•  

  pokaż komentarz

  Fajne doświadczenie, dzięki :) natomiast ja w swoim odczuciu muszę stwierdzić, że jednak jest o wiele drożej i mam złudzenie że nawet z tygodnia na tydzień i są to artykuły pierwszej potrzeby. Może faktycznie u Ciebie wyszło to taniej bo miałeś wszystko z jakiejś innej grupy cenowej. Dodatkowo pracuję w sklepie i wymiana cenowek to masakra, łza w oku się kręci. Niby wzrost po kilka groszy, których przeciętny klient raczej nie zauważy, ale jednak to wzrost.

 •  

  pokaż komentarz

  +- 10% w 3 lata, to jest całkiem sporo.

 •  

  pokaż komentarz

  @picasssss1 Fatalnie to wygląda, faktycznie gigantyczne wzrosty, smutne to co się dzieje w naszym kraju.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja wiem, że bezdzietni spermiarze mają bół dupy o to, że nie mają z kim zamoczyć ale dlaczego wszędzie wp$@#@$#a się, że to wina 500+? Nie było 500+ i było dokładnie to samo, tak samo mama wam kieszonkowego nie dawała ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kontomierz: 500 plus to sobie mogę dupsko wytrzeć. No ale globalnie Janusz podnosi ceny bo wie że każdego luja można jeszcze nieco wydojic. Kiedyś by to było nie do pomyślenia. Tak więc luj jak nie miał tak nie ma, mimo że rozdajo piniondze za krzywy ryj.

  •  

   pokaż komentarz

   @d4t4: A konkretniej? Bo to jakiś niezrozumiały bełkot jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @kontomierz: wiesz co, ja tam sobie moczę, ale 500+ i tak mnie wk$%#$%#. Nie widzę związku w Twojej wcześniejszej wypowiedzi, ale związek między 500+ a drożyzną jest raczej oczywisty... nie jest to JEDYNY powód, ale jeden "Z" . Problem dotyczy tak samo kulejącej służby zdrowia, edukacji czy wymiaru sprawiedliwości. Jak cos robisz, to rób to dobrze. Jak każdą rzecz, którą robią, nawet w dobrej wierze, potrafią spier#$@$@, potem to muszą łatać, to wychodzi jak wychodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @kontomierz: ma to znaczenie , ja jestem zwolennikiem solidaryzmu społecznego państwowości itd.
   nie jestem kucem korwina ani darwinistą społecznym, ale 500+ ma wpływ,
   popyt i podaż,
   jeśli "dres z karyną" wcześniej nie jechali na wakacje to "janusz turystyki" wynajmował pokój zarabiając na nim np. 50 zeta marży po odliczeniu kosztów, jak "dres z karyną" jadą i udają panów , to janusz turystyki już ma narzut 70 złotych

   to jak z restauracjami w turystycznych lokalizacjach, czynsz niby wyższy mają ale cenę obiadu potrójną

   nie wiem czy wiesz, ale np. dużo ludzi "z patologii" bierze auta na raty , mówił mi to jeden dealer aut , przychodzą i pytają co dostaną do 1000 miesięcznie, bo dres chce nowe auto, bierze je na 2x500+ miesięcznie na ileś lat żeby szpanować , dziecko nadal mniej ma, nadal bieda w domu , nadal dres-budowlaniec kradnie materiały z remontów robionych ludziom, ale szpanuje nowym autem z ratą 1000 miesięcznie na ileś lat - więc to powoduje, że można podnieść cenę

   najbardziej widać to w dresiarskich miejscowościach turystycznych gdzie ceny frytek dochodzą do kosmicznego poziomu

   i owszem jestem zwolennikiem wsparcia dla biednych ale powinno to być robione mądrze, np. poprzez ulgę PIT , np. poprzez darmowe żłobki państwowe , tak by mieszkaniec dużego miasta nie był skazany na prywatny żłobek 1500 złotych miesięcznie lub żona na bezrobociu

   500+ można było by zrobić dużo mądrzej, choćby żłobkami i przedszkolami, choćby obiadami w szkołach, choćby pomocami naukowymi dla dzieci itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @vilas: wtedy patola by nie poleciała jak poj%!%na do urna głosować na tych co "dajo". Populizm zawsze wygra i nie ma na to siły, szczegolnie w troche biedniejszych społeczeństwach.

  •  

   pokaż komentarz

   @hajdawery: dlatego by nie wygrywał trzeba przestać być biednym - czyli musi powstać przemysł, pracodawcy muszą lepiej płacic (a mają często z czego tylko nie chcą bo sytuacja rynkowa jest nadal zła dla pracownika)

   w elektronice jest sprzężenie zwrotne, w gospodarce i polityce też - reakcją na brutalny kapitalizm jest socjalizm, i jedno i drugie jest złe dla innych grup, ale sprzężenie zwrotne, druga zasada dynamiki Newtona tak działaja, jest akcja i jest reakcja

   jakby januszebiznesu nie oszukiwali ludzi to by emigracji tyle nie było, teraz państwo by zapewnić emerytury musi podnosić składki bo emigranci wyjechali czytaj wyjechali płatnicy

   a wyjechali bo janusze biznesu traktowali pracowników jak śmieci i oszukiwali , nie wypłacali co obiecali itd.
   sami kupując kolejne fury za pół bańki mówili, że firma nie ma kasy i musza obciąć pensje itd. teraz to się mści

   co się dziwić ludziom którzy chcą normalnie i godnie żyć i w końcu pojechać na wakacje, zobaczyć morze które widzieli tylko na zdjęciach , co się dziwić, że człowiek chce żyć normalnie

   a pracodawcy myślą, że jak sami mają 2 auta za 300 tysięcy każde (sobie, dziewczynie) to pracownikowi za 2500 powiedzą "oszczędzaj, mniej jedz, ogranicz sport, ubieraj się taniej" to się pracownik nie wk@!$i ? dlatego jest to 500+ i sukces PIS , z powodu traktowania ludzi jak śmieci (przez wyznawców PO lub Wolność)

   druga zasada dynamiki Newtona się kłania - akcja reakcja

   PIS nie wygrałby w kraju w którym nie ma problemów z wymiarem sprawiedliwości, w którym nie ma patologii na rynku pracy, w którym nie ma ryzyka zalewem islamem, w którym mniejszości nie plują na tradycję itd.