•  

  pokaż komentarz

  No i powiedźcie mi teraz czym tacy katole różnią się od muzułmanów, którzy też na podstawie ich świętej księgi tłumaczą swoje morderstwa. U nas narazie wyzwiska ale przecież w Starym Testamencie jest też o kamieniowaniu, też mamy na to zezwalać bo tak pisali w jakiejś starej książce?

  •  

   pokaż komentarz

   @Thael32: dla katoli nadrzędny jest Nowy Testament

  •  

   pokaż komentarz

   @Thael32: nie wiem, może to żyd, a nie katol, co? ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @urzad_kontroli_skarbowej: To może inaczej, czemu teraz katole go próbują bronią?
   Śmieszne to jest, jakby dzisiaj Jezus się pojawił to katolicy byliby pierwsi do linczowania go. Przecież jak można mówić o miłości, dobroci, tolerancji i akceptacji, nadstawianiu drugiego policzka, wybaczaniu. Te rzeczy nie mieszczą się w głowie typowego polskiego katolika.

  •  

   pokaż komentarz

   @urzad_kontroli_skarbowej: > Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thael32: Jezus nie mówił o tolerancji i akceptacji wszystkiego. Drugi policzek to drugi, a nie trzeci i czwarty, i nie nadstawianie dupy, żeby być ruchanym na wszystkie sposoby.

  •  

   pokaż komentarz

   @New_Leader: Jednak przykazanie miłości nadpisuje pozostałe

   Odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy

   Zatem stosunek homoseksualny dalej jest grzechem, ale kamieniowanie winnych już niekoniecznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thael32: Tak z czapy - katole od muzułmanów różnią się tym, że nie zabijają masowo ludzi w imie swojego boga. (Już nie, ale nie mówimy o średniowieczu, a o teraźniejszości). Cytowanie tekstów to jedno - nie ma znaczenia czy z książki, czy z ulubionego kawałka hiphop, a wiesz, mordowanie ludzi z tymi cytatami na ustach w imię boga to kompletnie co innego.

   Inna sprawa, jest taka, że jeśli firma (w tym wypadku IKEA) opowiada się po jednej stornie jakiegoś światopoglądu, to przynajmniej powinni mieć wystarczająco rozumu, by wiedzieć że po drugiej stronie będzie ktoś komu się to może nie spodobać, i to wyartykuuje w ten czy inny sposób. Moim zdaniem w miejscach pracy nie powinno być miejsca na religię, politykę i inne ideologie. zdaje sobie sprawe z tego, że wtedy muzułmanie nie mogący się modlić zaczeli by się ciskać, i pewnie coś by się jeszcze innego znalazło, ale miejsce pracy powinno być jak najbardziej neutralne dla pracownika, jeśli ma wykonywać swoje obowiązki optymalnie. I teraz taka IKEA bombarduje ludzi ideologią LGBT, ludzi którzy normalnie może mają wywalone, ale w tym momencie to może być dla nich za dużo. noi takie kwiatki występują.

   oczywiście powyższe to moja opinia i ewidentnie IKEA ma zupełnie inną.

  •  

   pokaż komentarz

   To może inaczej, czemu teraz katole go próbują bronią?

   @Thael32: nie wszyscy ale wielu, zbyt wielu jest nieprawdziwych katolików, którzy wierzą wybiórczo jak ten pan. Każdy katol wie, że ma postępować wedle interpretacji, NT i kkk. Fanatyk czy sekciarz robi sobie co chce, czyli straszy ludzi np. ST i wmawia im że jest obowiązujący. Myślę też że sporo ludzi go broniących nawet nie wie co on pisał. Dokładnie jak na wypoku, przeczytali gdzieś nagłówek, że zwolnili za cytowanie Biblii i naostrzyli widły.

  •  

   pokaż komentarz

   @sokotra:

   Myślę też że sporo ludzi go broniących nawet nie wie co on pisał. Dokładnie jak na wypoku, przeczytali gdzieś nagłówek, że zwolnili za cytowanie Biblii i naostrzyli widły.
   Otóż to, wystarczy tylko zobaczyć jakie intelektualne fikołki robiono w TVP byle tylko nie zacytować w całości fragmentów ze starego testamentu.
   Skoro nie ma w nich nic złego, to po co ta szopka? Powinni przeczytać je na wizji (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

   źródło: streamable.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Thael32: Niczym się nie różnią bo wywodzą się z tego samego jahwistycznego fandomu czyli pustynnego zbioru legend pasterzy i rybaków.

  •  

   pokaż komentarz

   też na podstawie ich świętej księgi tłumaczą swoje morderstwa

   @Thael32: więc katolicy mordujo bo im księga każe? Czyli dekalog pies nosem trącał i piąte jest już nieaktualne. Brawo @Thael32 jesteś kagankiem niosącym światło w ciemności wykopu!

  •  

   pokaż komentarz

   jakby dzisiaj Jezus się pojawił to katolicy byliby pierwsi do linczowania go.

   @Thael32: i do tego prorok! xD

  •  

   pokaż komentarz

   : dla katoli nadrzędny jest Nowy Testament

   @urzad_kontroli_skarbowej: Niby tak, ale bez ST nowego nie zrozumie się. Zresztą na każdej mszy jest czytanie ze ST i komentarz księdza do czytania. Właściwe zatem oba są ważne, z tym że KrK uważa większość za ST za apokryfy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thael32: @urzad_kontroli_skarbowej: @sokotra: @saakaszi: Biblia mówi też o homoseksualizmie inaczej niż w świetle zabijania ich, nawet w Starym Testamencie, np. w Kpł 18:22, oraz trzy razy w Nowym Testamencie: Rz 1:27-28, 1 Kor 6:9-10, 1 Tm 1:8-10. Zwolniony pracownik mógł zacytować których z tych fragmentów i by go nie zwolniono.

   Ponadto ta część jego komentarza z cytatem o kamieniu młyńskim u szyi nie mówi nawet o homoseksualistach. Mówi o osobach, które sprowadzają zgorszenie na innych katolików, tzn. namawiają ich do grzechu. A takim samym grzechem jak homoseksualizm jest też np. seks męża ze swoją własną żoną z użyciem prezerwatyw, bo tak samo jak homoseksualizm, cytując Katechizm Kościoła Katolickiego: "wykluczają z aktu płciowego dar życia."

   Biorąc pod uwagę, że facet wybrał dwa cytaty z Biblii i oba o śmierci, podczas gdy pierwszy jest nawet nie na ten temat a drugi z prawa nie obowiązującego katolików, to chyba jest jasne co chciał przekazać.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @R187: szczerze to myślę, że tak na prawdę nie miał może zamiaru namawiania do faktycznego czynu, tylko po prostu wybrał najdrastyczniejsze fragmenty aby pokazać jak jego Bóg (czyli chyba ten z ST Jahwe) gardzi takimi ludźmi i jaki to grzech. Szkoda tylko, że zapomniał o nadrzędnych słowach jego syna, które czytane są w kościele czyli o miłości bliźniego i przebaczeniu.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Thael32: niczym, Koran i Biblia są szalenie podobne. Po prostu chrzescijaństwo bardziej dostosowało się do współczesności, np. w krajach muzułmańskich do tej pory karają śmiercią za homoseksualizm. Chrześcijaństwo szybciej z tym skończyło, chociaż w przeszłości prześladowania i uśmiercanie przedstawicieli tej grupy trwały w najlepsze. Jeszcze do prawie końca XX wieku czyny homoseksualne były karane (niemal wszędzie oprócz Polski, z wyjątkiem zaborów) i homoseksualistów poddawano przymusowej kastracji (chemicznej, tak skończył Alan Turing np i ostatecznie popełnił samobójstwo).

  •  

   pokaż komentarz

   dla katoli nadrzędny jest Nowy Testament

   @urzad_kontroli_skarbowej: Dlatego ten katol cytował wzięte ze starego testamentu teksty o karaniu śmiercią homoseksualistów?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Thael32: ile ostatnio widziałeś samobójców z biblią wysadzajacych się w imię Boga?

  •  

   pokaż komentarz

   @Thael32: Ty zrównujesz morderstwo z bilbordem? Ja prdl.

  •  

   pokaż komentarz

   No i powiedźcie mi teraz czym tacy katole różnią się od muzułmanów

   @Thael32: Przypomnij mi ilu katolików się ostatnio wysadziło zabierając ze sobą dziesiątki niewinnych duszyczek? Lub ukamienowali kobietę za codzołożnictwo? Albo zrzucili faceta z dachu za to że był dewiantem? Rzeczywiście, nie ma różnicy (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   @Draszko: Tam nie jest napisane co sie bedzie dzialo po smierci tylko, ze zostana zabici za bycie gejami - tak nakazywal stary testament. Nie ma to nic wspolnego z wiara bo u katolikow ST jest nadpisany przez NT.

   Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich."

  •  

   pokaż komentarz

   @Thael32: uja się różnią. Gdyby nie przepisy prawa państwowe to tak samo by mordowali i palili niewiernych. Nie mam żadnych wątpliwosci co do tego widząc niektóre marsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Spring_is_coming: ijak pisze bezokolicznikowo, to znaczy, ze zrobic ma to Bog. Wiadome, po to jest stary by zrozumiec nowy. A jak ktos nie chce czytac tej w wiekszosci nudnej grubej ksiegi to niech sie tylko trzyma tego co Jezus powiedzial Nikodemowi. Dwa przykazania. To wystarczy. A jak sie zyje wg tuch dwoch przykazan to nie ma mowy mordowaniu ludzi. Islam? Zapidalem zdjecie co robia z homo. Czarodziej, magik? Tych pali sie zywcem. Maja to robi muzulmanie, nie bog, tam jest wszystko wiadome jak zyc jak mordowac, jak klamac, maja specjalne klamstwo. A nawet juz wiedza jak bedzie w niebie. W dzien poduszki, soczek lezenie. W nocy 72 dziewice. U chrzescijan jest inaczej, wszystko ogolnie i niewiadome jak wyglada niebo. Slabo. Ale dla mnie slabo miec 72 te same baby na wiecznosc. Po kilku latach bym sie znudzil.

  •  

   pokaż komentarz

   Każdy katol wie, że ma postępować wedle interpretacji, NT i kkk

   @sokotra:

   KKK 123 Chrześcijanie czczą Stary Testament jako prawdziwe słowo Boże. Kościół zawsze z mocą przeciwstawiał się idei odrzucenia Starego Testamentu pod pretekstem, że Nowy Testament doprowadził do jego przedawnienia (marcjonizm).

   KKK i NT nie unieważniają Starego Testamentu, wręcz przeciwnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thael32: sam sobie odpowiedziałeś. Morderstwa od wyzwisk różnią się dość mocno ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Dupa01: Ale usprawiedliwianie jednego i drugiego starą książką napisaną przez ludzi pustyni nie różni się niczym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Thael32: właśnie tym że padły tylko słowa a nie strzały :D moim zdaniem to mimo wszystko spora różnica:p

  •  

   pokaż komentarz

   @Thael32: ale napisałeś "czym różnią się katole od muzułmanów", więc albo źle się wyraziłes albo była to próba manipulacji, bo jak napisaliśmy wyżej różnią się dość mocno - jak obelga od morderstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @TwojaStaraTanczyMambe: tolerancja i zkaz dyskryminacji ze wzgeldu na orientavje to nie ideologia tylko prawo

  •  

   pokaż komentarz

   @Thael32: "No i powiedźcie mi teraz czym tacy katole różnią się od muzułmanów, którzy też na podstawie ich świętej księgi tłumaczą swoje morderstwa."

   Szkoda słów ,bo właśnie sam postawiłeś się w roli fanatyka (takiego wojującego gimbo ateisty), 0 wiedzy .Postaram się jednak odpowiedzieć na twoje absurdalne pytanie .

   Koran jest uniwersalny moralnie ale tylko dla muzułmanów, reszta społeczeństwa to bydło i gorzej . Jest coś takiego jak drabina bytów w chrześcijaństwie (drabina jakubowa) w islamie jest coś podobnego : najniżej są żydzi , psy osły i małpy , kobiety ,mężczyźni (nie muzułmanie), muzułmanki , muzułmanie tak to wygląda.

   Niema czegoś takiego jak równość między mężczyzną i kobietą w islamie, ponieważ kobieta ma połówkę duszy i ogólnie jest pośrednią istotą bo nie jest w stanie walczyć.

   w islamie nie można zabijać niewinnych ale definicja niewinnych według ich definicji jest taka ,że tylko pobożny muzułmanin asceta jest niewinny czyli w praktyce niewiele osób.

   Jest zapisane, że Koran ma być rozumiany dosłownie i niemożliwe jest przetłumaczenie go na inny język bo, kłuci się z zasadą dosłowności i stąd biorą się sprzeczki, dodatkowo koran jest napisany bardzo słabo gramatycznie .

   Muzułmanie nie muszą się dziś ukrywać ale nadal pchają moralność ofiary i stosują te same brudne sztuczki i kłamstwa np: nie mogą żadnej zniewagi zostawić bez rewanżu, nawet najmniejszej np: nadepniesz mu na stopę to będzie chodził za tobą dopóki sam ci również nie nadepnie(nawet jeśli powiedział ci ,że nic się nie stało) , każda kobieta i dziecko , które nie są muzułmanami są przedmiotami z, którymi mogą zrobić co chcą z mężczyznami jest jeszcze gorzej.

   Abrogacja, korany są dwa(dwie części) koran mekkański i koran medyński . Koran mekkański to ten napisany jako pierwszy i to w nim masz te zasady pokoju i miłości ale gdy powstał to w 11 lat prorok nawrócił tylko 168 osób . Po ucieczce do medyny napisał nowy koran , i ten koran już jest właśnie tym ,który się stosuje obecnie, czyli koran wojny ,doktryna która mówi ogólnie zabrać innym nie muzułmanom i zabrać dla siebie. Po jego napisaniu w ciągu roku prorok znalazł 5tys wiernych.

   Przez zwolenników pokoju jest głoszony ten mekkański ale do osiągnięcia tego celu jest potrzeby ten 2 koran medyński czyli ten w, którym mordują ,gwałcą ,maja niewolników, itd...

   Wiec Koran medyński zawsze będzie wyżej niż ten z mekki czyli ten pokojowy .Zawsze używa się nowszego koranu jako przykład i w zastosowaniu prawnym(czyli medyński). Religia islamu to właśnie religia wojny, bo ona ma wyższą skuteczność więcej ma wyznawców .

   A teraz taka ciekawostka : "nie złamiesz nigdy pokoju z niewiernym" to oznacza zawieszenie broni na maksymalnie 10 lat a nie całkowity pokój . Sirat albo zbiory hadisów (np Sahih a;-Islam albo Sahih al-Buchari) tam gdzieś masz to opisane od czego się to wzięło . Poza tym "pociecha podróżnika" (podręcznik szariatu) również polecam przeczytać jak się bije żonę albo dlaczego powinno się je kastrować i wiele wiele więcej to wszystko musi znać dzisiejszy muzułmanin.

   Mam nadzieje ze pomogłem a teraz proszę o minusy .

   PS: nie bronie zwolnionego pracownika ikei .

  •  

   pokaż komentarz

   @Thael32: Ten baner wynajęli protestanci z lubelskiej trzódki niejakiego "pastora" Chojeckiego! Niektórzy to nie wiedzą, że nie wszyscy chrześcijanie są katolikami.

  •  

   pokaż komentarz

   No i powiedźcie mi teraz czym tacy katole różnią się od muzułmanów, którzy też na podstawie ich świętej księgi tłumaczą swoje morderstwa.

   @Thael32: Czynami.

   Nie zmienia to faktu że tamten gościu to debil tak jak i inne osoby doszukujące się tutaj dyskryminacji ze względu na wiarę. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   uja się różnią. Gdyby nie przepisy prawa państwowe to tak samo by mordowali i palili niewiernych. Nie mam żadnych wątpliwosci co do tego widząc niektóre marsze.

   @rabbit82: Muzułmanie mordują w Europie nawet jeśli jest to zabronione.

  •  

   pokaż komentarz

   @Draszko: zacznij tez może czytać te książki muzłumańskie, oprócz tylko wspominania o nich, bo aż mnie głowa boli od tego pyerdolenia jak czytam co piszesz.

  •  

   pokaż komentarz

   tolerancja i zkaz dyskryminacji ze wzgeldu na orientavje to nie ideologia tylko prawo

   @azie: Ze względu na religie również. Więc teraz zaczniesz się marszczyć o to co ważniejsze? Orientacja czy religia? Ale nie to było clou mojej wypowiedzi, więc może do tego się odniesiesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: juz czytalem. A kto nie czytal temu wystarcza owoce tej religii. Radosc i duma gdy zwyklych ludzi na ulicy zamorduja. S glowa mnie boli od takich bolszewikow jak ty. Bronisz tych ktorzy morduja homoseksualistów, ateistow, wszystkich innowiercow. Bo bog tak chce. Sam nie moze zabic? Co to za bog? Nie boli cie glowa od obludy tych ludzi? Broniac ich jestes sama obludnikiem. Wspierasz pedofilie i zoofilie. Moze juz przeszlas na islam? Dlatego jestes slepa na zlo tej religii. Niby religii. Odejdz od zla i zyj w pokoju. Amen.

  •  

   pokaż komentarz

   @TwojaStaraTanczyMambe: ale on nie zostal zwolniony za religię. Tylko za nawoływanie do agresji z powodu orientacja. Poczytac KP rodzial o przeciwdziałaniu dyskryminacja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Draszko:

   Bronisz tych ktorzy morduja homoseksualistów, ateistow, wszystkich innowiercow.
   czyli nie czytałeś

  •  

   pokaż komentarz

   dla katoli nadrzędny jest Nowy Testament

   @urzad_kontroli_skarbowej: Taki Cejrowski wprost mówi, że woli Stary i co?

  •  

   pokaż komentarz

   @TwojaStaraTanczyMambe: Tolerancja nikogo nie dyskryminuje ani nie obraża, cytaty które przedstawił obrażały i namawiały do przemocy. Z tego samego powodu nazizm jest zakazany bo wzywa do przemocy wobec innych. Atakowanie innych, ograniczanie ich wolności z dowolnego powodu jest potępiane i prawidłowo. Możesz wierzyć w co chcesz tylko nie atakuj innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @janekmen: Prawda i tego nie neguje. Natomiast wszyscy się skupiacie na tym że typ zacytował biblię z takim a nie innym kontekstem - poniósł karę, natomiast jakoś dla wszystkich jest "OK" że IKEA "wymusza" pewne rzeczy, Jeśli przychodzą do Ciebie jechowi, to im delikatnie dziękujesz i idziesz w swoją stronę, w tym wypadku IKEA zachowała się jak Jechowy wymuszający na kimś swoje poglądy. Wg mnie to nie jest ok (pomijam już w tej chwili reakcję typa, chociaż gdyby nawet IKEA zignorowała jego wpis na intranecie to nie poszło by to na zewnątrz)

  •  

   pokaż komentarz

   @TwojaStaraTanczyMambe: Ikea ma politykę firmy i można się z nią niezgadzać ale trzeba się podporządkować jak chcesz tam pracować. Wolność polega na tym, że nie musisz robić rzeczy które ci się nie podobają. Przecież nie jest przykuty łańcuchami do miejsca pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @janekmen: Jestem pewien, że gdyby podczas podpisywania umowy zwolniony pan, był świadomy tego że bedzie musiał aktywnie wspierać LGBT to pewnie nawet by się tam nie zatrudnił.

  •  

   pokaż komentarz

   @TwojaStaraTanczyMambe: Przecież regulamin wystarczy przeczytać. Mógł tez się zwolnić jeśli mowa polityka firmy mu nie odpowiadała. To nie pańszczyzna gdzie jest się przywiązanym do ziemi

 •  

  pokaż komentarz

  Zwolniony pracownik cytował następujący fragment Księgi Kapłańskiej (Kpł 20:13), tylko w innym przekładzie niż zalinkowany. Dokładnie napisał on tak:

  "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich."

  W obronę postawy tego mężczyzny wziął nawet Episkopat Polski pisząc, że:

  Pana postawa zasługuje na uznanie i naśladowanie. Wszelkie wypowiedzi, które chciałyby z Pana uczynić oszołoma, ignoranta i agresora – nie mają podstaw w faktach. Chciałoby się powiedzieć za szafarzem chrztu świętego: „Taka jest nasza wiara. Taka jest wiara Kościoła, której wyznawanie jest naszą chlubą w Chrystusie Jezusie, Panu naszym”.

  Tak, na pewno wiara katolicka przewiduje w swej doktrynie wiary karę śmierci za homoseksualizm, tak samo jak na pewno chrześcijan obowiązują wszystkie inne prawa z Księgi Kapłańskiej xD

  Sam Jezus pokazał, że jest inaczej, jest to opisane w Ewangelii wg św. Jana (J 8:1-11):

  1 Jezus natomiast udał się na Górę Oliwną, 2 ale o brzasku zjawił się znów w świątyni. Cały lud schodził się do Niego, a On usiadłszy nauczał ich. 3 Wówczas uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili do Niego kobietę którą pochwycono na cudzołóstwie, a postawiwszy ją pośrodku, powiedzieli do Niego: 4 «Nauczycielu, tę kobietę dopiero pochwycono na cudzołóstwie. 5 W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować. A Ty co mówisz?» 6 Mówili to wystawiając Go na próbę, aby mieli o co Go oskarżyć. Lecz Jezus nachyliwszy się pisał palcem po ziemi. 7 A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: «Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień». 8 I powtórnie nachyliwszy się pisał na ziemi. 9 Kiedy to usłyszeli, wszyscy jeden po drugim zaczęli odchodzić, poczynając od starszych, aż do ostatnich. Pozostał tylko Jezus i kobieta, stojąca na środku. 10 Wówczas Jezus podniósłszy się rzekł do niej: «Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił?» 11 A ona odrzekła: «Nikt, Panie!» Rzekł do niej Jezus: «I Ja ciebie nie potępiam. - Idź, a od tej chwili już nie grzesz!».*

  Jest to odniesienie do prawa z Księgi Kapłańskiej, które znajduje się trzy wersy przed nakazem zabijania homoseksualistów (Kpł 20:10):

  10 Ktokolwiek cudzołoży z żoną bliźniego, będzie ukarany śmiercią i cudzołożnik, i cudzołożnica.

  Apostoł Paweł w liście do Galatów (Ga 5:2-5) tak mówił na temat prawa mojżeszowego ze Starego Testamentu (które nakazuje obrzezanie oraz zabijanie ludzi za wiele różnych wykroczeń, typu złorzeczenie ojcu i matce, cudzołóstwo, homoseksualizm a także zakazuje m.in. jedzenia wieprzowiny, potraw z krwią, tatuowania się, golenia brody, noszenia ubrań z dwóch rodzajów nici itd.):

  2 Oto ja, Paweł, mówię wam: Jeżeli poddacie się obrzezaniu, Chrystus wam się na nic nie przyda. 3 I raz jeszcze oświadczam każdemu człowiekowi, który poddaje się obrzezaniu: jest on zobowiązany zachować wszystkie przepisy Prawa. 4 Zerwaliście więzy z Chrystusem; wszyscy, którzy szukacie usprawiedliwienia w Prawie, wypadliście z łaski. 5 My zaś z pomocą Ducha, na zasadzie wiary wyczekujemy spodziewanej sprawiedliwości.

  Kto wyznaje prawo z księgi Kapłańskiej ten zerwał więzy z Chrystusem. A episkopat jeszcze broni tego gościa i mówi, że to właśnie jest wiara katolicka i że trzeba go naśladować xD Polecam szersze omówienie tematu w tym artykule: https://medium.com/@Unknow_UW/ikea-pracownik-zwolnienie-lgbt-biblia-cytaty-fab4b5c2e99c

  źródło: comment_lsK3jrMw0njtS3IBTeFB4Pj5D2GLpVHX.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   (ciąg dalszy, bo za dużo znaków na jeden komentarz)
   -------
   W Nowym Testamencie o homoseksualistach wzmianki pojawiają się tylko w trzech miejscach:

   27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. 28 A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi.

   Rz 1:27-28

   9 Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.

   1 Kor 6:9-10

   8 Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli je ktoś prawnie stosuje, 9 rozumiejąc, że Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, 10 dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą

   1 Tm 1:8-10

   Nawet w Księdze Kapłańskiej dwa rozdziały wcześniej (Kpł 18:22) można znaleźć bardziej "łagodny" fragment o homoseksualistach:

   22 Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!

   I nigdzie tu nie ma o zabijaniu. Dlaczego nie zacytował tego, tylko wybrał akurat ten najbardziej ostry i kontrowersyjny fragment, który w dodatku co do wymienionej tam kary nie jest zgodny z tym co mówił Jezus? Nie widzę żadnych powodów, by brać gościa w obronę. Jakby chciał, to by mógł wyrazić swoje zdanie innym cytatem, takim który rzeczywiście oddaje to co jest w doktrynie katolików a nie to, co było w prawie dla żydów tysiące lat temu i na pewno wtedy by nikt się nie oburzył na tyle, by go zwolnić.

  •  

   pokaż komentarz

   Apostoł Paweł w liście do Galatów (Ga 5:2-5) tak mówił na temat prawa mojżeszowego ze Starego Testamentu (które nakazuje obrzezanie oraz zabijanie ludzi za wiele różnych wykroczeń, typu złorzeczenie ojcu i matce, cudzołóstwo, homoseksualizm a także zakazuje m.in. jedzenia wieprzowiny, potraw z krwią, tatuowania się, golenia brody, noszenia ubrań z dwóch rodzajów nici itd.):

   @R187: Apostoł Paweł, choć nazwany świętym nie jest najlepszym przykładem moralności dla dzisiejszych ludzi. Usprawiedliwiał niewolnictwo jako Bogu miłe (list do Koryntian). Chyba każdy wie, że niewolnik był jak przedmiot. W każdej chwili można było go wyrzucić lub zabić za byle co.

  •  

   pokaż komentarz

   @zigibombes: Zdaniem katolików cała obowiązująca obecnie treść Biblii jest natchniona przez samego Boga.

  •  

   pokaż komentarz

   Zdaniem katolików cała Biblia jest natchniona przez samego Boga.

   @R187: Bo z katolikami jest taki problem, ale chyba ogólnie z każdym kultem religijnym, że jak przechodzimy na płaszczyznę religii to wyłączamy myślenie. I wnet czarne jest białe, a białe jest czarne, wydarzenia niemoralne są ok i nikt się nie czepia. Cicho sza, gęby na kłódkę. Z czego to wynika? Indoktrynacja od przedszkola (wyłącza krytyczne myślenie) i niska albo żadna znajomość religii i historii Kościoła.

  •  

   pokaż komentarz

   @R187: ototo, zamiast okazać miłość jaką Jezus do zagubionych w grzechu, głosić im ewangelie - nowinę zbyt dobrą by wydawała się prawdziwa to sam "rzucił kamieniem". KRK oczywiście przyklasnął bo dobrze trzymać ludzi "pod prawem" . Tylko gdy Jezus się rodził to aniołowie ogłosili pokój Boga wobec ludzi - wszystkich bez wyjątku.

  •  

   pokaż komentarz

   @R187: Nie widziałem wcześniej tego oświadczenia KEPu, a szkoda xD Najlepszy jest paragraf 5. xDDD Dawno się tak nie uśmiałem xDDD

   Na lekcjach, pod pozorem nauki języków obcych młodzież zmuszana jest oglądać i dyskutować o filmach odzierających z intymności.

   Ale "niemy krzyk" czy inne pseudonaukowe gówno na lekcjach religii już ok? xD

   dyskusję o prawie do adopcji przez pary jednopłciowe i piętnuje przy tym uczniów przeciwnych takiej możliwości.
   No zaskakujące! Powiem więcej - takich skandali jest mnóstwo! Piętnuje się zapewne też uczniów będących przeciwnym prawom kobiet czy np. popierających odebranie praw obywatelskich osobom o innym kolorze skóry. To jest skandal, jak tak można, przecież jest wolność wyrażania poglądów... no chyba że ktoś pokaże gdzieś tekturową waginę to wtedy jest skandal i niedopuszczalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @R187: Ale zaoranie, aż mi się przykro zrobiło w imieniu obrońców tego fanatyka xD

  •  

   pokaż komentarz

   @R187: dzięki za ten rzeczowy i logiczny komentarz! niestety obawiam się że osoby które bronią tego pana nie kierują się logiką a emocjami ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Kto wyznaje prawo z księgi Kapłańskiej ten zerwał więzy z Chrystusem. A episkopat jeszcze broni tego gościa i mówi, że to właśnie jest wiara katolicka i że trzeba go naśladować xD

   @R187: O dziękuję, idealnie to ująłeś.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego nie zacytował tego, tylko wybrał akurat ten najbardziej ostry i kontrowersyjny fragment, który w dodatku co do wymienionej tam kary nie jest zgodny z tym co mówił Jezus? Nie widzę żadnych powodów, by brać gościa w obronę.

   @R187:

   aż mi się przykro zrobiło w imieniu obrońców tego fanatyka xD

   @jamtojest:

   Ludzie, czy was pogięło? Dyskusje teologiczno-etyczne z poglądami gościa zamiast oceny postępowania pracodawcy WYMUSZAJĄCEGO jedyny nam panujący i słuszny światopogląd?

   Czegokolwiek ten pracownik by nie ZACYTOWAŁ, czegokolwiek by nie przeczytał i cokolwiek by sobie nie MYŚLAŁ - nie jest to żadną podstawą do wywalenia go z roboty nie mającej NIC WSPÓLNEGO z jego poglądami. Nie zrobił nic karalnego, a jego poglądy religijne nie wpływają np. na jego zdolności rozwożenia mebelków paleciakiem. Nie nawracał nikogo, nie agitował - jedynie BRONIŁ się przed zmuszeniem do udziału w homopropagandowym pochodzie, na który jego ZAKŁAD PRACY chciał go usilnie wysłać.

  •  

   pokaż komentarz

   WYMUSZAJĄCEGO jedyny nam panujący i słuszny światopogląd?

   @torquemadek: Gdzie było wymuszanie światopoglądu?

   Nie nawracał nikogo, nie agitował - jedynie BRONIŁ się przed zmuszeniem do udziału w homopropagandowym pochodzie, na który jego ZAKŁAD PRACY chciał go usilnie wysłać.

   Gdzie coś takiego przeczytałeś? Jakim pochodzie? xD

   A teraz jak było naprawdę:

   (...) w intranecie, wewnętrznej sieci internetowej opublikowano artykuł, w którym była mowa o tym, że „wdrażanie tzw. wartości LGBT jest naszym obowiązkiem”.
   "Poruszyło mnie to i wzruszyło, bo nie uważam, żeby było to moim obowiązkiem. Nie zgłębiałem dokładnie tego artykułu, ale tam chodziło o to, żeby zwracając się do kogoś jakiś końcówek używać, bo ktoś może wyglądać jak kobieta, ale czuje się mężczyzną i żeby szanować odmienności. Umieściłem tam swój wpis, w którym wyraziłem, że to jest nieakceptowane i przytoczyłem dwa cytaty z Pisma Świętego: o zgorszeniu oraz o tym że współżycie między dwoma mężczyznami to jest obrzydliwość" — opowiadał pracownik.
   Jak wynika z jego relacji, został później wezwany w trybie natychmiastowym na rozmowę do działu personalnego, podczas której chciano aby wytłumaczył, dlaczego napisał swoją opinię i wymusić na nim zgodę na usunięcie wpisu.
   "Powiedziałem że jestem katolikiem i uważam, że to nie jest zgodne z moim światopoglądem i sumieniem."
   Pan Tomasz nie zgodził się na usunięcie swojego wpisu, podkreślił, że zacytował Pismo Święte.
   "Jako katolik nie mogę cenzurować Pana Boga. Powiedziano mi, że konsekwencje zostaną wyciągnięte"


   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/452772-mial-sprzedawac-meble-a-nie-wpajac-wartosci-lgbt - masz tutaj w tym artykule tweet TVP Info z wideo, gdzie ten pracownik sam mówi to co wyżej jest opisane.

   Nikt mu nie zabraniał myśleć co sobie tam chciał, jedynie poproszono by skasował komentarz w którym są cytaty o tym, że za homoseksualizm powinno się wymierzyć karę śmierci, a ten nie chciał tego zrobić.

   Oto artykuł z intranetu, o którym mowa:

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: comment_O3Pj32x1bQEXEt6USscjpw77QTuHHsxO.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @torquemadek: Nie.

   Wyobraź sobie, że prowadzisz sklep mięsny. Zatrudniasz panią Stasię, która ma ludziom sprzedawać mięso. I mówisz jej, że ma mówić klientom, że to mięso jest fajne, zdrowe, smaczne i w ogóle żeby kupowali. Ale pani Stasia pewnego dnia mówi, że jest wegetarianką, zachwalanie mięsa jej wbrew jej poglądom i odmawia pozytywnego odnoszenia się do mięsa. Czyli będzie zachowywać się nie tak, jak pracodawca sobie życzy. Ma prawo ją zwolnić?

   Ależ oczywiście. Poglądy możesz sobie mieć jakie chcesz. Tak samo pracodawca może mieć jakie chce. I jeśli sprzedajesz paliwo na Orlenie, pewnego dnia musisz promować Kubicę, którego nie lubisz i Ci to nie odpowiada, to masz wybór - możesz się zwolnić. Nie możesz go nie promować.

   Tak samo pracownik firmy IKEA jeśli nie zgadza się z tym, żeby używać słowa "partner" zamiast mąż i żona (do tego sprowadzała się ta cała agitacja), to może i powinien się zwolnić. Natomiast nie może i nie powinien odmawiać wykonywania poleceń, argumentując to dowolnie. Motywacja tu naprawdę nie ma znaczenia.

   Ale ta motywacja dodaje smaczku, bo został zacytowany fragment Pisma Świętego, który jawnie nawołuje do agresji i zabijania. I to jest już drugi powód do zwolnienia.

   Ludzie o poglądach konserwatywnych mają bardzo specyficzne pojmowanie wolności. Jesteśmy wolnymi ludźmi, podpisujemy umowy z pracodawcami dobrowolnie. Pracodawcy też są wolnymi ludźmi. Pracownik może lubić mieć zielone włosy, pracodawca może lubić, żeby pracownik miał czerwone. Jeśli się ze sobą nie zgadzają, to po prostu nie pracują razem. Proste.

   Nikt nikogo do niczego nie zmusza. IKEA powiedziała co pracownik ma robić. Pracownik odmówił. IKEA nie zmusiła go siłą do robienia tego, tylko go zwolniła. Przecież to naturalne. Obie strony zachowały swoją wolność. Byłoby absolutnie chore, gdyby pracownik decydował o firmie pracodawcy.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdzie było wymuszanie światopoglądu?
   Jakim pochodzie? xD


   @R187:

   Dołączam obrazek - ZAKŁADOWA manifestacja, kubek w kubek identyczna ideologicznie z pochodami pierwszomajowymi za komuny. IKEA czynnie brała udział w obchodach, o tym był ten cały wątek na ich forum. Ein zakład, ein pogląd...

   Nikt mu nie zabraniał myśleć co sobie tam chciał, jedynie poproszono by skasował komentarz

   Czy Pan się słyszy? Jak sama nazwa wskazuje, komentarz komentował - agitację LGBT. Poglądy zawarte (nawet) w Starym Testamencie póki co nie są (w naszym kraju) karalne.
   Czyli "Może pan myśleć co sobie chce, ale u nas morda w kubeł, tęczowa flaga w łapkę, i poszed na pochód!" ?

   Skoro nie "proszą" o kasowanie agitacji LGBT, nie mają prawa "prosić" o kasowanie poglądów twardochrześcijańskich. W ogóle zresztą takie dyskusje nie powinny mieć miejsca na forum w pracy - ale to nie on zaczął...

   źródło: christiansfortruth.com

  •  

   pokaż komentarz

   Wyobraź sobie, że prowadzisz sklep mięsny. Zatrudniasz panią Stasię, która ma ludziom sprzedawać mięso. I mówisz jej, że ma mówić klientom, że to mięso jest fajne, zdrowe, smaczne i w ogóle żeby kupowali. Ale pani Stasia pewnego dnia mówi, że jest wegetarianką, zachwalanie mięsa jej wbrew jej poglądom i odmawia pozytywnego odnoszenia się do mięsa. Czyli będzie zachowywać się nie tak, jak pracodawca sobie życzy. Ma prawo ją zwolnić?

   Tak, bo WPŁYWA TO NA WYKONYWANĄ PRACĘ.

   Ależ oczywiście. Poglądy możesz sobie mieć jakie chcesz. Tak samo pracodawca może mieć jakie chce. I jeśli sprzedajesz paliwo na Orlenie, pewnego dnia musisz promować Kubicę, którego nie lubisz i Ci to nie odpowiada, to masz wybór - możesz się zwolnić. Nie możesz go nie promować.

   Jeśli każą ci iść na manifestację pt. "I love Kubica" i na firmowym forum ogłoszą, że wszyscy mają obowiązkowo kochać Kubicę, podczas gdy podpisywałeś umowę na sprzedaż na stacji benzynowej, to już przeginają.

   Tak samo pracownik firmy IKEA jeśli nie zgadza się z tym, żeby używać słowa "partner" zamiast mąż i żona (do tego sprowadzała się ta cała agitacja), to może i powinien się zwolnić. Natomiast nie może i nie powinien odmawiać wykonywania poleceń, argumentując to dowolnie.

   Wytłumacz mi, jaki związek ze sprzedażą mebli czy z obsługą magazynu ma stosunek do homoseksualizmu w ogóle czy wojującego LGBT w szczególności?

   ŻADEN. I nie, pracodawca NIE ma prawa do szykanowania pracownika za jego prywatne poglądy, jeśli nie wpływa to na jakość jego pracy.

   @jamtojest:

  •  

   pokaż komentarz

   Wytłumacz mi, jaki związek ze sprzedażą mebli czy z obsługą magazynu ma stosunek do homoseksualizmu w ogóle czy wojującego LGBT w szczególności?

   @torquemadek: Wytłumacz mi, jaki związek ma noszenie niebieskich kombinezonów? A jednak z jakiegoś powodu nie możesz nosić zielonego, nawet jeśli nienawidzisz koloru niebieskiego. Jaki związek ma to, że np. pracownik ekskluzywnego sklepu odzieżowego nie może chodzić w dresach? Przecież w dresach by tak samo dobrze doradzał klientom.

   Otóż, wyobraź sobie, o kształcie firmy decyduje właściciel. To on wie, co jest dla jego firmy lepsze. Nie wiem, może wyszło mu w badaniach, że przychylność dla LGBT będzie dobrze postrzegana. Nie mnie to oceniać, to jest JEGO firma i JEGO decyzja

   To samo w kwestii wegetarianizmu pani Stasi. Może by nie miało wpływu na wykonywaną pracę, może by pakowała podwawelską w papier tak samo dobrze. A może temu czy innemu by zrobiła głupią minę, albo by coś rzuciła nieprzyjemnego. Tak jak ten pracownik IKEI mógł powiedzieć do klienta "czego szanowny pan sodomita sobie życzy", no bo przecież to tylko pogląd, a w ogóle to fakty i on przecież jest sodomitą zgodnie z jego poglądami i religią, więc technicznie wszystko jest w porządku.

   No nie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   Kto wyznaje prawo z księgi Kapłańskiej ten zerwał więzy z Chrystusem.

   @R187: Katechizm Kościoła Katolickiego (oficjalna wykładnia doktryny wiary i zasad moralności Kościoła katolickiego:

   KKK 121 Stary Testament jest nieodłączną częścią Pisma świętego. Jego księgi są natchnione przez Boga i zachowują trwałą wartość (Por. Sobór Watykański II, konst. Dei verbum, 14). ponieważ Stare Przymierze nigdy nie zostało odwołane.

   KKK 122 Istotnie, ekonomia Starego Testamentu była przede wszystkim ukierunkowana na przygotowanie przyjścia Chrystusa, Odkupiciela świata. Chociaż księgi Starego Testamentu zawierają także "sprawy niedoskonałe i przemijające", świadczą o Boskiej pedagogii zbawczej miłości Boga. Znajdują się w nich "wzniosłe nauki o Bogu oraz zbawienna mądrość co do życia człowieka i przedziwny skarbiec modlitwy, w którym wreszcie utajona jest tajemnica naszego zbawienia" (Sobór Watykański II, konst. Dei verbum, 15).

   KKK 123 Chrześcijanie czczą Stary Testament jako prawdziwe słowo Boże. Kościół zawsze z mocą przeciwstawiał się idei odrzucenia Starego Testamentu pod pretekstem, że Nowy Testament doprowadził do jego przedawnienia (marcjonizm).

  •  

   pokaż komentarz

   I nigdzie tu nie ma o zabijaniu. Dlaczego nie zacytował tego, tylko wybrał akurat
   @R187: fragment który zacytował to nie jest o zabijaniu, a o grzechu śmiertelnym.

   Chodzi o karę na sądzie ostatecznym a nie, że jest jakiś sędzia który go ukara jeszcze za życia.

  •  

   pokaż komentarz

   Wytłumacz mi, jaki związek ma noszenie niebieskich kombinezonów? A jednak z jakiegoś powodu nie możesz nosić zielonego, nawet jeśli nienawidzisz koloru niebieskiego. Jaki związek ma to, że np. pracownik ekskluzywnego sklepu odzieżowego nie może chodzić w dresach? Przecież w dresach by tak samo dobrze doradzał klientom.

   Identyfikacja wizualna i dress code mają oczywisty wpływ na działalność firmy. I nie, nie doradzałby tak samo dobrze w dresie.

   Otóż, wyobraź sobie, o kształcie firmy decyduje właściciel. To on wie, co jest dla jego firmy lepsze. Nie wiem, może wyszło mu w badaniach, że przychylność dla LGBT będzie dobrze postrzegana. Nie mnie to oceniać, to jest JEGO firma i JEGO decyzja

   Są granice, do jakich wolno się mu posunąć. Jest właścicielem firmy, a nie właścicielem pracownika. Pracownik podpisuje umowę na wykonywanie określonej pracy, a poza tym pracodawcy nie ma prawa obchodzić, czy np. sobie ustawia pentagram i wywołuje demony w domu - to komuniści uważali (i ewidentnie uważają), że "zakład pracy twoim drugim domem" i "wychowuje pracownika".

   To samo w kwestii wegetarianizmu pani Stasi. Może by nie miało wpływu na wykonywaną pracę, może by pakowała podwawelską w papier tak samo dobrze. A może temu czy innemu by zrobiła głupią minę, albo by coś rzuciła nieprzyjemnego. Tak jak ten pracownik IKEI mógł powiedzieć do klienta "czego szanowny pan sodomita sobie życzy", no bo przecież to tylko pogląd, a w ogóle to fakty i on przecież jest sodomitą zgodnie z jego poglądami i religią, więc technicznie wszystko jest w porządku.

   Bzdura. Jeśli by tak powiedział, to WTEDY mogliby go zwolnić. Nikt nawet nie próbował wymyślać takich fantazji jak Ty teraz.

   @jamtojest:

  •  

   pokaż komentarz

   @Morf: No ale przecież chrześcijanie mogą jeść wieprzowinę, a w Księdze Kapłańskiej Bóg kazał Mojżeszowi powiedzieć ludziom, że to zakazane. Coś tu się nie trzyma kupy ;)

   @mnlf: Tak sądzisz? To przytoczmy większy fragment z 20 rozdziału Księgi Kapłańskiej i dokonajmy analizy tego tekstu:

   13 Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli. 14 Jeżeli kto bierze za żonę kobietę i jej matkę, dopuszcza się rozpusty: on i ona będą spaleni w ogniu, aby nie było rozpusty wśród was. 15 Ktokolwiek obcuje cieleśnie ze zwierzęciem wylewając nasienie, będzie ukarany śmiercią. Zwierzę także zabijecie. 16 Jeśli kobieta zbliży się do jakiegoś zwierzęcia, aby z nim się złączyć, zabijesz i kobietę, i zwierzę. Oboje będą ukarani śmiercią, sami śmierć na siebie ściągnęli.

   Jak sądzisz, kto ma być wykonawcą czynności zabicia, skoro w wersie 15 w ostatnim zdaniu masz "zwierzę także zabijecie". Liczba mnoga, czyli nie bóg a ludzie, a "także zabijecie" odnosi się do "będzie ukarany śmiercią". Potem masz w wersie 16 "zabijesz". To jak to, Mojżesz rozkazuje Bogowi? No chyba nie bardzo.

   W ogóle wróćmy na sam początek tego rozdziału Księgi Kapłańskiej, do słów:

   1 Dalej Pan powiedział do Mojżesza: 2 «Mów do Izraelitów: (...)

   I dalej leci wyliczanka czynów, za które ktoś ma być "ukarany śmiercią". Chyba nie ma już wątpliwości, że to jest prawo dla ludzi, a nie opis tego co Bóg zrobi z grzesznikami po ich śmierci?

  •  

   pokaż komentarz

   @torquemadek: Nie widzę różnicy pomiędzy proponowaniem hot dogów do paliwa, promowaniem Kubicy czy innego Piątka, nakazem pytania o kartę na punkty, a nakłanianiem do mówienia "partner" i życzliwości do osób LGBT. I na tym wypada zakończyć dyskusję, bo się nie zrozumiemy. Normalne wewnętrzne zasady firmy nagle uważasz za coś strasznego, chociaż to powszechna praktyka. I jeszcze chcesz dostosowywać firmę do pracownika, a nie pracownika do firmy. Dla mnie sprawa jest jasna - jeśli profil firmy, także ideologiczny mi nie odpowiada, to z tej firmy odchodzę i szukam takiej, która mi odpowiada.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: Zresztą nawet ówcześni uczeni w piśmie i faryzeusze tak to interpretowali. Napisałem to w pierwszym komentarzu, ale przytoczę jeszcze raz. Porównaj te dwa fragmenty:

   10 Ktokolwiek cudzołoży z żoną bliźniego, będzie ukarany śmiercią i cudzołożnik, i cudzołożnica.
   Stary Testament, Księga Kapłańska

   4 «Nauczycielu, tę kobietę dopiero pochwycono na cudzołóstwie. 5 W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować.
   Nowy Testament, Ewangelia św. Jana

  •  

   pokaż komentarz

   No ale przecież chrześcijanie mogą jeść wieprzowinę, a w Księdze Kapłańskiej Bóg kazał Mojżeszowi powiedzieć ludziom, że to zakazane. Coś tu się nie trzyma kupy ;)

   @R187: Każda religia nie trzyma się kupy, to jest ich integralna część. Ale nie można mówić że to co jest w ST to jest dla katolików do olania.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie widzę różnicy pomiędzy proponowaniem hot dogów do paliwa, promowaniem Kubicy czy innego Piątka, nakazem pytania o kartę na punkty, a nakłanianiem do mówienia "partner" i życzliwości do osób LGBT.

   "Nie widzę różnicy pomiędzy proponowaniem hot dogów do paliwa, a nakazem plucia na większość religii na świecie"? Really? Nie jestem "wierzący" ale takie pranie mózgów to prosto z minionego ustroju wraca.

   I na tym wypada zakończyć dyskusję, bo się nie zrozumiemy. Normalne wewnętrzne zasady firmy nagle uważasz za coś strasznego, chociaż to powszechna praktyka.

   No ewidentnie. To, że coś się przedstawia jako "powszechne" (chyba w Szwecji albo w Korei Północnej?) nie oznacza, że jest albo powinno być akceptowalne u nas.

   I jeszcze chcesz dostosowywać firmę do pracownika, a nie pracownika do firmy.

   Komuno wróć? Czy pracownik jest dla firmy, czy firma dla pracownika? Jakie prawo ma właściciel IKEI mówić mi co mam myśleć, tylko dlatego, że podpisałem z nim umowę na jeżdżenie paleciakiem po magazynie?

   Dla mnie sprawa jest jasna - jeśli profil firmy, także ideologiczny mi nie odpowiada, to z tej firmy odchodzę i szukam takiej, która mi odpowiada.

   To działa tylko w przypadku dużej dostępności i wyboru pracodawców - więc sorry, ale nie, nie wolno robić "profili ideologicznych firm".

   IKEA sprzedaje meble, w specyfikacji działalności gospodarczej w Polsce raczej nie wpisali "szerzenia ideologii LGBT", ani "tępienia ideologii chrześcijańskiej i muzułmańskiej" i (ten) pracownik w umowie o pracę czy zakresie obowiązków tego nie ma.

   @jamtojest:

  •  

   pokaż komentarz

   Zresztą nawet ówcześni uczeni w piśmie i faryzeusze tak to interpretowali.
   @R187: no ale chrześcijanie mają dla tego inną interpretację niż żydzi

   , a "także zabijecie" odnosi się do "będzie ukarany śmiercią".

   Skoro oni już są martwi (bo sami się zabili - masz tam wyraźnie sami tę śmierć na siebie ściągnęli a nie że ktoś ma ich zabić) to mówiąc o zwierzęciu można użyć słowa także. Weź pod uwagę, że to co cytujesz to tylko polskie tłumaczenie ze starożytnego języka który nie był tak precyzyjny jak współczesny język polski, nie staraj się zbyt wiele domyślać na podstawie formy gramatycznej jakiegoś zaimka.
   W czasach starego testamentu nie było przebaczenia popełnionych grzechów, ktoś coś przeskrobał to kara za ten grzech była nieunikniona. Popełnił grzech śmiertelny to był martwy, nic co zrobi później tego już nie cofnie.

   Dopiero w nowym testamencie się to zmienia, kara nie jest już nieunikniona, ktoś kto był martwy może się nawrócić i znów być żywy.

  •  

   pokaż komentarz

   chrześcijanie mają dla tego inną interpretację niż żydzi

   @mnlf: Interpretacje? To "zinterpretuj" mi to:

   20 Lecz jeśli oskarżenie to okaże się prawdziwym, bo nie znalazły się dowody dziewictwa młodej kobiety, 21 wyprowadzą młodą kobietę do drzwi domu ojca i kamienować ją będą mężowie tego miasta, aż umrze, bo dopuściła się bezeceństwa w Izraelu, uprawiając rozpustę w domu ojca. Usuniesz zło spośród siebie. 22 Jeśli się znajdzie człowieka śpiącego z kobietą zamężną, oboje umrą: mężczyzna śpiący z kobietą i ta kobieta. Usuniesz zło z Izraela. 23 Jeśli dziewica została zaślubiona mężowi, a spotkał ją inny jakiś mężczyzna w mieście i spał z nią, 24 oboje wyprowadzicie do bramy miasta i kamienować ich będziecie, aż umrą: młodą kobietę za to, że nie krzyczała będąc w mieście, a tego mężczyznę za to, że zadał gwałt żonie bliźniego. Usuniesz zło spośród siebie.

   Pwt 23:20-23

   Księga Powtórzonego Prawa - Zawiera między innymi przepisy prawa, które Bóg podyktował Mojżeszowi na górze Horeb

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Ksi%C4%99ga_Powt%C3%B3rzonego_Prawa

  •  

   pokaż komentarz

   Wyobraź sobie, że prowadzisz sklep mięsny. Zatrudniasz panią Stasię, która ma ludziom sprzedawać mięso. I mówisz jej, że ma mówić klientom, że to mięso jest fajne, zdrowe, smaczne i w ogóle żeby kupowali. Ale pani Stasia pewnego dnia mówi, że jest wegetarianką, zachwalanie mięsa jej wbrew jej poglądom i odmawia pozytywnego odnoszenia się do mięsa. Czyli będzie zachowywać się nie tak, jak pracodawca sobie życzy. Ma prawo ją zwolnić?

   @jamtojest: Ma prawo. Przy czym zwolniony pracownik IKEI nie zapałał nagle meblofobią, i jego poglądy nie miały żadnego wpływu na sprzedaż stolików LACK czy też innych pierdół. Ponieważ to co rozesłała IKEA do swoich pracowników, nie było kompletnie związane z ich działalnością. Więc odnosząc się do przytoczonej przez Ciebie Pani Stanisławy sprzedającej mięso, bliższym porównaniem by było gdybyś jako jej pracodawca kazał zachwalać silniki diesla, mimo iż Pani Stanisława dała by się pociąc za holenderski gaz w swoim pikaczento.

  •  

   pokaż komentarz

   @R187: wisisz jaka jest różnica gdy pismo nakazuje coś zrobić a jedynie ostrzega że coś się komuś stanie.

   Dlatego nie przypisuj znaczenia nakazu ostrzeżeniom.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: Nie ma takiej różnicy.

   W przypadku udowodnionego cudzołóstwa (w stosunku do kobiet posądzonych o nie przewidziane było dochodzenie poprzez tzw. sądy Boże, Lb 5,11-31) oboje partnerzy karani byli śmiercią. Jakkolwiek rodzaj śmierci nie został w Kpł 20,10 wyraźnie określony, najczęściej stosowano kamienowanie (Pwt 22,22; Ez 16, 40; J 8,5) w miejsce praktykowanej w okresie nomadycznym kary spalenia (Rdz 38,24; Kpł 21,9).

   https://biblista.pl/ukryte/czytelnia-biblijna/1484-cudzoostwo.html

  •  

   pokaż komentarz

   @R187: no bo tam masz nakaz, konkretnie zróbcie tak i tak cudzołożnikami.

   Właśnie na tym polega różnica między ostrzeżeniem a nakazem.

  •  

   pokaż komentarz

   @torquemadek: jest. Zatrudniając się w firmie często wyrażasz zgodę (np. poprzez akceptację Kodu Postępowania) na szerzenie i postępowanie zgodne z wartościami tejże firmy oraz godzisz się na dbanie o jej dobry wizerunek, także swoją osobą.

 •  

  pokaż komentarz

  Tyle mają co sobie napisali. Może to zabrzmi źle, ale uważam, że Ikea tylko na tym zyskuje. Jak zawsze w takich okolicznościach

  •  

   pokaż komentarz

   Tyle mają co sobie napisali. Może to zabrzmi źle, ale uważam, że Ikea tylko na tym zyskuje. Jak zawsze w takich okolicznościach

   @zwora: nie, nie zyskuje a wręcz traci, bo osoby sympatyzujące z LGBT to w Polsce nadal mniejszość, co widać chociażby przy budowaniu koalicji przeciwko PiS i sile negocjacyjnej poszczególnych partii. IKEA po prostu chciała zrobić sobie marketing wśród osób o tych poglądach, bo to są bardzo lojalni konsumenci, a wyszedł duży strzał w stopę, tak duży że zaangażował się rząd.

  •  

   pokaż komentarz

   @SzitpostForReal naprawdę uważasz że nawet katolik zrezygnuje z zakupu regału bo mu ktoś bilbord przed sklepem powiesił?

  •  

   pokaż komentarz

   naprawdę uważasz że nawet katolik zrezygnuje z zakupu regału bo mu ktoś bilbord przed sklepem powiesił?

   @zwora: tak, bo Polska to pomimo zaklinań lewicy nadal kraj konserwatywny, dlatego więc takie kampanie przeprowadzane są lokalnie a nie na ogólnokrajową skalę jak na zachodzie

  •  

   pokaż komentarz

   @SzitpostForReal: Lol nie. 99% kraju ma w dupie te wojenki. Żadne popieranie LGBT czy kościoła nic nie zmieni.

   Opuść wykop bo zaczynasz postrzegać go jako grupę reprezentatywną a tak nie jest xD Jeżeli ktoś chce kupić regał/szafkę/łóżko/stolik nocny to w ostatniej kolejności zainteresuje go polityka światopoglądowa jakiejś firmy XD

  •  

   pokaż komentarz

   Lol nie. 99% kraju ma w dupie te wojenki. Żadne popieranie LGBT czy kościoła nic nie zmieni.

   To dlaczego nie masz ogólnopolskich kampanii LGBT tak jak na zachodznie i dlaczego partie polityczne wspierające LGBT to margines? Zaklinasz rzeczywistość i odnosisz się tylko do emocji, ja do faktów.

   Opuść wykop bo zaczynasz postrzegać go jako grupę reprezentatywną a tak nie jest xD Jeżeli ktoś chce kupić regał/szafkę/łóżko/stolik nocny to w ostatniej kolejności zainteresuje go polityka światopoglądowa jakiejś firmy XD

   @Azaajaszz: nie będziesz mi mówił co mam robić, jak ci się nie podoba to co piszę to twój problem

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   To dlaczego nie masz ogólnopolskich kampanii LGBT tak jak na zachodznie i dlaczego partie polityczne wspierające LGBT to margines?

   @SzitpostForReal: Bo to absolutnie nikogo w tym kraju nie interesuje XD

  •  

   pokaż komentarz

   " bo osoby sympatyzujące z LGBT to w Polsce nadal mniejszość"

   @SzitpostForReal: mylisz pojęcia.

   Jeśli ktoś jest przeciwko LGBT - to jest po prostu debilem i tez bym wypieprzył takiego z roboty. To zwyczajnie jest bezsensowny rasizm i bezmózgowie. I albo trzeba wypieprzać z roboty albo wmawiać, wmawiać i edukować do ich mózgów o LGBT. Ale nie ma to nic wspólnego ze "światopoglądem".

   Można ewentualnie sprzeciwiać się manifestacjom czy obnoszeniem się z LGBT - można się nad tym zastanawiać. Ale równie podobnie można sie zastanawiać czy w takim razie obnoszenie się np kościoła też jest ok czy nie.

   " nie, nie zyskuje a wręcz traci, bo osoby sympatyzujące z LGBT to w Polsce nadal mniejszość"

   Nope, odwrotnie. Ludzie co kupują w Ikea, to zdecydowanie klasa średnia i wyższa, lub generalnie ludzie z większych miast - a oni mają w dupie te cymbałowate religijne wojenki.
   Ja lubie Ikeę i nierzadko coś tam kupuję, i dopiero bym się zastanowił, jeśli Ikea wyjechała by z jakimiś prostackimi hasłami i wojenkami religijnymi. To wtedy raczej mnie by stracili jako klienta.

  •  

   pokaż komentarz

   mylisz pojęcia.

   Jeśli ktoś jest przeciwko LGBT - to jest po prostu debilem i tez bym wypieprzył takiego z roboty. To zwyczajnie jest bezsensowny rasizm i bezmózgowie. I albo trzeba wypieprzać z roboty albo wmawiać, wmawiać i edukować do ich mózgów o LGBT. Ale nie ma to nic wspólnego ze "światopoglądem".

   Można ewentualnie sprzeciwiać się manifestacjom czy obnoszeniem się z LGBT - można się nad tym zastanawiać. Ale równie podobnie można sie zastanawiać czy w takim razie obnoszenie się np kościoła też jest ok czy nie.

   @s1720nk: co to ma do ilości sympatyków LGBT? Nic, po prostu wyraziłeś swoją opinię

   Nope, odwrotnie. Ludzie co kupują w Ikea, to zdecydowanie klasa średnia i wyższa, lub generalnie ludzie z większych miast - a oni mają w dupie te cymbałowate religijne wojenki.

   Wielkość miejsca zamieszkania i wykształcenie nie są absolutnymi wyznacznikami poglądów danej osoby. Poza tym w pierwotnej wersji ta akcja miała dotyczyć sklepów, czyli jej odbiorcami były w zamierzeniu osoby zdecydowane na zakup w sklepie. Nie bez powodu w Polsce nie masz reklam LGBT w ogólnopolskich kanałach.

   Ja lubie Ikeę i nierzadko coś tam kupuję, i dopiero bym się zastanowił, jeśli Ikea wyjechała by z jakimiś prostackimi hasłami i wojenkami religijnymi. To wtedy raczej mnie by stracili jako klienta.

   Znowu, twoja opinia a nie dyskusja z użyciem faktów

  •  

   pokaż komentarz

   nie, nie zyskuje a wręcz traci, bo osoby sympatyzujące z LGBT to w Polsce nadal mniejszość

   @SzitpostForReal: Ale osób, które otwarcie nienawidzą LGBT jest jeszcze mniej. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zrozum, że to, że internet dostarcza ci wyłącznie katoprawicowych niszowych treści, bo google adsense i facebook już wiedzą, że najwięcej czasu spędzasz na czytaniu konserwatywnych wysrywów, to nie znaczy, że bańka pesonalizacyjna w której siedzisz, ma przełożenie na resztę społeczeństwa. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Weź sobie kiedyś wejdź na internet z jakiegoś publicznego komputera, zdziwisz się. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @SzitpostForReal: Miejsce zamieszkania i wykształcenie są właśnie absolutnym wyznacznikiem poglądów.

   IKEA to nie sklep dla patusa Mariusza w koszulce PW z miasta powiatowego XD

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe czy jakby kogoś zwolnili za cytowanie fragmentów Koranu nawołujących do mordowania niewiernych (czy tylko jakby były o mordowaniu gejów to by go bronili) to też by taki plakat powiesili. Przecież to tylko cytaty mówią.

 •  

  pokaż komentarz

  Oburzeni jahwiści mogli przytoczyć ten cytat, ale wtedy wyszłoby na jaw jakimi są piaskowymi radykałami.

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna