•  

  pokaż komentarz

  Przecież od wczoraj (12 lipca) o obwiązuje nowelizacja ustawy, która wprowadza karę do 2 lat więzienia za wytwarzanie, sprzedaż lub tylko oferowanie replik dokumentów publicznych.

 •  

  pokaż komentarz

  Wystarczy mocno zaostrzyć prawo w kwestii kradzieży tożsamości i problem sam się rozwiąże. Za drukowanie pieniędzy mozna siedzieć nawet 25 lat w więzieniu i te przestępstwa są wręcz marginalne, bo mało kto chce ryzykować i iść siedzieć jak za zabójstwo. W tym dzikim kraju za kradzież tożsamości max 2 lata posiedzisz.. co to za kara..

  •  

   pokaż komentarz

   @Mateo094: Racja, ostrę kary i tyle. Przez kradzież tożsamości (nawet bez dowodu fałszywego) można komuś narobić problemów na lata. Okazuję się, że abonament z telefonem można wziąć na inną osobę nawet nie mają dowodu (tylko dane, niekoniecznie aktualne). Dlatego też powinny być kary ostre jak wyciekną dane z jakieś firmy (zdarzało się, że ktoś w celu oszustwa udostępniał bazy danych oszustowi).
   pozdrawiam

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli nie chcesz aby ktoś wziął na ciebie kredyt, to popsuj sobie KRD. Najlepiej niespłacić mandatu za brak biletu, takie coś można w razie czego łatwo wymazać.

 •  

  pokaż komentarz

  Abstrahując od strony merytorycznej, to tych ludzi nie idzie słuchać!
  "Wygląda tak samo tak."
  "Trochę dziwnie wygląda tak."
  "Ja się podpytam tak."
  "Ja wierzę taaak, ale on się nie mieni taaak."
  "Sprawdzę dane tak z aktami."
  "Proszę dowód do wpłaty tak."
  "Poproszę parafkę tak tutaj."

  Co oni tam mają z tym "takiem"? Czy to początek schizofrenii?

 •  

  pokaż komentarz

  ten dowód kolekcjonerski to zwykły wydruk z atramentówki, z możliwością druku na dedykowanych kartach. Jakość tragedia