  "w raporcie Oxfam zajęliśmy pierwsze miejsce na świecie pod względem wpływu wydatków socjalnych państwa na redukcję nierówności.
  Zasadniczo krytyczny wobec programu raport „Rodzina 500+. Ocena programu i propozycje zmian” ocenił, że „stopa ubóstwa skrajnego rodzin spadła o 21 proc., zaś ubóstwa wśród dzieci do lat 18 o 41 proc. (tj. z 7,6 proc. do 4,5 proc.)”

 •  

  pokaż komentarz

  Oho, propagandowy portal broni rząd nieprawdziwymi danymi. Niesamowite.