•  

  pokaż komentarz

  No czyli się da? I tak powinno być - ludzie powinni reagować na patologiczne zachowania w swojej okolicy czy to dotyczy innych ludzi, samorządowców czy firm / inwestorów oj bez tego będzie istna samowolka.

 •  

  pokaż komentarz

  Prawie cały świat jakby nie patrzeć na to jest cmentarzem. Jeszcze rozumiem jakby tam były jakieś nagrobki zabytkowe, ale to była zbiorowa mogiła z jednym krzyżem. Przenieść krzyż na cmentarz parafialny na symboliczną mogiłę i budować coś, co się ludziom przyda.
  Jak chcą bronić zabytków to znam przynajmniej dwie parafie w których na zlecenie proboszcza firmy remontowe zdewastowały zabytkowe freski i kamienne tablice pamiątkowe i nikt o to nie daje j%!?nia, bo ksiunc świnty wi lepij.

  •  

   pokaż komentarz

   @DulGukat: Rozumie że dla Ciebie przeniesienie krzyża jest równoznaczne ze zniknięciem pod ziemią pochowanych szczątków? Wpierw pasowało by przeprowadzić ekshumację i przenieść pochowanych z tego cmentarza.

  •  

   pokaż komentarz

   ani w artykule z wpisu ani w podlinkowanym artykule źródłowym z https://nowiny24.pl/mieszkancy-rzeszowa-to-skandal-jak-mozna-tak-bezczescic-dawny-cmentarz-choleryczny/ar/c1-14265447
   nie ma nic o szczątkach, filmów nie oglądałem. Założyłem, że nie ma jakiś widocznych albo spodziewanych, może się rozłożyły nie wiem. Jak są to oczywiście nie mówię, żeby ich nie ekshumować i nie potraktować miejsca z należytą godnością. Ale ja wyznaję zasadę primum vivere deinde philosophari, na prawie całej powierzchni ziemi ktoś gdzieś kiedyś umarł, musielibyśmy się gnieździć na skałach albo dryfować po morzu
   @Zwiadowca_Historii:

  •  

   pokaż komentarz

   @DulGukat: Przecież wyraźnie jest w nim napisane że zostało pochowane kilkaset osób na nim. Więc co się z nimi miało stać? Może się rozłożyły? Prowadziłeś tam badania wykopaliskowe aby to stwierdzić? W Bieszczadach czy Beskidzie też trup trupa ścielił ale nikt nie stawia niczego na cmentarzach bo mu miejsca brakuje. Na ogół zmarli nie bez powodu byli transportowani w jedno miejsce i chowani tam w spokoju, wbrew temu co piszesz nie jest istotne gdzie ktoś umarł... tylko gdzie został pochowany!

  •  

   pokaż komentarz

   na symboliczną mogiłę i budować coś, co się ludziom przyda.

   @DulGukat: Powiedz tak zydom, to zobaczymy co oni ci odpowiedzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Zwiadowca_Historii: człowieku ale co jesteś taki agresywny jakbym to ja tych ludzi pozabijał. Napisałem, że jak nie ma w artykułach, że na miejscu odkryli ludzkie szczątki to może się rozłożyły. Napisałem, że może i że nie wiem. A Ty wyskakujesz na mnie z pyskiem czy tam badania prowadziłem.

  •  

   pokaż komentarz

   Prawie cały świat jakby nie patrzeć na to jest cmentarzem. Jeszcze rozumiem jakby tam były jakieś nagrobki zabytkowe, ale to była zbiorowa mogiła z jednym krzyżem. Przenieść krzyż na cmentarz parafialny

   @DulGukat: k%!#a, 80% kraju jest nie zabudowane, ale ch%% trzeba wstawić akurat kolejny blok na już zapchanym blokowisku i to na cmentarzu, "bo się przyda"

   Co mnie wykrwawia ta gęsta zabudowa i pozwolenia urzędników na takie budowanie, w dodatku brak parkingu, bo szkoda miejsca, gdzie jest przestrzeń do życia? gdzie zieleń? boisko, plac do zbaw dla dzieciaków?, ja p?%??#?e... i to jeszcze wybudować na cmentarzu.

   A nie można posadzić tam drzewa i niech ludzi i umarli mają miejsce na odpoczynek. A blok wybudować gdzieś indziej, prędzej czy później tam tez będzie pełna infrastruktura

 •  

  pokaż komentarz

  W Izraelu od tysięcy lat były różne osady i żyli różni ludzie.Gdyby zabronić tam budować na cmentarzach to by tam nic nie było.Szczątki się po prostu przenosi i tyle.

 •  

  pokaż komentarz

  Za 10 lat będzie projekt w budżecie obywatelskim żeby tam zrobić plac zabaw albo inny orlik.
  W cywilizowanym kraju szczątki się przenosi,a nie stawia obok nich bloki.Tak jak nam towarzysze w wielu miejscach w kraju postawili pomniki na miejscach pochówku dzielnych żołnierzy Armii Czerwonej.Wszędzie,zazwyczaj w uczęszczanych miejscach.Dziś na szczęście już wolno nam przenieść te szczątki na cmentarz gdzie są zbiorowe mogiły żołnierzy,a nawet niektóre pomniki udaje się schować co by nie kuły w oczy.To samo można zrobić z tymi szczątkami.Było już podobne znalezisko o takim cmentarzu (bodajże) w stolicy.Ogrodzony teren tam przynajmniej jest,bez żadnego wejścia.