•  

  pokaż komentarz

  Książę Szpiegów (Sapieha) a zmarł tak zwyczajnie: "Na podwórzu tamtejszej karczmy zaatakował i zranił go w nogę knur. Do rany wdała się gangrena i książę zmarł 8 września 1812 r."

 •  

  pokaż komentarz

  (...) dokument o tym, że sprzymierzeńcami Rosjan będzie przestrzeń, klimat i fatalna infrastruktura. Cesarz gorzko pożałuje swojego zaniedbania, kiedy w roku 1812 jego najlepsze pułki będą ginęły w śniegach Rosji.

  Nic się nie zmieniło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  "Na podstawie zachowanych dokumentów można jednoznacznie stwierdzić, że szacowane przez Polaków siły rosyjskie we wschodnich prowincjach są dość mocno zaniżone (150 tys. wg wywiadu, w rzeczywistości ponad 210 000). Zagadką pozostaje, na ile było w tym celowego zatajania prawdziwej liczebności armii wroga w celu zachęcenia Napoleona do uderzenia, a ile zwykłej niewiedzy i słabej pracy wywiadu. Podobnie Polacy wyolbrzymiali zapał i poparcie mieszkańców Kresów dla sprawy polskiej, co również można tłumaczyć chęcią sprowokowania Napoleona do prewencyjnego ataku na niewiernego sojusznika."

  Można odnieść wrażenie, że ci Polacy byli podwójnymi agentami, skoro zachęcali Napoleona do ataku we wcale nie tak sprzyjających okolicznościach.
  I ciekawe, dlaczego Napoleon pominął "świetnie przygotowany przez Sokolnickiego dokument o tym, że sprzymierzeńcami Rosjan będzie przestrzeń, klimat i fatalna infrastruktura". Czy z głupoty, czy z innego powodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: w szkole na historii te głupoty co wywiad napisał w raportach to nauczyciele tłumacza i robią z tego klasówki xD tak miałem w 2006

  •  

   pokaż komentarz

   I ciekawe, dlaczego Napoleon pominął "świetnie przygotowany przez Sokolnickiego dokument o tym, że sprzymierzeńcami Rosjan będzie przestrzeń, klimat i fatalna infrastruktura". Czy z głupoty, czy z innego powodu.

   @Trojden: Ostatnio znajomy mi wspominał, że być może... [uwaga, to jest moment kiedy się zakłada foliową czapkę] Napoleon nie jechał walczyć z Aleksandrem, lecz pomóc Aleksandrowi walczyć z nachodźcami ze wschodu (Tartaria?). Nie miałem zbytnio czasu tego analizować, ale koncepcja ciekawa.

   There is a growing opinion in Russia that French invasion of Russia played out according to a different scenario. The one where Tsar Alexander I, and Napoleon were on the same side. Together they fought against Tartary. Essentially France and Saint Petersburg against Moscow (Tartary). And there is a strong circumstantial evidence to support such a theory.
   1. The capitol of Russia was Saint Petersburg. Yet Napoleon chooses to attack Moscow. Why?
   2. It appears that in 1912 there was a totally different recollection of the events of 1812. How else could you explain commemorative 1912 medals honoring Napoleon?


   więcej tutaj: https://www.stolenhistory.org/threads/tartary-an-empire-hidden-in-history-it-was-bigger-than-russia-once.40/

 •  

  pokaż komentarz

  O Rosji nadal nic nie wiemy, a to może na nas się tylko zemścić. Propaganda wykluczenia Rosji działa na oczywistą naszą niekorzyść. Robimy obecnie za amerykańskie mięso armatnie.

 •  

  pokaż komentarz

  Szef szpiegów zabity przez knura. Lol