•  

  pokaż komentarz

  Nie ma czym się przejmować, karakan policzył w pamięci, że starczy to starczy( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Kolejny historyk co udaje, że zna się na finansach, chodź morawiecki ma trochę praktyki w banku, a nie w wyborczej.
  A w stopce taka niespodzianka

  pokaż spoiler Ringier Axel Springer Polska

 •  

  pokaż komentarz

  Czy ci ekonomiści zrezygnują z zawodu jak okaże się co innego?
  Rozdawnictwo "5 Kaczyńskiego" to wg mnie tragedia, ale mamy też obniżkę PIT do 17% i 0% dla młodych.
  A efekty zobaczymy.

 •  

  pokaż komentarz

  A ja swoje! Co za ekonomiści? Odkąd Pamiętam zawsze nam "towarzyszyli"! Czy nie ekonomiści "reformowali nasz nieszczęsny Kraj? I co chwila sukcesy! Najwiekszym osiągnięciem reformy gospodarki były kartki żywnosciowe. Osiągnięto "równość społeczną" gdzie byli równi i 2 mln równieszych(PZPR-y).Kolejny sukces ekonomistów-denominacja złotego 1/10000, kiedy moich siedem miesięcznych wypłat na książeczce oszczednosciowej zamienili na 7 zł, z obietnicą rewaloryzacji, ktora nigdy sie nie odbyła Kolejny etap "równości"-podział na kasty! I teraz zażarta walka w wojnie polsko-polskiej o koryto, i w opozycji jest przeważająca częśc "Ekonomistów" i niech tak już zostanie.

  •  

   pokaż komentarz

   Kolejny sukces ekonomistów-denominacja złotego 1/10000, kiedy moich siedem miesięcznych wypłat na książeczce oszczednosciowej zamienili na 7 zł

   @jaclaw1951: Bo zarabiałeś 1 zł miesięcznie. Co za różnica czy nazywamy to 1 zł czy 10 000 zł, skoro wartość rzeczywista pozostaje bez zmian?

  •  

   pokaż komentarz

   Co za różnica czy nazywamy to 1 zł czy 10 000

   @wojtas_mks: Żadna, ale to znany mechanizm psychologiczny. Jak robisz grę, to punkty, albo jakieś coiny do mikropłatności, to muszą być duże liczby, bo wtedy masz wrażenie, że coś dostajesz. Na zwykłych Januszy działa to tak samo.

  •  

   pokaż komentarz

   @wojtas_mks: Jast takie powiedzenie "z głupim se nie pogadasz, a z usmarkanym se nie pojesz". Tylko że jak wpłaciłem na książeczkę niby oszczędzania, to wtedy mógłbym se kupić malucha((126 p)jakby nie były na talony. Po minusach widzę, że albo sami pchacie się w bezkrytyczną biedę, albo chcecie zgotować ją innym. A gdzie byli ekonomisty kiedy w jednym roku inflacja wynosiła 90 %, a kto wziął pozyczke w tym czasie musiał oddać 2 razy tyle, kiedy spekulanty przywoziły dolary zza granicy i po roku wywozili prawie 2 razy tyle, a rolnicy się wieszali?

  •  

   pokaż komentarz

   @GordonL: To chodźmy razem! Dwa durnie to lżej nam będzie. Będziemy dochodzic tylko który z nas jest wiekszy! Z sympati dla durniow sawiam na ciebie.

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko że jak wpłaciłem na książeczkę niby oszczędzania, to wtedy mógłbym se kupić malucha((126 p)jakby nie były na talony.

   @jaclaw1951: Mam nadzieję że wiesz, że na mieszkania i samochody czekało się nawet kilkanaście lat, bo były sprzedawane poniżej swojej wartości i de facto trafiały do każdego po odpowiednim czasie oczekiwania - zgodnie z tempem produkcji?

  •  

   pokaż komentarz

   @jaclaw1951:
   Dziadzio,
   Nie ogarniasz co się dzieje.

  •  

   pokaż komentarz

   @GordonL: Ale całe życie nadstawiałem dupę na działania tychże ekonomistów. Gdzie byli jak za Kaczmarka(rudego) sprzedawano energetykę? Jak w pelni wyposażone stoczie doprowadzono do bankructawa? Gdzie byli jak padają huty? A może tych ekonomistów-patryjotow nie było zupelnie? Ale szykuje sie dla was mlodziany gratka, i to wtedy wy nie bedziecie ogarniać!

  •  

   pokaż komentarz

   @wojtas_mks: A co ty wiesz o przydziałach mieszkań? Byly mieszkania spółldzielcze i zakładowe-funkcyjne. Na funkcyjne tylko robolom z min siódmą grupą zaszeregowania. Dostało sie przydział i czekało 3 lata! Z kolei M-2(kawalerka na małżenstwo bezdzietne, M-3 z jednym dzieckiem, i M-4 z dwoma. Dostalem M-4 na zaświadczenie że żona jest z drugim w ciąży! A kolega partyjny na jedno dziecko dostał M-5 (oboje działacze). W międzyczasie zmienilem stanowisko(zostalem oddelegowany na potrzeby firmy) i straciłem prawo do przydziału, o czym nie zostałem formalnie powiadomiony, o stracie uprzywilejowania. Dostałem klucze do mieszkania by obrjrzeć, po czym zacząłem załatwiać formalności, i wielki klops! Zostałbym na lodzie ale jestem zawzięty. Kierownictwo widziało ze mi nasrało i postanowili poóc. dostałem rekomendację nawet z PZPR(choć nie należalem) i decyzję w tej sprwie podjął Minister PCH w Warszawie(Próchniewicz). Motywując przydział mieszkania "w ramach szczególnego wyjatku". Dostalem w końcu, a córka urodzila się w roku przydziału, na zaświadczenie o ciąży trzy lata temu. Po trzech latach zwolniłem się, i w swej bezsilności nie mogli odebrać mieszkania to podnieśli czynsz dwukrotnie, kiedy jan zarabiałem 3 razy wiecej niż ich zakładzie. Potem chcieli bym wykupil mieszkanie za 25 tys, a ja poczekalem i kupilem ja za 6 tys z prawem własności i wszystkimi kosztami jak opłaty notarialne. A samochody mieli na talony i paradoks tych ekonomistów był taki, że maluch z fabryki na talon kosztował 69 tys(potem ponad 100) a na giełdzie używany byl 2-3 razy droższy niż nowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @GordonL: A gdzieś to wyczytał? Wnioski wyciągłeś jakbyś był w stadium embriona! System panujacy wtedy byl też dziurawy jak dzisiaj, czyli nic sie nie zmieniło! A rekomenacje dali bo sami sie ratowali, że calkiem nie panują. Natomiast co do mojej kariry politycznej; wcielili do ZMS(bo zapisywali wszystkich). Na pierwszym szkoleniu(wolne pytania) zadałem parę i poprosili o bym więcej nie przychiodził. W aktach mialem napisane; nieszkodliwy, niepewny politycznie, przeznaczony do mniej odpowiedzialnych poruczeń. Zatrzymać kształcenie na poziomie zawodowym. Widzisz Jasiu, niejeden chcialby wiedzieć co o nim piszą nieomylne i jedynie słuszne decydenty!

  •  

   pokaż komentarz

   @jaclaw1951: Ja p@$!!%@e xDDD Tylko potwierdzasz, że jesteś mentalnym niewolnikiem. Nie z własnej winy, ale jednak... Gdybyś żył w kraju normalnym to po prostu jak człowiek kupiłbyś sobie mieszkanie, bo byłoby Cię na to stać. Tyle. Jak załapiesz się gdzieś na kilka wykładów z ekonomii to zrozumiesz, że PRL nie miał nic z nią wspólnego i dopiero Wilczek dał jakąkolwiek namiastkę wolnego rynku w tym podupadłym kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @wojtas_mks: A znasz piosenkę Młynarskiego "Róbmy swoje"? Albo wierszyk "Ptaszki w klatce"? Czego płaczesz? Starego pyta czyżyk młody. Masz przeto w kaltce wszelkie wygody! Tyś w niej zrodzon, żekł stary, przeto ci wybaczę. Jam był wolny, dziś w klatce, to dlatego płaczę. W czerwoną, zydo-komunistyczną niewolę, dostali się moi dziadkowie i rodzice. A każdą ekonomię wyprze każda chora ideologia, i zrozumiałbyś to już na pierwszej lekcji kursu ekonomii. A zostawili mi małą łyżeczkę, i jak zaczniesz dbać tylko o swoje to i efekty są zadawalające.