•  

  pokaż komentarz

  Tutaj zarobki nie grają pierwszoplanowej roli, dostęp do sprzętu, know-how starszych kolegów (którym się chcą dzielić), ludzkie warunki pracy itd.

 •  

  pokaż komentarz

  No właśnie, i cała chwała przypada zagranicy, cóż z tego, że uczony to Polak z pochodzenia? Nie ma to najmniejszego znaczenia, i nic się w tej materii nie zmienia, obecna władza woli naród przekupionych debili, bo bydłem zarządza się po prostu łatwiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Harcot: problem ma drugą stronę medalu. W Polsce naukowcy nawet jak już wpadną na jakiś trop, to nikt im tego nie sfinansuje, bo tak! Kapitał ma narodowość i nikt na zachodzie nie chce silnych polskich spółek farmaceutycznych! A polski biznes jest za krótki finansowo i mentalnie na takie inwestycje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Harcot Od najniższych stanowisk lepiej pracować za granicą... A bombelki madki i inne będą utzymywac osoby które zostały.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hans_Olo: O tym właśuie mówię - nieważne są zdolne jednostki, jeżeli nie istnieje żadna infrastruktura, która bytłaby w stanie je wykorzystać właściwie. Jesteśmy jak wiecznie zdolni, którzy nigdy do niczego nie dochodzą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Harcot: no spoko, ale na zachodzie też robi się z ludzi debili, żeby łatwo było nimi rządzić, tylko oprócz tego dba się o nadprzeciętne jednostki, by mogły tworzyć dobrobyt dla debili.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hans_Olo: U nas panuje bolszewicka mentalność - i motłochem się gardzi, i prawdziwą elitą (mam na myśli elitę intelektualną , a nie taką polityczną, z nadania). "Przedsiębiorca" znów stał się synonimem wyzyskiwacza, "naukowiec" to krętacz, a byle żul w koszulce z "Red is bad" to sól tej ziemi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Harcot: bardzo jest przenikliwy poradź coś, czy powinniśmy im zbudować specjalne koncerny farmaceutyczne i dac na rekę 30 tys, czy to załatwi problem - chyba to dobry trop?

  •  

   pokaż komentarz

   @lobo7626: Polska jest w ogonie innowacyjności Europy, wybudowanie koncernu nic nie zmieni, dopóki nie zmieni się mentalność. Gdzie polski grafen? Co ze złożami łupkowymi? Tyle trąbienia, i znów nic z tego. Z gówna bata nie ukręcisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) A przepraszam, mamy wyjątkowo udaną reformę oświaty, jej autorka w nagrodę wygrała wygodną i dobrze płatną synekurkę - ZA GRANICĄ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Harcot: Kurcze takich luidzi nam, trzeba za przywódcow - błysk wiedza i inteligencja. Rzeczywiście, gdzie to polskie łupki? - podobno Pan Bóg nie dał, ale chodzą słuch, ze rozdali "madkom" i "bąbelkom", co do grafenu i innowacyjności podobnie - poszło na 500+, a na koniec cholery wyjechały do Brukseli

  •  

   pokaż komentarz

   @lobo7626: Wiem, wiem, wymądrzam się, a przecież sam jestem polskim głupkiem ;) I to właśnie jest problem, nie potrafiMY (sic!) sami się zorganizować w dobrze funkcjonujące społeczeństwo, tylko prowizorka nam pasi, i nic na to nie poradzimy, osiągnęliśmy szczyt rozwoju. Cóż, są społeczeństwa, które ciągną w górę, są takie, które ciągną w dół, my zaś jesteśmy rezerwuarem taniej siły roboczej dla tych pierwszych, zaś ci, którzy zostaną, to martwa masa, dokłada się do drugich ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Harcot: polskie społeczeństwo jest rewelacyjne, wspołczesne pokolenie 20-35 latków nie ma konkurencji w Europie. W ciągu jednego pokolenia 30 -lat dokonaliośmy nieprawopodobnego skoku. Przyrost PKB, płac najwyzszy w Europie.
   13 pozycja na świecie w rankingu specjalistów szukajacych pracy poza granicami swoich krajow - tu chcieliby szukac nowej prtacy. Chwała Tobie i Twoim kolegom!

  •  

   pokaż komentarz

   @Harcot Przecież to widać jak jakiś człowiek zdolny chce się dostać do jakiejś firmy ale nie ma doświadczenia to wtedy cyrk sp!!#$#%enia taki że głowa mała gdzie Niemiec Anglik biorą od ręki takiego człowieka i jeszcze na start pensje dajda odpowiednią a tutaj? Średnia firma żałuję dla młodego 2000zl Neto bo nie da a dlaczego nie da? Bo tak xD

  •  

   pokaż komentarz

   bardzo jest przenikliwy poradź coś, czy powinniśmy im zbudować specjalne koncerny farmaceutyczne i dac na rekę 30 tys, czy to załatwi problem - chyba to dobry trop?

   @lobo7626: Zdaje sie ze na cele dyskusji tworzysz tu fałszywą alternatywę. Zamiast 3 tys na start to dajmy od razu 30 tys. Nie ma nic pomiędzy? Na pewno nie można dać przyjmowanemu absolwentowi biotechnologii jakichś 5-6 tys. I przedstawić planu awansów, dzięki którym w ciągu pół roku uzyska 8 tys a po roku 10? A potem trzymać się tego planu nie robiąc pracownika w ch.ja? Dlaczego ma u nas dalej funkcjonować mentalność ze każdą pracę specjalisty może wykonać policzalna liczba studentów - najczęściej jeden?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: Przecież ssanie na tych ludzi jest ogromne, piszę, że nie chcą pracować za 15 tys i to jest problem

  •  

   pokaż komentarz

   @Hans_Olo albo zaraz się to sprzeda za granicę

  •  

   pokaż komentarz

   Polska jest w ogonie innowacyjności Europy,

   @Harcot: i co z tą innowacyjnością czy wynalazkami zrobisz?

   trzeba mieć rozwinięty przemysł, który tej innowacyjności potrzebuje i za nią zapłaci,
   mieć warunki żeby wyprodukować tanio i dużo i wtedy dopiero pojawią się pieniądze dla naukowców

  •  

   pokaż komentarz

   W Polsce naukowcy nawet jak już wpadną na jakiś trop, to nikt im tego nie sfinansuje, bo tak! Kapitał ma narodowość i nikt na zachodzie nie chce silnych polskich spółek farmaceutycznych!

   @Hans_Olo:

   -Hans Polacy trafili na trop, który może pomóc w wynalezieniu leku na raka, potrzebują tylko pieniędzy na dalsze badania
   -Nein Otto nie sfinansujemy tego.
   -Ale Hans przecież będą z tego duże zyski!
   -Nie będziemy zarabiać na polskich wynalazkach, bo są polskie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Harcot c?@%@ z chwałą. Wolę żeby polscy naukowcy wymyślali leki u Francuzów czy Niemców i żeby był z tego jakiś pożytek niż żeby ich zdolności kisiły się w polsce i nic by z tego nie było poza tym że na TVP i wykopie będą się jarać jacy to nasi naukowcy są zdolni mimo że służba zdrowia i tak z leków nie zrobi żadnego pożytku bo wiadomo jak to u nas działa.

  •  

   pokaż komentarz

   No właśnie, i cała chwała przypada zagranicy, cóż z tego, że uczony to Polak z pochodzenia? Nie ma to najmniejszego znaczenia, i nic się w tej materii nie zmienia, obecna władza woli naród przekupionych debili, bo bydłem zarządza się po prostu łatwiej.

   @Harcot: władza nie może prowadzić firm farmaceutycznych na mocy praw UE i tego, że mamy gospodarkę rynkową.

   Znasz jakieś prywatne polskie firmy, które mogą konkurować z zagranicznymi koncernami?

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego ma u nas dalej funkcjonować mentalność ze każdą pracę specjalisty może wykonać policzalna liczba studentów - najczęściej jeden?

   @Mario7400: i dlatego nie wyobrażam sobie pracować dla polskich firm. Tylko zagraniczne. Bo tam stawki są większe i praca ciekawsza a nie złota rączka mająca konkurować finansowo ze studentem. Na szczęście w IT nie ma problemu na który kapitał pracować bo polskie firmy nawet nie zbliżają się ze stawkami do ofert b2b dla seniorów.

  •  

   pokaż komentarz

   @lobo7626 no ja chciałbym wiedzieć która firma daje 15 k dla zwykłego badacza. Jak mi ktoś powie to od razu wysyłam papiery.

  •  

   pokaż komentarz

   @lobo7626 nie mam zamiaru. Wystarczy nie łykać wszystkiego co jest napisane w internecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Stragan: fakt,. money to portal dla gimbazy i biedoty umysłowej

  •  

   pokaż komentarz

   @aksnet: Noż k$$$a, ile trzeba złej woli, żeby nie zrozumieć tego, co napisałem? Innowacyjność to nie tylko wynalazki na konkursy, to też WDROŻENIA. Inni mogą, my jakoś nie potrafimy... Czytaj ze zrozumieniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Obronca_moralnosci: Ależ ja się zgadzam, żeby polscy naukowcy spożytkowali swoje umiejętności tam, gdzie to możliwe. Moja myśl to: Polska jest pod tym względem do dupy, nie potrafi zagospodarować własnego potencjału. Wydawało mi się, że piszę prosto i zrozumiale... BTW Karpiński, ten od K-202, jeżeli nie jest przereklamowany, to był idiotą, bo skoro Brytyjczycy mu proponowali, że zakupią jego kompa, a on odmówił, to inaczej się go nazwać nie da...

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski: Konkurować pod jakim względem? Płac czy produktów? Zresztą to nieważne, bu-hu, zła Unia, spiseg ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Konkurować pod jakim względem? Płac czy produktów? Zresztą to nieważne, bu-hu, zła Unia, spiseg ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Harcot: dzbanuszku, to żaden spisek, tylko natura wolnego rynku, że duży może więcej.

   W dodatku przy produkcji leków najdroższe są badania, a sam produkt jest bardzo tani i nie bardzo jak jest możliwość konkurować ceną produkcji.

   A jak chcesz konkurować pod względem płac wśród najlepszych naukowców, to miłego płakania, że oni dalej uciekają na zachód, zamiast pracować tu za pół darmo.

   Nazywasz ludzi bydłem, a sam się tak zachowujesz, skoro za to jak działa wolny rynek obwiniasz polskie władze, które nie mają na to wpływu, bo im UE zakazała.

   Śmieszą mnie takie typki, przekonane o swojej wielkiej mądrości, do tego stopnia że innych bydłem nazywają, mimo że sami nie mają nawet podstawowej wiedzy i za każdy problem władzę obwiniają, bo to najwygodniejszy i najmniej wymagający intelektualnie chłopiec do bicia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski: Tu rozmawiamy o lekach, ale temat dotyczy praktycznie wszystkiego, w tym kraju nie potrafimy wybudować autostrady taniej od droższych krajów, ba, z postawieniem zwykłej kanalizacji mamy problem! Asfalt się zawija po kilku miesiącach, zaś kałuże stoją nawet na kratkach ściekowych. Polska węglem stoi, rząd stawia na węglową energetykę, a sam surowiec sprowadzamy z Australii i od arcywroga Rosji... Gdzie tu k#@!a jakieś pozory zdrowego rozsądku, co? Inni dostali od Natury/Boga/ChujWieKogo wszystko, a nam poskąpiono, i dlatego odkąd daliśmy ostatecznie dupy w XVII wieku wiecznie gonimy peleton ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale w telewizji mówili, że nam zazdroszczą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Tu rozmawiamy o lekach, ale temat dotyczy praktycznie wszystkiego, w tym kraju nie potrafimy wybudować autostrady taniej od droższych krajów, ba, z postawieniem zwykłej kanalizacji mamy problem!

   @Harcot: no właśnie. Plebs zawsze o wszystko potrafi obwiniać, a to rząd, a to banki, a to jakichś bogaczy.

   Gdybyś miał trochę rozumu, to wiedziałbyś, że zanim zacznie się rzucać jakieś oskarżenia, to warto zbadać temat i sprawdzić REALNE powody danego stanu rzeczy.

   Polska węglem stoi, rząd stawia na węglową energetykę, a sam surowiec sprowadzamy z Australii i od arcywroga Rosji...

   Kolejny przykład tego, że zamiast się wypowiadać, powinieneś się zamknąć i słuchać mądrzejszych od siebie.

   Wtedy może byś wiedział, że Polska ma węgiel, ale bardzo głęboko, a Rosja i Australia mają go na głębokości umożliwiającej wydobywanie odkrywkowe, co jest kilkadziesiąt razy tańsze i właśnie dlatego kupujemy go od nich, zamiast wydobywać swój który jest bardzo drogi przez trudności z wydobyciem.

   Inni dostali od Natury/Boga/ChujWieKogo wszystko, a nam poskąpiono, i dlatego odkąd daliśmy ostatecznie dupy w XVII wieku wiecznie gonimy peleton ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale w telewizji mówili, że nam zazdroszczą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Między innymi przez takich ludzi jak ty, którzy dużo krzyczą, a mało wiedzą. Przychodzi do was taki Lepper, Tusk czy inny Kaczyński, naobiecuje wam rzeczy które są niemożliwe do spełnienia, ale macie za mało rozumu, żeby to ogarnąć, a potem wybieracie kolejnego politykiera, który nie robi nic.

   Mądrze rządzących polityków wybrali by mądrzy ludzie, ale takich jak ty jest więcej i rządzą ludzie którzy nic nie robią.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski: Skoro już ustaliłeś, że ja jestem głupi, a Tu mądry, Ja nic nie wiem, Ty wiesz dużo, to może mnie oświecisz, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Ogólnikami każdy potrafi pisać, wystarczy, że potrafi pisać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Grewest: to dla przykładu:GLG Pharma. Finansowanie się skończyło, zarządu nie ma, akcjonariusze na lodzie.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja nic nie wiem, Ty wiesz dużo, to może mnie oświecisz, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Ogólnikami każdy potrafi pisać, wystarczy, że potrafi pisać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Harcot: już pisałem niżej: brak kapitału, laboratoriów, kadry naukowej, doświadczenia i pewnych odbiorców.

   Odkrywanie nowych leków to dziedzina gospodarki która wymaga miliardów dolarów na najlepszych naukowców, laboratoria i badania kliniczne.

   To co było łatwego do odkrycia zostało odkryte na zachodzie już kilkadziesiąt lat temu i opatentowane, a my patentów nie możemy łamać jak Indie i Chiny bo zobowiązują nas międzynarodowe traktaty, takie jak prawa UE.

   Rząd też nie może dać kasy na laboratoria czy naukowców prywatnym firmom, ani tym bardziej stworzyć państwowych firm farmaceutycznych, bo to jest zabronione na mocy praw UE.

   W obecnej sytuacji jedynym wyjściem jest kupowanie zaawansowanych leków od zachodnich firm i szkolenie ludzi, żeby te firmy mogły ich zatrudnić na zachodzie, bo żadnej innej opcji nie mamy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski: Widzę, że wszystko rozkminiłeś. Jednym słowem: NIE DA SIĘ. Co robisz na wykopie? To nie jest Think Tank, marnujesz się tutaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Widzę, że wszystko rozkminiłeś. Jednym słowem: NIE DA SIĘ. Co robisz na wykopie? To nie jest Think Tank, marnujesz się tutaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Harcot: no nie da się. Jeśli uważasz inaczej, to napisz jak zrobić polską firmę farmaceutyczną na światowym poziomie.

   A żeby dojść do tego co napisałem, nie trzeba Think Tanków, wystarczy nie być dzbanem.

  •  

   pokaż komentarz

   nikt na zachodzie nie chce silnych polskich spółek farmaceutycznych!

   @Hans_Olo: raczej u nas jest problem, nie na zachodzie. W czołówce polskich miliarderów są osoby posiadające polskie koncerny farmaceutyczne, których podstawowym zajęciem jest trzepanie leków generycznych. Kasy mają tyle, że wystarczy nawet dla praprawnuków, a mimo to nie palą się do inwestowania w nowe leki. Mentalność.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski: Podsumowując: aby było dobrze, mądre społeczeństwo powinno mądrze wybierać rząd, który powinien podejmować mądre decyzje, które następnie należy mądrze realizować. Tyle powypisywałeś, a można to streścić tym jednym zdaniem. Albo Twoim: wystarczy nie być dzbanem. No ale to tzw, ludowa mądrość, z której nic nie wynika, bo to oczywista oczywistość, że na egzaminach należy podawać prawidłowe odpowiedzi, prowadzić auto należy zgodnie z przepisami, mądre zarządzanie finansami zlikwiduje biedę, a zdrowy rozsądek potrzebę istnienia wymiaru sprawiedliwości. Że też nikt o tym nie pomyślał wcześniej - zastanawiałeś się może nad napisaniem książki? Prowadzeniem kanału na Youtube? Wait, wystarczy przecież przeczytać (wybiórczo) Biblię, ba, ograniczyć się do X przykazań! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Podsumowując: aby było dobrze, mądre społeczeństwo powinno mądrze wybierać rząd, który powinien podejmować mądre decyzje, które następnie należy mądrze realizować. Tyle powypisywałeś, a można to streścić tym jednym zdaniem. Albo Twoim: wystarczy nie być dzbanem

   @Harcot: tak, o to właśnie chodzi w skrócie. A w praktyce w każdej sprawie powinni brać udział specjaliści danej dziedziny, których i tak nie zrozumiesz.

   No ale to tzw, ludowa mądrość, z której nic nie wynika, bo to oczywista oczywistość, że na egzaminach należy podawać prawidłowe odpowiedzi, prowadzić auto należy zgodnie z przepisami, mądre zarządzanie finansami zlikwiduje biedę, a zdrowy rozsądek potrzebę istnienia wymiaru sprawiedliwości.

   Lepsza taka mądrość, niż twoje łapanie za widły.

   Przecież nie będę Ci tu tłumaczył pełnego procesu przygotowania do produkcji nowego leku, skoro nie potrafisz ogarnąć, że nie za wszystkie problemy świata odpowiada władza.

   Samo to, że domagasz się jednej odpowiedzi na rządzenie całym krajem pokazuje jak nikłe masz pojęcie o świecie. Gdybyś był mądry, to wiedziałbyś, że na każdą pojedynczą gałąź gospodarki i państwa przypada wiedza zapisana w całych tirach książek.

   A temat braku polskich firm farmaceutycznych wymaga wiedzy z dziedziny historii, socjologii, ekonomii, farmacji i prawa, tak państwowego jak i międzynarodowego, której oczywiście ty jako chłopek roztropek nie masz i redukujesz wszystko do zdania "Hurr durr bydło wybrało głópi rzont". Dlatego demokracja to niezbyt dobry system.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski: Niech zgadnę: korwinista? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Niech zgadnę: korwinista? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Harcot: realista. Gdybym był korwinistą, to bym szczekał razem z tobą, że winę za całe zło świata ponoszą rządy i "bydło" które je wybiera.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski: Mylisz się, nie jesteś realistą, jesteś takim samym gawędziarzem, jak my wszyscy. Ale oszukuj się dalej, pozdrawiam ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Mylisz się, nie jesteś realistą, jesteś takim samym gawędziarzem, jak my wszyscy. Ale oszukuj się dalej, pozdrawiam ;)

   @Harcot: mam dość rozumu, żeby wiedzieć gdy czegoś się nie da zrobić w obecnych warunkach, więc jestem wyżej od takich jak ty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski: Obdarz nas jeszcze od czasu do czasu perełkami Twej mądrości, co? Nie zapominaj o nas! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Obdarz nas jeszcze od czasu do czasu perełkami Twej mądrości, co? Nie zapominaj o nas! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Harcot: myślisz, że twoja bieda intelektualna to coś czym powinieneś się chwalić, pisząc takie bezwartościowe komentarze? XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski: Jesteś jedynakiem i masz na imię Brajan? Brak samokrytyki jest wśród nich częstym zjawiskiem ;) Twoje "przemyślenia" to wydmuszka, Misiu. Ubrałbyś je chociaż w poprawną polszczyznę, bo nie daj Boże ktoś to przeczyta i pomyśli, że skoro napisał tak taki myśliciel jak Ty, to być może tak należy prawidłowo pisać. Zepsujesz jeszcze bardziej jakiegoś wykopka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Harcot: typie, czemu mam się samokrytykować przed tobą, skoro piszesz takie głupoty, których nawet uzasadnić nie potrafisz?

   Samokrytykować to mogę się przed kimś kto ma choć trochę rozumu, a nie przed kimś, kto nie mogąc uzasadnić swoich tez, czepia się jakichś wyimaginowanych błędów, które mogły wystąpić, bo piszę z telefonu.

   Jak nie masz nic mądrego do napisania, to nie odpisuj.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski: Zastosuj się sam do swojej rady ;) Pozdrawiam, nie będę Cię już wyprowadzał ze stanu samozadowolenia, wystarczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski: może nie jestem taki mądry jak ty, ale - mam nadzieję - silniejszy, więc przynajmniej mógłbym ci dowalić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   może nie jestem taki mądry jak ty, ale - mam nadzieję - silniejszy, więc przynajmniej mógłbym ci dowalić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @pawel-niczyporek: ja się za jakoś specjalnie mądrego nie uważam. Raczej jestem w normie, a wykopowe dzbany są niżej.

 •  

  pokaż komentarz

  Analityk, który zaczyna pracę w laboratorium, zarabia 3-4 tys. zł

  Brutto, czyli 2 tys. z groszami...

 •  

  pokaż komentarz

  Ale czemu się dziwić, przykład idzie z samej góry. Skoro politycy dzieciom mówią, że mogą jechać za granice do szkół to dlaczego później mają wracać i j$%@ć za 2 tysiące. Ten kraj to jakaś fikcja.

 •  

  pokaż komentarz

  stare dziady z plecami w wawie pierdzą w stołki i kradną hajs co najwyżej ich klakierom coś spadnie ze stołu, sprzęt w wielu labach to namiastka tego co na zachodzie. Kultura kombinatorstwa Polaków sama ich tu dobija.