•  

  pokaż komentarz

  Upamiętnili w ten sposób ofiary „polsko-ukraińskiego konfliktu”.

  Co??? Jakiż to konflikt mogły mieć dzieci, kobiety i starcy z ukraińskimi gierojami. Polacy byli ofiarami nie żadnego konfliktu, a skrupulatnie zaplanowanego ludobójstwa na szeroką skalę!

 •  

  pokaż komentarz

  Kiedy wpadnie ambasador Niemiec do Oświęcimia upamiętnić konflikt niemiecko-żydowski?

 •  

  pokaż komentarz

  Ukraincy zostali koncertowo wydymani przez Niemcow, widza ze Donbas I Krym jest NIE DO ODZYSKANIA to mieknie im rura I nagle zauwazaja ze wcale nie sa zadnym imperium tylko slabym, upodlonym krajem na granicy rozpadu. W sumie tak powinno byc albowiem kraj jest tak silny jak slabi sa jego sasiedzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @UmbraMortalis: Czy ja wiem, stwierdzenie "polsko - ukraiński konflikt" to raczej dalsze plucie w twarz Polakom.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dielektryk: TO swoja droga ale przykladowo Izrael nie stosuje slowa-klucz: konflikt - raczej holocaust/rzez/pogromy, narracja I uzywanie odpowiednich terminow jest tutaj wazna - konflikt swiadczy tez o tym ze Ukraincy staraja sie zmniejszac znaczenie tego wydarzenia.

   Nazwanie go rzezia, holocaustem wolynskim bylo by bardziej na miejscu. NO ale do tworzenia takiej narracji trzeba miec sile I najwazniejsze: JAJA. Mozna wiele - patrzcie na Izrael, jak trzeba cisnac to cisna, jak trzeba dzialac to dzialaja bez litosci, bez zadnych moralizacjii - po prostu bezduszna maszyna propagandowa.

   Ukraina to dla nas zaden partner na tym etapie, to upadajacy kraj ktory moze sluzyc jako bufor przeciwko Rosjii, w dodatku sa konkurencja gospodarcza (tania sila robocza, plody rolne) - chyba ze Polska boi sie czegos o czym nie wiemy (armie Ukraina ma lepsza bo skrwawiona) - w dodatku miliony Ukraincow w PL (uwazam ze to dobrze, lubie imigrantow) - bo ktos na socjal musi pracowac…. Polska w konflikcie z Ukraina przegrala by w kilka tygodni I moze dlatego nie chcemy zaogniac stosunkow….

   Jak ktos wie o czym mowie to jest raczej przerazony slaboscia naszego panstwa, tym obijaniem sie od sciany do sciany. USA to imperium I uzywa swoich wasali instrumentalnie, jak im podpasuje zeby polowe terytorium oddac np Ukrainie to nic nam pomagac nie bedzie (tak jak juz oddali terytorium Rosjii - donbas I krym). Nie mowie ze to planuja ale mowie ze jak bedzie to w ich interesie to nic nie stoi na przeszkodzie zeby tak zrobili. Robic interesy z amerykanami trzeba sie nauczyc bo to bezduszni pragmatycy. Nie tworzy sie takiego imperium bedac milym I empatycznym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dielektryk: Żadne plucie - a obiektywna prawda historyczna. Polacy tępili wszelkie dążenia niepodległościowe Ukraińców dobre kilka wieków przed drugą wojną światową. Za II RP likwidowano szkolnictwo ukraińskie, zakazywano oficjalnymi komunikatami pełnienia mniejszościom narodowym stanowisk urzędniczych oraz niszczono cerkwie prawosławne. Negowanie tego to plucie w twarz Ukraińcom.

  •  

   pokaż komentarz

   @yamnichek_pyesio: szanowny kolego Polacy to nie aniołki, ale warto pamiętać iz na rekach Ukraińców ciąży krew ministra Pierackiego, który został zamordowany przez ukraińskich nacjonalistów. Dlaczego? A no własnie dlatego ze za jego rządów Ukraincy mieli wiele swobód obywatelskich i nie mieli ochoty na "Wolyn" - zbrodnie ludobójstwa dla której nie ma wytłumaczenia

  •  

   pokaż komentarz

   @UmbraMortalis: oczywiście że donbas i krym jest do odzyskania i ukraina kiedyś go odzyska jak nie za 5 lat to za 50 wystarczy się tylko pozbyć tego frajera o mongolskiej urodzie putina,ukraincy nawet teraz jakby chcieli to by krym odzyskali tylko nie chcą iść już na konkretną wojnę z ruskimi ps.nie wierze bronie ukrów i stoję po ich stronie,sam siebie czasami zaskakuję

  •  

   pokaż komentarz

   A no własnie dlatego ze za jego rządów Ukraincy mieli wiele swobód obywatelskich

   @Dielektryk: takich jak zakaz sprawowania urzędów państwowych i likwidacja szkolnictwa Ukraińskiego. Spoko.

  •  

   pokaż komentarz

   @yamnichek_pyesio: Faktycznie to usprawiedliwia wycinanie dzieci z brzuchów matek. Super argument. A co do Twojego powyższego argumentu wyciągniętą rękę państwa polskiego w postaci negocjacji między związkami Ukraińców a ministrem Pierakowskim zakończyło jego morderstwo. Państwo polskie odpowiedziało na to dosadnie, może zbytnio, ale jak można negocjować z ludnością mordującą faceta który chce się z nimi dogadać?

  •  

   pokaż komentarz

   @Dielektryk: Pieracki chciał się dogadać z Ukraińcami na zasadach jak Hitler z Polakami. Super dyplomacja kurtyzano.

  •  

   pokaż komentarz

   nie sa zadnym imperium tylko slabym, upodlonym krajem na granicy rozpadu.

   @UmbraMortalis: kto ich upodlił jak nie oni sami? Niedawne badania europejskie dowodzą, że Ukraina ma największy procent debilizmu w swojej populacji. Nie pamiętam danych - znaczny procent w stos. do innych krajów.

  •  

   pokaż komentarz

   @yamnichek_pyesio: Ja Cie w żadnej z powyższych wypowiedzi nie lżyłem. Natomiast stwierdzenie per "kurtyzano" świadczy o Twojej nienawiści względem Polaków. Jak widać uczucia znane faszystom ukraińskim z Wołynia są żywe do dzisiaj. Niestety, żywe wraz z całkowitym brakiem wiedzy historycznej. Negocjację Pierackiego były bardzo udane, o czym świadczy zamach Bandery - który bał się iż Ukraińcy nie będą chcieli walczyć o samostijną ukrainu bo będzie im dobrze w Polsce. Jak widać po 70 latach, mimo samostijnej ukrainu jest większości z nich lepiej w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   Natomiast stwierdzenie per "kurtyzano" świadczy o Twojej nienawiści względem Polaków.

   @Dielektryk: Nie - to świadczy że użyłem łagodniejszej formy wykrzyknika "k-r-a". Ale dla takich jak ty wszystko się kojarzy z antypolonizmem i nienawiścią do Polaków. Co jest cholernie zabawne i jest świetnym materiałem na skecze kabaretowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @yamnichek_pyesio: Tu nie chodzi o antypolonizm, tylko o zwykle chamstwo, nienawiść i głupią agresję która stała na samym początku holokaustu czy zbrodni wołyńskiej. Kwestie narodowościowe są tylko zapalnikiem dla ludzi reprezentujących te cechy do dokonywania strasznych czynów. Jeśli Ty obrażasz kogoś od kurtyzan a potem poprawiasz na "ku@#$" bo ma inne zdanie, mimo że nie obrazilem Ciebie, pomimo historycznych braków z Twojej strony , to niestety ale wykazujesz właśnie te zachowania które stały na początku zbrodni wołyńskiej. Pozwolę sobie dalej z wyżej wymienionych przyczynków nie prowadzić z Tobą dalszej dysputy.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli Ty obrażasz kogoś od kurtyzan a potem poprawiasz na "ku@#$" bo ma inne zdanie, mimo że nie obrazilem Ciebie,

   @Dielektryk: tak, wmawiaj sobie. Zostań męczennikiem za polskość, bo ktoś użył przecinka w zdaniu. xD A potem zdziwienie, że lewica z takich zachowań ciśnie bekę. ¯\_(ツ)_/¯

   pomimo historycznych braków z Twojej strony

   szczęśliwie takowych nie posiadam.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak teraz już poczyścili swoje archiwa z niewygodnych dokumentów to teraz będą zgrywać ofiary. Konflikt ponoć był bo i kilka wsi ukraińskich ktoś miał napaść, ale konflikt jeżeli był to raczej jednostronny. Nie jestem pewien czy w końcu ukraińskie archiwa zostały otwarte dla polskich naukowców, tego się powinniśmy domagać jako gestów pojednania

 •  

  pokaż komentarz

  Dziękujemy. Bardzo dobry krok do pojednania!