•  

  pokaż komentarz

  Jestem w stanie zrozumieć osobę która trzyma swój kapitał na giełdzie kryptowalutowej jeżeli uprawia day trading, ale za cholery nie rozumiem trzymania coinów/pieniędzy jeśli gramy na dłuższym terminie. Ryzyko, że stracimy swoje pieniądze przez zwinięcie się giełdy wynosi 100% i nie powinniśmy zadawać sobie pytania "czy dana giełda może upaść", tylko "kiedy dana giełda upadnie" i się przed tym zabezpieczyć, by w razie scamu nie stracić wszystkiego.

 •  

  pokaż komentarz

  KNF 2017:

  Posiadanie „walut” wirtualnych wiąże się jednak z wieloma rodzajami ryzyka, których użytkownicy powinni być świadomi, zanim zdecydują się zainwestować swoje środki finansowe.

  Przykładowymi rodzajami ryzyka są: Ryzyko związane z możliwością utraty środków z powodu kradzieży (...)

  Dla przykładu w październiku 2016 roku w niewyjaśnionych okolicznościach zakończył działalność jeden z największych w Polsce serwisów wymiany „walut” wirtualnych. Dochodzenie roszczeń i odzyskanie środków przez użytkowników może być w takiej sytuacji niemożliwe.

 •  

  pokaż komentarz

  Witam, za namową pawlo74 i cyberpunkbtc grałem na tym słynnym dźwigu na Bitmarkecie, na początku dobrze mi szło na x100 bo pawlo puszczał mi sygnały ale potem coś źle naklikałem i zostałem z minusowym saldem, czy wraz z upadkiem giełdy Bitmarket moje długi zniknęły u twórcy Bitcoina?

 •  

  pokaż komentarz

  Stracili? Szkoda! Ale tak jest jak z parabankami, jak z Tytanem, Skay-Laine, i najsławniejszym Amber gold. Z drugiej strony szkoda że wszczęli śledztwo bo i tak już nikt z prawowitych właścicieli, tych pieniędzy nie zobaczy. A sledztwo będzie jak zwykle ślamazarnie się toczyć latami, by złodzieje uruchomili "zbędne nadwyżki" i kupili sobie nietykalność. A część z tych pieniążków pójdzie na łapówki, i taki będzie finał. Na koniec wydazą komunikat że ze względu na zgony podejrzanych, z przyczyn naturalnych, śledztwo zostaje zawieszone. Winnych będzie brak a poszkodowani przyzwyczajeni już do straty zapomną.

 •  

  pokaż komentarz

  Zawsze mnie dziwi że nowe, niepewne okazje do zarobienia znajdują tylu jeleni.

  Nie zmienia to faktu, że państwo jest od chronienia tych jeleni.