Jerzy Zięba oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci czterech osób.

Jerzy Zięba oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci czterech osób.

Nareszcie.

 •  

  pokaż komentarz

  Tylko w areszcie bez dostępu do internetu nie będzie niebezpieczny dla innych.

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko w areszcie bez dostępu do internetu nie będzie niebezpieczny dla innych.

   @dromex: A co ten facet robi? Gada... no i ludzie dorośli tego słuchają albo nie sluchają. Każdy ma swój rozum i sam decyduje, czym gdzie i jak się leczyć.

   A co tu państwo ma decydować co za sposób leczenia wybierać? XD

   Albo ścigać za porady w necie dotyczące np. stolarstwa, bo jakiś Janusz obciął sobie palce, albo naprawiał auto na instrukcje z youtuba i mu wkręciło palce?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Ludzie ciężko chorzy niekoniecznie wiedzą co robią, a on jest, jak hiena. W dobie internetu to inny rodzaj zagrożeń, których on, tak jak antyszczepionkowcy, jest dobrym przykładem. Wolność słowa to wobec takiego zagrożenia niestety przestarzały termin.

  •  

   pokaż komentarz

   @dromex:

   źródło: 1320397fe1a6bfdf626adfbc0087fb50.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzie ciężko chorzy niekoniecznie wiedzą co robią

   @dromex: Są ubezwłasnowolnieni? Jakoś prawnie to jest uwzględnione? Na jakiej podstawie miałoby być - testy iq czy co?

   jak antyszczepionkowcy, jest dobrym przykładem. Wolność słowa to wobec takiego zagrożenia niestety przestarzały termin.

   @dromex: Tak. Ludzie są tak głupi, że sami za siebie nie umią myśleć, a najlepiej jak zacznie myśleć za nich państwo... i jeszcze terapię leczenia urzędnik wybierze.

   pokaż spoiler ...i antyszczepionkowcy to przykład inny, bo to stwarza zagrożenie epidemią. Ale mimo wszystko nie widzę powodu, żeby na siłę szczepić dorosłego, który nie chce się zaszczepić. Umrze to ewolucja - dobór naturalny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Sam widzisz, jak jest, nie ma takiego słowa- „umią”.
   Pomyśl o tym w tym kontekście.

  •  

   pokaż komentarz

   Sam widzisz, jak jest, nie ma takiego słowa- „umią”.

   @dromex: jak komuś brakuje argumentów to czepia się słówek. Nie. To nie wygrywa dyskusji.

   A świadczy zazwyczaj o manipulacji czy nie do końca szczerych intencjach rozmówcy.

   Merytorycznie proszę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: za swoje słowa należy brać odpowiedzialność. Jakbym ja zdiagnozowała u ciebie zaburzenia psychiczne i byś się tym przejął, albo powiedziałabym ci że jesteś gruby, a ty wpadłbyś w anoreksje to wszystko ok, nie? Ten człowiek namawiał ludzi mających raka do zaprzestania przyjmowania chemioterapii...mówiąc że tak będzie dla nich lepiej, bo chemioterapia zabija.

  •  

   pokaż komentarz

   Ten człowiek namawiał ludzi mających raka do zaprzestania przyjmowania chemioterapii...mówiąc że tak będzie dla nich lepiej, bo chemioterapia zabija.

   @kt13: Ludzie mają własny rozum i do dyspozycji to, co chcą, czy to będzie opinia lekarza czy Zięby, czy z innego bloga. Ich wybór. Sami decydują i to oni odpowiadają za ewentualny błąd w ich decyzji. Normalna zdrowa zasada.

   A tu taka Jaworowicz.... w lustrze chorób, czyli "Pani. Mi Zięba powiedzioł, a ja nie wiedziała i nie rozumiała i brat umarł".... no nie róbmy tu cyrku... że ci ludzie nie wiedzą co robią i jakie tu jest ryzyko a jeśli mam akceptować argument, że oni "niepoczytalni", to poproszę o prawo, że jak kredyt biorę w banku to sobie mogę anulować, bo też niepoczytalny, pod presją i nie wiem tego, co robię. No, albo jesteśmy poważni i uznajemy, że ludzie są w stanie sami za siebie decydować, albo uznajemy, że blogi zakazane, bo ludzie nic nie rozumieją i najlepiej ocenzurować im informacje

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Mówisz, że każdy ma swój rozum... nieprawda. W praktyce nie dac się oszukać na coś w życiu jest niemożliwe. Ktoś się nabierze na niekorzystne warunki umowy, inny kupi auto z wadą, inny umrze z powodu błędu lekarskiego. Niestety nie ma możliwości żebyśmy wszyscy byli ekspertami we wszystkim, w praktyce stosunek niewiedzy do wiedzy nawet u osób wykształconych jest ogromny. Ponadto jest normalnym, że polegały na zaufaniu bez przerwy. Np. codziennie spożywamy produkty spożywcze i choć możemy sprzedawać ich kaloryczność, zawartość alergenów, dodatków do żywności i datę przydatności do spożycia to i tak nikt z nas nie sprawdza czy ilość bakterii w żywności jest w normie. Ufamy, że to jest kontrolowane w naszym imieniu i za nasze pieniądze. Co do samego Zięby, oczekiwaniem społeczeństwa jest, że jego wolność słowa jest ograniczona i w momencie kiedy jego gadanie stanowi zagrożenie dla zdrowia to na pewno państwo zareaguje. I to właśnie teraz robi. Wolność narodu od oszustów jest słuszna, wolność do szkodzenia i oszukiwania musi być karana.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: a co powiesz o pożegnaniu do popełnienia przestępstwa. Przecież ludzie mają własny rozum to czemu karać za takie coś.

  •  

   pokaż komentarz

   a co powiesz o pożegnaniu do popełnienia przestępstwa

   @szynall: A jakie tu jest przestępstwo? Czy przestępstwem jest jak powiesz koledze (rada), żeby napił się piwa na ból palca, a on sam się czuje i nie pójdzie z tym do lekarza, a posłucha Ciebie i wypije piwo... a potem umrze.... to rozumiem, że go podżegałeś i jesteś winny nieumyślnego spowodowania śmierci?

   Czy tak?

   #kpinyzlogiki tagujcie

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: gadasz o jakimś korwinistycznym utopijnym tworze, który nie ma racji bytu. Nazywanie kogoś lekarzem, a nim nie jest to powinno być karane. Wprowadzanie ludzi w błąd również. Sprzedawanie specyfików które są szkodliwe też. Co innego nagrać tutorial, a udzielać porad pseudonaukowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot:

   umią

   U Ciebie ewolucja chyba poszła źle. Piszesz jak małpa bonobo.

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzie ciężko chorzy niekoniecznie wiedzą co robią, a on jest, jak hiena.

   @dromex: To zdanie pasuje również do wszystkich organizacji religijnych.

  •  

   pokaż komentarz

   To zdanie pasuje również do wszystkich organizacji religijnych.

   @976497: To zdanie pasuje do połowy wykopków.... oni też "niekoniecznie wiedzą co robią" XD

   A jak wykopią kiedyś na główną znalezisko o cudownych nanorurkach leczących raka, a potem okaże się, że to bzdura.... to HURR DURR NAMOWA... NAMAWIALI BIEDNYCH LUDZI NA TERAPIĘ NANORURKAMI..... DO PUCHY ICH, BO KTOŚ UMARŁ, BO WYKOPEM SIĘ ZASUGEROWAŁ.... to ewidentne nieumyślne spowodowanie śmierci przez wykopków i Białkova, bo im to umożliwił, i regulamin ma, co umożliwia

   To jest poziom argumentów przeciwko Ziębie czy innym takim... a bo ludzie nie wiedzą, głupi, to socjalizm państwo pomocy.

   #jprdl

  •  
   m.....3

   +11

   pokaż komentarz

   ...i antyszczepionkowcy to przykład inny, bo to stwarza zagrożenie epidemią. Ale mimo wszystko nie widzę powodu, żeby na siłę szczepić dorosłego, który nie chce się zaszczepić. Umrze to ewolucja - dobór naturalny.

   @Tolstoj-kot: Widzisz. Piszesz, że rozumiesz i niby rozumiesz, ale jednak nie.
   Własnie ta mozliwość zarażenia innych, nawet zaszczepionych ludzi i wywołanie epidemii, to jest ta granica. To nie jest tylko ich decyzja, bo podejmując ją narażają innych. Dlatego nie powinno tu być dyskusji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: niestety znajdą się ludzie którzy będą naśladować dzbana który wsadzą śrubokręt do gniazda 230V... za jego leczenie w szpitalu zapłacimy wszyscy - masz powód

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: lekarz studiuje 6 lat, następnie robi specjalizację i praktykę kolejne 6, a żeby zostać takim onkologiem to jeszcze po drodze musi mieć świetne wyniki, pomijając fakt, że same studia medyczne mają jedne z najwyższych progów

   A ty mówisz, że byle pierwszy Janusz z ulicy ma swój rozum, rozumie co się dzieje z jego organizmem i zna konsekwencje decyzji medycznych, które podejmuje xD japie#dole.jpg

   Ten gość to nie jest jakiś hobbysta blogger, który pod każdym wpisem pisze "to tylko moja opinia, mi pomogło ale nie biorę odpowiedzialności" - ten typ stawia się w pozycji eksperta, tytułuje i ma swój sklep, a tobie się wydaje, że on "tylko mówi" xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Dostęp do informacji to wymaga rzetelnych źródeł.

   Jeśli dobiegające do obiektu informacje podają, że:
   - nie działa metoda naukowa, ale działa modlitwa;
   - na potwierdzeniu przelewu jest 50zł, a z konta zeszło 500zł;
   - bak jest pełny, gdy jest pusty...
   to winne jest źródło informacji, a nie odbiorca.
   Źródło informacji wymaga naprawy, wyłączenia lub wymiany, a użytkownik nie jest niczemu winny.

  •  

   pokaż komentarz

   Albo ścigać za porady w necie dotyczące np. stolarstwa, bo jakiś Janusz obciął sobie palce, albo naprawiał auto na instrukcje z youtuba i mu wkręciło palce?

   @Tolstoj-kot: myślę że mylisz dwie rzeczy. U Zięby chodzi o to, że on miał świadomość że jego "leczenie" to ściema i przez to zagrożenie życia. U niego było świadome wprowadzenie w błąd, gdzie konsekwencje są bardzo poważne.
   To trochę jak te pokazy garnków czy innej kołdry z wielbłąda - jest to świadome naciąganie ludzi i wmawianie im że produkt ma właściwości, których tak naprawdę nie ma. I na takie rzeczy jest pewnie jakiś paragraf i bardzo dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Skończ już p?#!!#$ić plisss.
   TAK !!! Jesteś zajebisty, nieomylny, o zelaznych moralnych fundamentach; a to po prostu twoje pogubione i wystraszone ego robi cię strasznie w chuja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: wypowiadanie się na tematy medyczne, a szczególnie w kwestiach leczniczych, powinno być zakazane, jeśli nie posiadasz dyplomu lekarza, ewentualnie farmaceuty/pielegniarki (ale i to w ograniczonym stopniu). On mówi ludziom z rakiem żeby nie stosowali chemii! A ludzie są głupi i naiwni, zwłaszcza w tak tragicznych sytuacjach.

  •  

   pokaż komentarz

   @zboromat: no dobra a kiedy rząd i większość ludzi np będzie za wycofaniem gotówki ty będziesz robił spotkania gdzie będziesz tłumaczył jaką niebezpieczną rzeczą i pozbawianiem wolności to jest i wtedy cię przymkną za działanie na szkodę społeczeństwa
   nikt inny tego nie będzie robił bo rząd z ludźmi lobbującymi pokasuje wszystko z internetu pokazujące negatywne skutki oraz wszyscy twoi poprzednicy już dawno będą pozamykani
   nie pisz że to co innego bo to to samo
   daje tylko przykład to może się dziać codziennie w małej skali na różnych płaszczyznach
   nie mowie że popieram Ziembę ale trzeba też mieć świadomość konsekwencji każdej decyzji

  •  

   pokaż komentarz

   @SkrytyZolw: Wypowiadać się można bez certyfikatów, ale we właściwy sposób - na przykład z odniesieniem do rzetelnych źródeł naukowych.
   Inni muszą mieć prawo do podważania wszystkiego, a to co jest uznane musi się wybronić od zarzutów - tak działa nauka i jej weryfikacja. Zięba nie odnosi się do rzetelnych źródeł naukowych, a jego informacje nie przechodzą weryfikacji.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @976497: tak, oglądałam to. Oprócz przeczytania czegoś, trzeba to jeszcze zrozumieć. Ale możemy uznać, że jest to pewien kompromis i jeżeli ktoś się rzetelnie przygotuje z danego tematu, to może przekazać sensowne informacje.

  •  

   pokaż komentarz

   @SkrytyZolw: Czy masz certyfikat wypowiadania się na wykopie? Chciałabyś taki?
   Może należy do tego dołożyć jeszcze lata nauki na jakiejś uczelni, humor egzaminatora, opłaty licencyjne, specjalne biuro i płatne konto premium?

  •  

   pokaż komentarz

   @976497: co za głupoty Ty wygadujesz. Owszem, każdy artykuł, vlog itp. z tematów medycznych, powinien być weryfikowany przed opublikowaniem. To są zbyt poważne zagadnienia. Nie powinno być tak, że wszyscy ludzie nie mający absolutnie żadnej wiedzy, wymyślają własne teorie i je szerzą. Z drugiej strony, powinno się zacząć stawiać nacisk w szkole na naukę odróżniania bzdur od rzetelnych informacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @SkrytyZolw: Wystarczy labelka, metka, tag w co poniektórych miejscach, na przykład taki:
   [zweryfikowane metodą naukową + źródło].
   Trzeba to upospolicić, co ma coraz częściej miejsce na wykopie i jest wymagane pod hasłem "potrzebne źródło".

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Jakbym namawiał kogoś z Twoich bliskich w depresji do samobójstwa i by mnie posłuchał/posłuchała to nie miałbyś do mnie żalu, tak? W końcu twoji bliscy dorośli mają swoje rozumy i dobrze wiedzieli, że samobójstwo kończymy się śmiercią.

  •  
   m........n

   -2

   pokaż komentarz

   @zboromat: taka twa moralność , a co jezeli ci ludzie którzy posłuchali pana Zięby zdawali sobie sprawę z ryzyka a pomimo to i tak dokonali owych wyborów , pomimo ze nie byli ekspertami , to co ? Ty jesteś doskonałym przykładem ze tym co ciebie dotyczy nalezy sie interesować i koniec , a ty opierasz swoje decyzje na fachowcach bos głupi , mądry tylko by sie radził fachowców - jednego, dwóch a może kilku, ale nie ty , ty ufasz bos glupi

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jonestown_(Gujana) ten też gadał, ludzie go słuchali, byli dorośli i dzieci ...

  •  

   pokaż komentarz

   @marekcygan: Ty też ufasz bo nie masz wyjścia, tylko nie wiesz, że to robisz i wyraźnie niezrozumiałes mojej wypowiedzi

  •  

   pokaż komentarz

   @wielkilen: według tego co piszesz to nie można nikogo zamknąć za przestępstwo bo istnieje ryzyko, że mnie mogą zamknąć za poglądy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: ok, póki twoi dziadkowie nie będą w grupie zagrożenia tą szarlatanerią pewnie się nie przejmiesz, bo masz swój rozum. Mój dziadek pokonał raka ryzykowną operacją a wcześniej chemioterapią i radioterapią, a był gotów zrobić wszystko by nie iść pod nóż. I nie wyobrażam sobie, że trafiłby wtedy na takiego Ziębę, a nie miałby rodziny, która by mu wytłumaczyła jakie to głupie. Ale wg ciebie mój dziadek byłby po prostu głupi i zasługiwał na śmierć, chociaż jest najmądrzejszą i najbardziej zaradną osobą jaką znam... Ludzie wierzą rzeczy, w które chcą wierzyć, zwłaszcza, gdy stoją jedną nogą w grobie.

  •  

   pokaż komentarz

   @zboromat: właśnie napisałem że nie należy wprowadzać prawa że za same poglądy zamykamy ludzi należy edukować ludzi wiadomo że lepiej zamknąć kogoś niewygodnego nawet jak tylko szerzy swoje wyssane z palca brednie ale żyjemy w państwie wolności nie prześladowań za cokolwiek

  •  

   pokaż komentarz

   lekarz studiuje 6 lat, następnie robi specjalizację i praktykę kolejne 6, a żeby zostać takim onkologiem to jeszcze po drodze musi mieć świetne wyniki, pomijając fakt, że same studia medyczne mają jedne z najwyższych progów

   @powaznyczlowiek: Po swoich doświadczeniach z lekarzami wychodzi, że większość z nich zmarnowała ten czas.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: ja widziałem na jutubie gościa, który mówił żeby nie używać żadnych zabezpieczeń przy szlifierkach kątowych, jemu się należy więzienie

  •  

   pokaż komentarz

   @wielkilen: oszukiwanie ludzi to nie są poglądy, zięba dobrze wie, że kłamie w celach zarobkowych

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: on wykorzystuje stan psychiczny ludzi i ich manipuluje. Taka jego autorska metoda na wnuczka.

  •  

   pokaż komentarz

   @zboromat: i właśnie trzeba wyjaśnić ludziom że to brednie jak on zniknie przyjdzie drugi i nic to nie da należy dążyć do tego aby ludzie mieli świadomość zagrożeń nie zwalczać objawy choroby

  •  

   pokaż komentarz

   @wielkilen: a to, że trzeba ludzi edukować to mamy 100% zgody, ale karanie oszustów także musimy być. Jest bardzo ciekawy wywiad z profesorem Musiałem w książce "ksenofobia i wspólnota" rozdział chyba się nazywa człowiek i magia. Profesor tam bardzo dobrze wyjaśnia dlaczego mimo postępu nauki i łatwości dostępu do wiedzy rośnie okultyzm. W Polsce jest 120tys czynię działających znachorów, białych magów i innych oszustów. I ta liczba wciąż rośnie z zasadami rynku popytu i podaży. Jest to zjawisko skorelowane z edukacją. Otóż w naszych czasach jesteśmy przekonani o naszej równości intelektualnej (skutek egalitaryzmu) i już po przeczytaniu i zaslyszeniu pewnej duży informacji mamy się za ekspertów (efekt Dunninga Krugera). Nie uda się uniknąć lub zmniejszyć wpływu takich oszustów samą edukacją.

  •  

   pokaż komentarz

   @dromex: nie jestem tam za ziębą ale gdyby normalnego lekarza prześwietlić - wszystkich jego pacjentów- to było by 100x więcej przypadków

  •  

   pokaż komentarz

   @zboromat: zgadzam się zawsze znajdą się egocentrycy którzy nie chcą pogłębiać swej wiedzy i zmieniać poglądów pomimo błędnego rozumowania podpartego badaniami w takich przypadkach zamykanie ludzi tak samo jak edukowanie nic nie da

  •  

   pokaż komentarz

   @TerazPolska123: Nie ma ludzi nieomylnych, jeszcze się tacy nie narodzili, ale to jest zupełnie inna kwestia i inny problem- zestawianie tego z oszustem, to manipulacja, dość niebezpieczna manipulacja, ale jest ich pełno- niestety wiele ludzi nie umie ich wyłapywać.

  •  

   pokaż komentarz

   ten typ stawia się w pozycji eksperta, tytułuje i ma swój sklep, a tobie się wydaje, że on "tylko mówi"

   @powaznyczlowiek: nie wiesz co bredzisz. On się powołuje na oficjalne publikacje naukowców zagranicznych uniwersytetów, a nie na swoje.
   On tylko przytacza wyniki badań, które dla lobby farmacentycznego są niewygodne. A Ty łykasz te brednie powielane przez lobby.

  •  

   pokaż komentarz

   @badtek naukowców zdyskredytowanych przez innych naukowców za fałszowanie wyników badań -.- aha

  •  

   pokaż komentarz

   @kt13: bredzisz, tak jak bredzicie tutaj, że on został oskarżony, wystarczy wejść w znalezisko żeby sie dowiedzieć, że to tylko jego przypuszczenia, że ktoś chce go oskarżyć.

  •  

   pokaż komentarz

   Wolność słowa to wobec takiego zagrożenia niestety przestarzały termin

   @dromex: Grubo. Zakazać wszystkim wolności słowa, bo jakiś debil gada głupoty, a inny kłamie.

  •  

   pokaż komentarz

   @sowiq: To Ty twierdzisz, ze należy coś wszystkim zakazywać. Czytaj ze zrozumieniem, ja tego nie napisalem.
   Twierdzę, że jest problem i nie umiem tu znaleźć rozwiązania, ale to nie znaczy, ze go nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @dromex: Nie zgodzę się z tym, co napisałeś. Wolność słowa nie oznacza, że każdy może mówić co mu się podoba.

   Są jeszcze kwestia łamania prawa, np. namawianie do przestępstwa, do niekorzystnego rozporządzania mieniem, narażenie do uczerbku na zdrowiu, inne oszustwa. Inaczej panu Ziębie i podobnym nie mogliby postawić zarzutów.

   Swoją drogą - czy wolność słowa jest w Polsce jawnie zagwarantowana przez jakiś przepis?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot - Nie wiem za co zbierasz minusy, pewnie efekt dowodu społecznej słuszności. Jak parę osób wstawi minusa, to typ na pewno p@#!%$?i i trzeba mu dosypać kolejne. Według mnie częściowo masz rację.
   Ziębę powinni j%%#ć prądem za takie działania, nie zwalnia to z kolei ludzi z korzystania ze zdrowego rozsądku.

   @sowix - Tak, wolność słowa jest w Polsce jawnie zagwarantowana w Konstytucji RP.

 •  

  pokaż komentarz

  Dobrze, że oskarżyli go w końcu. Szkoda, że tylko o ekhem "NIEUMYŚLNE" spowodowanie śmierci... Ale i na to przyjdzie pora ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kermit_Zaba: och, fajnie.

   Tylko na czym w jego przypadku ma polegać to "nieumyślne spowodowanie śmierci"?

   Bo niezbyt rozumiem. Tzn. rozumiem, że ktoś zostawia autobus i nie zaciąga ręcznego, a potem ten autobus zlatuje z górki i kogoś zabija. No jest to nieumyślne spowodowanie śmierci.

   Ale ten Zięba to niby jak? ¯\_(ツ)_/¯

   Bo powiedział, że witamina C leczy raka, a ktoś mu uwierzył, brał witaminę C i umarł?

   No sorry.
   To ludzie są dorośli i nie są ubezwłasnowolnieni, czyli sami decydują czy iść na onkologię czy słuchać jakiegoś Zięby, czy samemu leczyć się czosnkiem.

   A gdzie wolność słowa? Jak chce to ten Zięba niech gada, że leczyć się można pukając się kamieniem w czoło. Problem tych, którzy w to wierzą.

   A ten artykuł to bez konkretów... artykuł clickbajt. Co i jak? Ani nawet informacji nie ma. Serial się szykuje, że co nowa informacja, więcej konkretów, to nowy wykop? Za chwile... uzupełnienia czy co? Dlatego zakop.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Ludzie chorzy na raka to osoby, które w chwili z zetknięciem się z bardzo wadliwą, polską służbą zdrowia są w stanie chwycić się czegokolwiek, co może im dać nadzieję. Zięba to cynicznie wykorzystuje.

  •  

   pokaż komentarz

   są w stanie chwycić się czegokolwiek, co może im dać nadzieję. Zięba to cynicznie wykorzystuje.

   @chyba_cos_nieteges: Ale to bez znaczenia.

   Jaka jest definicja nieumyślnego spowodowania śmierci? No nie mów, że jak kogoś zaboli brzuch, a ty mu powiesz "napij się mięty", a ten ktoś kipnie, to masz "nieumyślne spowodowanie śmierci" #jprd

   Rozumiem, jakbyś mu to siłą wlał do gardła. Ale przez błędną radę?

   Z porad korzysta się na własne ryzyko.

  •  

   pokaż komentarz

   Dobrze, że oskarżyli go w końcu. Szkoda, że tylko o ekhem "NIEUMYŚLNE" spowodowanie śmierci... Ale i na to przyjdzie pora ;)

   @Kermit_Zaba: On sam to powiedział i to nieco inaczej zabrzmiało:

   Jestem, czy będę oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmieci czterech osób.
   To jest system opresji, z którą mamy teraz do czynienia w Polsce" - poinformował swoich fanów Zięba.


   I ty mu uwierzyłeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Zwłaszcza, że wcześniej ...

   Okazało się jednak, że mimo tych zapewnień, na wszelki wypadek wyjechał do Stanów Zjednoczonych, ponieważ "boi się o swoje życie".

   I co, oskarżyli by go i puścili do USA? Zięba coś sobie ubzdurał i mamy sensacje, a janusze to łykają.

  •  

   pokaż komentarz

   Zięba coś sobie ubzdurał i mamy sensacje, a janusze to łykają.

   @Gandalf_bialy: No... mnie to też podejrzane. Bo jaki zarzut "nieumyślnego spowodowania śmierci"?

   Jeszcze rozumiem jakby we własnym gabinecie kogo przyjął... i tam leczył, kręgosłupy nastawiał czy co, jako zielarz przepisał złe dawki i kto by kipnął od tych dawek.

   Ale za porady w necie? Porady to stosujesz w założeniu na własne ryzyko.

   Jak kto zrobi poradnik naprawa klimy gazem propan butan... to do kogo pretensje jak rozerwie ci łapy? No tylko do siebie i ewentualnie własnej głupoty.

  •  
   J....n

   -13

   pokaż komentarz

   Jeżeli powiem kumplowi "u mnie w aucie nie musisz zapinać pasów" i przez to zginie, to ja jestem odpowiadam za nieumyślne spowodowanie śmierci?
   Jeżeli powiem że ajfon najszybciej ładuje się w mikrofalówce, to jestem odpowiedzialny za nieumyślne zniszczenie kilku ajfonów?
   Tendencja minusowania wskazuje, że tutaj na oba te pytania odpowiedź brzmi "tak"...

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Dobrą praktyką w codziennym zarządzaniu ryzykiem jest nie przyjmowanie rad od osób, które same się do nich nie stosują. To pierwsza linia obrony przed oszustami i szarlatanami, nie tylko w medycynie, z punktu widzenia społeczeństwa minimalizuje szkody, a jednocześnie pozwala na zmianę status quo. Jeżeli innowator jest przekonany do swojej metody i ją praktykuję, to jeżeli rady są felerne, to sam kipnie i problem mamy z głowy. A jeżeli mamy do czynienia z faktycznym geniuszem wyprzedzającym innych, który przetrwa i sam zyska, to dobrze, bo będziemy mogli się od niego czegoś nauczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Posłuchaj nagrań z jego spotkań. Samo okłamywanie ludzi, że witamina C wyleczy raka je jest tu głównym kluczem. Chodzi o to, że mówił, by odstawić konwencjonalne leczenie i brać tę witaminę, a to już jest narażanie życie i zdrowia, a jeśli ktoś umrze to już mamy śmierć.

   https://www.newsweek.pl/witamina-c-na-raka-bo-zadna-chemia-nie-poradzi-bylismy-na-wykladzie-znachora-jerzego/e9de5dg

  •  

   pokaż komentarz

   Posłuchaj nagrań z jego spotkań.

   @TheMan: Ale mnie to nie obchodzi.

   Jeśli powiem Tobie, że uderzanie głową w książkę dodaje mi inteligencji (rada taka), a Ty sobie to weźmiesz do serca.... i będziesz walił łbem, aż umrzesz... to ja jestem winny nieumyślnego spowodowania Twojej śmierci?

   XD

   No tutaj pełno takich, co twierdzą, że tak #cyrk

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Przeczytaj jeszcze raz co napisałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: W polskim społeczeństwie najczęściej panuje przekonanie, że nowotwór to wyrok śmierci, często tak też niestety jest. Dosłownie parę dni temu byłem na pogrzebie znajomego z roboty, faceta starszego ode mnie, niewiele mu zabrakło do emerytury, choróbsko pozamiatało go w 2 miesiące. Nieraz jest jednak tak, że przy odpowiednio dobranej terapii onkologicznej długość życia takich ludzi wydłuża się znacząco. Moja matka dowiedziała się o raku piersi ponad 5 lat temu, mastektomia, chemia, naświetlania, remisja choroby, potem przerzuty, znowu chemia i tak to się toczy. Skutki uboczne chemii da się w pewnym stopniu zniwelować przy użyciu ziołolecznictwa i tym podobnych. Jednak kiedy pojawia się gość, który twierdzi całkowicie NAUMYŚLNIE, że jest w stanie wyleczyć raka (i radzi, czy zaleca, czy co kto tam woli,) stosując witaminę C w olbrzymich dawkach, przy jednoczesnej rezygnacji z konwencjonalnych metod leczenia, bez żadnych naukowych dowodów na skuteczność jego metod i czerpiąc z tego dochód, jest winien NAUMYŚLNEGO doprowadzenia do śmierci takiej osoby/pacjenta. W tym wypadku umywanie rąk typu ' to tylko porady ' są całkowicie bezsensowne bo człowiek który staje w obliczu tego ' wyroku śmierci ' jakim jest diagnoza o nowotworze traci racjonalne podejście do tematu ... Całe szczęście że mama była pielęgniarką i nigdy nie brała nawet pod uwagę tego typu leczenia ...

  •  

   pokaż komentarz

   @Jinsen jesli ktos mowi ci ze nalezy telefon ładować tylko w mikrofalówce bo ładowarka mu szkodzi bo jest efektem spisku i samemu jest się producentem/dystrybutorem mikrofalówek to jest to celowe wprowadzanie w błąd i może nawet pozwolić zmienić kwalifikacje czynu na dużo poważniejszy.

  •  
   y......t

   -13

   pokaż komentarz

   Ludzie chorzy na raka to osoby, które w chwili z zetknięciem się z bardzo wadliwą, polską służbą zdrowia są w stanie chwycić się czegokolwiek

   @chyba_cos_nieteges: Zatem oskarż polską służbę zdrowia.

  •  
   y......t

   -14

   pokaż komentarz

   jesli ktos mowi ci ze nalezy telefon ładować tylko w mikrofalówce bo ładowarka mu szkodzi bo jest efektem spisku i samemu jest się producentem/dystrybutorem mikrofalówek to jest to celowe wprowadzanie w błąd i może nawet pozwolić zmienić kwalifikacje czynu na dużo poważniejszy.

   @krisip: Musisz udowodnić, że np. kazał osobie XY odstawić leki, a nie, że np. witamina C zapobiega wylewowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @yam-jest mowienie ze lekarze to mafia szczepionkowa itp wlasnie tym jest.

  •  
   y......t

   -16

   pokaż komentarz

   @krisip: Bo są mafią szczepionkową, dostają pieniądze tak jak końcowy diler w mafii za sprzedany towar.

  •  

   pokaż komentarz

   @yam-jest no tak, bo ty wiesz wszystko i lepiej...

  •  

   pokaż komentarz

   @chyba_cos_nieteges: no al eto trzeba sie zetknąć z tym moja babcia miala raka piersi umarla matka sie naoglądała widziala jak jej i innym wstrzykuja niby leki a wszyscy po tym umierali od razu i postanowila ze tam nie trafi oczywiscie rak był genetyczny wiec u mojej mamy tez wyszedł i nie leczyła sie tylko jezdzila do znachoroów

   Babcia przezyła na chemi i c%?@#wej opiece i przerzutach wszedzie 4-5 lat to sie ciągło jak nie 4-8 lat mlody bylem nie pamietam inaczej czas leciał

   Moja mama przezyła moze rok skonczyło sie na tym ze miałą dziure w sercu rana bylaa tak duzo ze masakra troche jak zdjecia ludzi ktorzy zostali powaznie napromieniowani

   troche załuje teraz ze nie sprobowalem ubezwłasnowolnienia ale to byla by dla niej najwieksza kara ....

  •  

   pokaż komentarz

   @krisip: A niech mówi, że mu sam papież szepnął o alternatywnej metodzie ładowania ajfona, że miał objawienie samego archanioła Gabriela, potwierdzone mailem od Ashtara, że k?$%a zwierzęta tak robią, więc możemy polegać na ich instykcie. Ja wtedy przysiądę i poobserwuję innych, czy im pomogło, czy nie.

   PS. A świadkowie Jehowy nie wprowadzają w błąd?

  •  

   pokaż komentarz

   @Jinsen tego nie udowodnisz czy zycie wieczne po śmierci istnieje, wiec moga nawet miec racje. ¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: synek, daj już spokój. Jak chcesz dalej oglądać ziebe to to rób, ale nie wciskaj wszystkim tutaj, "że on nic złego nie zrobił". Owszem, zrobił. Obejrzyj sobie nieoficjalne nagrania jego wypowiedzi, mówienie "tak, wylecze pani mamę z raka w IV stadium, tylko musi odstawić chemię" czyni go odpowiedzialnym za jej śmierć.

  •  

   pokaż komentarz

   @kubuscod: możesz podać jakieś źródło tego gdzie Zięba mówi że wit c w dużych dawkach leczy raka? Z tego co mi wiadomo to powiedział że wlewy z askorbinianu sodu mogą wspomóc wyleczenie z raka ale to nie jest jedyna rzecz jaką należy zastosować.

  •  
   m........n

   +1

   pokaż komentarz

   @kmt12: to nic , każdy ma prawo wyboru , może Dzieki twojej mamie ty wiesz co bedzie dobre dla ciebie jezeli bedziesz miał raka , ty najlepiej wybierzesz

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko na czym w jego przypadku ma polegać to "nieumyślne spowodowanie śmierci"?

   O, następny autystyczny kuc który ma głowę w dupie i nie ogarnia jak czterolatek podstawowych faktów xD

   Bo niezbyt rozumiem.

   Zazwyczaj kuce nic nie rozumieją.

   Tzn. rozumiem, że ktoś zostawia autobus i nie zaciąga ręcznego, a potem ten autobus zlatuje z górki i kogoś zabija. No jest to nieumyślne spowodowanie śmierci.

   Nie, to jest kucu próba zabójstwa.
   Jeśli np jedziesz autem i ktoś wbija Ci pod koła, to jest nieumyślne spowodowanie śmierci.

   Ale ten Zięba to niby jak? ¯_(ツ)_/¯

   Normalnie głąbie.

   Bo powiedział, że witamina C leczy raka, a ktoś mu uwierzył, brał witaminę C i umarł?

   Nie, bo sprzedawał specyfiki jako leczące raka, a te nie leczyły raka.

   No sorry.
   To ludzie są dorośli i nie są ubezwłasnowolnieni, czyli sami decydują czy iść na onkologię czy słuchać jakiegoś Zięby, czy samemu leczyć się czosnkiem.


   Ale jest coś takiego jak umowa handlowa i jeśli sprzedajesz coś, co nie działa i wiesz, że to nie działa, a kłamiesz bezczelnie w żywe oczy, że tak, to jest to karalne, kucu.
   A jeśli przez twoje bajki i baśnie jak to burak w tabletkach czy witamina C c!?$?skrętna wyleczy raka, rzeżączkę i jeszcze trawnik ci skosi, zginie człowiek, to leci to na twoje konto.

   A gdzie wolność słowa? Jak chce to ten Zięba niech gada, że leczyć się można pukając się kamieniem w czoło. Problem tych, którzy w to wierzą.

   Wolność słowa kończy się tam, gdzie zaczyna dojenie kasy na oszustwach.
   Możesz sobie wierzyć w takie bajki i nap@@$$$%ać się kamieniem, lecz jeśli sprzedajesz swoje kamienie innym to już masz problem.

   Dlatego zakop.

   @Tolstoj-kot: jebnij się w łeb tym kamieniem jeszcze parę razy, może tym razem ci pomoże.

  •  
   C..........y via Android

   -1

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot inna kwestia gdy podpowiesz koledze choremu na raka "idź pobiegaj" a inna gdy zbudujesz biznes na tym że będziesz wmawiał ludziom że bieganie leczy raka i będziesz brał za to niemały hajs. Nakłanianie też jest przestepstwem, czy ktoś zmuszał ludzi do wpłacania pieniedzy na Amber Gold? Nie, jednak założyciel siedzi, podobnie z namawianiem do morderstwa czy samobójstwa jak w tym przypadku, bo nakłanianie do brania wit C zamiast leków na raka jak dla mnie jest nakłanianiem do samobójstwa

  •  

   pokaż komentarz

   Chodzi o to, że mówił, by odstawić konwencjonalne leczenie i brać tę witaminę,

   @TheMan: Masz to gdzieś nagrane? Bo z tego co ja się spotkałem to mówił jako o uzupełnieniu terapii jako złagodzenie efektów ubocznych.

  •  

   pokaż komentarz

   @yam-jest To że Polska służba zdrowia jest niewydolna i niedofinansowana nie oznacza, że celowo wprowadza pacjentów w błąd i zarabia na tym miliony. Za to Zięba tak właśnie robił. Jak lekarz popełni błąd w sztuce lekarskiej, to jest lincz spoleczny- a tu tłumaczenie, że przecież ludzie mogli pomyśleć sami i on nie jest winny. Jest i to bardzo, bo zarówno starsi ludzie są okradani przez swoją naiwność "na wnuczka", tak Ci ludzie zostali zabici przez zachlannosc pseudo naukowca-znachora.

  •  

   pokaż komentarz

   @reaton1: https://www.youtube.com/watch?v=En12n7Dqi7I
   a proszę bardzo chociażby ta marna prowokacja dziennikarzy, najpierw mówi, że nie ma po co stosować chemio i radioterapii przy przerzutach, i tylko wlewy z witaminy C, a potem przy rozmowie przez telefon wszystkiego się wypiera ...

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Nie sprzedawał leków tylko suplementy. Nigdzie nie twierdził że to leki.

   @rencista: nazywał suplementami ale twierdził że leczą.

  •  

   pokaż komentarz

   Nieraz jest jednak tak, że przy odpowiednio dobranej terapii onkologicznej długość życia takich ludzi wydłuża się znacząco

   @kubuscod:
   Weźmy dwa przypadki:
   Jedna osoba bada się często i wykrywa raka.
   Poddaje się leczeniu chemioterapią i po pięciu latach umiera.
   Z punktu widzenia medycyny lrczenie było skuteczne bo przeżyła 5 lat.
   Inna się nie bada i nie lecz gdyż objawy pojawiają się późno
   Po czterech i pół roku zauważa problem i desperacko szuka cudownego leku.
   Na podstawie porad w sieci dowiaduje się o cudownym specyfiku za 1/1000 kosztu terapii klinicznej.
   Stosuje go i umiera po pół roku.
   Obaj żyli 5 lat od zaistnienia choroby.
   Jaki wniosek - szarlatan doprowadził do śmierci.
   Większość owotworów rozwijają się pięć lat a wczesna diagnostyka przedłuża życie ( jak widać na takim przykładzie tylko teoretycznie).

  •  

   pokaż komentarz

   @Kermit_Zaba: ty tak an poważne czy ktoś ci płaci ( ಠ_ಠ)

  •  

   pokaż komentarz

   Dobrze, że oskarżyli go w końcu.

   @Kermit_Zaba: czytales znalezisko? nie oskarżyli go ...

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Narodowy Instytut Leków, to taki urząd którego "opinia" była przyczyną zamknięcia sprzedaży VISANTO !

   Sklep Visanto zamknięto z powodu tego, że NIL stwierdził iż :

   1. Trawa z pszenicy i z jęczmienia powinna być lekiem

   2. Koenzym Q10 (ubiquinon) to lek, podczas gdy Visanto NIGDY takiego produktu nie miało i nie sprzedawało

   3. Srebro i zło koloidalne, powinno być lekiem, ale nie jest.

   4. MUMIO, które zostało formalnie przez GIS zarejestrowane jako SUPLEMENT !!! też powinno by lekiem.

   Dla przypomnienia :

   Zieba został z resztą Zarządu oskarżony przez Prokuratora, ze wprowadzili na rynek LEKI bez zezwolenia, ale :

   ŻADEN z tych produktów nie jest na liście leków w Polsce !!

   To oczywiście prokuratorowi nie przeszkadzało w zniszczeniu firmy.

   A teraz zobaczcie sami :

   http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=2BB8BBFD&view=6&fbclid=IwAR0c8nzmsMrqEAzFqF4Mr1olI923BOVh7gQroXOY3pqzRcJ6pLkrrv715MQ

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot Nie chodzi o to, że coś powiedział, tylko, że czerpał z tego zysk. Nakłaniał ludzi do zaprzestania terapii, nie "dla jaj", tylko, żeby zmusić ich do kupienia jego specyfików. Jak najbardziej jest winny. Swoją drogą, idąc twoim tokiem myślenia, ludzie namawiający chorych na depresję, do popełnienia samobójstwa, nie powinni być karani, a jak wiadomo - są. W tej sprawie, przecież również chodzi o nakłanianie chorych do popełnienia samobójstwa i dodatkowo czerpanie z tego korzyści finansowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @kubuscod: siema, przepraszam ze dopiero teraz odpisuje. W tym materiale nie pada stwierdzenie wit c to lekarstwo na raka tylko ze sa takie przypadki a to przeciez niejednoznaczne. Przeciez jest mnostwo ludzi a nawet lekarzy ktorzy nie sa fanami chemio i radio teriapi i beda ja odradzac problem polega na tym ze nie mozna jawnie tego mowic bo juz mozna byc wrogiem publicznym bo tylko taka forma leczenia jest promowana i praktykowana. Dlatego sie nie dziwie Ziebie ze sie wypiera choc lepiej byloby gdyby nawet w prywatnej rozmowie szczegolnie z obcymi ugrysc sie w jezyk. Choc z tego materialu widzimy tylko wypowiedzi wyciagniete z kontekstu i nie wiemy czy nie doszlo do manipulacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @reaton1: Witam, po pierwsze była to niewątpliwie jak to napisałem wcześniej > marna prowokacja dziennikarzy
   jednakże samo to jak doradzał w walce z nowotworem, nie widząc nawet pacjenta na oczy, a co dopiero poznać wyniki badań, szczegóły osoby - jest szkodliwe, nawet bardzo. Najpewniej hipotetyczny pacjent nie pożyłby za długo ... Moim osobistym zdaniem jest to żerowanie, rozkręcanie biznesu na ludzkiej naiwności i co najgorsze w obliczu tragicznego stanu służby zdrowia w Polsce nie jest to wcale takie trudne.
   Po drugie takie formy leczenia są praktykowane nie bez powodu, dają one realne szanse na przedłużenie życia, bądź też wyleczenia ludzi z nowotworami (nie dysponuję i nie zamierzam tutaj przytaczać jakichkolwiek statystyk). Dzięki tym właśnie metodom moja mama pojawi się najpewniej na moim wrześniowym ślubie (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■). Nie znam jednak lekarza, który odradzałby pacjentowi, bądź też odciągał go w jakikolwiek sposób od naturalnych metod leczenia, dopóki korzystałby równolegle z konwencjonalnych środków. Ba moja mama została nawet poinformowana przez lekarza gdzie znalazłaby odpowiednich ludzi, którzy parają się ziołolecznictwem i tym podobnym - są to jednak leki czy też suplementy które jedynie wspomagają organizm w walce z rakiem i zostało to udowodnione klinicznie.
   Po trzecie Zięba pewnie sobie wypoczywa gdzieś w USA mając za nic ludzi których skrzywdził ... mam nadzieję jednak, że odpowiednia prokuratura szybko się uwinie i znajdą się osoby które będą zeznawać przeciwko temu szkodnikowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @kubuscod: Gratulacje z powodu ślubu oraz dużo zdrowia dla Twojej mamy :-) co do Zięby to on jest naturopatą więc jakiej odpowiedź można od niego uzyskać podchodząc do niego w kuluarach zadając szczere pytanie o leczenie dla swego ojca. Odpowiedział zgodnie ze swoim stanem wiedzy a żerowaniem byłoby gdyby odradzał chemie a jednocześnie poleciłby paczke witaminy C od niego ze sklepiku albo jakąś inną radę która związała by się z jego korzyścią materialną. A co my słyszymy od Zięby na temat ludzi chorych na raka? wlewy z perhydrolu, wlewy askorbinianu sodu, odbudowywanie mikrobiomu przy czym odwołuje się w tym co mówi do prac naukowców więc to ich powinno się oceniać. Wiadomo że zarabia na swoich specyfikach ale kto mu zabroni w końcu nie ma w tym nic złego póki robi suple dobrej jakości.

 •  

  pokaż komentarz

  nieumyslne? jestem pewny ze on doskonale zdaje sobie sprawe z tego co sprzedaje i do czego namawia ludzi.

 •  

  pokaż komentarz

  No i co mi zrobisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: XkTIuflQ3IaeHuTl.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @BajanArt: ale czyja to decyzja była, żeby odstawić leki? Ojca. No to do kogo pretensje?

   XD
   Jeszcze może do wróżki, bo przepowiedziała ojcu 120 lat życia, a się nie spełniło. XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Gościu, a co Ty tak Zięby bronisz? Wolność słowa ma swoje ograniczenia, a to co on rozpowszechnia to zwykłe kłamstwa. Ja jestem zdziwiony, że go nie będą sądzić z art. 151 KK, bo to co odwala to zwykłe namawianie do samobójstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   Gościu, a co Ty tak Zięby bronisz?

   @kompek: Nie bronię żadnego Zięby. Bronię prawa do swobody wypowiedzi i bronię podstaw logiki. Bo tu masz sytuację tego typu:

   https://www.wykop.pl/link/5044393/#comment-67299819 Jeżeli powiem kumplowi "u mnie w aucie nie musisz zapinać pasów" i przez to zginie, to ja jestem odpowiadam za nieumyślne spowodowanie śmierci?

   Winny jest ten, co decyzje podejmuje... o zaprzestaniu braniu leków, o braniu, czy o nie zapięciu pasów.

  •  

   pokaż komentarz

   Winny jest ten, co decyzje podejmuje

   @Tolstoj-kot: Ty no popatrz, a jednak z jakiegoś powodu są takie artykuły KK jak 19. (za podżeganie i pomocnictwo) i 151. (Namowa do samobójstwa i udzielenie pomocy). Ale durni Ci ludzie co piszą prawo, tak ograniczać prawo do swobody wypowiedzi...

  •  

   pokaż komentarz

   @kompek: Podżeganie czy namowę do czego tu masz? Do jakiego przestępstwa? ...i od kiedy mówienie, żeby np. leczyć raka sokiem z buraka to przestępstwo?

   Podżeganie i namowa dotyczy przestępstw, bo ma się tu poniekąd współudział... jednak już mówienie o terapiach alternatywnych czy krytyka medycyny konwencjonalnej, chirurgii plastycznej czy ogólnej to jest to z innej beczki, to jest dyskusja i odmienna opinia Pacjent sam decyduje o tym, jaką ma wybrać terapię... i będzie miał propozycje czy namowy z różnych stron - co kluczowe. Opinię lekarza na pewno zna też.

   Wrzucanie w dyskusję fałszywych analogii, że to jest jak namowa do samobójstwa. Wcale nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @BajanArt: ojciec nie dostał wylewu dzięki ziębie tylko dzięki swojej głupocie i głupocie najbliższych, że nie reagowali

  •  
   y......t

   -27

   pokaż komentarz

   @kompek: Napalasz się bo ktoś napisał, że ktoś odstawił leki bo mu sie wydaje, że tak Zięba temu komuś kazał.
   Z tego co mi wiadomo, nigdy w wystąpieniach swoich Zięba nie namawiał do odstawiania leków.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: daj spokój , dyskutujesz z gołębiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   k.....j

   +25

   pokaż komentarz

   @yam-jest: no to mało wiesz. Namawiał do odstawiania leków publicznie na swoich wykładach. Namawiał do tego, zeby nie iść do lekarza w sytuacjach zagrażających życiu (kardiologia). Namawiał do tego, zeby nie korzystać z poradni onkologicznych w przypadku objawów które sugerowały ewidentny nowotwór piersi.

  •  

   pokaż komentarz

   Namawiał do odstawiania leków publicznie na swoich wykładach. Namawiał do tego, zeby nie iść do lekarza w sytuacjach zagrażających życiu (kardiologia).

   @kosciej: Tak. A państwo musi być na tyle opiekuńcze, żeby zabierało człowiekowi 80% wypłaty, bo on sam jest tak głupi, że nie wie jak ją wydać..... a najlepiej na socjalizm, z pomocą urzędnika.

   I człowiek jest tak głupi, że zdaniem wykopków namowa, aby przestał brać leki musi być penalizowana (karana).... no bo biedny człowiek on sam nie ogarnia życia, to wykopek chce urzędnika, prokuratora, żeby zakazał rozmowy o terapiach alternatywnych...... HURR DURR NAMOWA LUDZIE GŁUPI UMIERAJĄ ZIĘBY SŁUCHAJĄ.... ZAKAZAĆ DYSKUSJI

   ( ͡° ͜ʖ ͡°) #beka

   To od razu uznajcie, że jak dorosły podpisze umowę z bankiem, to że tam namowa od strony banku... i hurr durr umowa nieważna.... nosacz..... bo namawiajo.... #jprdl

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot:

   https://www.wykop.pl/link/5044393/#comment-67299819 Jeżeli powiem kumplowi "u mnie w aucie nie musisz zapinać pasów" i przez to zginie, to ja jestem odpowiadam za nieumyślne spowodowanie śmierci?

   Winny jest ten, co decyzje podejmuje... o zaprzestaniu braniu leków, o braniu, czy o nie zapięciu pasów.

   No nie. Bo w przypadku pasażera: kumpel może nie mieć świadomości konsekwencji, a kierowca zgodnie z prawem musi mieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @yam-jest: OFICJALNIE nie namawiał, ale nagrali kilka razy jego nieoficjalne wypowiedzi, gdzie namawiał do natychmiastowego odstawienia chemii.

  •  

   pokaż komentarz

   Winny jest ten, co decyzje podejmuje... o zaprzestaniu braniu leków, o braniu, czy o nie zapięciu pasów.

   @Tolstoj-kot: Przecież tu nie chodzi tylko o namawianie ludzi i wciskanie im kitu. Typ namawia ludzi do zaprzestania terapii tylko dlatego, żeby wcisnąć ludziom swój produkt. Więc tu nawet nie chodzi o to, że gościu świadomie lub nie po prostu szkodzi ludziom. On szkodzi ludziom świadomie tylko i wyłącznie dlatego, żeby na tym zarabiać.

   I człowiek jest tak głupi, że zdaniem wykopków namowa, aby przestał brać leki musi być penalizowana (karana)

   Tu nie chodzi o to, że po prostu namawia ludzi do czegoś tylko, że przedstawia się w roli eksperta - lekarza.

   Pomijając już poprzednie kwestie - zwyczajnie jak jesteś ekspertem w jakiejś dziedzinie to z automatu musisz brać odpowiedzialność za swoje słowa i czyny. Najczęściej z automatu zapewnia to prawo i jest wiele zawodów to regulujących. Dlatego nie każdy może nosić sobie np tytuł lekarza. Gość tutaj przedstawia się jako ekspert, wyłudza pieniądze, daje fałszywe niepodparte niczym opinie i absolutnie nie chce brać za to odpowiedzialności.

   Nawet będąc głupim instruktorem jazdy nie możesz tak z dupy sobie rzucić jakąś nieprawdziwą informacją w stronę szkolonego z myślą "hehe przecież ma własny rozum - może ogarnie".

  •  
   k.....j

   0

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: nie każdy jest ekspertem w każdej dziedzinie, ale tego Twoja dziecinna korwino-logika nie bierze pod uwagę. Po to mamy prawo, zeby brało pod uwagę tego typu przypadki

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Zastawiam się czy ktoś Ci płaci, czy aż tak prosty jesteś że nie widzisz gdzie zależna logika nie działa. Jak idziesz do banku i wcisną Ci złą umowę, to masz szereg instytucji od KNF po UOKiK do których możesz się zgłosić po pomoc. Na końcu możesz taki bank pozwać jeśli uważasz zostałeś wprowadzony w błąd.

   Za to jeśli ktoś wmawia Twojemu ojcu, żeby przestał brać leki, ten przestaje i broni się przed nimi bo (przecież w internecie też mówili że to manipulacja Big Pharmy), a po pewnym czasie Twój ojciec umiera, to nie wina Twojego ojca, który może nie miał dostępu do dobrej edukacji albo miał już zaburzenia poznawcze wynikające z wieku. To wina sk@%#iela który go do tego namawiał. Wracając do banku, możesz się z nimi sądzić i jeśli rzeczywiście wprowadzili Cię w błąd to wygrasz i nie ma problemu. W tym wypadku jak zamkną Ziębe to nie wróci życia Twojemu ojcu.

  •  

   pokaż komentarz

   To podchodzi po sektę. Mój ojciec jest w niego ślepo zapatrzony i na żadną polemikę nie ma miejsca.. "obejrzyj sobie parę filmów to zrozumiesz", "bo niby czemu miałby ściemniać? Co on że tego by miał?", "bigpharma!"

   Z drugiej strony nie wszystko co Zięba prawi to bzdury. Ojciec ma cukrzycę 2, ale dietą zbił cukier, insulinę odstawił i jest okej.
   Problem w tym że nie da się później odróżnić dobrych porad (d3, keto itp) od herezji (pola torsyjne, 5g, szczepienia itp), także bezpieczniej niczego nie brać na poważnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @BajanArt:
   Daleko mi do znachora Zięby, ale takie obrazki to żaden dowód na cokolwiek. Temat tłumaczony wiele razy.

   źródło: Zaproszenie.JPG

  •  

   pokaż komentarz

   @bialy_nyga:
   Przecież ten i podobne obrazki to fejki. Na takiej samej zasadzie można tworzyć dowolne dialogi z Facebooka, Twittera, Skype, itd. Już wiarygodniejsze są linki do rozmów, nagrania, a nie screeny.

 •  
  E......s

  +104

  pokaż komentarz

  Jestem niewinny, to wszystko pomówienia.

  źródło: 93trswy2.jpg

1 2 3 4 5 6 7 ... 13 14 następna