•  

  pokaż komentarz

  Ciekawe, czy dotrwają do premiery w dobrym zdrowiu i na wolności...

  •  

   pokaż komentarz

   @myszkowy: Nieznani sprawcy będą rozrzucali batony czekoladowe w miejscach ich pobytu?

  •  
   abitbald

   -36

   pokaż komentarz

   @MiedzygalaktycznyMors: zaraz się okaże że przestępcy pod wpływem narkotyków z telefonami nieznanego pochodzenia umarli od przedawkowania na komendzie w trakcie tortur paralizatorem

  •  

   pokaż komentarz

   @MiedzygalaktycznyMors:
   Niech nakręci film o aferze FOZ za pieniądze za pieniądze z których mógł zostać utworzony TVN. Jak majątek zdobywał Walter. itp. Nie tak serio trzeba pokazywać przekręty po obydwu stronach jeżeli jakieś są , ale ma się wrażenie ,że robi się tak że patrzy się na smrody tylko drugiej strony.

  •  

   pokaż komentarz

   @MiedzygalaktycznyMors: w zdrowieu to moze jako tako da rade ale z ta wolnoscia ... oj boje sie ze pisuary go moge jej pozbawic

  •  

   pokaż komentarz

   @xan69: Jesteś pewien, że w przewałach ze SKOKami brali udział nasi bracia starsi w wierze?

  •  

   pokaż komentarz

   @rotszyld: ale te przekrety bardzo ale to bardzo pokazuje tv piss wiec o co ci chodzi? ale mas zracje niech pokazuja przekrety po obu stronach aby uczciwie (czego nie robi tv piss )

  •  

   pokaż komentarz

   tera o pedofilach w skokach. bardzo ciekawie sie zapowiada.

  •  

   pokaż komentarz

   @MiedzygalaktycznyMors: ciekawe czy opowiedzą całą prawdę umoczonych politykach z głównych opcji czy przedstawią bajęczkę o WSI i kapitanie Polaszczyku

  •  

   pokaż komentarz

   @rotszyld dokładnie. Teraz szykuje na jesienne wybory materiał ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @jdmjdm: ale, żeby uchodzić za rzetelnego i bezstronnego (bo takim się Siekielski określa) to trzeba faktycznie być rzetelnym i bezstronnym. Tymczasem Sekielski jest tak bezstronny i bezinteresowny jak wszyscy notariusze umoczeni z ryjami w temat przyklepywania pełnomocnictw na 150 letnich spadkobierców.

  •  

   pokaż komentarz

   @MiedzygalaktycznyMors: no jak nie schudnie to różnie może być

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard: tak samo bezstronna nie jest tv piss. Poza tym na razie nie widze zeby bylo duzo skazanych tych notariuszy - najkos nagonka pissu im nie zaszkodzila :)

  •  

   pokaż komentarz

   Niech nakręci film o aferze FOZ

   @rotszyld: A kto by tam pamiętał o starych przewałach Kaczyńskiego. Zresztą jak pokazuje los Anatola Lawiny, pobitego na śmierć przez nieznanych sprawców, niezdrowo jest nawet mówić, że ma się na Glapińskiego i Kaczyńskiego dowody...

  •  

   pokaż komentarz

   @rotszyld: najlepiej naświetlać wszystkie przekręty, ale priorytetem powinno być prześwietlanie ludzi obecnie u władzy, bo oni mają największą sprawczość i odpowiedzialność

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawe, czy dotrwają do premiery w dobrym zdrowiu i na wolności...

   @MiedzygalaktycznyMors: Seryjni samobójcy? ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @jdmjdm: Nie widzisz...a serio śledzisz losy każdego głupka, którego się przymyka za cos w tym kraju? No grubo. Winszuję niesamowicie pasjonującego życia 24/7. Nie mówiąc już o tym, że cześc może być niejawna.

   Co mnie TVP obchodzi? To telewizja za hajs budżetowy. Wiadomo, że gebę na nim będą trzymac aktualnie rządzący jacy by nie byli. Było SLD? No i TVP był pro SLD. Było PO...no i TVP był pro Po. Jest PIS? No i TVP jest pro PIS. I tak było jest i będzie za każdym razem kiedy telewizja jest "państwowa". W każdym kraju. Na całym świecie. Więc o co nagle cały ból w tym temacie to nie wiem. Kto ma aktualnie władze ten ma tube w postaci publicznej...prawda stara jak telewizja.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator:
   Stary co ty porównujesz. To wyprawiała ta lewa strona czyli partie jak Kongres Liberalno-Demokratyczny ,matecznik Tuska. Masowe lewe prywatyzacje. Straty idące w dziesiątki miliardów. Program Powszechnej Prywatyzacji Lewandowskiego , europosła PO notabene.Który jest zapraszany do TVN i nikt go o to nie spyta. SKOK to przy tym to się chowa. A wasze gazetki mówią dzisiaj no tak ale były przekręty ale trochę. Żenada.

  •  

   pokaż komentarz

   @MiedzygalaktycznyMors: Z taką wagą w zdrowiu - wątpię

   @myszkowy: POTĘŻNI BRACIA WELLMAN

  •  

   pokaż komentarz

   @MiedzygalaktycznyMors: @myszkowy: Jak to jest możliwe, że po takim dużym sukcesie Kleru, muszą zbierać 500 tys. na kolejny film? XDD

  •  

   pokaż komentarz

   @MiedzygalaktycznyMors: myślisz, że ktoś im coś zrobi? po powierzchni lizną temat, trochę gównoburzy narobią i tyle. Żeby dotrzeć do dna to trzeba sporo śledczej pracy wykonać, a nie grubasa z kamerą.

  •  

   pokaż komentarz

   Niech nakręci film o aferze FOZ za pieniądze za pieniądze z których mógł zostać utworzony TVN. Jak majątek zdobywał Walter. itp.

   @rotszyld: A może niech kręci o czym chce?

  •  

   pokaż komentarz

   @Koryntiusz:
   Niech kręci. Ale jest hipokrytą.

  •  

   pokaż komentarz

   @rotszyld: Cóż, doczekałem czasów kiedy liberałowie to lewaki :) A populistyczny bełkot pokroju "łukradli miliardy miliardów" zachowaj na głaskanie się po jajkach z innym półautomatycznym przekaźnikiem przekazu partyjnego. Ze mną to raczej merytorycznie, poproszę.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator:
   Tak przekrętów nie było na początku lat 90-tych. Bo deviator tak przeczytał w GW czy Polityce. Kongres Liberalno Demokratyczny to poprzedniczka PO. Wielu ludzi z tamtej partii jest do dzisiaj w PO. Tak samo z AWS. Chcesz mogę Ci nawet dać linka do książki , jak było wtedy. Ale ty pewnie nie czytasz ''prawicowego'' gówna. Bo Ci zdanie na wszystko wyrabiają gazety z lewej jak GW czy Polityka.

  •  

   pokaż komentarz

   @rotszyld: Spróbuj ogarnąć, że i w prowadzeniu firmy i finansów państwa ostatecznie liczy się efekt końcowy. A ten jest taki, że rządy tych paskudnych lewako-liberałów to największy okres wzrostu Polski we wszystkich dziedzinach w całej historii. I powinniśmy dziękować, że rewanżyści i zwolennicy budowy narodowego zamordyzmu pokroju Kaczyńskich i Macierewiczów przegrali walkę o władzę w okresie transformacji - poczytaj jak to się w tym samym czasie odbywało np. w temacie prywatyzacji na Ukrainie. Tam wygrała opcja "nie wpuszać złych obcych koncernów, ukraiński majątek dla ukraińców!". I wszystko było spoko, dopóki nie okazało się że prawdziwie ukraińscy oligarchowie potrafią 10x więcej kraść i wyprowadzać za granicę niż te pazerne koncetny co to przyszyły do nas przejmować "srebra rodowe", które w wielu przypadkach nie były warte ziemi, na której stały

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator:
   Lol. To ,że się rozwinęliśmy i nie jesteśmy Ukrainą ,to nie usprawiedliwia przekrętów. To że coś dało się jeszcze gorzej zrobić ,to dla mnie żadna wymówka. Debilizm tego co wtedy robiono jest oczywisty dla każdego kto czytał ,co wtedy wyrabiano. No ale trzeba najpierw coś poczytać o czymś. Tak poza tym co to za rozwój ? Polska w poziomie życia jak odstawała od krajów zachodnich tak odstaje. I tak bardzo gówniany przemysł z PRL od dawna nie istnieje ,a genialne Deviatory z wykopu nie pobudowały nam jakiś Microsophtów tak samo jak kapitał zagraniczny ,i Polska jest dupo-montownio. i tak pewnie będzie już zawsze.

  •  

   pokaż komentarz

   ale ma się wrażenie ,że robi się tak że patrzy się na smrody tylko drugiej strony.

   @rotszyld: Bez przesady - SKOK to afera PO. Zobavczymy jaki zrobia o tym film.

  •  

   pokaż komentarz

   @rotszyld: i o to to. Wszyscy z polityki są nieprzezroczyści, tylko tak im się wydaje

  •  

   pokaż komentarz

   to nie usprawiedliwia przekrętów.

   @rotszyld: Acha, a w jaki sposób chciałbyś przeprowadzić w 100% wolna od przekrętów w kraju zbankrutowanym, nie posiadającym działających instytucji i w zasadzie bez ustrojowych postaw działania? Co by nie dziermolić o "złodziejskich prywatyzacjach" aż dziw że rozkradziono... tylko tyle.

   Polska w poziomie życia jak odstawała od krajów zachodnich tak odstaje.
   Oczywiście, że nie. Odstawała znacznie bardziej. Zachód to był wtedy dla nas niewyobrażalny raj, teraz jest to po prostu miejsce gdzie można po prostu realnie zarobić dwa lub trzy razy więcej, a są to najczęściej porównania do najpotężniejszych gospodarek świata. To samo tyczy się gównoteoryjek o "montowaniach" - to że nie mamy tak silnych własnych marek jak np. Mercedes, nie oznacza od razu że nic nie znaczym na światowych rynkach.

   A jeśli akurat o to dupa Cię boli to zobacz sobie jak się miał nasz eksport kiedy ostatnio rządziło "lewactwo" :) Ale jak znam foliarzy, to i tak wytłumaczysz pewnie, że wzrost to tak naprawdę powód do zmartwienie, bo niby jakiś drenaż za bezcen i inne z dupy wyssane teoryjki w najlepszym razie poparte raptem dowodami anegdotycznymi... Także, bez odbioru.

   źródło: obserwatorfinansowy.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator:

   Proponuję zacząć od zapoznania się z przychodem za sprzedany majątek państwa, bo takie dane są łatwo dostępne z budżetu państwa. Za cały okres 1990–1999, gdy sprzedano mniej więcej połowę sektora przemysłowo-bankowego, wpłynęło około 9–11,5 miliardów dolarów.Należy, więc przyjąć, że w momencie zakończenia procesu
   prywatyzacji, powiedzmy w roku 2004, przychód z prywatyzacji w najlepszym razie ulegnie podwojeniu do łącznej sumy równej 18–23 miliardów dolarów.
   Można by powiększyć stronę wpływów, gdyż zagraniczni inwestorzy pozyskują kapitał nie tylko od państwa, ale też z zakupów giełdowych, czy z zamiany długów. Należałoby wtedy jednak odjąć koncesje państwa na rzecz obcych nabywców (np. ulgi podatkowe, czy wyłączenia celne). Nikt nigdy nie zadał sobie trudu, żeby wyszacować wartość tych zachęt finansowych, choć nie można wykluczyć, że mogą one z upływem lat dorównać wpływom ze sprzedaży majątku zagranicy.
   Trzymajmy się jednak tej sumy 18–23 miliardów, która zostanie uzyskana z wy-przedaży, i zastanówmy się czy suma ta może być adekwatna do wartości kapitału. Ponieważ kapitał powstaje z nieskonsumowanej części dochodu narodowego, czy-li z oszczędności, najlepiej jest porównać ten przychód z rocznymi oszczędnościa-mi. Stanowią one 20 procent dochodu narodowego, np. w 1998 r., przy dochodzie ok. 160 miliardów dolarów, wyniosły 32 miliardy dolarów.
   Wynikałoby stąd, że polski majątek sprzedawany jest za mniej niż roczne oszczędności. Przy takiej cenie, Polacy mogliby kupić swój dotąd "własny" kapitał stosunkowo małym wysiłkiem, bo roczne oszczędzanie 20 procent dochodów to nie jest niesłychane wyrzeczenie. Żeby te oszczędności trafiły do faktycznych naby-wców kapitału, potrzebne byłoby pośrednictwo banków, ale nawet niewydolne banki, mogłyby z pewnością zrobić to wszystko w ciągu – powiedzmy – dwóch, trzech lat.
   Gdyby ktoś miał nadal wątpliwości, że majątek sprzedawany jest za śmiesznie ni-skie ceny proponuję, żeby się zastanowił co by było gdyby np. Austria zaoferowała swoje banki i fabryki Polsce za ekwiwalent swoich rocznych oszczędności. Skoro jej gospodarka jest dwa razy większa od polskiej, Polska mogłaby, na polskich warunk-ach, za swoje dwuletnie oszczędności, wykupić austriacki przemysł i banki, przy czym, nie byłby to już jakiś ewentualny komunistyczny szmelc. Powyższa operacja byłaby absurdalna, gdyż przy właściwej – rynkowej – wycenie, nie można by kupić Polskich banków/fabryk za roczne oszczędności, ani tych w Austrii za dwuletnie. Stworzenie kapitału, w każdym przypadku, wymagało wykorzystania wieloletnich oszczędności. Gdyby przyjąć, że zbudowanie polskiego kapitału wymagało inwestowania narodow-ych oszczędności przez dziesięć lat, to wypadłoby, że jest on sprzedawany za 10 pro-cent prawdziwej wartości.
   To wyliczenie, choć przybliżone, właściwie powinno wystarczyć, ale można sięgnąć do innej – bardziej dokładnej – metody, przez wykorzystanie koncepcji tzw. współczynnika kapitałochłonności. Określa on liczbę jednostek kapitału niezbędną do wytworzenia jednej jednostki dochodu narodowego rocznie. W przemyśle z reguły wynosi on trzy lub cztery, czyli że potrzeba trzech bądź czterech dolarów kapitału, by rocznie wytworzyć jednego dolara dochodu narodowego.

  •  

   pokaż komentarz

   @rotszyld:
   Cz.2

   Przyjmijmy, że współczynnik kapitałochłonności w bankowości jest taki jak w przemyśle, oraz, że te dwa sektory dają połowę rocznego dochodu Polski, a więc połowę 160 miliardów dolarów, czyli 80 miliardów dolarów. Gdyby przyjąć współczynnik równy 3/1, wtedy, by rocznie wyprodukować taką wartość, sektory
   18te musiałyby dysponować majątkiem wartym trzy razy więcej, czyli 240 miliardów dolarów, albo 360 miliardów dolarów, gdyby przyjąć współczynnik 4/1 (Załącznik 2).Chciałbym tutaj przypomnieć, że identyczne założenia przyjęli Niemcy Zachodni, kiedy zabrali się do prywatyzacji majątku Niemiec Wschodnich. Stosując współczynnik 3/1 ustali, że pozostawiony przez komunizm zasób wart był 320 miliardów dolarów, czyli zbliżony był do tego, który wyliczyłem dla Polski. Ma to sens, gdyż dochód narodowy obu gospodarek, mimo dużej różnicy w poziomie ich populacji, był bardzo zbliżony w momencie, gdy upadał w nich system komunizmu.
   W kontekście mojej analizy całkiem jałowe jest zastanawianie się, w jakim sto-pniu majątek Polski, czy Niemiec Wschodnich, był fizycznie zużyty. Faktem jest, że zwłaszcza w Polsce, w wyniku załamania inwestycyjnego w końcówce komunizmu, kapitał trwały – w tym maszyny – był bardzo zużyty fizycznie. Zastosowany tutaj współczynnik wartości kapitału przypadający na jednostkę dochodu narodowego, odnosi się jednakowoż nie do zużytego, ale do niezużytego kapitału.
   Teraz można już bliżej ustalić, jaki okres oszczędzania był niezbędny dla stworzenia kapitału, który zostawił komunizm. Wystarczy podzielić faktyczną wartość kapitału, 240–360 miliardów dolarów przez roczne oszczędności wynoszące 32 miliardy dola-rów. Wypada, że taki zasób kapitału wymagałaby 7,5 albo nawet 11 lat oszczędzania. Wynikałoby więc stąd, że kapitał polskich banków i fabryk idzie za granicę za około 9–12 procent jego faktycznej wartości.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator:
   Lol marki nie są ważne ? Przecież Korea zawdzięcza im cały swój rozwój tak samo jak Japonia. I dzięki nim szybko dogoniły bogate kraje. Korea na początku lat 90 była na podobnym poziomie co my. Mniej gazety wyborczej , polityki i innego gówna dobrze zrobi Ci na mózg.
   ps. Przepraszam za zj$?#ne cytaty w poprzednich komentarzach.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator:
   Zapomniałem dodać ,że ten rozwój wspaniały rozwój Polski po 90 opierał na wątłych filarach. Na dużym deficycie handlowym ,a skutkiem tego zadłużeniu się.

  •  

   pokaż komentarz

   @MiedzygalaktycznyMors ciekawe kiedy dokument o budowie elektrowni atomowej za czasow PO kiedy wyparowalo kilka setek baniek. Skok wolomin to tez ciekawy temat

  •  

   pokaż komentarz

   @MiedzygalaktycznyMors ciekawe kiedy dokument o budowie elektrowni atomowej za czasow PO kiedy wyparowalo kilka setek baniek. Skok wolomin to tez ciekawy temat

  •  

   pokaż komentarz

   @MiedzygalaktycznyMors ciekawe dlaczego nie nakręca o żadnej aferze PO? Tak bezstronni są ze aż śmieszne. Haha, jeśli ktoś ten chłam ogląda no to na równi z nimi.

  •  

   pokaż komentarz

   @rotszyld: Tylko ze w aferze FOZZ, umoczeni są tez Kaczyński i Glapinski. Poczytaj sobie

  •  

   pokaż komentarz

   @Kefirowa1:
   Jakieś konkrety. na wiki znalazłem np takie coś. Fajnie rzucać ogólnikami. Ale dajcie jakieś konkrety. Nie jestem fanem Kaczora. Chociaż to śmieszne by pewne media wypominały mu pewne rzeczy , przy okazji milcząc jak zaklęte przy innych.

   W 2000 roku Jakub Kopeć wydał książkę Po drugiej stronie lustracji – opowieść świadka koronnego o tym, jak państwowe służby sekretnie zapełniły kasę wyborczą AWS dolarami FOZZ w której opierając się na wypowiedziach Janusza Cliffa Pineiro oskarżył polityków Porozumienia Centrum, m.in. Lecha Kaczyńskiego i Jarosława Kaczyńskiego o przyjmowanie pieniędzy FOZZ za pośrednictwem Janusza Cliffa Pineiro. Bracia wytoczyli Jakubowi Kopciowi proces o ochronę dóbr osobistych. W 2004 roku zapadł wyrok, stwierdzający, iż treści zawarte w książce Kopcia naruszyły dobra osobiste Kaczyńskich. Kopeć został zobowiązany do opublikowania przeprosin i zapłaty kosztów sądowych. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu wyroku stwierdził, że brak jest jakichkolwiek podstaw, by twierdzić, że między Pineiro a Kaczyńskimi była jakakolwiek bliższa znajomość, a to nie może rodzić podejrzeń, że przyjmowali oni od niego jakieś pieniądze. Każdy taki zarzut to naruszenie dóbr osobistych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kefirowa1:
   Wiesz ,że wiarygodność tego źródła jest niewielka. W polityce to norma ,że rzuca się jakimiś fałszywymi oskarżeniami by kogoś skompromitować. Jakieś konkrety. Nawet jeśli przyjął to jakie sumy. Ile ? Parę milionów ? Co to jest z ukradzionych miliardów. Konkrety.

  •  

   pokaż komentarz

   @rotszyld: A jakie są wiarygodne źródła wedlug ciebie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kefirowa1:
   Problem w tym ,że w takich przypadkach trudno określić. Gdyby bezstronny sąd kogoś skazał i były dokładne dowody.
   Ale przecież napisałem w poprzednik komentarzu o wyroku sądu.

  •  

   pokaż komentarz

   @rotszyld: Wierz mi, ze chociaż jedno zdanie w tym artykule było nieprawdziwe to autor byłby już sadzony!!

  •  

   pokaż komentarz

   @Kefirowa1:

   W aktach sądowego postępowania dotyczącego afery FOZZ znajdują się zeznania co najmniej czterech osób twierdzących, że Fundusz był jednym ze źródeł „czerwonych pieniędzy”, które zasilały biznesowo-polityczne przedsięwzięcia braci Kaczyńskich.

   Zajebiste źródło. Coś poza zeznaniami kogoś tam. Jakieś dowody ?

  •  

   pokaż komentarz

   @rotszyld: Typowe. Najpierw prośba o link, później podważanie wiarygodności źródła. A na koniec stwierdzenie, ze po drugiej stronie tez są złodzieje!

  •  

   pokaż komentarz

   @Kefirowa1:

   W 2000 roku Jakub Kopeć wydał książkę Po drugiej stronie lustracji – opowieść świadka koronnego o tym, jak państwowe służby sekretnie zapełniły kasę wyborczą AWS dolarami FOZZ w której opierając się na wypowiedziach Janusza Cliffa Pineiro oskarżył polityków Porozumienia Centrum, m.in. Lecha Kaczyńskiego i Jarosława Kaczyńskiego o przyjmowanie pieniędzy FOZZ za pośrednictwem Janusza Cliffa Pineiro. Bracia wytoczyli Jakubowi Kopciowi proces o ochronę dóbr osobistych. W 2004 roku zapadł wyrok, stwierdzający, iż treści zawarte w książce Kopcia naruszyły dobra osobiste Kaczyńskich. Kopeć został zobowiązany do opublikowania przeprosin i zapłaty kosztów sądowych. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu wyroku stwierdził, że brak jest jakichkolwiek podstaw, by twierdzić, że między Pineiro a Kaczyńskimi była jakakolwiek bliższa znajomość, a to nie może rodzić podejrzeń, że przyjmowali oni od niego jakieś pieniądze. Każdy taki zarzut to naruszenie dóbr osobistych.

  •  

   pokaż komentarz

   @rotszyld: Sędzia w sprawie FOZZ był towarzysz Kryże, późniejszy sekretarz stanu w rządzie Marcinkiewicza i Kaczyńskiego! Przypadek?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kefirowa1:
   Nie wiem. Nie mówię ,że jest winny czy nie. Po prostu nie wiem. Dla mnie artykuł z tej gazety to za mało.

  •  

   pokaż komentarz

   @myszkowy: nie wiem czy przyczyną takiej tuszy pana Sekielskiego jest jakaś choroba czy sterydoterapia. Jeśli nie to kurde mógłby się ogarnąć wkońcu.

  •  

   pokaż komentarz

   @rotszyld: Och, dokładnie tak jak powiedziałem...

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator:
   Nie jak ty powiedziałeś tylko jak przeczytałeś w swoich gazetkach , dla ćwierć inteligentów bez własnego zdania.
   Straty z prywatyzacji w latach 90 były trochę większe niż tylko ,,trochę''. Jak piszą wasze pożal boże gazetki. Które bronią tego gówna.

  •  

   pokaż komentarz

   @MiedzygalaktycznyMors Grzesiek na lato nie kąpię się w czekoladzie.

  •  

   pokaż komentarz

   Niech nakręci film o aferze FOZ za pieniądze za pieniądze z których mógł zostać utworzony TVN. Jak majątek zdobywał Walter. itp

   @rotszyld: jeśli uważasz że to temat, który zasługuje filmu i znajdzie grono odbiorców, to czemu sam go nie nakręcisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @rotszyld: No tak, tyle że moje "gazetki" to dane statystyczne, Twoje to partyjne biuletyny szafujące przekazem skrojonym dla potrzeb czytelnika z IQ w wysokości 80 i niżej. Oczywiście uważasz swoje źródło za solidniejsze, bo łatwiej wchodzi, a wizja świata prosta i piękna.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator:
   Nie wiem jakie masz IQ, ale chyba niskie skoro nie rozumiesz ,że według oficjalnych statystyk połowę majątku sprzedano za roczne oszczędności. Tak samo jak te fanatyczne neuropki co mają jakoś obsesję z minusowaniem komentarzy. Jest smutno ,że spora część ludzi to durnie które ślepą wierzą w to co jest napisane w jakieś głupiej gazecie. Już ta lewica anty-establishmentowa jak Razem ma zdrowsze podejście do tego tematu. k!#?a nawet Urban pisał wtedy ,że były przekręty.

  •  

   pokaż komentarz

   według oficjalnych statystyk połowę majątku sprzedano za roczne oszczędności.

   @rotszyld: Matka wie, że ćpiesz? Jakiego majątku? Jakie oszczędności? Oczywiście w foliarskich kalkulacjach taka Diora lub inne Kasprzak lub FSO to na wolnym rynku zaraz miały pogrzebać Philipsa i Sony, Opla i Mercedesa. Przy takim założeniu rzeczywiście można sobie roić, że setki miliardów poszły w piach, ale... niestety rzeczywistość jest taka, że na progu lat 89 większość państwowych firm rzkomo "złodziejsko sprywatyzowanych" miała tak kiepską kondycję, że nie była warta ziemi, na której stała. Przewały oczywiście się zdarzały, ale nie na tę skalą co np. w Rosji i generalnie na wschodzie gdzie prywatyzowano w sposób jaki chciał stosować Kaczyński.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator:
   Ale z ciebie idiota. Dowód że nie masz pojęcia o czym gadasz. A pozostałe firmy ? Udział kapitału zagranicznego wynosi 50 % w przemyśle. I one go nie zbudował tylko wykupiły w większości. Tak samo w bankowości.
   Chiny też maiły ten gówniany komunistyczny przemysł i jakoś przetrwał. Polska była w 10 najbardziej uprzemysłowionych krajów. Eksportowała też na zachód.
   k!%?a chociaż jedna k!%?a jakaś większa firma techniczna. Nie dało by rady nic wyłuskać? Tylko wszystko musiało paść. Polska nie ma dzisiaj żadnej specjalizacji gospodarczej ,i to jest żałosne ,i to jest sukces liberałów. Polska już za komuny potrafiła produkować jakieś bardziej złożone urządzenia a dzisiaj produkuje śrubki do Mercedesów.
   Takie Czechy mają większy przemysł od nas, Rumunia z Dacją Węgry mają Gedeon Richter ,i jakoś był to przemysł z komuny.
   Ja p@%%%#$e co za debile.

  •  

   pokaż komentarz

   Udział kapitału zagranicznego wynosi 50 % w przemyśle. I one go nie zbudował tylko wykupiły w większości.

   @rotszyld: Ja wiem, że kolega komunista, albo inne etatysta jak przystało na poplecznika rządu, ale generalnie to nacjonalizacja i izolacjonizm to kiepskie pomysły, zazwyczaj lepiej iść w drugą stronę.

   Polska była w 10 najbardziej uprzemysłowionych krajów.
   Ja p$@$%$$e, wiem że jak przystało na pisowskiego neobloszewika blisko Ci do klimatów PRL, ale żeby tak bez niczego powielać gierkowską propagandę, z której wówczas wszyscy się śmiali?

   Eksportowała też na zachód.
   Tu masz materiał o tym jak to w pogoni za dewizami próbowaliśmy eksportować na Zachód poloneza. Niestety, nawet niskie koszty pracy nie zasypią przepaści w technologii i kulturze pracy i mimo tego że mogliśmy sprzedawać nowe Polonezy za połowę ceny Opla to i tak kilkuletni Opel był o rząd wielkości lepszy, więc nasza oferta... niezależnie od ceny nie miała racji bytu. I to na długo przed tym zanim nie przyszli źli kapitaliści z Zachodu.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   Polska nie ma dzisiaj żadnej specjalizacji gospodarczej ,i to jest żałosne ,

   @rotszyld: Żałośni są ludzie, którzy pierololą pod polityczno-ideologiczne dyktando i nie sprawdzają danych. Na przykład w transporcie jesteśmy niekwestionowaną potęgą. I staliśmy się nią... O rany, czyżby w trakcie tych strasznych lyberalnych rzadów?

   źródło: d1dcnte8mfzkpv.cloudfront.net

  •  

   pokaż komentarz

   Węgry mają Gedeon Richter ,i jakoś był to przemysł z komuny.

   @rotszyld: O rany... Ja naprawdę chciałbym sobie pogadać czasem z jakimś prorządowcem na poziomie. Ale jak już ktoś z tej opcji to na 99% jest to debil, który sam się kompromituje
   https://en.wikipedia.org/wiki/Gedeon_Richter_(company)#Shareholder_structure

   As of December 31, 2018, Gedeon Richter’s shareholder structure is:
   66% - International investors
   25% - Hungarian State (Hungarian State Holding Company, MNV Zrt.)
   9% - Domestic investors
   In 2018 the dividends approved by the shareholders of Gedeon Richter were EUR 41 million in total.


   Co jeszcze napiszesz? Może coś o "czeskiej" Skodzie, co?

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator:
   Różnica polega na tym ,że oni sprzedawali firmy pod warunkiem ,że nie będą likwidowane tylko zostaną zasilone kapitałem i technologią. Prowadzili jakoś politykę gospodarczą. Można tak było. Część lepszych firm Czesi uratowali, nie tylko Skodę.
   Potęgą w transporcie jabłek , produkcji mebli. Zlituj się.

  •  

   pokaż komentarz

   Różnica polega na tym ,że oni sprzedawali firmy pod warunkiem

   @rotszyld: Jakieś źródło? Gedeon Richter to jest spółka akcyjna, zasadniczo każdy może kupić tyle udziałów ile chce. Nie zmyślasz aby? Na razie udowodniłeś, ze jesteś głupcem, czyżby również kłamcą?

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator:
   Bo to była komunistyczna firma ,i po upadku komuny raczej nie nadawała się od razu do konkurowania na światowych runkach tylko wymagała restrukturyzacji.

   Ja wiem, że kolega komunista, albo inne etatysta jak przystało na poplecznika rządu, ale generalnie to nacjonalizacja i izolacjonizm to kiepskie pomysły, zazwyczaj lepiej iść w drugą stronę.

   Nie spodziewałem się po lewaku ,że cierpi na podobną szajbę co Korwin. A podobno się z niego śmiejecie.
   Spytaj Niemców czy ich państwo nie prowadzi żadnej polityki gospodarczej.

  •  

   pokaż komentarz

   aczej nie nadawała się od razu do konkurowania na światowych runkach tylko wymagała restrukturyzacji.

   @rotszyld: No spoko, czyli sprzedanie pakietu kontrolnego międzynarodowym inwestorom u Węgrów to "restrukturyzacja", bo firma postkomunistyczna, więc wicie-rozumicie... A u nas to samo to "złodziejska prywatyzacja" :)

   k??@a, Ty nie widzisz jaki jesteś śmieszny z tymi podwójnymi standardami?

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator:
   Ja bym się nawet się cieszył gdyby kapitał zagraniczny unowocześnił takie CEMI czy ELWRO. Ale miał w to w dupie.
   Rząd sprzedawał te firmy za grosze bez żadnego planu. Nie szukał inwestora który mógłby coś z nimi zrobić.
   A tak poza tym kapitał zagraniczny kupował te firmy które zapewniały pewny zysk, i miały pozycje a rynku. Za grosze. Przemysł spożywczy itp. A nie chciał się bawić w unowocześnianie dużych firm . Jak nam to przecież obiecał Balcerowicz. ;) Twój idol. To ja mam w dupie taką prywatyzację. Mleczarnie czy cukrownie to mogli by prowadzić Polacy ,i mogliby sami sobie je unowocześnić. Nie trzeba do tego technologii NASA.

  •  

   pokaż komentarz

   Rząd sprzedawał te firmy za grosze bez żadnego planu.

   @rotszyld: Wciąż nie podałeś źródła, z którego wiesz że Gedeon Richter został sprywatyzowany z planem.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator:
   Nie mam źródła czytam książki o transformacji , ekonomiści mówili że prywatyzacje robiono nieco lepiej w innych krajach szukając przynajmniej inwestorów dla jakiś lepszych firm. Nasi geniusze jak Balcerowicz uważali to za zbyteczne. Też mieliśmy przemysł farmaceutyczny. Nie wiele z niego zostało. Na pewno nie liczy się na świecie.
   Ale to była z pewnością na początku nieopłacalna firma. I wymagała dużych nakładów. I wątpię czy mądrym było sprzedanie jej bez żadnych gwarancji jakieś innej firmie za łapówkę w celu wrogiego przejęcia. Przecież dzisiaj nawet taka Łada istnieje.

 •  

  pokaż komentarz

  Świetna wiadomość, największy wał finansowy i wszyscy spuszczaja się dalej na śmiesznym Amber Gold, tyle że tam ucierpiały bezpośrednio osoby i jest to temat bardziej emocjonalny, a tu zostaliśmy wyruchani my wszyscy, bo państwo bedzie miało większy deficyt i tyle, mamy to mamy a czy to cyferka w jedną czy druga, to mało przeciętnego Kowalskiego będzie obchodzić

  •  

   pokaż komentarz

   @Pelen_watpliwosci: Nie rozumiem w jaki sposób będzie większy deficyt ze względu na SKOK. Chodzi o BFG i to, że jest cześciowo finansowany z budżetu państwa?

  •  

   pokaż komentarz

   @Pelen_watpliwosci: generalnie tych ofiar AG mi nie zal (no moze poza nie do konca swiadomymi emerytami co lokowali tam 1-5k) Tylko idioci lokowali tam miliony nie podejrzewajac przekretu . Sorry w banku lokata po 5 % a tam nadle 15 i powyzej - za glupote i chciwosc trzeba placic :)

  •  

   pokaż komentarz

   @zsiadlyprogramista: nie chodzi mi o deficyt bezpośrednio, ale przyznaję głupio i populistycznie to napisałem, dużą część sektora bankowego stanowi akcjonariat państwowy, wieksze składki na BFG, obciążanie klientów kosztami jego, wpływ na dywidendę/wyniki banku, to są właśnie te niewidoczne koszta i jak np kompletnie z dupy skarb panstwa by zyskał na dywidenach od banków 10mld, tak zyska np 8mld, budżet oczekiwał 10mld, 2mld brakuje, które były zapowiadane na ten rok, a może nawet więcej

  •  

   pokaż komentarz

   @Pelen_watpliwosci: SKOK, Kasa Krajowa oraz SKOK Holding S.à.r.l nie są spółkami akcyjnymi, więc chyba nie wypłacają dywidend. Nie wiem w takim razie w jaki sposób ewentualny upadek SKOK miałby wpłynąć na zmniejszenie dywidend z banków (SKOK nie jest bankiem) oraz wpływów do skarbu państwa. Wydaje mi się, że banki miałyby mniej konkurencji i potencjalnie większy zysk; zakładając, że nie spowodowałoby to jakiegoś znacznego obniżenia zaufania do instytucji finansowych.

   Nie wiem jaki procent budżetu BFG stanowi wkład skarbu państwa, ale przypuszczam, że większość to jednak składki od instytucji chronionych przez BFG. Zapewne można to odnaleźć gdzieś na stronie BFG, ale na szybko mi się nie udało.

   Możesz podać jakieś konkrety jeśli chodzi o to co ja bezpośrednio lub pośrednio (przez skarb państwa) miałbym do stracenia przy upadku SKOK?

  •  

   pokaż komentarz

   @zsiadlyprogramista: nie, skarb państwa ma udziały np w PKO, Pekao, boś, oni łożą na bfg

   skok wołomin już upadł jak i wiele innych mniejszych kas

   tracisz jako akcjonariusz któregoś z banków, bo problemy sektora przekładająsięna wyceny indywidualnych podmiotów, po za tym ich kondycja rzutuje ogromnie na rynek kapitałowy w polsce, a ten na inwestycje/gospodarkę ogólnie/nasze oszczędności które lokują pieniądze w akcje/instrumenty od nich zależne
   tracisz jako klient banków, bo opłaty bfg muszą być przerzucane na klientów, czy to w przypadku prostych transakcji, czy kredytów
   tracisz jako obywatel, bo jak już mówiłem, spółki skarbu państwa partycypują w finansach państwa, gorsze wyniki, mniejsze inwestycje, odbijają się na budżecie do którego trafia mniej niż w prognozie
   no i tracisz też wiarę w ludzkość i sprawiedliwość społeczną, bo ludzie którym umorzono kredyty lub ich część, to były osoby prominentne lub ogólnie takie, które nie jak zwykły kowalski zarabiają 2,5k miesięcznie i za swoje 1k spłacają kredyt mieszkaniowy - ta operacja była zaplanowana i poszła jak po myśli, cały kraj składa się na czyjąś działkę 100ha lub samochód na który musiałbym zbierać przez 2x pokolenia

 •  
  Graf_Spee

  +126

  pokaż komentarz

  źródło: comment_oE1gUkWsERfTjusetkn1q5u6fHNwHKIT,w400.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Żeby na jesieni nie było...

  źródło: img1.dmty.pl

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna