•  

  pokaż komentarz

  "W czasie II wojny światowej pierwszych mordów na Polakach członkowie Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, kierowanej przez Stepana Banderę, dokonali już we wrześniu 1939 roku. Mordy te powtórzyły się następnie w czerwcu i lipcu 1941, w chwili ataku wojsk niemieckich na ZSRR. Z kolei pierwsza faza masowego ludobójstwa miała miejsce w 1943 roku i swym zasięgiem objęła cały Wołyń. Druga faza rozpoczęła się na początku 1944 roku i objęła Lubelszczyznę i Małopolskę Wschodnią. Sotnie Ukraińskiej Powstańczej Armii, kierowanej przez Romana Szuchewycza, byłego niemieckiego kolaboranta, zaatakowały liczne polskie wioski, których mieszkańcy pozbawieni byli jakiejkolwiek pomocy. Najbardziej krwawy był dzień 28 lutego 1944 roku, w województwie tarnopolskim zaatakowano dwie duże, liczące każda ponad tysiąc mieszkańców, wsie polskie." #upa #ukraina #wolyn #ludobojstwo #mordercy #bandera #zsrr

 •  

  pokaż komentarz

  Nie ma po co utożsamiać Ukraińców którzy u nas pracują z tymi wydarzeniami .
  Pamiętajmy że za takie bestialstwo są odpowiedzialne jednostki w skali całego narodu .
  Odpowiednio podkręcona grupa skinów czy nazioli też może zacząć klepać Ukraińców teraz , a to nie znaczy że ja ich nienawidzę .

  •  

   pokaż komentarz

   @siersciunio: Właśnie na tym polega wyjątkowość tej zbrodni, że nie dokonała ich garstka radykałów, czy wojsko, a normalni ludzie. Sąsiad zabił sąsiada. Teść zięcia. Koleżanka koleżankę. W tym uczestniczyła większość Ukraińców. Tego nawet się nie da porównać do rzezi Hutu na Tutsi w Rwandzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @siersciunio ludobójstwo na Wołyniu było realizowane przez jednostki w skali narodu? Poczytaj trochę więcej o tej tragedii. Przyjrzyj się dzisiejszemu szowinizmowi w zachodniej Ukrainie, gloryfilowaniu bandytów z upa i SS galizien. Zamordowano w bestialski sposób setki tysięcy Polaków. Wprowadzono terror na połowie kresów wschodnich. Robili to mężczyźni, kobiety dzieci, starcy. Widłami, siekierą, nożami, pałkami, końmi i wszystkim co mogło sprawiać jak największy ból. Dale uwazasz ze to były jednostki? Jednostki to były te, które ratowały i ostrzegały Polaków tak jak to było z moja rodzina. Ale jak o takich dowiedzieli się szowinisci to mordowali ich w męczarniach nie krócej niż 3 dni. To był terror i zastraszenie żeby żaden Polak nie odważył się tam wrócić.

  •  

   pokaż komentarz

   @siersciunio: Jak można ich z tym nieutożsamiać jak oni są z tego dumni

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @DzikWesolek: Przestańcie, przecież nasi przyjaciele jak dzieci we mgle nie wiedzą co robił bandera, dla nich upa to bohatery bo nie lubili niemca

 •  

  pokaż komentarz

  Juz sie balem, ze dzis nie bedzie martyrologii

 •  

  pokaż komentarz

  Spokojnie nasi ukraińcy nic nam nie zrobią. Ciekawe tylko co sie z bidulkami stanie jak wybuchnie (teoretycznie) wojna z ruskimi, czy grzecznie wrócą na ukrainke czy przed tym będą chcieli powtórzyć wyczyn dziadków. Dobrze ze nie mieszkam w pl, mam tylko nadzieje że jak już będą kogoś "przyjaciele" rąbać to zwolenników ich sciągania i "hur dur lepsi niż filipińczycy bo ta sama kultura"