•  

  pokaż komentarz

  To jest ciekawe, jestes oficerem w armii a mimo to nie rozumiesz, ze obce sluzby wywiadowcze wykorzystuja media spolecznosciowe do wyciagania informacji. Juz same grupy czy fora zlozone z takich ludzi (oficerow) powinny byc mocno monitorowane przez ich przelozonych celem sprawdzenia czy ktos po kilku glebszych nie zali sie zdradzajac wrazliwych informacji.

  Ludzie na fb niejednokrotnie pokazali, ze media spolecznosciowe potrafia odmozdzyc a w polaczeniu z wrazliwymi informacjami moze to byc zgubne.

  •  

   pokaż komentarz

   @czuczupikczu: Dokładnie. A poza tym nawet błahe, niewinne z pozoru informacje już dużo mówią o człowieku. Kiedyś, żeby zebrać podstawowe info np. o oficerach ze sztabu agenci musieli chodzić za nimi, podpatrywać, rozpytywać, podsłuchiwać. A teraz nie wychodząc z siedziby wywiadu przejrzą profil delikwenta i mają info, które kiedyś zbierano tygodniami. Że nie wspomnę o sytuacji, gdy wywiad ma dostęp do danych niepublicznych jak rozmowy, wyklikane preferencje, miejsca gdzie i z kim bywa, by można było nawiązać kontakt.

  •  

   pokaż komentarz

   @MiKeyCo: albo jak sobie żołnierze korzystają z fit aplikacji i można podejrzeć ich pozycje GPS ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Powinni im zabronic uzywania smartfonow a nie mediow

 •  

  pokaż komentarz

  A to coś dziwnego?

  Mam kolegę, pułkownika WP, z dostępem do pewnych informacji niejawnych i on też nie może mieć FB. Niby nie jest to powiedziane wprost i ogłoszone, ale po prostu nie może. Sam profil by mógł mieć, ale udzielanie się czy wrzucanie informacji nie wchodzi w grę.

 •  

  pokaż komentarz

  Pewnie się wkurzyli po niedawnej aferze gdzie jakiś oficer ujawnił tajne informację w zamian za nagie fotki :)

  Raczej powinni nakazać danie dostęp do ich kont społecznościowych kontrwywiadowi by mógł ich kontrolować.
  Nakazać usunięcie z kont wszelkich informacji pozwalających na ustalenie, że delikwent jest żołnierzem.
  I ewentualnie opracować jakąś aplikację szpiegująco-kontrolującą, którą wszyscy oficerowie musieliby zainstalować na swoich telefonach.