•  

  pokaż komentarz

  wlasnie mialem dziwna sytuacje. spotkalem sie z ziomkiem w weekend i nap?@??!%al mi jak zly na temat polisolokat, ze w koncu bedzie mogl gowno zamknac po 10 latach tracenia pieniedzy etc. dzien pozniej przegladam sobie fb, a tu w postach sponsorowanych pojawila sie reklama zwrotu siana z polisolokat wlasnie... kiedys sie smialem z ludzi przewrazlionych na punkcie nowych technologi, ale takie gowno zaczyna mnie irytowac ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Motto Google?

  źródło: i.imgur.com

 •  

  pokaż komentarz

  Możecie myśleć że to monitorowanie przez CIA czy inne służby, i może tak jest ale głównym powodem dlaczego prywatne są podsłuchiwane przez te urządzenia to ich atrybucja do pewnych grup (affinity & in-market audience) w celach zwiększenia wydajności ich platform reklamowych. Tak samo działa to z telefonami.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja bym się zdziwił, gdyby się okazało, że te urządzenia nie są używane do podsłuchiwania i nagrania nie są nigdzie nigdzie zapisywane.

 •  

  pokaż komentarz

  Google podsłuchuje cały czas na dowód włączcie sobie aplikację Googla (nawet jak nie macie aktywnej usługi asystent i wyrażonych zgód) i następnie powiedz "OK Google" - aplikacja to wykryje i zaproponuje "dla formalności" włączenie tej funkcji. Aby całkowicie wyłączyć dostęp wejdź w Ustawienia > Aplikacje > Google > Zezwolenia i wyłącz zezwolenie na MIKROFON i APARAT. Od teraz aplikacja nie będzie reagować w ogóle na "OK Google".