•  

  pokaż komentarz

  spokojnie by zdążył i nic by mu się nie stało, poza tym bilet można kupić w pociągu u konduktora

 •  

  pokaż komentarz

  serio ludzie under 40 jeszcze kupuja bilety w kasach a nie w aplikacjach mobilnych?

  •  

   pokaż komentarz

   @m-theofilopouloss: Ja kupuje online jak jadę np. [Miejsce zamieszkania] - Katowice i następnie kolejna przesiadka i następnie jeszcze jedna przesiadka, a na lokalne w biletomacie lub punkcie Szybki Bilet Koleje Śląskie w spożywczaku. Miesięczny kupowałem nawet online, bo u konduktora nie da się kartą płacić

  •  

   pokaż komentarz

   @m-theofilopouloss: ludzie 40-50 w młodości korzystali z atari, spectrum, c64, amiga itp. Nie wykluczałbym ich jako ludzi niezdolnych do korzystania z czegoś takiego jak apka do kupowania biletów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Widmo1234: tak, ale niestety często się zatrzymali w poznawaniu takich rzeczy i nie ogarniają tych wszystkich QR kodów itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @Widmo1234: Mój tata obecnie po 50 zaczął z komputerem w czasach początków Windows XP i dla niego problemem nie jest opłacenie np. kupionej rzeczy przez Dotpay, PayU (serio pracuje na CC i muszę tłumaczyć krok po kroku młodszym od ojca ludziom jak opłacić za rzecz i dalej nie kumają, oraz z mordą do mnie czemu nie może opłacić za x przelewem na poczcie, lub przez przelew na koncie internetowym), czy też kupna biletów. Ludzi po 40-50 nie wrzucajmy do jednego wora.

  •  

   pokaż komentarz

   @m-theofilopouloss: Pracuje na słuchawce i powyż. 40 dzwonią ludzie jak opłacić za rzecz dotpayem, i to trwa jakieś 30-40 min, gdzie słyszę:
   - Nie rozumiem
   - Proszę połączyć z kompetentnym konsultantem, bo pana nie rozumiem — gdzie połowa ludzi się po tych słowach rozłącza znowu dzwoni i to samo mówi kolejna osoba ,
   - Dlaczego muszę tym płacić
   - Ale ja nigdy nie robiłem/łam
   - Dlaczego nie może być normalnie, że robię przelew w banku/ na poczcie albo za pomocą konta internetowego
   Gdzie dla mnie i dla moich rodziców jest normalne, że jest link do płatności — przechodzę do banku — loguje się — daje dalej — wbijam SMSkod — dalej i mam zapłacone. I serio z tego rodzice mają bekę nawet, że takie telefony mam od klientów, a obecnie z taką pierdołą muszę oddzwaniać
   Ja w takiej sytuacji dostaje k!?#icy połączonej z cringe, bo w narodzie jest problem z czytaniem i słuchaniem ze zrozumieniem

  •  

   pokaż komentarz

   ludzie 40-50 w młodości korzystali z atari, spectrum, c64, amiga itp. Nie wykluczałbym ich jako ludzi niezdolnych do korzystania z czegoś takiego jak apka do kupowania biletów.

   @Widmo1234: He,he... To zasadniczo młodzi potrzebują idiotoodpornych apek itp, bo bez tego pogubieni jak dzieci we mgle. Moje pokolenie faktycznie zaczynało od Atari, a później przerabialiśmy wszystkie kolejne rzeczy jakie pojawiały się wraz z czasem. Nie było manuali, nie było tutoriali, nie było videoporadników, a wszystko pieprzyło się na każdym kroku, właściwie nie istniały plug&play, wciąż trzeba było coś poprawiać, w czymś kopać. Do tego w szkole mieliśmy rosyjski i francuski zamiast angielskiego. Dzisiejsze apki to już tysięczna rzecz jaka trafia w nasze ręce i czasami, mi np., nie chce się już z tym p$%@??%ić jeśli nie muszę, ale problemu żadnego z tym nie mam.

   Pamiętam jak kilka lat temu pewien profesor z Harvardu narzekał mówiąc (cyt. z pamięci): dwadzieścia lat temu na studia związane z informatyką przychodzili ludzie, którzy potrafili sami składać komputery, konfigurować,programować itd, itp i od razu można było zajmować się poważnym rzeczami.A dziś często przychodzą dzieciaki, które potrafią tylko przesuwać palcem po ekranie i właściwie wszystko trzeba z nimi zaczynać od przedszkola.

   Jeśli jest gdzieś problem, to może 60+

  •  

   pokaż komentarz

   @m-theofilopouloss: Tylko dzięki takim ludziom jest jeszcze gotówka. Chcesz 100% inwigilację wszystkiego co kupujesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @m-theofilopouloss: wiek nie gra roli! Pracuje w serwy komputerowym i czarny przychodzą do nas młodzi ludzie z tak banalnymi problemami że aż nie wiarygodne. A czasem zdarzają się starsi ludzie 60+ którzy biegle operują komputerem tylko cis tam się akurat zepsuło z czym już sobie nie radzą. Bardzo często słyszę od ludzi 50+ że to już nie dla nich bo o i już za staży są na komputery.... Nie są za starzy tylko za leniwi!

 •  

  pokaż komentarz

  jak by maszynista zatrąbił to typo albo miał by spodnie do wymiany, albo zmarł na zawał i tam spadł na dół :)
  niech się cieszy że to EZT miało podpięte wagony, bo sama lokomotywa rusza z takim przyspieszeniem że mógłby nie zdążyć się cofnąć

 •  

  pokaż komentarz

  'jak czekasz 40 minut na bilet co co masz zrobic?'

  kupic przez internet wczesniej, janusz, to nie trzeba bedzie czekac z innymi januszazmi