•  

  pokaż komentarz

  Ktoś może podać przepis, że niewydanie świadectwa pracy uniemożliwia podjęcie nowej?
  Wydawało mi się, że to ma wpływ tylko ew. na spostrzeganie pracownika przez nowego pracodawcę, a nie stanowi przeszkody per se. Przyjęcie w nowej pracy może więc być trudniejsze, ale o fakcie pracy może zaświadczyć również wyciąg z konta; rozumuję następująco: jeśli ktoś otrzymywał od 15 lat stale rosnące (choćby bazując na inflacji) przychody, to znaczy, że nie był złym pracownikiem.

  Druga sprawa to "wyrejestrowanie" z zusu. To samo pytanie jak wyżej.
  1. Jeśli pracodawca nie płaci składek, to przecież on będzie pociągnięty do odpowiedzialności. Co ma do tego pracownik w tej kwestii? Oczywiście nie neguje kwestii niezapłaconych składek, które powinny były liczyć się do emerytalnego!
  2. Gdy jakaś firma bankrutuje i ma zaległości i też nie płaci zusu, to jakoś się da "odejść".
  3. A gdyby właściciel (zarządca) po prostu przeniósł się na łono Abrahama - to też są takie cyrki? Czyli ustawodawca nie przewidział, że komuś może się umrzeć?

  Coś mi tu mooooocno nie gra.

  PS.

  "Burmistrz nie kryje swojego oburzenia. Ostry komentarz na ten temat opublikował na swoim oficjalnym profilu na Facebooku."
  Fajny burmistrz, że nie ma oficjalnej strony www, tylko jakiś "profil" na tym szmatławcu.

  •  

   pokaż komentarz

   @werfogd: odniosę się do ostatniego zdania, które napisałeś bo jest bardzo w punkt, a wcześniej nie zastanawiałem się nad tym. Obecnie już na to zwrócę uwagę (odnośnie lokalnych politykierów), i głosując następnym razem automatycznie przekreślę kandydatów którzy ogarniają jedynie facebooka, nie mając innych kanałów informacji publicznej. Dzięki za błyskotliwą refleksję z rana.

  •  

   pokaż komentarz

   @werfogd: dokladnie o tym samym pomyslalem. Co ma swiadectwo pracy do znslezienia sobie nowej roboty? Afera z dupy

  •  

   pokaż komentarz

   Fajny burmistrz, że nie ma oficjalnej strony www, tylko jakiś "profil" na tym szmatławcu.

   @werfogd: po co burmistrzowi strona www? Szczerze mówiąc nigdy się z takim zarzutem nie spotkałem. Co więcej znam kogoś dużo bardziej popularnego na wykopie, który rządzi "troszkę" większą społecznością i z reguły komunikuje się przy pomocy Twittera

  •  

   pokaż komentarz

   @werfogd: Świadectwo pracy nie zawiera wysokości wynagrodzenia i nie służy pokazaniu, czy ktoś był dobrym pracownikiem.
   Świadectwo pracy zawiera info o wykorzystaniu urlopu czy liczbie dni na chorobowym. To ma wpływ na rozliczenie nowego pracodawcy z ZUS i moment, w którym ZUS przejmuje płatność chorobowego od pracodawcy.
   Świadectwa pracy służą też udokumentowaniu stażu pracy, bo od tego zależy ile dni urlopu przysługuje w roku.
   W żaden sposób brak świadectwa pracy nie uniemożliwia znalezienie nowej pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @werfogd: Moja żona miała podobną sytuację - właściciel rozpłynął się w powietrzu. Sprawa w sądzie pracy, jedno posiedzenie - pracownicy mieli podać tylko dzień zakończenia pracy (wg nich), wynagrodzenia wypłacone z funduszu, składki tak samo opłacone, zamiast świadectwa pracy wyrok sądu zawierający wszystkie potrzebne informacje (okres zatrudnienia, urlopy itp). Problem był tylko z rozliczeniem z US ale ogarnięte biuro rachunkowe sobie poradzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @marqsk: no właśnie. Po co w obecnych czasach świadectwo pracy, jak wszystko jest w zusie?

  •  

   pokaż komentarz

   po co burmistrzowi strona www? Szczerze mówiąc nigdy się z takim zarzutem nie spotkałem. Co więcej znam kogoś dużo bardziej popularnego na wykopie, który rządzi "troszkę" większą społecznością i z reguły komunikuje się przy pomocy Twittera

   @ipkis123:

   Też znam - i również nie popieram.
   Chodzi o zachowanie pewnego poziomu. To tak jak na oficjalne spotkanie wypada wdziać garnitur, a nie dres - bo to modne i wygodne - choć przecież i jedno, i drugie chroni przed zimnem.

  •  

   pokaż komentarz

   @losBamberos88: Bo nie masz świadectwa odejścia, czyli wygląda jakbyś pracę porzucił. Pomijam kwestię wysługi lat do emerytury i braku opieki zdrowotnej ze wzgledu na nie opłacenie ZUSu. Jeśli dorośniesz, to zrozumiesz co to skrót myślowy. Artykuł, to nie wykład => redaktor zrobił założenie upraszczające, że czytelnik ma inteligencję co najmniej przeciętną - jak widac - mylił się

  •  

   pokaż komentarz

   po co burmistrzowi strona www?

   @ipkis123: ba, po co burmitrz pitoli cos gdziekolwiek? jest burmistrzem to niech cos zrobi, gdzies zadzwoni z kims sie spotka. a p%$?@%$a na facebooku komentarz napisal, jak nastolatka. zenada na calego.

  •  

   pokaż komentarz

   @pri0:

   Po co w obecnych czasach świadectwo pracy, jak wszystko jest w zusie?

   Obyś nie musiał się spotkać za szybko z tą instytucją. Niby wszystko mają, a tak naprawdę nic nie mają i jak chcesz coś załatwić to potrzebna tona papierów na udowodnienie swoich racji. Zbieraj wszystkie papiery, bo nie znasz dnia ani godziny.

  •  

   pokaż komentarz

   @werfogd: wydaje mi się, że to bzdura. z zus-em jestem pewien że można to olać bo żona od 6 lat jest nie wyrejstrowana z poprzedniej roboty i to szefa ma przesrane z tego powodu a nie ona.

  •  

   pokaż komentarz

   @mibmib2: A co według ciebie powinien zrobić, skoro już taki wygadany jesteś to chętnie przekaże twoje pomysły prosto na ręce burmistrza bo mieszkam w mieście w którym on urzęduję i specjalnie dla ciebie i twoich pomysłów, pójdę i mu wręczę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @werfogd: to dla ameb czyli wyrobników jest ważne ( ͡° ͜ʖ ͡°) nikt normalny tego nie ogarnia tj nie potrzebuje chyba ze w ZUS ;D

  •  

   pokaż komentarz

   @werfogd: A jak ktos jest całe życie na działalności to sam sobie wystawi
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @dualbet: I gdzie i co się w takiej sytuacji robi?

  •  

   pokaż komentarz

   @waligora: to wysluga lat liczy sie dopiero po otrzymaniu swiadectwa pracy? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
   Nie jest to liczone od np ilosci odprowadzonych skladek na zus? (nie wiem, strzelam)
   Btw skladki zus mieli oplacane dopoki mieli wyplaty- wuec nie opowiadaj bzdur ze bez swiadectwa pracy te wszystkie lata skladek im przepadaja.
   Co do wrazenia ze rzuciles robote i odszedles z dnia na dzien- wyjasnoasz temat na rozmowie o prace, podajesz nazwe poprzedniej firmy i nowy pracodawca sam rozezna sytuacje czy sciemniasz czy nie.
   A co do tekstu o moim dorosnieciu - sie nie odniose, nie znize sie do twojego poziomu.

  •  

   pokaż komentarz

   Obyś nie musiał się spotkać za szybko z tą instytucją. Niby wszystko mają, a tak naprawdę nic nie mają i jak chcesz coś załatwić to potrzebna tona papierów na udowodnienie swoich racji. Zbieraj wszystkie papiery, bo nie znasz dnia ani godziny.

   @mgr_rybak: A pitolenie. Ja dopiero co rzuciłam jedną pracę i poszłam do innej. Świadectwo pracy dostałam od poprzedniego pracodawcy, a nowy nawet o nie nie zapytał, za to księgowa dobrze wiedziała ile dni urlopu mi przysługuje (a w tym roku już brałam, choćby ostatnie 2 tygodnie na wypowiedzeniu). Potrzebne to zupełnie do niczego, co najwyżej żeby sobie trzymać w teczce w domu i mieć na pamiątkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @losBamberos88: w zasadzie nic, zawsze można powiedzieć ze pracowało się na czarno i pokazać wyciąg z konta.

  •  

   pokaż komentarz

   A co według ciebie powinien zrobic

   @Eskeel: aco to mi za burmistrzowanie placa? za doradztwo sie placi. jak nic nie moze to po co o nim news.

  •  

   pokaż komentarz

   @mibmib2: Sam stwierdziłeś, że masz pełno dobrych pomysłów, podrzuć jeden bezpłatnie to może cie zatrudni w ramach promocji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @zadnoo do inspekcji pracy i wszystko powiedzą, poprowadzą za rękę, wypiszą wniosek do sądu itd

  •  

   pokaż komentarz

   @pri0: Wiesz co to staż pracy? Od tego zależy wymiar urlopu... ale na umowie o dzieło nie ma urlopu, bo po chooj komu urlop?

  •  

   pokaż komentarz

   @ipkis123: mi chodzi o konieczność posiadania indywidualnej strony www, zupełnie pomijam przy tym sposób/kanał komunikacji.

 •  

  pokaż komentarz

  Pokoje zarządu opustoszały, zniknęło kierownictwo

  ... takie znikniecia mialy juz miejsce w historii Ziemi... np. Annunaki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @RobertKowalski: Annunaki mieli przybyć na Ziemię po złoto, żeby je zdobyć stworzyli prymitywnych robotników (ludzi) i zagonili ich do roboty, jak ludzie nakopali tyle,ile było potrzeba, Annunaki zabrali je i polecieli do siebie.

   ¯\_(ツ)_/¯

   Przynajmniej tak głoszą szury ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: annunaki.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @JakubWedrowycz: szur to jakiś skrót od szurniętych czy może jakieś niedorozwinięte szczury?

  •  

   pokaż komentarz

   @reaton1: Nie wiadomo to słowo powstało z dnia na dzień i każdy je używa. Dziwne.

  •  

   pokaż komentarz

   @JakubWedrowycz: Nie wiem czy szury ale wszystko opiera się na książkach Zacharii Sitchina który był archeologiem, specjalistą od sumerów i ich pisma klinowego. Szurem bym go nie nazwał.

  •  

   pokaż komentarz

   @m00n: specjalistą nazwanym przez siebie samego, nie ma żadnego naukowego tytułu, a hebrajskiego, innych języków semickich i sumeryjskiego nauczył się sam. Tylko, że bardzo, bardzo słabo, bo jego tłumaczenia już dawno zostały obalone i wyszło, że to wymysły

  •  

   pokaż komentarz

   @wankiel: No tak bo najważniejsze jest lobby akademickie, każdy bez tytułu naukowego, każdy samouk to szur bo nie został zatwierdzony przez zabetonowany autorytet naukowy. Pracowałem kiedyś na uczelni wiem jak to środowisko wygląda od kuchni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Chrzonszcz szur to skrót od szurniety or swir

  •  

   pokaż komentarz

   @wankiel: Nikola Tesla też był szurem bo nie miał tytułu naukowego?
   Wiesz ilu geniuszy bez świstka jestem w stanie ci znaleźć co zmienili losy świata?

  •  

   pokaż komentarz

   @m00n: stary, k!!@a kim był Stitchin? Na pewno nie archeologiem.
   Wiesz o co chodzi w nauce? Przede wszystkim o powtarzalność wyników, a nie o papier. Wynalazki Tesli skonfrontowano z rzeczywistością, była powtarzalność - tzn jego pomysł działał zastosowany przez innych i cyk tak mamy cewkę Tesli czy inny transformator. Z. S. czy jak się tam poprawnie pisze, głosił swoje poglądy ale nikt nie był w stanie znaleźć na to dowodów i zweryfikować poprawnie - i cyk mamy Z. S. hotsztaplera. To jest proste.

  •  

   pokaż komentarz

   @wankiel: A wiesz co jest najśmieszniejsze? Że człowiek od którego wziął się twój nick, również był samoukiem bez tytułu naukowego. xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Tosca303: A nie uważasz, że weryfikacja pisma klinowego jest ciężka do zrobienia? tak samo jak weryfikacja biblii czy innej religijnej księgi? Nie każda dziedzina wiedzy jest nauką ścisłą, którą można potwierdzić eksperymentalnie.

   A jeśli chodzi o Sitchina, jego teorie zostały potwierdzone zarówno w Biblli jak i w Torze jak i np. w Mitologii greckiej.

  •  

   pokaż komentarz

   Wynalazki Tesli skonfrontowano z rzeczywistością

   @Tosca303: Po ilu latach od jego śmierci? Na początku był uważany za tamtejszego szura.

  •  

   pokaż komentarz

   @m00n: a nie uważasz że w historii nauki było i jest wielu innych specjalistów od pisma kinowego, którzy udowodnili swoją wiedzę tłumacząc na przykład zapisy traktatów pokojowych i inne źródła mające swoje odbicie w archeologii i pismach innych ludów - typu było napisane że jest pałac i archeolog odkrył pałac, albo było napisane że jest pokój z Egiptem i w Egipcie na ścianie świątyni do dziś jest napis że w podanym w klinach terminie był pokój z Babilonem? Dlaczego nagle tabliczki Z. S. mają mieć magicznie inne znaczenie, gramatykę, składnie niż tysięce innych?

  •  

   pokaż komentarz

   @m00n: gówno k$?!a prawda, wynalazki Tesli wprowadzano w użycie w czasie jego życia - nikt by szurowi nie budował elektrowni na Niagarze ani nie nagradzał medalem Edisona.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tosca303: Ale skąd masz pewność że to pierwotne tłumaczenie jest dobre a nie Sitchina? Tego w żaden sposób nie jesteś w stanie zweryfikować, tak samo, tego że był kiedyś koleś co chodził po wodzie czy takie co zrobił przejście morzem. Mity, które przesdstawił Sitchin w 12 planecie pokrywają się z innymi MItologiami. Nie twierdze że należy brać za pewnik każde jego słowo ale nazywanie go od razy hohsztaplerem to hiperbola w drugą stronę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tosca303: Kto budował? Rząd czy prywatny inwestor? Edison? Przecież to jego główny rywal był. Edison obstawał przy elektrowniach prądu stałego i wyśmiewał prąd zmienny Tesli.

  •  

   pokaż komentarz

   @m00n: ale o czym ty mówisz? Przecież całe Western Union (telegrafy) i General Electric przeszły na system Tesli jeszcze ze jego życia, tak samo jak Ameryka i cały świat na system prądu przemiennego. Znajdź mi taki sukces w życiu Z. S.?

   No przecież ci mowie wyraźnie - to co jest napisane może być wtórne weryfikowane w innych pismach i innych narodów i wykopaliskach. Stąd wiemy że przyjęte tłumaczenie jest dobre (nie, nie jest pierwotne). Teorii Z. S. nie udało się obronić - nie ma szans żeby wyprowadzić z tego materiału wyprowadzić historię postulowaną przez Z. S. bo się ona nie broni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tosca303: Mówie o tym o czym napisałem. Edison wyśmiewał prąd przemienny Tesli. Czytaj uważał go za szura.

   Ale czy ty czytałeś chociaż 12 planetę? Piszę po raz trzeci bo mam wrażenie że nie czytasz tego co pisze. Teorie Sitchina są takie same jak w Mitologii greckiej, Torze, czy Biblii. Imiona bohaterów są inne ale przekaz jest ten sam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tosca303: Już nie mówiąc o tym, że wiele teorii Sitchina zostało potwierdzone przez znaleziska archeologiczne np. szkielety olbrzymów czy np puma punku w Boliwii.

  •  

   pokaż komentarz

   @m00n: o k!@!a... Szkielety olbrzymów :/ czy ty się dobrze czujesz mireczku?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tosca303: Ale o co tobie chodzi? Odnaleziono gigantyczne szkielety o ludzkich kształtach.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale o co tobie chodzi? Odnaleziono gigantyczne szkielety o ludzkich kształtach.

   @m00n: problem w tym, że nie weryfikujesz informacji i na dodatek w tej swojej ignorancji kłócisz się z innymi.

  •  

   pokaż komentarz

   @m00n: ech... Czy ty wogóle liczyłeś ile to jest osiem stóp i sześć cali?

  •  

   pokaż komentarz

   @m00n: czy ty w ogóle czytałeś to, co mi wysłałeś? Po pierwsze, to szkielet osoby, która miałą 2,02 metra, a nie 3 bądź 4. Po drugie - w pierwszym zdaniu masz napisane, że znaleziono najstarszy szkielet osoby dotkniętej gigantyzmem. Gigantyzm jest chorobą, dobrze poznaną i niczym nadnaturalnym - https://pl.wikipedia.org/wiki/Gigantyzm_przysadkowy

   Tak jak pisałem - nie weryfikujesz źródeł. Może ich nawet nie czytasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tosca303: W czasach gdzie średni wzrost dorosłego mężczyzny to 170cm? Myślę że dużo. Czy ja napisałem gdzieś że będą mieć 8m wysokości?

  •  

   pokaż komentarz

   @sonoitaliano:

   a nie 3 bądź 4

   To już tylko i wyłącznie twój wymysł, nie zamierzam z nim dyskutować.

   Średni wzrost w tamtych czasach to 170cm więc myśl sobie co chcesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @m00n: jasne, aktualnie średni wzrost mężczyzny w Polsce to 177cm. Osoby mającej 210cm nie uważamy za żadnego mitycznego olbrzyma.

  •  

   pokaż komentarz

   @m00n: to jest tylko i wyłącznie twój wymysł z tymi gigantami. To że ludzie kiedyś tam statystycznie żyli jakieś 40 lat (bo duża śmiertelność dzieci) to nie znaczy że nie było milionów w skali świata którzy przekroczyli setkę i to bez antybiotyków, witamin i sterydów. Podobnie było że wzrostem. Król pruski miał w XIX wieku na potrzeby efektu na paradach oddział 50 wysokich (2.2-2.5) zebranych w całych Prusach żeby ludziom pokazać jaka to armia pruska nie jest wielka. A jaki wtedy był wzrost żołnierzy? Napoleon był tak naprawdę wyższy od większości swoich podkomendnych a miał niecałe 170 cm chyba.

  •  

   pokaż komentarz

   @sonoitaliano: @Tosca303: Mam do was jedno pytanie i więcej nie będę pisał. Czy czytaliście ktorąkolwiek książkę Sitchina, że wyciągacie takie wnioski? Bo jestem w stanie zrozumieć czyjeś zdanie nawet jak jest inne niż moje bo jestem tolerancyjny. Ale jeśli to nie jest wasze zdanie tylko tak wam powiedzieli: na uczelni, w artykule naukowym czy gdziekolwiek indziej to nie mam szacunku do takiej opinii.

  •  

   pokaż komentarz

   @m00n: po pierwsze to tak można podważyć wszystko - "bo tak ci powiedzieli". Nie idź ta drogą, ale nawet jeśli to w sumie - co z tego? Prawdziwa nauka sama się obroni, nikt ci nie broni nauczyć się klinowego i udowodnić że istnieje jakiś tekst sumeryjski, który mówi o większej ilości planet niż pięć. Bo Z. S. tego nie udowodnił. Po drugie na uczelni i w szkołach nikt się takimi kłamstwami i pierdołami nie zajmuje. Po trzecie na teoriach Daenikena, Hankocha (czy jak mu tam było - "Ślady palców bogów"), i Sitchina się wychowałem i to one mnie dodatkowo zmotywowały do zainteresowania się historią i archeologią. Tyle m to jest dobre na poziomie gimnazjum max. Potem wiesz ze te teorie się po prostu nie bronią.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tosca303: @sonoitaliano: Bez odpowiedzi czyli tak jak myślałem nie czytaliście, czyli nie wyciągnęliście własnych wniosków tylko ktoś wam powiedział co macie myśleć. I kto tu jest ignorantem?
   Na zakończenie dam wam opinie kogoś kto czytal 12 planete. Reszty nie czytałem.

   W ksiązce tej znajdziecie teorie, ktore potwierdzi każdy gimnazjalista, który przeobił mitologie grecką Parandowskiego, każdy student teologi czy ksiądz co zna dobrze biblie i każdy wyznawca judaizmu co zna Tore. Do tego znajdziemy tam informacje, których zweryfikować się nie da, jak i totalną fantastykę. Ale żeby do tego dojść trzeba przeczytać samemu. Tyle ode mnie.
   Pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   @m00n: no właśnie, gimnazjalista xD patrz mój wpis wyżej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tosca303: Każdy inteligentny człowiek SAM weryfikuje fakty u źródła a nie powtarza za "autorytetami" Jesli czytałeś i twierdzisz, że wszystko to bullshit ok - szanuje twoje zdanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @m00n: @m00n: Z ciekawości spróbowałem - nie dotrwałem do końca. Ten człowiek pisze teorie nie mając nic na ich poparcie. "Czytał" starożytne teksty nie znając podstaw ich języka.

   I nauka nie działa tak, że "powiedzieli mi na uczelni" i to jest prawda. To co uznajemy za aktualny stan nauki jest wynikiem prac setek specjalistów, którzy nie bali się wystawiać swoich tez na próbę, znosić krytykę i dowodzić swoich twierdzeń.
   Także weryfikuj informacje jakie są ci przekazywane.

  •  

   pokaż komentarz

   @sonoitaliano: Ja nie kieruje się autorytetami, wręcz nimi gardze bo nie lubie jak ktoś mi mówi co mam myśleć. Na uczelni studiowałem i pracowałem, powiem więcej piłem wódkę na wyjazdach integracyjnych ze wszystkimi profesorami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tosca303: Ale co to zmienia że gimnazjalista. Taki jest program nauczania. Mitologie grecką też hejtujesz?

  •  

   pokaż komentarz

   Gówno prawda - właśnie każdy inteligentny człowiek wie dzisiaj że SAM nie jest w stanie zweryfikować wszystkich obecnych teorii, dlatego musi dokonać analizy dostępnych wiarygodnych źródeł. Teorie ZS i Ericha nie doczekały się poprawnej weryfikacji.

   @m00n:

  •  

   pokaż komentarz

   @m00n: aż się boję zapytać, ale... jeśli ukończyłeś studia, nawet pracowałeś na uczelni, a dajesz się ponieść najpodlejszej pseudonauce... to proszę - podaj swój kierunek studiów żeby dopełnić obrazu.

  •  

   pokaż komentarz

   @m00n: mój nick się wziął od mojego nazwiska, nie od twórcy silnika wankla. Jasne, że tytuły to nie wszystko i jestem świadomy tego jak wielu wynalazców i autorytetów naukowych, zwłaszcza z dawnych lat żadnego tytułu nie posiadało, jednak porównanie do nich Sitchina to dla nich obraza, taka lepa w ryj rzekłbym nawet. Czytałem Sitchina jako dzieciak. I wystarczyła niewielka weryfikacja, żeby dojrzeć jaki to stek bzdur i że brakuje mu elementarnej wiedzy na temat Sumerów. Nie zamierzam się wdawać z tobą w jakąkolwiek dyskusje na ten temat, Sitchin to szur na równi z Danikenem i tyle w temacie. Ich książki nie mają żadnych naukowych podstaw, jedyne co w nich kosmiczne, to skala ignorowania faktów niepasujących do ich teorii. EOT i daruj sobie odpisywanie, zwłaszcza że nie potrafisz odpisać raz i porządnie, peace.

  •  

   pokaż komentarz

   @sonoitaliano: Mój kierunek studiów to Telekomunikacja. A pracowałem jako pracownik administracyjny jako zwykły mgr inż. ale każdy prof musiał do mnie przychodzić i to co od nich usłyszałem to cóż, trzeba by przy wódce usiąść.

  •  

   pokaż komentarz

   @wankiel: Jeśli czytałeś to szanuje twoją opinie przynajmniej własna. Z ciekawości. Uważasz że WSZYSTKO zawarte w jego ksiązkach to bzdura?

  •  

   pokaż komentarz

   @m00n: a umiesz rozdzielić mitologię od ciągłego podnoszenia kwestii że opisani bogowie przylecieli z 12. Planety i stworzyli człowieka oraz dali mu zabawki?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tosca303: Ja umiem, tylko to nie ja pisze, że WSZYSTKO w jego książkach to bzdury a każdy kto w to wierzy to szur.

  •  

   pokaż komentarz

   @m00n: umiesz a mimo wszytko dalej w to brniesz, w jakieś teorie oparte na półprawdach.

   To jest jak casus Dariusza Kwietnia z Gór Sowich. Mieli Niemcy tajemnicze budowle w Górach Sowich? No mieli, niedokończone bo się rozmyślili, defraudacja była, plany się zmieniły, wojna się skończyła. Niemcy wysiedlali ma zachód odebrane Polakom i Żydom dzieci "do zniemczenia"? No był taki program żeby bezdzietne rodziny w Rzeszy wychowały nowe zastępy żołnierzy i robotników. Były próby z operacjami na żywca i próbami przeszczepów na więźniach różnych rzeczy? No były żeby Niemcy na froncie wiedzieli jak zooperować swoich żołnierzy albo żeby wiedzieć jak się zachowa ciało pilota zestrzelonego na 10000 km.

   I teraz uwaga 2+2+2= teoria Dariusza! Z NIEMCY TWORZYLI ZASTĘPY ŻOŁNIERZY DZIECI Z HITLERJUGEND Z PRZESZCZEPIONYMI "SKOKAMI KANGURZYMI" ZAMIAST STÓP I TE MUTANTY DO DZISIAJ HASAJĄ PO GÓRACH SOWICH BROBIĆ TAJEMNIC LATAJĄCYCH SPODKÓW ADILFAAAAA!!!

   Ech PS. Ja też tak nie twierdzę nie. Ale to nijak nie daje nam 2+2=4

  •  

   pokaż komentarz

   @Tosca303: Nie wiem kto yo Dariusz ani o co chodzi ale wygląda mi to na kolejną hiperbolę. Najśmieszniejsze jest to, że nikt nie czepia się Bibli i chodzeniem po wodzie i leczeniem ludzi a kościół pierze tym mózgi od 2 tys. lat. Nikt nie czepia się "miłosiernego" boga ze starego testamentu który dręczy ludzi kolejnymi plagami. Ale każdy czepia się Sitchina bo twierdzi że jednak ten obrazek na cylindrze znaczy co innego niż on myśli. Ale takie symboliczne rzeczy jak epos o Gilgameszu nikgo nie obrusza( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @m00n: nie, wcale nikt nie czepia się Bibli, jasne... A tak ponadto, to Biblia nie jest klasyfikowana jako źródło historyczne jakbyś chciał wiedzieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tosca303: Czy ja wiem?
   https://sjp.pl/hiperbolizacja

   Nie wiem czy źródło historyczne ale na pewno co dla niektórych bardziej wiarygodne niż nie wiem mitologia grecka. A prawda jest taka, że te wszystkie mity w danych kulturach się powtarzają z innymi bohaterami ale tym samym sensem o tym jest właśnie sporo w ksiązce Sitchina. Np. jego wersja początków świata czy wygnaniu z raju.

  •  

   pokaż komentarz

   @m00n: no dobra i następnie jak to chcesz przełożyć na historię przybyszów z obcej planety, którzy stworzyli rodzaj ludzki aby wydobywało im złoto?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tosca303: Tak jak pisałem wyżej, nie jestem jakimś fanbojem czy wyznawcą Sitchina i uważam że w jego książkach można znaleź prawdę, fałsz jak i zdarzenia których potwierdzić zwyczajnie się nie da. Ja ogólnie lubie rózne interpretacje wydarzeń znanych nam z Biblii przedstawionych w innych kulturach i mocno się ździwiłem, że można je znaleźć w róznych cywilizacjach. Stworzenie ludzi do wydobywania złota jest zapewne fantazją a przynajmniej czymś czego udowodnić się nie da. Ale nie dyskredytowałbym autora po całości. IMO ważne jest, żeby porównać inne źródła i wychwycić to co wartościowe a odrzucić to co fikcyjne. Co nie zawsze jest proste.

  •  

   pokaż komentarz

   @m00n: no właśnie! I tak właśnie odrzucono fikcyjne tłumaczenie Sitchina dotyczące jego interpretacji konkretnych przykładów pisma klinowego. Tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @m00n: takiego pseudointeligenta to dawno nie czytałem xD rozbawiłes mnie mocno xD

  •  

   pokaż komentarz

   @m00n nie do końca, był "obalony" przez badaczy z tego samego nurtu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Perlo: Ciesze sie wielki inteligencie, że bawi cie rozrywka tak niskich lotów( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Ale karty multisport działają?

 •  

  pokaż komentarz

  Pracowałem tam kiedyś przez pół roku, wg mnie i tak długo ten burdel działał.

 •  

  pokaż komentarz

  Kierownictwo zniknęło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  GIF

  źródło: p1.gif (998KB)