•  

  pokaż komentarz

  Adwokat z taką wiedzą i podejściem do tematu to zuoto XD
  Ciekawe czy podobnie jak u nas klient będzie musiał wpłacić 5% opłaty od wartości sporu. Na pewno mu się to zwróci XD

  "To, co się stało, jest straszne" - powiedział cytowany w dzienniku. Mężczyzna przez swego adwokata złożył pozew przeciwko wielkiemu koncernowi tytoniowemu domagając się 100 milionów euro zadośćuczynienia.

  Producent papierosów odpowiedział, że zamieszczane zdjęcia pochodzą ze zbiorów utworzonych na mocy europejskich i krajowych przepisów, a koncern "nie ma żadnej swobody działania" w ich wyborze. Koncern zasugerował zwrócenie się do Komisji Europejskiej bądź włoskiego resortu zdrowia.

  "Na pewno to zrobimy" - oświadczył adwokat.

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: On jeszcze o procentach nie wie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Adwokat z taką wiedzą i podejściem do tematu to zuoto XD
   Ciekawe czy podobnie jak u nas klient będzie musiał wpłacić 5% opłaty od wartości sporu. Na pewno mu się to zwróci XD


   @sicknature: Bzdury piszesz i myślisz, że wszyscy adwokaci są na poziomie niektórych prezydentów z doktoratem z prawa...

   1. Znasz na tyle prawodawstwo Włoch, żeby wiedzieć że u nich jest wpłata 5% od wartości sporu?

   2. U nas jest ale są widełki - to nie jest liniowa skala.

   3. Jesteś pewien, że ta opłata będzie obowiązywać? A może to jest proces karny a nie cywilny a kwota to żądane zadośćuczynienie?

   Od tego są adwokaci, żeby wybrać najlepszą ścieżkę. Niekoniecznie trzeba od razu pozywać o zniesławienie, można zażądać praw autorskich za publikację tego zdjęcia w setkach milionów egzemplarzy. Jest wiele sposobów.

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: W wielu krajach nie wnosi się opłat za sprawy sądowe, należy wykazać jedynie płacenie podatków. U nas weszły właśnie podwyżki od 150% do nawet 1500% Warto sobie sprawdzić ustawę z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego i zmianie niektórych innych ustaw, która została właśnie skierowana do Prezydenta. W wielu obszarach powstają bariery dostępu do wymiaru sprawiedliwości.

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli pieniadze za papierosy zwrócą się z nawiązką gdzie sa ci co rzucili palenie i mowili ze auto kupia za oszczedzone pieniadze

 •  

  pokaż komentarz

  Są trzy zestawy ostrzeń zdrowotnych przygotowanych w ramach dyrektywy tpd 2 - w Polsce wprowadzonej pod postacią nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Na podobnej zasadzie działa to w całej UE więc trochę się dziwię, że adwokat tego pana nie zdawał sobie z tego sprawy i z roszczeniem wystąpił do koncernu tytoniowego, który nie mógł sprzedawać paczek z innymi zdjęciami, bo czekałyby go wielomilionowe kary. Po drugie zdjęcia można podzielić na dwie grupy - te na których widoczna jest twarz danej osoby (są to zdecydowanie modele, bo powtarzają, w kolejnych zestawach) oraz takie, na których widoczna jest tylko przypadłość danej osoby, ale nie da się jej jednoznacznie rozpoznać, bo widać jedynie fragment ciała, bez twarzy. Roszczenie wydaję mi się kompletnie bezzasadne

  •  

   pokaż komentarz

   @Green81: Czyli powinien wystąpić z roszczeniami do kogo? Do skarbu państwa?
   Ktoś w końcu wykorzystał zdjęcie bliskiej mu osoby najpewniej bez zgody.

  •  

   pokaż komentarz

   @Green81 Życzę ci by twój ojciec wylądował na paczce fajek i było bezzasadne odszkodowanie czy wniosek o nie używania wizerunku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Augustusmp zacznijmy od tego, czy jest w ogóle w stanie udowodnić, że to na pewno jego żona, a ktoś inny, albo nie podpisała jakiejś zgody na publikację zdjęć. Po drugie, jeżeli powyższe jest prawdą, to powinien wystąpić z roszczeniem, do całej Unii Europejskiej, a nie tylko swojego państwa.

   @leniwytlen chcę zwrócić uwagę, że już był taki przypadek, gdzie kobieta była na 110% pewna, że na zdjęciu jest jej ojciec, a tak naprawdę był to ktoś inny. Nie wierzę, że bez zgody pacjenta, zdjęcie trafiło do puli ostrzeżeń zdrowotnych

  •  

   pokaż komentarz

   zacznijmy od tego, czy jest w ogóle w stanie udowodnić, że to na pewno jego żona, a ktoś inny, albo nie podpisała jakiejś zgody na publikację zdjęć. Po drugie, jeżeli powyższe jest prawdą, to powinien wystąpić z roszczeniem, do całej Unii Europejskiej, a nie tylko swojego państwa.

   @Green81: Chyba bzdury piszesz... Wątpię, żeby EU nakazała publikację tego konkretnego zdjęcia. Jeżeli tak to wtedy jak najbardziej można pozwać instytucję która tak zdecydowała.

   Jeżeli EU tylko wskazała jakiego typu ma być to zdjęcie to pozywał bym tego kto to zdjęcie opublikował czyli koncern tytoniowy. Niech oni to sobie wrzucą w koszty, wyciągną z ubezpieczenia czy puszczą regresem do agencji marketingowej która opracowywała dla nich szatę graficzną - to nie jest już problem poszkodowanego.

   Poszkodowany musi jedynie udowodnić że jest to zdjęcie jego żony. Jeżeli koncern nie ma zgody na publikację to będzie miał problem.

  •  

   pokaż komentarz

   @kwanty chyba jednak nie piszę bzdur, wszystkie mieszane ostrzenia zdrowotne zostały wprowadzone odgórnie - tutaj masz link do aneksu dyrektywy 2014/109/EU, która wprowadza zatwierdzone przez komisję europejską ostrzenia zdrowotne. Na każdy rok masz kolejny zestaw składający się z 12 ostrzeń - zdjęcie + podpis, które mają być stosowane na papierosach, tytoniu RYO, fajkowego, cygaretek, a w Polsce nawet do cygar (cykl 3 letni, właśnie w Polsce jest zastosowany zestaw 3, a od następnego wróci 1). Takie ostrzeżenia są stosowane we wszystkich krajach UE, a za ich nie zastosowanie grożą kary pieniężne, a nawet więzienie

  •  

   pokaż komentarz

   chyba jednak nie piszę bzdur, wszystkie mieszane ostrzenia zdrowotne zostały wprowadzone odgórnie - tutaj masz link do aneksu dyrektywy 2014/109/EU, która wprowadza zatwierdzone przez komisję europejską ostrzenia zdrowotne. Na każdy rok masz kolejny zestaw składający się z 12 ostrzeń - zdjęcie + podpis, które mają być stosowane na papierosach, tytoniu RYO, fajkowego, cygaretek, a w Polsce nawet do cygar (cykl 3 letni, właśnie w Polsce jest zastosowany zestaw 3, a od następnego wróci 1). Takie ostrzeżenia są stosowane we wszystkich krajach UE, a za ich nie zastosowanie grożą kary pieniężne, a nawet więzienie

   @Green81: Dzięki za linka :-) Czyli zachodzi pierwszy case - jeżeli zdjęcia są narzucone z góry to trzeba "szczuć" odpowiednią komisję EU. To jest do zrobienia ale na pewno tudniejsze.

 •  

  pokaż komentarz

  No kurde ale to mu się należy.

 •  

  pokaż komentarz

  Co tam sto mln? Ja bym zarządał 100 miliardów! A jak żona paliła to miała prawo występu choć na cygaretach! Ludzie żyją do tąd, dopuki żyja w naszeuj pamięci. On już dawno zapomniał, ale ktoś mu musiał przypomieć!