•  

  pokaż komentarz

  Wykopie dla zasięgu, ale szczerze to na tematy zdrowotne nie polecam szukania porad w internecie, szkoda ryzykować zdrowia, lepiej nawet zapłacić parę złotych i zasięgnąć rady u jakiegoś specjalisty.

 •  

  pokaż komentarz

  2 miesiące to trochę mało czasu by zacząć aktywności. Tak za miesiąc będziesz mógł zacząć właściwie dwie rzeczy, rowerek stacjonarny, oraz pływanie, ale nie tak jak pisał @guwnozdupy, bo na pewno nie żabką, chyba że chcesz sobie ponownie doj$#?ć, najlepiej na plecach, także z lekkimi ale długimi ruchami nóg, prócz samej aktywności, dobrze rehabilituje to także nogę.

  Nie wiem też jak masz prowadzone rehabilitację. Koniecznością są tutaj ćwiczenia na wzmacnianie mięśni, lekkie rozciąganie(przez pierwszy rok nie można przegiąć z rozciąganiem) oraz ćwiczenia takie które poprawiają czucie głębokie, tak by mięśnie przejęły funkcjonalność starego, mocno unerwionego więzadła, czyli by szybko reagowały na niestabilne pozycje.

  PS: Mimo porady z mojej strony, jestem zdania że takie pytanie nie nadaje się na znalezisko na wypoku, a na mikroblog, więc oczywiście zakop.

 •  

  pokaż komentarz

  ja akurat nie kolano ale poniżej kolana wszystko do kitu i z moich doświadczeń na początek najlepszy basen ( żadnego ciężaru nie opierasz na nodze a wzmacnia jak cholera tylko zmieniać trzeba style raz kraul raz żabka co najtrudniej idzie przy problemie z nogą i raz na plecach)

  •  

   pokaż komentarz

   @guwnozdupy: głupi jesteś, nic więcej.
   Proponowanie człowiekowi po ACL pływanie żabką? :D Żeby ponownie sobie to rozj%#@ł. Gratuluję bycia dzbanem.

   Ale to jest chyba najgorsze w wypokowej społeczności, zawsze znajdzie się jakiś dzban który gówno wie ale się wypowie...

  •  

   pokaż komentarz

   @zdunek89: napisałem ci co mi pomogło i na którą cześć ciała. dzienki.

  •  

   pokaż komentarz

   @guwnozdupy: ogólnie rzecz biorąc i lekarze i rehabilitanci na pewno przez cały czas rehabilitacji odradzają pływania żabką. Mi rehabilitant mówił że spokojnie przez rok od operacji mam ZAKAZ pływania żabką, nie pamiętam czy nie było to więcej czasu. A jestem już z 7-8 lat po operacji.

   PS: Najlepszy lekarz na pomorzu i potem jeden z najlepszych rehabilitantów na pomorzu. I rehabilitant i lekarz, sportowi, prywatni.

  •  

   pokaż komentarz

   @zdunek89: zdajesz życie sprawę z tego, że rehabilitant to jesteś Ty, a prowadzi Cię fizjoterapeuta? Innymi słowy, pacjentem fizjoterapeuty jest rehabilitant. Niby taki wyszczekany, innym przytyka brak wiedzy, a wykładasz się na podstawach

  •  

   pokaż komentarz

   @zdunek89: osz k%@#% to słabo ale kraulem mogles napierdzielać normalnie w sensie żeby nogami za bardzo nie machać?

  •  

   pokaż komentarz

   @guwnozdupy: kraulem można, także machając nogami, góra dół. A chodzi o żabkę, bardzo mocno obciąża kolana, przy jakichkolwiek problemach z kolanem nie powinno się pływać żabką, nie ważne czy przed czy po operacji. Prześledź ruch jaki się dzieje przy pływaniu żabką, jak bardzo nogi od kolana w dół idą na boki i jak duże obciążenie jest. To jest masakra dla uszkodzonego kolana.

  •  

   pokaż komentarz

   @rabarbarowyStraznik: następny DZBAN...
   Słownik PWN.
   https://sjp.pwn.pl/sjp/rehabilitant;2573729.html

   pokaż spoiler rehabilitant «specjalista w zakresie rehabilitacji chorych»


   PS:

   pokaż spoiler ja jako osoba będąca u rehabilitanta, czy fizjoterapeuty jestem PACJENTEM. A według definicji z PWN jestem bardziej rehabilitantem niż rehabilitanci/fizjoterapeuci z publicznych przybytków w których byłem, jako zasłużony krwidawca, teoretycznie bez kolejki i bez czekania, ale marnując czas na idiotów którzy nie mają pojęcia o rehabilitowaniu takich urazów... A ja już niestety, przez swoje problemy, wiem jak i co trzeba robić przy rehabilitacji kolana, wiem też że ciężko samemu kolano wyprowadzić do dobrego stanu, bo potrzeba manualna praca doświadczonego rehabilitanta.

  •  

   pokaż komentarz

   @zdunek89: niektórzy piszą że to sciema ale mi w rekonwalescencji pomaga siarka jako jedyna rzecz pomogła mi na stawy Metylosulfonylometan (msm) ja cykam firmy hanoju bo tak wyszło ale pewnie marka nie ma znaczenia

  •  

   pokaż komentarz

   @guwnozdupy: w sensie że suplementacja jest ściemą? Może pomóc, ale to nie jest niestety magiczne lekarstwo. Ważna rehabilitacja z doświadczonym rehabilitantem oraz także ćwiczenia w domu, które zresztą dobry reha pokaże.

  •  

   pokaż komentarz

   @zdunek89: no tak mówili mi niektórzy .lekarstwo to to nie jest ale jak czuje różnicę tylko nie biorę cały czas tylko jakby cyklami miesiąc - miesiąc przerwy ogólnie polecam spróbować na wzmocnienie stawów nie to że reklamuje czy coś pozdro

  •  

   pokaż komentarz

   @guwnozdupy: ja brałem animal flex. Lata temu, moja ówczesna dziewczyna, koniara, mocno psioczyła że to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Potem przeczytała skład i się okazało że to dokładnie te same środki co dla koni na stawy, tylko mniejsza dawka. Zaszkodzić nie zaszkodzą, ale są tylko bardzo drobnym wsparciem kuracji, w niektórych przypadkach nic nieznaczącym.

  •  

   pokaż komentarz

   animal flex

   @zdunek89: osz kurna ja psu dawałem .cetyl m. jak mu tylne stawy wysiadały tez wersja dla koni była i dla ludzi z tego co pamiętam tez dawno temu ale to był pies więc nie mogłem się zapytać czy działa pozdro

  •  

   pokaż komentarz

   @zdunek89: Tylko że to co tu piszesz jest już dawno nieaktualne. Według nowych norm rehabilitant to pacjent a leczy go fizjoterapeuta. Na benzynę też będziesz mówił etylina bo kiedyś się tak mówiło ma paliwo? Aktualne normy jasno określają kto to fizjoterapeuta, a kto rehabilitant.

  •  

   pokaż komentarz

   @rabarbarowyStraznik: gdzie? Gdzie to jest napisane? Albo kto mówi takie głupoty?

   Jeszcze lepiej ci napiszę. Prócz tego że piszesz skrajne głupoty. Rehabilitacja != fizjoterapia. Rehabilitacja i tym samym rehabilitant czyli osoba która wykonuje rehabilitację, jest dużo bardziej ogólnym określeniem pomocy dojścia do zdrowia
   Zaś fizjoterapia i osoba która fizjoterapię wykonuje, czyli fizjoterapeuta, to właściwie wycinek rehabilitacji.

   Ponownie wysyłam link do PWN. Jeśli tam jest informacja mówiąca o tym kto jest rehabilitantem to tak faktycznie jest.
   https://sjp.pwn.pl/slowniki/rehabilitant.html

   Ale dalej patrząc, masz opisy dotyczące pracy rehabilitanta, no i oczywistym jest że nikt nie pisze o pracy pacjenta nad sobą...
   http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,74896,18872598,rehabilitant.html
   Dalej, rehabilitant medyczny
   https://polki.pl/zdrowie/slownik,rehabilitant-medyczny,16091,slowo.html
   To też jest dobre, słownik Polsko Szwedzki, dla pielęgniarek, opiekunów i rehabilitantów :D
   https://www.ceneo.pl/36749911

   Dalej nie szukam bo nie ma to sensu.

   Już po raz drugi pokazałeś żeś dzban, bo wytykasz mi błąd, mimo że sam piszesz głupotę. No i dalsze brnęcie w to gówno, bo przecież ciężko przyznać się do błędu i napisać że się pomyliło. Duma nie pozwala, czy głupota?

  •  

   pokaż komentarz

   @zdunek89: jaki tu jesteś dzban xD
   Półki.pl
   Gazeta praca
   Ceneo
   Jako rzetelne źródła informacji xD
   Wygoogluj sobie dzbanie terminy fizjoterapia, fizjoterapeuta, rehabilitacja. Moja teściowa to fizjoterapeutka i myślisz że wiesz lepiej od niej, kto to rehabilitant?

  •  

   pokaż komentarz

   @rabarbarowyStraznik: gratuluję zajebistej i nieomylnej teściowej. Bardzo rzetelne i zajebiste źródło informacji, oczywiście lepsze niż PWN i profesorowie którzy właściwie wyznaczają to co w naszym pięknym języku jest poprawne, a co nie. Naprawdę gratuluję teściowej, taka to skarb. Tak dla pewności to bym zakopał pod ziemią, by skarbu nikt nie ukradł.

   pokaż spoiler już bez śmieszkowania. Wyguuglowałem, jeszcze zanim napisałeś tą jakże cenną radę. Wyniki googlowania przesłałem tutaj. Oczywiście nie znalazłem zdania twojej teściowej i wszystko mówi że jednak rehabilitant to osoba która REHABILITUJE pacjentów. No ale co ja tam wiem, co wiedzą wszystkie punkty rehabilitacyjne, co wie PWN i co wie wujek google, przecież jaśnie pan @rabarbarowyStraznik ma tak zajebistą teściową która mówi że jest inaczej, no i to oczywiście prawda najprawdziwsza, normalnie prawda oświecona.


   Żegnam, #czarnalista