•  

  pokaż komentarz

  to prowokacja sowietow i byla okupacja niemiecka. niemcy za to odpowiadaja.

 •  

  pokaż komentarz

  najpierw Polacy traktowali Ukraińców przez stulecia jak psów, masowo burzyli ich świątynie za później wielkie zdziwienie że przepędzili polaków widłami z swoich ziem, trzeba podziękować za to tylko Piłsudskiemu(sanacji) który uroił sobie tfu państwo federacyjne, a mogła być druga RP mniejsza, ale bardziej zgrana narodowo, tak jak dzisiaj kraj jednego narodu i jednej religii.

  •  

   pokaż komentarz

   @dumelosw: Co to za gównoargumentacja? Idąc Twoim tokiem rozumowania i zastosowanej proporcji powinniśmy wybić wszystkich Niemców, gdyż przez wszystkie stulecia traktowali naj jak psy, masowo burzyli wszystko. Wszystkich Ukraińców za Wołyń, Rosjan za setki lat grabieży i wojen, Szwedów to samo. A te mityczne stuletnie prześladowania Ukraińców przez Polaków też sobie włóż w buty.

   Polacy na Wołyniu w żaden sposób nie zagrażali ludności ukraińskiej. Po prostu ludobójstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @netizen: gówno prawda nawet w filmie WOŁYŃ masz pokazane jak prawosławni popi święcili widły i kosy, bez kościelnego błogosławieństwa to by się nie odbyło, takie podziękowanie za druga RP od miejscowej ludności

  •  

   pokaż komentarz

   @dumelosw: no tak, tym niemniej upa to prawackie bestie.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @dumelosw: No to teraz Polska ma usprawiedliwienie, żeby wybić Ukraińców: najpierw Ukraińcy traktowali Polaków jak owady, mordowali ich tysiące w okrutny sposób, a potem wielkie zdziwienie, że sami zostali wymordowani ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @dumelosw: Nie rozumiesz, o czym mówisz. Ukraińcy dopuścili się ludobójstwa na ludności nie zagrażającej im. Nie jakimś Polakom, którzy ich poniewierali, ale sąsiadom, którzy im pomagali.

   Drugi poziom bzdur, który stosujesz, to uzadnienie użycia nieproporcjonalnej formy, do krzywd historycznych i to ponownie na osobach niewinnych. Czyli jeszcze raz, gdyż nie odpowiedziałeś, mamy według Ciebie teraz moralne prawo zabić wszystkich Niemców, Rosjan, Szwedów i Ukraińców za krzywdy historyczne, stulecia traktowania nas jak psy?

  •  

   pokaż komentarz

   @dumelosw: Unikasz odpowiedzi na proste pytania. Nie rozumiesz pisanego tekstu. Kłamiesz. Szkoda czasu. EoT.

  •  

   pokaż komentarz

   @dumelosw:

   , trzeba podziękować za to tylko Piłsudskiemu(sanacji) który uroił sobie tfu państwo federacyjne,

   Wizja Piłsudskiego w razie jej zrealizowania była bardzo korzystna dla ościennych narodów na wschodzie, Ukraińcy zyskaliby własne państwo, uniknęliby chłodomoru w latach 30. Jeśli już musisz kogoś hejtować, to obierz sobie za cel Dmowskiego, który od początku dążył do stworzenia państwa narodowego i była to wizja zdecydowanie bardziej realna.

   Jaki był sens tworzyć państwo federacyjne na spółkę z Ukraińcami dając im w prezencie jeden z głównych ośrodków miejskich II RP zamieszkany w większości przez Polaków?

   Trudno, nie udało się zdobyć Ukrainy na czerwonych, plany federacyjne musiały pójść w odstawkę.

   a mogła być druga RP mniejsza, ale bardziej zgrana narodowo, tak jak dzisiaj kraj jednego narodu i jednej religii.

   i wyszłaby na swej mniejszości jak Zabłocki na mydle. Polacy zyskali w Jałcie i Teheranie tak wiele ziem na zachodzie właśnie po to, by jakoś zrekompensować teoretycznie zwycięskiemu państwu utratę 1/2 powierzchni państwa.

   Bagna Polesia rozcinające teatr operacyjny na dwoje musiały znaleźć się w granicach II RP ze względu na ich znaczenie strategiczne. W Galicji znajdowało się zagłębie naftowe.

   RP mniejsza, ale bardziej zgrana narodowo, tak jak dzisiaj kraj jednego narodu i jednej religii.

   Państwo jednolite narodowo dałoby się wykroić z Polski po stuleciach multietnicznej Rzplitej i zaborów chyba tylko ograniczając się do granic Kongresówki, chociaż tez pozostałaby w jej granicach liczna mniejszość żydowska.

   Piłsudski zbyt wiele uwagi poświęcał na wyniszczające zmagania o kresowe pustkowia oraz swoje fantastyczne wizje polityczne zaniedbując rewindykację ziem zachodnich i na tym polega jego wina.