•  

  pokaż komentarz

  W krajach cywilizowanych nie ma problemu, lekarz wypisuje, apteka sprzedaje a jak jest problem, to szpital leczy i policja jest zupełnie zbędna.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie byłoby problemu i "grupy przestępczej" gdyby nie głupie prawo. Sam nie jestem za skrobaniem się przez małolaty jak leci, które wypięły komuś na dyskotece po pijaku tyłek w kiblu a potem płacz i "Szukam fajnego kolegi z Energy z którym się "świetnie" bawiłam itd".

  Jestem za procesem aborcyjnym ale w szczególnych przypadkach.
  1) Zagrożenie dla zdrowia i życia matki. Tak
  2) Uszkodzenie płodu gwarantujące jego niezdolność do samodzielnego życia bez opieki osób trzecich. Tak.
  3) Ciąża pochodząca z przestępstwa seksualnego. Tak.

  Ale za tym, żeby sobie jakieś głupie Dzesiki i Karyny skrobały jak leci bo "hihi ojej wpadka z tym "fajnym" blondynem na imprezce". Nie jestem. Seks jest fajny i przyjemny ale trzeba się liczyć z faktem i możliwością takiego małego "psikusa".

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard: Ale przez które głupie prawo nie byłoby problemu? Prawo w Polsce mamy takie jakie sobie właśnie życzysz, czyli:
   art. 4a [Aborcja]
   1. Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku gdy:
   1) ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej,
   2) badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu,
   3) zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego,

  •  

   pokaż komentarz

   @daniel42na_: a teraz dorzuć do tego cały ten cyrk antyaborcjonistów i proaborcjonistów, rózne "klauzule sumienia" czy inne głupoty na, które zezwala nasze ułomne prawo. Efekt tego mixu? Nie masz spokoju w tych 3 podpunktach nawet na chwile i wykonanie zabiegu wcale nie jest oczywiste.

   P.S Wszystkie 3 podpunkty maja mocne obostrzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard: Pitolenie. Jak ktoś chce aborcję powinien moc ją wykonać kiedy chce. Żadna ochrona życia, płód jest częścią ciała matki, a jej ciało jest do jej dyspozycji. I to, że płód ma paznokcie czy serce nie znaczy, że jest to świadomy człowiek. Jasne, aborcja to potencjalnie 1 mniej członek kościelnej sekty, ale no cóż, może zakonnice powinny zajmować się rodzeniem nowych wiernych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wykopowicz_Maciej: W takim razie mężczyzna powinien mieć też prawo do zrzekania się odpowiedzialności za dziecko, kiedy mu się chce. W końcu bachor kiedyś skakał staremu z jądra na jądro.

  •  

   pokaż komentarz

   @NVX78: No nie do końca, bo zrzeczenie się opieki sprawi tylko, że dziecko będzie wychowywane w niepełnej rodzinie. Aborcja sprawia, że dziecko po prostu się nie urodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wykopowicz_Maciej: Mam to głęboko w dupie! Skoro kobieta może od tak pozbyć się problemu wychowywania gówniaka, to mężczyzna też powinien mieć prawo.

  •  

   pokaż komentarz

   @NVX78: średni argument. Porównywanie porzucenia partnerki z dzieckiem do aborcji :P W jednym przypadku problemu nie ma, w drugim jest spychany na 1 stronę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard: innymi słowy dziecko ma być karą za seks ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Po to się rozwijamy, żeby konsekwencji nie ponosić: jedziemy na sygnale do motocyklistów, dajemy leki grubasom itp. Wychowywać to możesz swoje dzieci, a nie innych ludzi. Dlaczego taka dziewczyna co nawet "się wypięła" ma ponosić te konskwencje, i to bardzo bolesne przez już praktycznie całe życie, a gwałcicielowi, który chyba jednak popełnił gorszą zbrodnię dajemy dwa lata albo zawiasy bo "nie może całe życie płacić za swoje błędy"?

  •  

   pokaż komentarz

   @MPXD: jest spora róznica między tym , że panienka wypina się sama a gwaltem. Nie wiem...jak masz problem z odróżnieniem to chyba powinieneś to leczyć.

   Sama dała? Wie z czym to sie może wiązać. Proste. Nie jest mi szkoda, że jakiaś cichodaja zajdzie i będzie musiała cierpieć. Natomiast w wypadku zgwałconej nie ma takiego problemu. To nie jest jej decyzja i jej jak najbardziej powinno się pozwolic postąpić według własnej opinii. Chce urodzić? Ok. Nie chce? Ok. To dwa rózne przypadki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard: właśnie, jest bardzo spora różnica, ale trzeba umieć czytać ze zrozumieniem do czego to była aluzja ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo była co do kar.
   To co piszesz to chęć zemsty i nienawiści, i chcesz ją wprowadzić prawem. Jej decyzja owszem. I poniesie konsekwencje: będzie musiała albo urodzić albo dokonać aborcji. Rozumiem, że jak motocyklista wjedzie w drzewo bo przekroczył prędkość to chcesz, żeby nie można mu było pomóc, nie można leczyć, trzeba wsadzać do więzienia jak ktoś będzie chciał to zrobić, bo przecież sam wsiadał na motor i rozwinął tą prędkość? Ty chcesz swoją frustracją wchodzić z butami w cudze życie wykorzystując aparat państwa

   Nie jest mi szkoda, że jakiaś cichodaja zajdzie i będzie musiała cierpieć

   Nikogo nie obchodzi czy ci kogoś szkoda czy nie, możesz nawet jej nienawidzić. Wszystkich gówno obchodzi twoje zdanie i o tym wiesz, więc będziesz się chował i szczekał zza spódnicy państwa. Ty chcesz wprowadzić obowiązujące prawo zakazujące jej szukania pomocy i rozwiązywania problemu. I nie ma znaczenia że była to jej decyzja że pójdzie z kimś do łóżka. Jeśli ktoś nabierze pożyczek na zabawę i pojawi się firma która za jakąś opłatą rozłoży na raty i pomoże spłacić, to ty będziesz rozumiem protestował, bo nie można korzystać z prywatnych praktyk skoro "pożyczka była ich decyzją". O, albo nawet znajdzie się prywatny sponsor który to spłaci, rozumiem, że ty chcesz go zamknąć w więzieniu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @MPXD: Jesli wszystkich obchodzi gówno moje zdanie to na co się sadzisz pod moim postem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Skoro wszyscy to ty też. To moja opinia. Możesz się z nia zgadzac albo nie i jej nie zmienia. I szczerze? Skoro gówno cie obchodzi moje zdanie to twoje mnie również. I na tym skończyliśmy rozmowę. Wróc jak przestanie cię gówno obchodzić czyjaś opinia i wtedy z nim rozmawiaj. A tymczasem...czarna lista.

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard: obchodzi mnie tylko tyle że chcesz wprowadzić prawo które narzuca ją batem innym ludziom. Ja chcę prawa w którym nikt nie musi się bać o swoje życie i jego jakość bo ktoś myśli inaczej. Właśnie żebym ja mogła mieć swoje a ty swoje. Moje poglądy nie zagrażają twoim, bo możesz sobie robić w życiu co chcesz. Jestem za uproszczeniem prawa i calkowitym usunieciu tego zapisu: ty jesteś za napisaniem w prawie twojej woli i narzuceniu jej batem innym ludziom

   Zrozum, ludzie nie obchodzisz ty i twoje zdanie, tylko konsekwencje które będą musieli znieść przez "twoje zdanie". Prawo nie ma być "co ja uważam za zdrowe moralne a co nie i komu chce dokopać" tylko ma pilnować porządku między ludźmi i konsekwencjami ich wyborów na innych.

   pokaż spoiler O nie tylko nie czarnolisto XDXD

 •  

  pokaż komentarz

  Skoro poronnymi to i wieczornymi by się zajęli..,...